Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 17 Sie 2018 10:22 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Wygląda na to , że padło.
Przynajmniej u mnie nie wchodzą już żadne daty :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 17 Sie 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Tez nie. Moze jeszcze wroci ale na chwile obecna nic nie wchodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 17 Sie 2018 12:52 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Znowu działa. Szkoda tylko , że daty ciągle te same - niestety nic bliżej stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 23 Sie 2018 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nadal działa i nadal kusi.
Po przejściu z widoku miesiąca cena ciut wyższa ale można znaleźć delikatnie poniżej 250 EUR

Z czym oprócz wspomnianego Bangkoku można by to połączyć ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 23 Sie 2018 17:42 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Śledzę na bierząco co się zmienia.
Cały czas liczę na daty styczniowe. Na ten moment najdalszy termin powrotny to 17.11 także jest progres :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 24 Sie 2018 21:03 

Rejestracja: 16 Lut 2017
Posty: 47
Progres jest. Są już powroty i 22.11 :D

Załączniki:
TXL-HKT 22.jpg
TXL-HKT 22.jpg [ 46.79 KiB | Obejrzany 2688 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 25 Sie 2018 15:34 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
Hej,

Tak jako "ostrzeżenie" i pytania o radę:
Nam się udało kupić bilety (3szt dla osób dorosłych) w "pierwszej cześć" w/w promocji/błędu za 168e/os na termin 21.10 - 03.11.2018
(bilety kupowane przez Trip.com z przekierowania ze Skyscanner.de, w obie strony mieliśmy długie layover w Singapurze - po 11-13 godz.) i mamy następującą sytuację/problem
Kupiliśmy (w 1 transakcji/rez.) bilety dla 3os dorosłych, od Trip.com otrzymaliśmy odpowiednie potwierdzenia/e-tixy, ale okazało się, że trip.com "rozbił" naszą rez. dla 3os na 2 różne PNR Scoota (1 x dla 2os i 1x dla 1os) mimo, że kupno/płatność łączna była za 3os.
Teoretycznie nie byłby to dla nas problem (poza tym, że trzeba się logować w "manage trip" Scotta dla każdej z w/w 2 PNR, osobno), ale ostatnio (około 10 dni po zakupie biletów) spr. "manage trip" na stronie Scoota i..okazało się, że:
a) dla jednego PNR (tego dla 1 os) godziny lotów są ciągle takie jak były wybrane w trakcie zakupu,
b) dla drugiego PNR (tego dla 2 os) Scoot zmienił nam drastycznie godziny lotów (w obie strony !) na segmencie Singapur-Phuket i Phuket-Singapur. I mamy tu teraz krótkie przesiadki 3/4godz. czekania w SIN (z mojej wiedzy Scoot lata SIN-HKT-SIN 2x dziennie)
Żadnego maila informacyjnego od Scota.Trip.com informującego o tej zmianie nie dostaliśmy.

Oczywiście nie chcemy zaakceptować takiej sytuacji, ponieważ:
- musimy na miejsce i z powrotem (hotel/transport/plany na miejscu) lecieć razem (w 3os)
- wybrałem przy rez. długie layover w SIN (w obie strony), bo chcieliśmy pozwiedzać SIN...

Ok tygodnia (od momentu wykrycia przez mnie tej zmiany) nie podejmowałem, żadnych działań, bo myślałem, że to może jakiś błąd systemu Scoota i sytuacja wróci "na miejsce" (tym bardziej, że w podglądzie rez, na Trip.com cały czas są takie same - tj. pierwotnie kupowane - godziny lotów dla wszystkich 3os....). Niestety cały czas jest taka sytuacja.

Co radzicie ?
- pisać czy dzwonić do Scoota ?
- pisać czy dzwonić to Trip.com ?
- pisać do Scoota i Trip.com równocześnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 25 Sie 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Proponowalbym Ci skontaktowac sie z Trip.com .Kilka dni temu Air Asia anulowala jeden z lotow ktory mialem zarezerwowany i przeniosla go na najblizszy kolejny. Nie moglem tego zaakceptowac, poniewaz nie zdazylbym na kolejny ktory mam juz zarezerwowany. Skontaktowalem sie z Trip.com. W przeciagu ok.6h zalatwili z AirAsia ze lot zostanie przeniesiony na wczesniejszy, co oznacza ze bez problemu zdaze, a do tego nie ponioslem zadnych dodatkowych kosztow (bilety byly w najtanszej taryfie, zmiana i anulacja nie byla wedlug regualminu mozliwa). Kontaktowalem sie mailowo, a pozniej oni do mnie dzwonili zeby potwierdzic, ze udalo sie zalatwic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 26 Sie 2018 12:51 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Kolejny raz nie wchodzą żadne daty :-(
Mam nadzieję , że to tylko chwilowe i deal powróci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 27 Sie 2018 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Wchodzac bezposrednio z Trip.com i wynajdujac podroz miedzy 07-20 listopada, placimy 747zl (175euro)

Załączniki:
aaa.JPG
aaa.JPG [ 95.46 KiB | Obejrzany 2198 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 27 Sie 2018 18:03 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
A teraz dobra informacja dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej promocji, ale nie chcieliby lecieć do lub/i z Phuket tylko zakończyć lot "do" gdzie indziej (lub rozpocząć lot "z" z innego miejsca).
Scoot NIE WYMAGA wykorzystania segmentów lotów w kolejności oraz wykorzystania ich wszystkich (czyli działa tu typowa zasada linii "point-to-point") ! Zasada to obowiązuje również dla lotów łączonych i lotów na jednej rezerwacji (w tym "tam i powrót") !!!

