Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Eindhoven
#41 PostWysłany: 05 Sie 2017 21:12 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
dokładnie z karta MasterCard w holandii nic nie zdziałasz, proponuje przed wyjazdem załozyc konto walutowe euro i wyrobic karte maestro, jedyne wyjscie albo zabrac gotówke, endhoven to zwykłe miasto, do primarku na zkupy co najwyżej można iść :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
 Temat postu: Re: Eindhoven
#42 PostWysłany: 05 Sie 2017 21:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6219
HON fly4free
albo na mecz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#43 PostWysłany: 05 Sie 2018 18:33 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
Czy jest w okolicach Eindhoven jakieś miasteczko pokroju Giethoorn? Będę miał jakieś 3-4h na Eindhoven i szczerze mówiąc wolałbym przez ten czas zobaczyć ładną holenderską prowincję aniżeli to miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#44 PostWysłany: 07 Sie 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Raczej nie ma. Atrakcją może za to być Helmond, w którym znajduje się zamek (https://www.museumhelmond.nl/kasteel-helmond/) oraz Kubuswoningen (https://nl.wikipedia.org/wiki/Kubuswoningen_(Helmond)) takie same jak w Rotterdamie. Jak ciekawostka można dodać, że właśnie tutaj zostały one zbudowane jako pierwsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hektorek lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#45 PostWysłany: 07 Sie 2018 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@Hektorek
Sorry, że znowu ja, ale Twoje ostatnie pytania są w moich klimatach ;)

Giethoorn faktycznie nie ma. Ale kilkanascie minut od Eindhoven masz miasteczko Neunen, gdzie przez kilka lat mieszkał Van Gogh. Byłam tam niedawno i muszę powiedzieć, że bardzo przyjemnie jest to wszystko zagospodarowane. Jest Vincentre, czyli centrum wiedzy o malarzu, są w miasteczku dokładnie pokazane lokalizacje, gdzie Van Gogh malował swoje obrazy (mapka online lub w wersji papierowej do dostania w centrum).
http://www.vangoghvillagenuenen.nl/english.aspx
Dojazd z Eindhoven Station autobusem 322, co pół godziny (przystanek Neunen Kerkstraat, potem kawałek trzeba się przejść).

Drugą fajną opcją jest Geldrop. Dojazd z Eindhoven pociągiem, potem chwila spaceru do niewielkiego centrum. Typowa holenderska niska zabudowa, częściowo starsza, częściowo nowsza. Polecam przejść się nad rzekę, w okolicę muzeum tkactwa, potem do ratusza i do małego zamku na wodzie (Kasteel Geldrop).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hektorek lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#46 PostWysłany: 07 Sie 2018 13:47 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
metia napisał(a):
@Hektorek
Sorry, że znowu ja, ale Twoje ostatnie pytania są w moich klimatach ;)

W porządku, to ja przepraszam bo robię trochę spam w Beneluxie. :) Metia, Ty wiesz wszystko, już o Wiedniu dużo mi się rozpisywałaś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#47 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@Hektorek
Z racji wykształcenia i pracy Holandia, Belgia, Wiedeń i Berlin to są "moje" miejsca. Często tam bywam, dziesiątki znajomych oprowadziłam, więc mniej więcej wiem, co się gdzie sprawdzi. Gdybyś miał jakieś konkretne pytania, to śmiało pisz PW, jak przy Wiedniu :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group