Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 02 Gru 2019 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Jak kupisz bilet na Caminito z busem, to po wyjściu bus zabierze cię tam gdzie się wchodzi na szlak.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 06 Gru 2019 00:41 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 25
Bardzo proszę o informacje jak jest z dziećmi na tym szlaku. Z oficjalnej strony wiem, że dziecko musi mieć skończone 8 lat.
Czy ktoś zwrócił uwagę czy ten wiek jest przez kogos z wpuszczających weryfikowany?
Mój syn będzie miał 7 lat i tak się składa że jest dość niski. będzie widać " na oko" iż 8 lat nie ma.
Liczyć że nas wpuszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:03 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Mio napisał(a):
Jak kupisz bilet na Caminito z busem, to po wyjściu bus zabierze cię tam gdzie się wchodzi na szlak.

No tak ale trasa zaczyna się w El Kiosko a kończy gdzie dokładnie? Bo według mapki znalezionej w internecie to w El Chorro. Tzn jeżeli koniec jest w samym miasteczku El Chorro to nie potrzebuję kupować tego biletu na busa z tym biletem wstępu bo jak dobrze rozumiem to od razu po wyjściu z Caminito jestem w mieście El Chorro Skąd mam busa M-340 do Alora? Lub bezpośredniego do Malagi?


Mam tez problem.z ogarnięciem tego dojazdu. Chciałbym dojechać z stacji Malaga Centro Alameda pociągiem C2. Jak dobrze patrzę odjazd jest o 6.41, bilet kosztuje 2,70€ i należy wysiąść na stacji Alora.

Z stacji Alora przesiąść się w autobus M-340 który jedzie do stacji El chorro. Tu jest tylko problem skąd ten autobus odjeżdża. Z tego co widzę wychodzi że w dni tygodnia on nie jedzie z pod stacji Alora, a z Piscina 7.25 (jest napisane w nawiasie Sale desade Piscina) - co to oznacza?
Lub z stacji Veracruz o 7.27. Czy orientuje się ktoś co to oznacza i z którego przystanku jest ten autobus i czy o tych godzinach co napisałem?

Następnie z tego co zrozumiałem to po dojechaniu tym busem M-340 do przystanku El.Chorro/Caminito del Rey trzeba jeszcze dojechać do punktu wejścia do samego Caminito del Rey I trzeba to zrobić za pomocą busa M-347 i dojechać do przystanku El kiosko. Pierwszy bus o 9.00 i na miejscu w El.Kiosko skąd jest wejście do Caminito o godz..9.22
Proszę o odpowiedzi i potwierdzenie czy dobrze to zrozumiałem?
Muszę to wiedzieć aby móc zamówić te bilety, a nie wiem.na która godzinę i czy dojadę w ten sposób. Chciałbym kupić bilet wejścia na 10.30 lub ewentualnie na 11.30 lub 12.00.
Nie chciałbym się spóźnić ale nie być też za późno aby móc zdążyć na powrotny transport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:26 

Powyżej pomieszanie z poplątaniem

Jak 11-12 to jest idealnie skomunikowany pociag do/z Malagi do/z Stacja Kolejowa El Chorro, szczegóły ten temat

Przed stacją kolejową El Chorro jest parking, tam też z tego co pamietam co 30 minut podjeżdża specjalny autobus za opłatą przewozi na początek szlaku, gdyż większość zwiedzających tam pozostawia samochody

Koniec szlaku jest jakis kilometr od stacji kolejowej El Chorro
Góra
 PM off
Userr1 lubi ten post.
Userr1 uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 09 Gru 2019 14:51 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
To napiszę w punktach bo może rzeczywiście trochę namieszałem.
1.Malaga Centro Alameda Alora (pociągiem C2, odjazd jest o 6.41)
2. Alora - El Chorro (bus M-340, 7.25 z przystanku Piscina - trzeba iść na piechotę 2km z stacji Alora do Łacina bo z samej stacji nie ma w dni powszednie autobusu)
3. El Chorro stacja kolejowa - El.Kiosko wejście do Caminito (bus M-347, odjazd o 9.00.) Wejście można by zabukowsc na 10.30 -11.30 aby na pewno zdążyć i w razie jakiś bus by nie dojechał mieć w zapasie trochę czasu.

