Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 29 Sie 2018 10:19 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 84
Krzysztof___ napisał(a):
A teraz dobra informacja dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej promocji, ale nie chcieliby lecieć do lub/i z Phuket tylko zakończyć lot "do" gdzie indziej (lub rozpocząć lot "z" z innego miejsca).
Scoot NIE WYMAGA wykorzystania segmentów lotów w kolejności oraz wykorzystania ich wszystkich (czyli działa tu typowa zasada linii "point-to-point") ! Zasada to obowiązuje również dla lotów łączonych i lotów na jednej rezerwacji (w tym "tam i powrót") !!!

Czyli mając bilet Berlin-Singapur-Phuket, Phuket-Singapur-Berlin (wszystko na jednej rezerwacji) można np:
- skończyć podróż "tam" w Singapurze (czyli nie skorzystać w drugiego segmentu lotu SIN-HKT, a np dokupić tani lot z SIN gdzieś indziej), a mimo to loty powrotne Scoot nie będą skasowane.
- rozpocząć podróż "powrót" nie z Phuket, ale z Singapuru (w tym przypadku trzeba będzie zadzwonić do "call center" Scoota i im o tym powiedzieć).
Dla osób, które korzystając z tej promocji nie planowały tylko/lub zostać w obrębie Phuket, ale gdzieś dalej stamtąd się przemieścić może to być ciekawa opcja (my np też myślimy o Myanmarze więc zamiast lecieć: TXL-SIN-HKT + HKT-Myanmar-HKT + HKT-SIN-TXL) korzystniej (logistycznie/czasowo) będzie nam opuścić segment scoota SIN-HKT, ale polecieć TXL-SIN + SIN-Myanmar (np Jetstar za 200zł) + Myanmar-HKT + HKT-SIN-TXL

W.w informacje o możliwości opuszczenia (bez konsekwencji) segenentów na lotach Scoota pochodzą z oficjalnych informacji ze strony www Scoota (FAQ dot. lotów oraz Regulaminu przewozów) !


i to jest bardzo ale to bardzo ważna informacja, Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#142 PostWysłany: 29 Sie 2018 12:06 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 5
Mam jeszcze pytanko a propos bagażu. Jeśli chce go dokupić to gdzie mam to zrobić? Napisać wiadomość do tripa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 29 Sie 2018 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
Wejdz w zarzadzanie rezerwacja (Manage) na stronie flyscoot.com podaj numer rezerwacji i wypelnij pola po prawej stronie (nie podawaj adresu mailowego bo nie ma go przypisanego do rezerwacji po zakupie w OTA). Tam bedziesz miala add na dole i mozesz dodac bagaz, zakupic jedzenie etc.

Załączniki:
scootman.PNG
scootman.PNG [ 57.41 KiB | Obejrzany 6581 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 29 Sie 2018 14:38 

Rejestracja: 12 Sie 2018
Posty: 9
Flyguy a czy dalej orientujesz sie i zdradzisz patent jak infanta wrzucić do tej rezerwacji aby utrzymać niską cenę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 29 Sie 2018 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
Nigdy tego patentu nie poznalem :). We wczesniejszych postach pisalismy o dziecku, natomiast jesli ustawisz wiek na 0-2 nie ma Promo cen. W ile osob lecicie? Jesli tylko Ty i "infant" to najtaniej wyjdzie Cie z polski Aerofloten przez BKK badz Turk. Air przez IST. Sprawdz ceny ale z glowy mowie, ze oni albo nic nie kasowali albo bardzo male stawki za dziecko na kolanach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 29 Sie 2018 21:31 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
edittaaa napisał(a):
Witajcie.
Kupiłam bilety berlin-singapur- phuket na listopad, za pośrednictwem trip.com. Etickety mam już na mailu ale mam kilka pytań.
(...)
3. Czy jeśli bilety kupiłam za pośrednictwem trip.com to moge odprawić się online na stronie scoot?

Bardzo proszę o pomoc:)


Wg. informacji ze strony Scoota odprawa on-line możliwa jest TYLKO na loty z Sinagpuru i Belina i jednocześnie TYLKO jeśli sa to loty bezpośrednie. Ponieważ lot Berlin-Singapur-Phuket jest lotem łączonym (2 segmenty) wynika, że nie można będzie się odprawić wcześniej on-line na stronie Scoota, tylko na lotnisku w Berlinie (od 3h przed lotem) i jest to oczywiście darmowa odprawa.
Wynika więc, że odp. "LonDynia" i "Flyguy" są niepoprawne, ale fajnie by było, żeby napisał ktoś, kto już z nimi z Berlina leciał (dalej niż do Singapuru).
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 29 Sie 2018 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
Czytamy :
All Scoot flights departing from Singapore and Berlin - ALL!
Journeys with multiple connecting flights - Jesli lecisz np. TXL-SIN-DPS-TXL a nie RT jakim jest TXL-HKT-TXL

Załączniki:
scoot.jpg
scoot.jpg [ 59.17 KiB | Obejrzany 6273 razy ]
scoot3.jpg
scoot3.jpg [ 51.2 KiB | Obejrzany 6273 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 29 Sie 2018 22:27 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
Do: Flyguy: sam chciałbym, żeby tak było jak piszesz, ale niestety nie masz racji...Nawet Twój "print-screen" potwierdza o czy pisałem tj. jest informacja "web check-in is avaliable for: POINT-TO-POINT journeys (i.e. no flight connections).
"Nasze loty" TXL-SIN-HKT/HKT-SIN-TLX oczywiście nie są point-to-point i mają "connections" !

