Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sty 2015 02:21 

Rejestracja: 21 Lip 2014
Posty: 1
Witam, lecimy z grupką 5 znajomych na Filipiny, jeśli ktoś będzie w tym terminie to zapraszam do kontaktu :) czasem miło spotkać rodaków na obczyźnie (w kupie siła) :lol: , jakieś sugestie porady przed podróżą, wymiana informacji.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:14 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 19
my będziemy 15.02-1.03 - palawan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Sty 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 22
My wybieramy sie 16 luty -3 marzec przylot do Manili, jeszcze szukam gdzie warto pojechac i co zobaczyc w tym czasie.

Znalazlam fajny blog , mi troche pomogl ,moze Wam podsunie jakiekolwiek informacje o Filipinach. http://breakdacycle.com/ Koles mieszka tam na stale Polak, ma tam domek do wynajecia , w komentarzach jest duzo pozytywnych postow odnosnie spedzenia czasu na wyspie gdzie on ma domek, u niego, duzo pokazuje ,zawozi w miejsca nie odktyte przez turystow itp. I zaczelam sie zastanawiac czy nie odwiedzic jego .Ktos byl moze, spotkal sie z nim?

Pytanie mam jeszcze. Dlaczego wiekszosc mowi ze przez te 15 dni na miejscu, to za duzo sie miejsc nie zobaczy,ze lepiej w jednym ,dwoch lokacjach ? Bo ja chce pozwiedzac klika miejsc .Jak to wyglada z Waszego punktu widzenia? Kogos kto tam juz byl. pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Sty 2015 12:52 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 39
Loty: 113
Kilometry: 259 794
Polecam Grocha! Super facet, super spędzony czas. Fajny domek, pyszne jedzenie, spokojnie można jechać tam na cały wyjazd! My byliśmy tylko kilka dni i chyba najbardziej tego żałujemy.

Niestety dużo czasu traci się na dojazdy, więc warto się nad tym zastanowić. Tarasy ryżowe, fajnie wygląda, ale min. 2-3 dni. Oslob i wieloryby też, ale to kolejne 2 dni itd. Później się okazuje, że urlop minął, a nie było czasu odpocząć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sty 2015 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 22
Dzieki za podpowiedz. A ile dni tak warto u niego spedzic? Samolotem z Manili na ta wyspe Ty leciales ? napisz jak mozesz jakie miejscowki polecilbys, ktore Tobie najbardziej sie podobaly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sty 2015 18:14 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
apropo Filipin to umieściłem kilka informacji - różne miejsca, dużo zdjęć. Jak coś to można śmiało pytać :)
http://kusiewbusie.pl/category/blog/filipiny
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sty 2015 18:30 

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 15
My lecimy 8 lutego a powrót 28 lutego na Palawan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2015 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 22
Tylko na Palawan. A macie juz miejscowke? Czy wszedzie po trochu? Ja jestem na etapie ustalania tras. Manila -100islands park-palawan-bohol-cebu-manila ,wstepnie. Napisz gdzie bedziecie to moze sie spotkamy na palawan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2015 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 22
Mam pytanie odnosnie zwiedzania wysp. Czy mozna wynajac skuter i samemu na wlasna reke jezdzic od plazy do plazy? Czy to bezpieczne? My tak robilismy w Tajlandi na Koh Samui. Ale czy na Palawan jest bezpiecznie i drogi sa przejezdne? Bo czytam ze raczej hopping island jest "modne" i tricykle i autobusy.Zastanawiam sie czy samemu pozwiedzac mozna. Bede wdzieczna za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sty 2015 13:40 

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 15
Kochani 10 lutego będziemy w Manili i mamy przesiadkę na samolot Air Asia na Palawan, podpowiedzcie mi z którego terminala odlatują te samoloty i jak można się dostać z międzynarodowego z terminala I1 oraz jak najtaniej można także z lotniska dostać się do centrum miasta Manila. Za każdą podpowiedż z góry bardzo dziękuję.