Wiem że jest pociag z Malagi o 10.04 ale nie wiem czy to nie zapisano by było o bilety wejścia trzeba by rezerwować po 12.00, a co jak coś się opóźni?
W sumie to sam już nie wiem ale chyba ta opcja pierwsza jest nie najgorsza. Jedynie co to te przejście z Alora stacja do Odcina przystanek trochę słabo bo na piechotę 2km.po wąskiej drodze...
Jak uważacie? Ktoś to może przerabiał w ten sposób? Lub jak jechaliście tym pociągiem z Malaga Maria Zambrano to o której byliście w El.Kiosko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 09 Gru 2019 15:11 

- pkt 1 i 2.Zarówno autobus i pociąg przyjeżdżają na Stację Kolejową El Chorro

- gdy się ma bilet na Caminito del Rey z przejazdem lub u kierowcy kupuje się bilet NA specjalny autobus przejazd parking koło baru przy torach Stacja kolejowa El Chorro - początek szlaku Caminito del Rey
- jak będzie słońce, a ja w lutym miałem z ponad + 20 C to można jechać tak wcześnie rano, a tam późno wstaje dzień i dużo dłużej niż w Polsce jest jasno
Góra
 PM off  
      
#167 PostWysłany: 09 Gru 2019 16:22 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Anonymous napisał(a):
- pkt 1 i 2.Zarówno autobus i pociąg przyjeżdżają na Stację Kolejową El Chorro

- gdy się ma bilet na Caminito del Rey z przejazdem lub u kierowcy kupuje się bilet NA specjalny autobus przejazd parking koło baru przy torach Stacja kolejowa El Chorro - początek szlaku Caminito del Rey
- jak będzie słońce, a ja w lutym miałem z ponad + 20 C to można jechać tak wcześnie rano, a tam późno wstaje dzień i dużo dłużej niż w Polsce jest jasno


Tak przyjeżdżają na stację El Chorro ale jadąc z rana z Alora bus nie jedzie z pod stacji Alora a dopiero z przystanku Piscina. I z Skóry do Pscina trzeba iść 2km.
Tutaj rozkład - http://siu.ctmam.ctan.es/es/movil/horar ... =121&from=

Ale chyba rzeczywiście najlepszym wyborem będzie jednak pociąg z Malaga Maria Zambrano bezpośredni do El Chorro.
No dobra a taka kwestia, jak kupie ten bilet na busa z biletem wejścia do Caminito to będzie on ważny na przejazd z El Chorro stacja do El Kiosko. Bo rozumiem że jak ukończę szlak Caminito to będę znowu w El Chorro I of razu mogę iść na pociąg powrotny (nie potrzebuję i nie muszę wracać do El Kiosko).
W skrocie Czy jak kupie ten bilet na przejazd to czy mogę go wykorzystać w pierwszą stronę a nie jak większość na powrocie aby dostać się do auta?
I jeszcze pytanie, na ten pociąg z Malaga Maria Zambrano gdzie najlepiej kupić bilet kolejowy? Stacja/automat ? Czy trzeba go skasować gdzieś na peronie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 09 Gru 2019 16:39 

Userr1 napisał(a):
...
No dobra a taka kwestia, jak kupie ten bilet na busa z biletem wejścia do Caminito to będzie on ważny na przejazd z El Chorro stacja do El Kiosko. Bo rozumiem że jak ukończę szlak Caminito to będę znowu w El Chorro I of razu mogę iść na pociąg powrotny (nie potrzebuję i nie muszę wracać do El Kiosko).
W skrocie Czy jak kupie ten bilet na przejazd to czy mogę go wykorzystać w pierwszą stronę a nie jak większość na powrocie aby dostać się do auta?
.....


Dokładnie tak, ale trzeba mieć wydruk czy potwierdzenie zakupu by okazać kierowcy

Ja jechałem pociągiem do/z EL Chorro z/do Sewilii: bilety na pociąg kupiłem online, wydruk biletu z kodem kreskowym okazuje się kontrolerom w pociągu
Góra
 PM off  
      
