Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sty 2015 02:27 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 17
Witam
mamy pytanie do osób podróżujących liniami Emirates.......

Lecimy w 3 osoby liniami Emirates z Warszawy do Bangkoku z krótką przesiadką w Dubaju z jednym bagażem rejestrowanym. Wracamy z Hongkongu do Dubaju - z 2 bagażami rejestrowanymi - gdzie mamy 3 dni stopu na zwiedzanie. Chcemy nie odbierać tego bagażu rejestrowanego na lotnisku w Dubaju tylko "wyjść w miasto" z podręcznym. Wracając z Dubaju po 3 dniach do Warszawy chcemy nadać kolejny (3) bagaż rejestrowany...... Czy taki manewr jest możliwy??? Podkreślam że wszystko jest na jednej rezerwacji......
Bardzo proszę o odpowiedzi i pomoc


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 09 Sty 2015 03:14, edytowano w sumie 1 raz
poprawiono lakoniczny tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 09 Sty 2015 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nie - lotnisko to nie przechowalnia bagażu. Ale może mają przechowalnię gdzie te walizki zostawisz - sprawdź.

btw pisz proszę mniej znaków interpunkcyjnych
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Wrz 2015 14:24 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 18
Loty: 60
Kilometry: 165 201
Witam,

czeka mnie jutro lot Emiratami na trasie WAW - DXB - ICN z dosyć długą przesiadką w Dubaju. Pomyślałem, że zabiorę ze sobą na tę okazję dwa opakowania kabanosów. Mam na myśli takie zapakowane fabrycznie w folię, a nie zawinięte w papierek. Czy w takim przypadku mogę je przewieźć w podręcznym, celem konsumpcji w oczekiwaniu na transfer, czy może podchodzi to pod produkty mięsne i jest już zabroniony przewóz z UE do UAE?

Z góry bardzo dziękuję za sprawną pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2015 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kabanosy, na mój nos, są bezsprzecznie mięsne. Ja postawiłbym pytanie inaczej: czy za próbę wwiezienia produktu mięsnego jest jakaś kara i czy w razie wykrycia tejże próby można wspomniane dwie paczki kabanosów na miejscu skonsumować :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2015 16:04 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Kabanosy to produkt mięsny. Chyba, że chcesz zabrać kabanosy z łososia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2015 16:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
kevirek napisał(a):
Witam,

czeka mnie jutro lot Emiratami na trasie WAW - DXB - ICN z dosyć długą przesiadką w Dubaju. Pomyślałem, że zabiorę ze sobą na tę okazję dwa opakowania kabanosów. Mam na myśli takie zapakowane fabrycznie w folię, a nie zawinięte w papierek. Czy w takim przypadku mogę je przewieźć w podręcznym, celem konsumpcji w oczekiwaniu na transfer, czy może podchodzi to pod produkty mięsne i jest już zabroniony przewóz z UE do UAE?

Z góry bardzo dziękuję za sprawną pomoc!


Po co Ci kabanosy? Jeżeli masz dość długą przesiadkę w DXB to przysługuje Ci voucher na posiłek na lotnisku w Dubaju. W zeszłym roku leciałem Emiratami na tej trasie i voucher odebrałem. Można się najeść więc kabanosy bym odpuścił.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2015 09:45 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 18
Loty: 60
Kilometry: 165 201
Dziękuję za cenne porady :) Chyba rzeczywiście zrezygnuję z tego pomysłu, szkoda robić sobie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Paź 2015 12:42 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 10
Zbanowany
A właśnie, a jeśli chodzi o kabanosy rybne, to już można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Są kabanosy drobiowe i te trefne - wieprzowe. Ja opakowanie drobiowych (bardzo lubię) miałem kiedyś ze sobą w podręcznym i nie było żadnych pytań. Wieprzowych nie ryzykowałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lis 2015 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Mikolaj2206 napisał(a):

Po co Ci kabanosy? Jeżeli masz dość długą przesiadkę w DXB to przysługuje Ci voucher na posiłek na lotnisku w Dubaju. W zeszłym roku leciałem Emiratami na tej trasie i voucher odebrałem. Można się najeść więc kabanosy bym odpuścił.


