Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eindhoven
#1 PostWysłany: 08 Paź 2014 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Z tego co czytałem, w Eindhoven nic specjalnie ciekawego nie ma. Mam kilka pytań co do tych nielicznych atrakcji miasta:

1) kościół św. Katarzyny (Sint-Catharinakerk): czy bez problemu można wejść do środka (i czy jest to płatne?), czy też jest zamknięty;
2) Evoluon - co to jest to ichnie UFO? centrum konferencyjne? czy jest sens wchodzić do środka (atrakcyjność, koszty), czy też lepiej zobaczyć z zewnątrz?
3) Eindhoven Museum, muzeum archeologiczne na otwartym powietrzu - jak ze zwiedzaniem zimą? i czy w ogóle warto?
4) Van Abbemuseum (muzeum sztuki nowoczesnej) - był ktoś? jakie opinie?
5) DAF Museum - mają modele, czy oryginalny sprzęt

... i czy prawdą jest, że mając kartę MasterCard i/lub Visa niczego nią w Holandii nie kupię :?:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Eindhoven
#2 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
odpowiem coś w temacie po 20 października, kiedy wrócę z Eindhoven :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#3 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Raphael napisał(a):
Z tego co czytałem, w Eindhoven nic specjalnie ciekawego nie ma. Mam kilka pytań co do tych nielicznych atrakcji miasta:

1) kościół św. Katarzyny (Sint-Catharinakerk): czy bez problemu można wejść do środka (i czy jest to płatne?), czy też jest zamknięty;
2) Evoluon - co to jest to ichnie UFO? centrum konferencyjne? czy jest sens wchodzić do środka (atrakcyjność, koszty), czy też lepiej zobaczyć z zewnątrz?
3) Eindhoven Museum, muzeum archeologiczne na otwartym powietrzu - jak ze zwiedzaniem zimą? i czy w ogóle warto?
4) Van Abbemuseum (muzeum sztuki nowoczesnej) - był ktoś? jakie opinie?
5) DAF Museum - mają modele, czy oryginalny sprzęt

... i czy prawdą jest, że mając kartę MasterCard i/lub Visa niczego nią w Holandii nie kupię :?:

Ad.1. bez problemu
Ad.2. Jak byłem po południu było zamknięte. Z zewnątrz fajne UFO ;)
Ad.3,4,5 nie wiem
Prawdą jest, że z kartami kredytowymi są spore problemy. Na 3 sklepy w 1 mi się udało zapłacić MC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#4 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:31 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
Proponuję zakupy w Primarku. :D Miasto generalnie smutnawe choć pochodzić można. Wkurzający jest brak biletu dziennego/dobowego.Przejazdy jednorazowe baz karty magnetycznej są strasznie drogie-3,50 ojro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#5 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
MinioMinio napisał(a):
Proponuję zakupy w Primarku. :D

Możesz porównać jego ceny z Londynem, czy np. Dortmundem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#6 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Byłem w Eindhoven ale niestety na żadne z Twoich pytań nie odpowiem. Powyższe atrakcje zdecydowałem się sobie odpuścić, zwłaszcza że była to tylko jednodniowa przesiadka. To co ja zapamiętałem to jeden bardzo fajny sklep z mapami i "akcesoriami podróżniczymi" w centrum i bar, nazywał się bodajże "profesor" i można było dostać tam dużo dobrego belgijskiego piwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#7 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:50 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Ja niestety nie wspominam dobrze Eindhoven, bo byłem tylko na lotnisku (airside), byłem głodny i z bólem serca wydałem na kanapkę z szynką i słodką bułkę tyle ile na lot z EIN do WAW :D 2x taniej było w strefie ogólnodostępnej :P Ale to tak w formie małego OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#8 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:36 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Ad (2) Evoluon to dawne muzeum techniki Philipsa, obecnie centrum konferencyjne. Od czasu do czasu są tam koncerty. IMO warto połazić dookoła (z tyłu jest staw / jeziorko), ale wchodzić raczej nie ma po co.. No chyba, że trafisz na koncert :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#9 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:39 

MinioMinio napisał(a):
Proponuję zakupy w Primarku. :D Miasto generalnie smutnawe choć pochodzić można. Wkurzający jest brak biletu dziennego/dobowego.Przejazdy jednorazowe baz karty magnetycznej są strasznie drogie-3,50 ojro.


