Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [AY] Finnair - odprawa
#1 PostWysłany: 28 Gru 2016 12:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Wczoraj miałem niespodziankę, bo byłem nie wystarczająco przygotowany jak się okazało.
Przy wyborze miejsc w samolocie - KRK - HEL - DEL RT okazało się, że są płatne.
Nie wszedłem w to i pytanie jak z dostępnością miejsc przy odprawie, bo wtedy są darmowe?
Dla żony niestety każdy lot jest wyzwaniem. Delikatnie mówiąc, nie przepada za tą sytuacją i np. woli siedzieć z przodu.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 09 Lis 2017 19:55, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 28 Gru 2016 13:05 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
To, że wybór miejsc jest płatny powoli staje się standardem w większości klas rezerwacyjnych w economy. Czasami takie opłaty sięgają 800zł (np. EY, AUH-MEL) :D
Wybór miejsc przy odprawie zależy od wielu czynników - Twojej klasy rezerwacyjnej, ilości wykupionych miejsc, polityki przewoźnika. W LOT czasami jest do wyboru tylko jedna opcja żeby siedzieć razem, czasami cały samolot. Nikt Ci nie zagwarantuje, że przy odprawie będą miejsca z przodu. Albo, że ich nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2017 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Darmowy wybór miejsca w Finnair jest dostępny dopiero przy odprawie (od 36 h przed lotem), wcześniej trzeba płacić...
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2017 13:11 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Tak, tak wiem.
Ale chciałem dopytać o Wasze doświadczenie z wyborem miejsc przy odprawie - czy jest ich duży wybór, czy ludzie raczej płacą za nie?
Będzie ze mną na pokładzie osoba, która latać zdecydowanie nie lubi :-) I miejsce jest dla niej ważne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Wydaje mi sie, ze zalezy to zarowno od wypelnienia lotu, jak i ewentualnego statusu w one world. Wydaje mi sie, ze ludzie niekoniecznie placa, ale przy odprawie online miejsca sa zajmowane automatycznie (byc moze preferencyjnie dla statusowych itp), takze nie ma tak,ze zaraz po otwarciu odprawy sa zajete tylko te miejsca, za ktore ktos zaplacil...
Zawsze staram sie odprawiac jak najszybciej to mozliwe, bo lubie siedziec z przodu:) Ale czasami bywa problem z miejscem (chyba,ze ktos pozniej sobie zmaieni itp), nie da sie za bardzo przewidziec, aczkolwiek z dwoma miejscami obok siebie na pewno problemu nie bedzie. Jesli bardzo Ci zalezy na jakims specyficznym ulokowaniu to moze warto doplacic, zamiast sie stresowac:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Sty 2017 19:33 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Piszesz, że przy odprawie online miejsca zajmowane są automatycznie, tzn., że przy odprawie nie będę mógł sobie wybrać miejsc z tych, które nie zostały kupione?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2017 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Bedziesz mogl wybrac sobie miejsce z puli wolnych miejsc, niemniej jednak jest ich stosunkowo niewiele (na pewno zajete sa te wykupione, ale rowniez automatycznie przydzielane sa miejsca innym pasazerom, np. lecac ostatnio z Krakowa do Helsinek, odprawialam sie zaraz po otwarciu i do wyboru byly miejsca w rzedach 19-koniec samolotu, pozostale zajete, ale raczej nikt ich wszystkich nie wykupil, a zostaly przyznane z automatu po kolei wszystkim pasazerom).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Lis 2017 19:43 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 8
Witam. We wtorek wylatuje do BKK (WAW - HEL - BKK ) linią Finnair ( Nora ). Będzie to mój pierwszy lot na taką odległość. Wczesniej latalem tylko Ryanair i Wizzair. Moje pytanie brzmi jak wyglada dokladnie odprawa, tzn czy musze robic cos wczesniej przed lotem. Na stronie internetowej jest informacje ze moge to zrobic przez internet dopiero na 36h przed wylotem albo na lotnisku. Czy wystarczy wiec zabrac ze soba paszport i wybrac sie na lotnisko kilka godzin wczesniej? pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lis 2017 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@smajli odprawa online jest dobra, o ile zależy Ci na konkretnym miejscu. Jeżeli nie, to po prostu pojawisz się na lotnisku te 2 godziny przed odlotem, bagaż pewnie będziesz nadawał i tyle. Zeskanują paszport dodając dane do APISu, wydrukują Ci karty pokładowe i życzą przyjemnej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
smajli lubi ten post.
smajli uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Lis 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
i w przeciwieństwie do low costow możesz odebrać kartę podkładowa na lotnisku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smajli lubi ten post.
smajli uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group