Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fado w Lizbonie
#1 PostWysłany: 23 Sty 2013 11:49 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Wątek polecający lokale Fado w Lizbonie.

Polecam mały lokal w Alfamie na ul. Rua dos Remedios 83. Nazywa się Tasco do Chico, prowadzona przez pana Siku. (tak podobno wymawia się Chico).
Polecony został przez mojego hosta airbnb, wstęp jest darmowy tzn nie ma biletów ani minimalnej konsumpcji, jednak niepisana zasada jest złożenie zamówienia na dania z menu. Wystepy zaczynają sie ok 21-22. W sezonie turystycznym należy przyjsc znacznie wczesniej (ok 19-20).
Poza sezonem (byłem w grudniu) wystarczy być pół godziny przed.
Dzieki rekomendacji hosta wysłuchalismy 3h koncertu fado i zapłacilismy za jedzenie/piwo/wino ok 25 EUR (za dwie osoby) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2014 00:19 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 114
Loty: 94
Kilometry: 139 004
W dalszym ciągu można spotkać uliczne Fado, radzę powłuczyć się po uliczkach.
Większość lokali z Fado wymaga złożenia zamówienia czegoś do jedzenia w cenach oczywiście niemałych, chcieliśmy zamówić tylko wino ale wypraszano nas z restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#3 PostWysłany: 02 Sty 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Piotr_N napisał(a):
Wątek polecający lokale Fado w Lizbonie.

Polecam mały lokal w Alfamie na ul. Rua dos Remedios 83. Nazywa się Tasco do Chico, prowadzona przez pana Siku. (tak podobno wymawia się Chico).
Polecony został przez mojego hosta airbnb, wstęp jest darmowy tzn nie ma biletów ani minimalnej konsumpcji, jednak niepisana zasada jest złożenie zamówienia na dania z menu. Wystepy zaczynają sie ok 21-22. W sezonie turystycznym należy przyjsc znacznie wczesniej (ok 19-20).
Poza sezonem (byłem w grudniu) wystarczy być pół godziny przed.
Dzieki rekomendacji hosta wysłuchalismy 3h koncertu fado i zapłacilismy za jedzenie/piwo/wino ok 25 EUR (za dwie osoby) :D


wybieram się w 9 stycznia 2016 i jakoś nie mogę znaleźć tej knajpki w tym miejscu :/

ktoś poleca coś podobnego (niedrogie i bez rezerwacji) z fado na wieczór? :)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#4 PostWysłany: 02 Sty 2016 14:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Coração d´ Alfama
Travessa Terreiro do Trigo 8

Dragão de Alfama
Rua Guilherme Braga 8
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#5 PostWysłany: 02 Sty 2016 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@boots
możesz coś więcej powiedzieć o tych miejscach? na tripadvisorze rzuciły mi się w oczy negatywne opinie, że słabe jedzenie i że drogo.

kto coś więcej zna? :)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#6 PostWysłany: 02 Sty 2016 15:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jedzenie słabe? A idziesz się tam najeść, czy posłuchać fado? ;-)
Super domowa, prywatna atmosfera - nie czujesz się, jakbyś był na spektaklu dla turystów, tylko na prywatnym spotkaniu Portugalczyków.
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#7 PostWysłany: 27 Mar 2018 00:15 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
Jestem aktualnie w Lizbonie,szukałam jakiegoś miejsca na wieczór z Fado,nie skorzystałam z podpowiedzi w tym wątku, a z lokalu polecanego na infolizbona top8
-odrzucilam te najdroższe i próbowałam zarezerwować stolik tego samego dnia, większość w soboty i niedziele oblężona,trzeba rezerwować z wyprzedzeniem
- w końcu udało mi się zarezerwować w lokalu nr 5 z listy Pastel de Fado,ale raczej nie polecam,bo:
-lokal bardzo turystyczny,tak zresztą opisany
-nie jest prawdą że można siedzieć przy kieliszku wina, na stole na wejście już stoi butelka wina i przystawki a kelner od razu przylatuje z kartą
- na pewno następnym razem wloczyłabym się po Alfamie i szukała jakiegoś klimatycznego lokalu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#8 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Następnym razem korzystaj z podpowiedzi ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#9 PostWysłany: 29 Mar 2018 23:55 

Rejestracja: 07 Lut 2018
Posty: 11
Mogę polecić lokal znajdujący się na Bairro Alto - Mascote da Atalaia: https://www.google.pt/maps/place/Mascot ... 8924?hl=en

Lokal bardzo mały, w środku 5-6 stolików, codziennie kto inny występuje, więc ciężko mi coś powiedzieć o poziomie śpiewania, my trafiliśmy na panią, której słuchało się bardzo dobrze :)

Nie ma biletów, minimalnego rachunku, ani nic z tych rzeczy, ceny w karcie wysokie. Byliśmy 6-osobową rodziną, zamówiliśmy napoje i kilka przystawek wspólnie, więc wyszło nam niedrogo. Niektórzy w lokalu brali dania, inni też tylko napoje + przystawki. Polecam wcześniej zarezerowować stolik, można też spróbować przyjść bez rezerwacji, ale wtedy z miejscem pewnie stojącym przy barze.

Występy są podzielone na dwie zasadniczne części. Zaczynają się o 19:00 i o 21:00. Najpierw goście zajmują miejsca i jest trochę czasu, by złożyć zamówienie, potem światła są przyciemnianie, rozmowy cichną i śpiewane są 3-4 piosenki. Następnie jest przerwa na jedzenie, zamówienia i rozmowy. Całość trwa około 2 godzin i składa się z 3 "przerw" i 3 występów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fado w Lizbonie
#10 PostWysłany: 22 Sie 2021 17:44 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Cześć,

Chciałbym trochę odświeżyć temat, jako że wkrótce wybieram sie do Lizbony. Możecie polecić knajpki gdzie można obecnie udać sie na koncert Fado? Dzięki za wszelkie informacje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group