Właśnie wróciłem przed chwilą z jednodniówki z Eindhoven (koniec cytując kolegę z forum z takim "głupim lataniem", za dużo przygód z opóźnieniami, mgłami i przekierowaniem na inne lotniska itp. choć dzisiaj było wszystko o czasie), w pełni potwierdzam wypowiedź w/w, iż pobyt maksymalnie na kilka godzin.
Co do płacenia bez problemu opłaciłem posiadaną Mastercard Raiffeisen Wizzair bilety na autobusy do/z Eindhoven w automacie na przystanku linii 400,401 przy lotnisku i punkcie Hermes na Stacji Kolejowej w Eindhoven oraz zakupy w Primarku.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#10 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:56 

Kościół św. Katarzyny jest piękny, można wejść do środka bez problemu i za darmo co polecam, zreszta już gdzieś kiedyś o nim pisałam na forum. W wiosennym słońcu Eindhoven jest całkiem sympatyczne, na 1 dzień polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#11 PostWysłany: 08 Paź 2014 23:00 

Anonymous napisał(a):
Kościół św. Katarzyny jest piękny, można wejść do środka bez problemu i za darmo co polecam, zreszta już gdzieś kiedyś o nim pisałam na forum. W wiosennym słońcu Eindhoven jest całkiem sympatyczne, na 1 dzień polecam


Faktycznie, bez problemu można wejść, jedyne za co trzeba zapłacić to 0,5 euro za zapalenie świeczki w jakieś intencji (sam kościół bardzo podobny do tego w centrum Dortmundu, piękne ale bardzo surowe wnętrze tj. sam kamień bez zdobień w środku poza witrażami). Również POLECAM, bo to w sumie jedyny zabytek w centrum Eindhoven.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Paź 2014 23:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#12 PostWysłany: 08 Paź 2014 23:01 

W Dortmundzie nie bylam bo się naczytałem ze to robotnicze miasto w którym NIC nie ma ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#13 PostWysłany: 09 Paź 2014 07:13 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Myślę że warto wybrać się do Muzeum Philipsa (nam się nie udało bo byliśmy w poniedziałek), z ciekawszych pomników to ten z kręglami i ponoć gdzieś jest pomnik Michaela Jacksona ale nie mięliśmy dość czasu żeby go odnaleźć. Mi osobiście samo miasto się spodobało, zwłaszcza holenderska architektura. Byliśmy w czasie MŚ w Brazylii więc wszystkie uliczki w centrum były udekorowane i widać było że żyją piłką :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#14 PostWysłany: 12 Paź 2014 12:56 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
byłam w eindhoven
główne atrakcje to :
muzem Philipsa

De Collse Water Mill – słynny młyn rzeczny, uwieczniony na obrazach van Gogha, który mieści się na obrzeżach miasta

Flying Pins- dzieło przedstawiające grę w kręgle

Futuristic „Blob” Building – futurystyczny budynek w samym centrum miasta

maks 1 dzień :P (szerszy opis o eindhoven znajdziesz na stronce ponizej w stopce, ale miasto nie jest wg mnie jakos specjalnie ciekawe)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#15 PostWysłany: 12 Paź 2014 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Zadziwiło mnie w Eindhoven to, że do wszystkich najważniejszych miejsc wartych zobaczenia da się tak szybko dojść piechotą :)
Małe miasto. Na jeden dzień w sam raz.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#16 PostWysłany: 13 Paź 2014 23:47 

kachel napisał(a):
Ma ktoś z Was doświadczenie, z ostatnich dni odnośnie podróżowania autobusem BEZ biletu?:) Czy podczas wsiadania trzeba
pokazać bilet, czy w momencie kontroli? Znalazłem na forum, informacja jakoby kiedyś "można" było tak podróżować, ale wolałbym świeższe informacje.