panie, wiadomo ze nie ma to jak smak schabowego, najlepiej jeszcze z wlasnorecznie zabitej swini


a w ogole to kolejny urban legend nt Dubaju
jak latam przez Polske do Dubaju to biore ze soba mielone i rozne inne cuda i nikt jeszcze sie mnie nie pytal z jakiego sa miesa, czy koszerne czy tez moze halal

zaloze chyba watek w stylu "UAE mythbusters" czy cos, bo sporo legend sie widze natworzylo


DMW napisał(a):
Są kabanosy drobiowe i te trefne - wieprzowe. Ja opakowanie drobiowych (bardzo lubię) miałem kiedyś ze sobą w podręcznym i nie było żadnych pytań. Wieprzowych nie ryzykowałem ;)


Live fast, die young, woź ze sobo kabanosy wieprzowe
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 09 Lis 2015 17:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Lis 2015 17:31 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
DMW napisał(a):
Są kabanosy drobiowe i te trefne - wieprzowe. Ja opakowanie drobiowych (bardzo lubię) miałem kiedyś ze sobą w podręcznym i nie było żadnych pytań. Wieprzowych nie ryzykowałem ;)

OT: zwróć uwagę na skład tych "drobiowych", zobaczysz ile tam (zapewne) wieprzowiny, a ile drobiu... ;)
Co oczywiście nie zmienia faktu, że w Dubaju i okolicach na lotniskach nic takiego nie jest kontrolowane i nie mają na bramkach tłumacza składów kabanosów we wszystkich językach świata.
Góra
 Profil Relacje PM off
Klebek lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Lis 2015 18:22 

Rejestracja: 23 Kwi 2015
Posty: 3
Witam,
Czy przy zakupie każdego biletu Emirates (kl. ekonomiczna) wliczone w cenę jest te 30kg bagażu, o którym piszą na ich stronie? Pytam, ponieważ przy właściwościach biletu w podsumowaniu wyświetliło mi się "Bagaż : nie dotyczy.". Wybieram się w lot Warszawa-Dubaj-Tokio Haneda i zaczęło mnie niepokoić, czy oby na pewno bagaż jest wliczony w cenę - pierwszy raz lecę tymi liniami i ogólnie pierwszy raz na długim dystansie.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Gru 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jeest wliczony
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:06 

UWAGA
od 20 czerwca 2016 nastąpi zmiana limitów wagowych bezpłatnego bagażu w klasie ekonomicznej. Zmiana ta będzie dotyczyła wszystkich nowych biletów wystawionych od 20 czerwca 2016 włącznie.

Załącznik:
EK_bagaz.JPG
EK_bagaz.JPG [ 25.8 KiB | Obejrzany 6830 razy ]
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
De facto 32+3
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Sie 2016 16:52 

Rejestracja: 16 Kwi 2016
Posty: 9
Witam, mam pytanie odnośnie bagażu podręcznego w emirates.

Na stronie napisane jest tak: "Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zabrać JEDNĄ sztukę bagażu podręcznego – albo torebkę albo torbę na laptopa, której wymiary nie mogą przekraczać 55 cm x 38 cm x 20 cm, a waga – 7 kg."
Zdziwiło mnie to bo nawet w ryanair można wziąć dwie rzeczy, małą torebkę i torbę podręczną. Czy ktoś z Was ma z tym doświadczenie? Czy faktycznie mała torebka + torba podręczna to już dwie sztuki? :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 01 Sie 2016 16:54, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Sie 2016 21:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Według regulaminu jest jasno, mała torebka + podreczny to dwie sztuki. Jak z respektowaniem, nie wiem.
To, że w Ryanair pozwalają na dwa podręczne, nie jest żadnym wyznacznikiem ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:40 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Bagaż podręczny ważony podczas ckinu i oznaczany ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Sie 2016 23:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Potwierdzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Sie 2016 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Chyba, ze zrobicie on-line check-in i lecicie tylko z podręcznym to już nie waza plecaków, a boarding pass Wam wymienia już pod Gate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group