Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sty 2020 23:47 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Ludziska liczę, że mi trochę pomożecie swoimi opiniami. To dla mnie bardzo ważne. Mianowicie:

Wybieram się z partnerką i półtora rocznym synkiem na Filipiny w terminie 24.02 - 04.03, co daje pełne 8 dni. Planowaliśmy na cały okres wyprawy El Nido.
Mamy wykupione już bilety z Manili do Puerto w jedna stronę i bylem bliski dokupienia takiego samego powrotu lecz naszedł mnie duży niepokój. Otóż cała podróż do El Nido to lot do Manili (tam jeden nocleg), następnie lot do Puerto by na końcu tłuc się jeszcze busem 7 godzin do celu. Boję się, że może to być zbyt męczące dla młodego - chodzi głównie o tego nieszczęsnego busa do El Nido.
Zrezygnowanie z lotu do Puerto mogę wziąć na klatę, tak samo wyjechać z Puerto do EL Nido mogę dzień później(ale wtedy dotarcie do celu wyjdzie całe 3 dni)
Zacząłem myśleć o alternatywach typu Bohol. Ale tam z kolei też trzeba się sporo przemieszczać.

Czy ktoś widzi tu jakieś sensowniejsze rozwiązanie ? Zmiana miejsca docelowego, rozłożenie tripa na etapy np.
Czy w ogóle El Nido i okolice to dobre miejsce na pobyt z takim małym bąblem.

Bezpośrednie loty do El Nido odpadają ze względu na koszty.

Z góry jestem wdzięczny na pomoc. Każda porada będzie dla mnie cenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 01 Lut 2020 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Leć do Busangi na Coron , potem łódka na el nido , potem bus do Port Barton i potem Puerto Princessa. Podróż się rozłoży i nie będzie męcząca. Sama przeprawa łódka to atrakcja. Postaraj się odpuścić nocleg w manili, strata czasu , tym bardziej , ze będziecie tylko 8 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2020 11:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
To samo można zrobić z Puerto. 8 dni to mało. Wiem, bo też tyle byłam :) bez dziecka ;)
3 noce w El Nido i 4 noce na Coron. Było intensywnie :)
Do El Nido można pojechać Cherry busem, klimatyzowany autobus. Nie jest to jakoś mega męczące.
Nie pokusiłabym się płynąć z dzieckiem promem na Coron. Przynajmniej nie tym szybkim.
Może rozłóż wyjazd na PB i EN.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group