#169 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:42 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 25
Bardzo proszę o informacje jak jest z dziećmi na tym szlaku. Z oficjalnej strony wiem, że dziecko musi mieć skończone 8 lat.
Czy ktoś zwrócił uwagę czy ten wiek jest przez kogos z wpuszczających weryfikowany?
Mój syn będzie miał 7 lat i tak się składa że jest dość niski. będzie widać " na oko" iż 8 lat nie ma.
Liczyć że nas wpuszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 06 Sty 2020 07:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Skoro szlak jest dla dzieci od ośmiu lat, to po co chcesz tam iść z siedmiolatkiem? Ten szlak to nie wejście na Gubałówkę i z jakiegoś powodu określono minimalny wiek na osiem lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 06 Sty 2020 10:17 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Nie wiem jak z kontrolą, natomiast powiem Ci, że to bardzo prosty szlak. Ograniczenie wiekowe może być spowodowane tym, że małe dzieci nie są roztropne i wszędzie chcą wejść (np. wspinaczka na barierki ochronne). Masz dziecko to wiesz jakie może mieć pomysły. Myślę, że organizator chce ograniczyć ryzyko, zwłaszcza wówczas kiedy spaceruje się w tłumie ludzi. My byliśmy w sobotę poza sezonem kiedy na szlaku było niewielu ludzi. W takiej sytuacji to i z 5 latkiem pod okiem rodziców mógłby to być przyjemny spacer. Regulamin jest jednak regulaminem i warto mieć plan B, gdyby Was nie wpuszczono.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 13 Sty 2020 00:36 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 44
vincenz napisał(a):
Skoro szlak jest dla dzieci od ośmiu lat, to po co chcesz tam iść z siedmiolatkiem? Ten szlak to nie wejście na Gubałówkę i z jakiegoś powodu określono minimalny wiek na osiem lat.


W zeszłym roku zabrałam znajomych na Ścieżkę Króla, ich córka miała 6 lat ale była dość wysoka jak na swój wiek, więc skłamałam że ma 8 lat. Pracownica podała druk do podpisu, że dziecko wchodzi na ryzyko rodzica. Nie wiem czy takich przypadków jest więcej, ale takie doświadczenie miałam ja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 28 Sty 2020 09:41 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 25
Bardzo dziękuję za krzepiącą informację.
Super że będziemy mógli cała rodzina wybrać się na szlak.
Teraz tylko muszę tylko upolować bilety na wejście na lipiec pewno łatwe nie będzie:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 30 Kwi 2021 11:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zostawiam samochód na północnym parkingu, wejście jest na 15:00. Zgodnie z info ze strony przejście trasy to 3-4 godziny, z ostrożności chcę więc kupić bilet na autobus powrotny El Chorro - Ardales na ostatni kurs o 19:00. Czy gdybyśmy jednak się wyrobili w krótszym czasie, to nie ma problemu, żeby pojechać wcześniejszym autobusem jeśli będą wolne miejsca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 30 Kwi 2021 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
To już 4 lata jak tam byłem, ale jestem przekonany że idąc bardzo spokojnym krokiem zajęło mi to mniej niż 3h. Co do autobusu nie pomogę, ja zostawiłem po południowej stronie, więc auto miałem po przejściu i takie też rozwiązanie polecam
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 30 Kwi 2021 11:49 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Nie kupowałam biletu na autobus powrotny, ale po dojściu na przystanek stały 2 różne autobusy i skorzystaliśmy z 1 z nich
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 30 Kwi 2021 12:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@bonifacy czy dobrze kalkuluję, że zostawiając samochód w El Chorro, to żeby wyrobić się na wejście o 15:00, optymalnie będzie złapać autobus o 14:00? 25 minut czas przejazdu + plus przejście krótszym tunelem 1,5 km do budki przy wejściu na szlak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 30 Kwi 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@Kashpir Pamiętaj, że z miejsca gdzie zostawiasz samochód idzie się dobre 30 minut do miejsca gdzie wchodzisz na szlak. Warto to uwzględnić przy planowaniu bo wejścia są o określonych godzinach.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 30 Kwi 2021 12:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tak, zdaję sobie z tego sprawę - przeczytałem informacje na www, ale inaczej muszę liczyć czas dotarcia w zależności od wybranego parkingu. Stąd moje pytanie. Rozumiem, że te 30 minut na dotarcie to z parkingu północnego - jeśli ruszam z El Chorro, to jeszcze doliczam 25 minut na przejazd busem. Robi się blisko godzina, czyli byłbym tak na styk. Będziemy w takim razie chyba celować w wyjazd z El Chorro 13:30.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 30 Kwi 2021 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Owszem, wejścia są na godziny, ale jak ja dobrze pamiętam, to nie było najmniejszego problemu z wejściem na inną godzinę. Nie wiem jak jest teraz w covidowych czasach.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group