POZdrawiam,


Generalnie nie ma wymogu tak jak w Hiszpanii i Niemczech wsiadania przednimi drzwiami, ale brak przyłożenia karty do czytnika wzbudza zainteresowanie kierowcy. Widzę, że chcesz przykombinować, ja jechałem tam i z powrotem 8 października, bilety na autobusy 400, 401 bez problemu kupisz z pomocą karty np. kredytowej na przystanku przy lotnisku i w pkt Hermes na stacji dworca głównego, kontroli biletów akurat nie było, a ty zrobisz jak uważasz (bilet pokazujemy podczas kontroli biletów, kierowca biletów nie sprawdza bo jest możliwość otwarcia i wsiadania wszystkimi drzwiami, a nie tylko przednimi)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#17 PostWysłany: 13 Paź 2014 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Mam pytanie co ciekawego można zobaczyć wokół Eindhoven. Chcemy gdzieś na jeden dzień (lub dwa) się wybrać, w miarę tanio. Amsterdam to oczywistość, ale bilety w dwie strony to prawie 40E, a do tego noclegi sob/nie od 500PLN... Może jest coś ciekawego bliżej, za mniejsze pieniądze?

marcino123 napisał(a):
odpowiem coś w temacie po 20 października, kiedy wrócę z Eindhoven :)

To może się zobaczymy bo lecę 17-20 X z POZ :)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#18 PostWysłany: 14 Paź 2014 00:18 

powstał ten temat, mimo będącego już na tym forum wcześniejszego z sporą ilością cennych postów, może wykorzystasz (mimo wszystko doradzają udanie się do Amsterdamu może stopem lub blablacar):
eindhoven,1479,5540&hilit=eindhoven?start=60

+ o transporcie z/na lotnisko
jak-najtaniej-dojechac-do-miasta,1299,2815


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 14 Paź 2014 00:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#19 PostWysłany: 14 Paź 2014 00:31 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
W sieci sklepów Albert Hejin, Jumbo żadną kartą nie da się zapłacić, akceptują tylko holenderskie. W sklepach z odzieżą, restauracjach bez problemu MC i Visa. Biletu na pociąg w automacie biletowym kupić się nie da żadną kartą oprócz maestro, ale podejrzewam, że to jakieś holenderskie maestro. Fajna sprawa w drogiej Holandii to automaty z żarciem za 1 euro (frykadelki, kiełbaski, hamburgery), których w centrum Eindhoven jest kilka (działają tylko na monety 1 euro). Jest też sporo kebabowni, za 3 euro można już coś zjeść. Poza tym co już opisano warto zobaczyć Glorieuxpark.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#20 PostWysłany: 25 Paź 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Lokersan napisał(a):
W sieci sklepów Albert Hejin, Jumbo żadną kartą nie da się zapłacić, akceptują tylko holenderskie. W sklepach z odzieżą, restauracjach bez problemu MC i Visa. Biletu na pociąg w automacie biletowym kupić się nie da żadną kartą oprócz maestro, ale podejrzewam, że to jakieś holenderskie maestro. Fajna sprawa w drogiej Holandii to automaty z żarciem za 1 euro (frykadelki, kiełbaski, hamburgery), których w centrum Eindhoven jest kilka (działają tylko na monety 1 euro). Jest też sporo kebabowni, za 3 euro można już coś zjeść. Poza tym co już opisano warto zobaczyć Glorieuxpark.

Bilety na kolej w automacie kupowałem MasterCard, jedyne co to pobierana jest dodatkowa opłata za płatność tą kartę. Poza tym w miejscach gdzie nie dało się płacić MC Maestro w Euro z ING bez problemy przechodziło.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group