Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Mar 2014 11:44 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
Cześć,
mam pytanie do osób, które dokonywały platności w liniach Emirates za pomocą przelewu.

Po rezerwacji lotu z Pragi, pokazuje mi cene w koronach Czeskich. Jest opcja przeliczenia kwoty na złotówki, jednak jest wyraźna informacja, że jest to cena informacyjna i kursy bankowe mogą się róznić.
Podano nr bankowy, nr referencyjny, Iban, itp gdzie przeslac pieniadze.
Ponadto jest jeszcze jedna informacja, która mnie zastanawia - zabronione są przelewy bankowe międzynarodowe. Jak dobrze główkuję, to ja chyba taki przelew muszę wykonać, więc jak w końcu jest, mogę płacić tym przelewem czy nie?

Moje pytanie dotyczy także tego jak obliczyć kwotę przelewu, czy wg ich przelicznika (gdzie jest informacja, ze o tylko informacyjny przelicznik) czy kontaktowac sie z bankiem?

Infolinia Emirates dzis jest nieczynna, a cena jest dosyć korzystna, kolejną mozliwosc zamowienia biletu będę miał dopiero za tydzień, więc chciałbym skorzystać. Chyba, ze ta rezerwacja jest w systemie. a przelew moge wykonac np jutro. Ale tez zagwozdka czy zdązy on do nich dojść przed jej wygasnieciem.

Bylbym wdzieczny za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Mar 2014 14:13 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
no tak, ale po zaksiegowaniu potwierdzenie rozumiem przyjdzie?

nie chce ryzykwoac przez posrednikow bravofly i tickets.pl, ktorzy daja tansza cene, ale troche przestraszyly mnie o nich opinie - dlatego mysle o kupnie bezposredno od przewoznika, a kart kredytowych nie posiadam, tak wiec jestem skazany na przelew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Mar 2014 15:08 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
a kart kredytowych nie posiadam

Zapłać kartą prepaidową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Mar 2014 15:57 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Dziś żaden przelew i tak nie wyjdzie. Najwcześniej jutro rano. Proponuje się wstrzymac do jutra, z samego rana zadzwonić na infolinie Emirates i wyjasnić nurtujące sprawy. Z Twojego opisu wynika, ze musisz zapłacić w CZK, więc jest to przelew zagraniczny z Twojego banku i raczej będzie realizowany po kursie tabelowym (strona sprzedaż tabeli) - możesz sobie zobaczyc dziś jaki był kurs tabelowy w piątek na stronach internetowych swojego banku. Pamiętaj, że bank policzy Ci też koszty przelewu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Mar 2014 16:25 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
Jakiś wrodzony sceptycyzm mnie mierził do wyrobienia kredytówki, raz miałem niemiłą przygodę z kradzieża karty i chęcią wymuszenia spłaty prawie tysiąca złotych.
Karte Pre Paid wyrabiam na miejscu? Dla lini lotniczych działa ona jako kredytowa? Bo w opcjach lini lotniczych emirates nie widzialem pre paid - ale kredytówki własnie.
Dzieki w ogole za wskazówki i mimo wszystko zrobie tak, że zadzwonie jutro na infolinie emirates i sie dowiem.
Poinformuję, bo moze komus ta wiedza sie przyda w przyszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Mar 2014 16:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Kupujesz w banku prepaid do płatności internetowych i od razu na miejscu ją zasilasz. A minutę potem płacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Mar 2014 16:48 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
wyczytałem, że w pko limit wynosi 500 zl, w wbk 4000 na jedną operację. Moje bilety (2 os, dorosłe + dziecko) kosztują 5 tys. czy mogę sobie ten limit zmienić na żądanie, czy to limity stałe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Mar 2014 16:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Są stałe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Mar 2014 16:56 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
tak więc pre paid odpada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Mar 2014 17:00 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Mogą być dwie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2014 17:06 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
tylko płatnośc musi byc dokonana w jednej transakcji:/
BNP PARIBAS ma ponoć karte bez limitu na transakcje bezgotowkowe - tj. do wielkosci dostepnych srodkow na koncie. jutro sie tam przejde.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:02 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 24
Ja kiedyś kupowałem bilety (Turkish Airlines) zwykłą kartą płatniczą Visa Electron z PKO BP. Standardowo limit na płatności internetowe to 500zł, ale można go zmienić kiedykolwiek w iPKO bez problemu w opcjach karty. To też jest jakaś alternatywa dla tych, co nie mają karty kredytowej, ale mają zwykłą płatniczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:07 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
piotrekkk mam wlasnie te samą karte. ryan air mi przechodzil bez problemu i kupowalem bilety.
ale np. booking.com odrzucal transakcje. sadzilem ze identycznie bedzie z emirates, bo tam ewidentnei pisza ze karta kredytowa. ale moze warto sprobowac:)

aktualizacja.
nie przeszło:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:15 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 24
Hmm to dziwne. Ale zwiększyłeś limity płatności internetowych do odpowiedniej kwoty,tak?
Może to jednak kwestia tego, że niektóre linie przyjmują takie karty po prostu, a inne nie. Szkoda, że się nie udało, bo w Turkish było akurat ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:18 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
tak.limit mam wystarczający. jednak moze byc niezgodnosc danych bo na karcie mam dwa imiona i jutro to wyjasnie w banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:20 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 24
Zrobiłem przykłądową rezerwację na stronię Emirates dla próby i po dojściu do płatności wyświetla się wybór kart i jest do wyboru VisaElectron i piszą, że można płacić CREDIT/DEBIT CARD a ta nasza to Debit Card, więc powinno być ok?

Ok, powodzenia w każdym razie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Mar 2014 18:24 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
dzieki za pomoc, wyjscia sa dwa, alo mam stara karte albo niezgodnosc danych, poinformuje jutro jak poszlo:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Mar 2014 16:53 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ja nie wiem (bez złośliwości to piszę)
zdarzaja się jeszcze przypadki, że karta debetowa nie przechodzi w płatności bo musi być kredytowa?
od wielu lat używam do wszystkich płatności debetówki (i kupuję przeróżne bilety lotnicze) i tylko raz miałem odmowę bo moja karta nie akceptowała systemu płatności przez telefon
ja bym sprawdził poprawność danych i limity na karcie (dzienne, miesięczne, ilościowe, do internetu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Mar 2014 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Mógłbym przysiąc, że niecały rok temu płaciłem debetową z ING za bilety w Emirates i było bez problemów. Oczywiście odpowiednio ustawiając limity dla transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Gru 2016 18:23 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 81 457
Witam czy ktoś płacił ostatnio Debetową z Ing za przelot mam wylot z Londynu do Bangkoku i mi nie przechodzi karta debetowa visa.

Przy probie przelewu poprzez karte debetową Visa wyswietla mi takie coś

Niestety nie mogliśmy przyjąć rezerwacji, ponieważ wystąpił problem z autoryzacją płatności. Mógł wystąpić błąd związany z wprowadzonymi danymi płatności. Poproś wydawcę karty lub operatora płatności o sprawdzenie przyczyny problemu. Możesz także spróbować ponownie, wybierając inną formę płatności.

W Ing mam przelew walutowy ale pisze w sumie na stronie Emirates że Międzynarodowe przelewy bankowe nie są dozwolone więc może ktoś wie czy przejdzie taki przelew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group