Ps. LPodróż TXL-SIN-HLT skłąda się z 2 segmantów (lotów) i w terminologii lotniczej są właśnie "multiple connection flights"
Ps. 2: więcej informacji/wyjaśnień o braku możliwości odprawy "on-line" dla lotów (z Berlina) innych niż bezpośrednie do SIN znajdziecie w FAQ Scoota i ich Regulaminie przewozu
Ps. 3: Na powrót HKT-SIN-TXL oczywiście też nie będzie się można odprawić in-line, bo (oprócz powyższych powodów) nie można się w ogólw odprawiać on-lin dla lotów nie z Berlona i nie z Singapuru (czyli nawet jakby się miał lot Scoota HKT-SIN to nie można by się odprawić on-line)
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 30 Sie 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
@ Krzysztof
Masz racje. Przeczytalem caly regulamin przewozu i faktycznie dodaja tam informacje o Point-To-Point. Napisalem jeszcze dodatkowo do Scoota z prosba o info czy cos sie w tej kwestii zmienilo, jezeli otrzymam odpowiedz ze jednak jest to juz mozliwe napisze o tym. Dzieki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 30 Sie 2018 12:17 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Komuś jeszcze działa?
Bo szukam ~26.10-11.11 i >700Eur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 30 Sie 2018 12:43 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 5
QbaqBA napisał(a):
Komuś jeszcze działa?
Bo szukam ~26.10-11.11 i >700Eur


26-10.11 wyszukuje mi za 218 lub 225 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 30 Sie 2018 12:53 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Wyczyściłem cookies i faktycznie. Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 30 Sie 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Trzeba sprawdzać na bieżąco w kalendarzu - wczoraj najtańszy termin był za 193 EUR.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 30 Sie 2018 22:29 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 5
Wiecie może jak jest z przydzielaniem miejsc? Czy jeśli mam 2 bilety na jednej rezerwacji to będziemy siedzieć obok siebie? Trochę się obawiam 11h podróży w samotności i zaczęłam się zastanawiać nad wykupieniem miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 31 Sie 2018 03:26 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
edittaaa napisał(a):
Wiecie może jak jest z przydzielaniem miejsc? Czy jeśli mam 2 bilety na jednej rezerwacji to będziemy siedzieć obok siebie? Trochę się obawiam 11h podróży w samotności i zaczęłam się zastanawiać nad wykupieniem miejsc.


No właśnie też się nad tym zastanawiam (też lecimy w 3os)...ponieważ:
- nie można będzie zrobić odprawy on-line (bo mamy lot "łączony" TXL-SIN-HKT), a nawet jeśli by było można to ponoć system przydziela losowo miejsca (nie można wybrać jak w "klasycznych" liniach)...,
- inni pasażerowie (nie z naszej promocji, ale w ogóle) lecący w "naszym" samolocie z Berlina TYLKO do Singapuru będą się mogli odprawić wcześniej on-line (lecąc z Berlina bezpośrednio (TYLKO) do Singapuru - jako jedyne lotnisko oprócz Singapuru - można się odprawić on-line) więc ileś miejsc już będzie wcześniej zajętych (+ Ci co kupią wcześniej miejsca),
- na lotnisku (PONOĆ) nie system przydziela automatycznie miejsca, ale pracownicy check-in mają możliwość wyboru (z dostępnych w danym momencie) i jak są osoby razem na jednej rez. to starają się ich "usadzić" wg ich preferencji.

Więc z tej "matematyki" wychodzi, że "ilość wolnych miejsc przy odprawie na lotnisku" = "ilość miejsc w samolocie" - (ilość osób wcześniej mająca wykupione miejsca + ilość osób lecących z Berlina tylko do Singapuru, które odprawiły się już on-line) :-)

Fajnie by było jakby osoby, które już ze Scootem leciały z Berlina napisały jak wygląda odpraw an lotnisku (tzn. na ile pracownicy są "uczynni" do zyczeń pasażerów odnośnie miejsc) i jak wygląda sytuacja z miejscami przy odprawie na lotnisku (tj. ich zajętość)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 31 Sie 2018 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
edittaaa napisał(a):
Trochę się obawiam 11h podróży w samotności i zaczęłam się zastanawiać nad wykupieniem miejsc.

Samotność Ci raczej nie grozi, przy dobrych wiatrach do drimka zapakują ok. 330 osób, ja bym się raczej obawiał zbyt dużego zagęszczenia ludzi ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 01 Wrz 2018 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Załącznik:
TXL-HKT-TXL3.PNG
TXL-HKT-TXL3.PNG [ 19.51 KiB | Obejrzany 5500 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 01 Wrz 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 200
Loty: 14
Kilometry: 11 288
niebieski
To można w końcu odprawić się online czy nie? Bo własnie zastanawiam się nad zakupem. Poza tym co z możliwością wykupienia miejsc ? Istnieje czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 02 Wrz 2018 13:09 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
miejscówki, posiłki, internet i bagaż rejestrowany - może kupić przez stronę flyscoota, instrukcje jak zalogować się, masz powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Wrz 2018 18:20 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Padło na dobre w niedziele :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group