-- 17 Sty 2015 13:54 --

Dla yokomaki, tak mamy już miejscówkę na Palawanie, lecimy w 6 osób. Hotel troche wypasiony , tak chcieli co niektórzy nasi przyjaciele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Sty 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 71
Hej - jakimi liniami lecicie i w jakiej cenie kupowaliscie bilety? Pozdrawiam i have fun :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sty 2015 17:31 

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 15
Linie to China South Arlines, wylot z W-wy a powrót Berlin ale także bilety z Air Asia w dwie strony, bo wyloty z manili to cena dla jednej osoby wyszła 2200,00 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
buszmen uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2015 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 180
Bede sam 1-14 kwietnia ktos moze cos ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2015 00:35 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 21
Loty: 125
Kilometry: 265 458
yokomaki napisał(a):
Mam pytanie odnosnie zwiedzania wysp. Czy mozna wynajac skuter i samemu na wlasna reke jezdzic od plazy do plazy? Czy to bezpieczne? My tak robilismy w Tajlandi na Koh Samui. Ale czy na Palawan jest bezpiecznie i drogi sa przejezdne? Bo czytam ze raczej hopping island jest "modne" i tricykle i autobusy.Zastanawiam sie czy samemu pozwiedzac mozna. Bede wdzieczna za info.


Jeśli chodzi o El Nido, to oczywiście, że można samemu na skuterze zwiedzić wszystkie plaże w okolicy. Właściwie to potrzebujesz go tylko, żeby dostać się w miarę tanio na plażę Nacpan. W inne miejsca dojedziesz za małe pieniądze przy pomocy miejscowych. Chyba nie chodziło Ci o podróżowanie na skuterze po całym Palawanie ;). Statystyki śmiertelności w wypadkach samochodowo/motocyklowych w przeliczeniu na 100k mieszkańców na Filipinach są niższa niż w naszym kraju, choć w przeliczeniu na liczbę pojazdów nie wygląda to już tak dobrze. Oczywiście island hoppingu na skuterze raczej nie zrobisz (chyba, że wodnym).

-- 19 Sty 2015 00:45 --

Bożena napisał(a):
jak najtaniej można także z lotniska dostać się do centrum miasta Manila.


Z pewnością nie bierz taksówek zaraz po wyjściu z lotniska. Jest wystawiony cennik i zapytałem z ciekawości ile biorą za kurs do mojego hotelu. Chodziło o jakieś 4km. Według cennika około 80 zł :). Wyszedłem poza lotnisko, złapałem taksówkę z taksometrem i wyszło niecałe 7 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2015 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Możesz wziąć normalną białą taksówkę, o ile facet uruchomi licznik lub cena będzie znośna.
Po wyjściu z terminala zobaczysz taksówki po lewej, olej to, idź w prawo i szukaj schodów na górę.
Tam są już zwykłe taxi a nie te lotniskowe.
Przedtem wymień (tuż przed wyjściem są kantory) trochę pieniędzy tak, aby mieć te kilkaset peso w drobnych, bo taksówkarze nigdy nie mają wydać ;-)
I nie pakuj do kufra bagażu zanim się nie dogadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sty 2015 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 22
Bożena napisał(a):
Dla yokomaki, tak mamy już miejscówkę na Palawanie, lecimy w 6 osób. Hotel troche wypasiony , tak chcieli co niektórzy nasi przyjaciele.


Dzieki , bedziecie w El nido?

Szczepicie sie? dur brzuszny,tezec,blonnica ?

Air Asia Terminal 4

Dzieki za podpowiedzi.

My lecimy Saudi Arabian Airlines z Milanu do Manili z przesiadka w Riyadh wyszlo ok 2tys/os z oplatami w expedia.ie i przelicznikiem z eur na zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Lut 2015 09:36 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 4
jmyitaly napisał(a):
Bede sam 1-14 kwietnia ktos moze cos ?


Cześć. Wylatujemy w 2 osoby z Warszawy do Amsterdamu 30.III, Potem do Hong-Kongu liniami Cathay Pacific i z dalej bezpośrednio do Cebu (pomijamy przesiadkę w Manilli bo szkoda czasu i nerwów). Spędzamy 2 tygodnie u Grocha na Bantayan od 1 - 15 IV, i powrót przez Hong-Kong i Paryż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group