Czyli mając bilet Berlin-Singapur-Phuket, Phuket-Singapur-Berlin (wszystko na jednej rezerwacji) można np:
- skończyć podróż "tam" w Singapurze (czyli nie skorzystać w drugiego segmentu lotu SIN-HKT, a np dokupić tani lot z SIN gdzieś indziej), a mimo to loty powrotne Scoot nie będą skasowane.
- rozpocząć podróż "powrót" nie z Phuket, ale z Singapuru (w tym przypadku trzeba będzie zadzwonić do "call center" Scoota i im o tym powiedzieć).
Dla osób, które korzystając z tej promocji nie planowały tylko/lub zostać w obrębie Phuket, ale gdzieś dalej stamtąd się przemieścić może to być ciekawa opcja (my np też myślimy o Myanmarze więc zamiast lecieć: TXL-SIN-HKT + HKT-Myanmar-HKT + HKT-SIN-TXL) korzystniej (logistycznie/czasowo) będzie nam opuścić segment scoota SIN-HKT, ale polecieć TXL-SIN + SIN-Myanmar (np Jetstar za 200zł) + Myanmar-HKT + HKT-SIN-TXL

W.w informacje o możliwości opuszczenia (bez konsekwencji) segenentów na lotach Scoota pochodzą z oficjalnych informacji ze strony www Scoota (FAQ dot. lotów oraz Regulaminu przewozów) !
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
PIZMAKO uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 27 Sie 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Pytanie czy w tym callcenter nie zaczna cudowac I wymyslac nieistniejace oplaty jak to czasem bywa w np w wizz. Jak przetestujesz to daj znac czy w praktyce wyglada to tak samo

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 27 Sie 2018 18:21 

Rejestracja: 22 Lut 2011
Posty: 213
Loty: 84
Kilometry: 201 326
niebieski
Kupiłem loty na wrzesień 7-22, dostałem e-tixy, ale nie mogę się zalogować na stronie Scoota. Napisałem,do Trip.com, że nie mogę się zalogować to mi odpisali, że tak może być jak się nie kupi stronie linii. Czy tak ma być?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 27 Sie 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Mozna sie zalogowac. Sprawdz prywatna wiadomosc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 28 Sie 2018 16:36 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
tunczaj napisał(a):
Pytanie czy w tym callcenter nie zaczna cudowac I wymyslac nieistniejace oplaty jak to czasem bywa w np w wizz. Jak przetestujesz to daj znac czy w praktyce wyglada to tak samo

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka


Przeczytaj dokładnie moj post oraz warunki podróży Scoota - brak skorzystania z INNEGO niż pierwszy segment podróży (pierwszego zarówno w relacji "tam" jak i "powrót") NIE wymaga żadnych działań i rez. kolejnych segmentów będzie ok.
Natomiast jeśli nie skorzystasz z pierwszego segmentu podróży (pierwszego w kierunku "tam" lub "pierwszego" w powrocie jeśli kupiłeś bilet "tam/powrót") powoduje, że dostaniesz automatyczny e-mail od Scoota z informacją, że w ciągu 48h od braku skorzystania z tego segmentu musisz zadzwonić do ich call center i poinformować ich, że będziesz korzystać z dalszych segmentów z danej rezerwacji. I tyle...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sie 2018 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 28 Sie 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
przeczytalem i wszystko rozumiem - nie musisz mi nic tlumaczyc. moj post dotyczy tylko tego, czy w praktyce wyglada to tak samo jak na papierze. poki co nikt na forum nie przetestowal ze faktycznie tak to dziala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 28 Sie 2018 17:34 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 5
Witajcie.
Kupiłam bilety berlin-singapur- phuket na listopad, za pośrednictwem trip.com. Etickety mam już na mailu ale mam kilka pytań.
1. Kupiłam bilety na dwie osoby. Zarówno ja, jak i mój współpasażer mamy taki sam numer biletu. Czy wychodzi na to, że tylko jedno z nas bedzie musiało sie odprawić, gdyż mamy wspólny bilet? (jeśli pytanie jest głupie to wybaczcie, to mój pierwszy taki długi lot)
2. Podczas kupna biletów, podałam numer dowodu a nie paszportu, ponieważ póki co, tego drugiego nie posiadam. Czy orientujecie się jak powinnam to załawtić kiedy bede miała już paszport? Za pośrednictwem trip.com czy bezpośrednio u scoot? I czy wiążą się z tym jakieś opłaty?
3. Czy jeśli bilety kupiłam za pośrednictwem trip.com to moge odprawić się online na stronie scoot?

Bardzo proszę o pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 28 Sie 2018 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
1. oboje sie musicie odprawic
2. podczas odprawy podaj paszport
3. tylko tam mozesz sie odprawic
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 28 Sie 2018 18:53 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 5
LonDynia napisał(a):
1. oboje sie musicie odprawic
2. podczas odprawy podaj paszport
3. tylko tam mozesz sie odprawic



1. a czy to normalne że mamy taki sam numer rezerwacji?
2. czyli wcześniej nic nie musze kombinowac z pisaniem do tripa i zmianami?
3. na scoot albo na lotnisku, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 28 Sie 2018 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
1. Normalne, nawet jakbys leciala cala druzyna siatkarska i jednoczesnie dla wszystkich zakupila bilety to bedziesz miala jeden numer rezerwacyjny :)
2. Nie
3. Dwie opcje sa mozliwe. Jesli nie macie bagazu rejestrowanego, polecam online (czas)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
edittaaa uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group