Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Eindhoven
#21 PostWysłany: 25 Paź 2014 19:15 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Nie każdy automat z biletami przyjmuje MC i Vise, nawet za opłatą (np w Tilburgu)

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Eindhoven
#22 PostWysłany: 19 Gru 2014 15:27 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Jak ktoś nie ma ochoty siedzieć w Eindhoven, to polecam serdecznie wyprawę do Den Bosch (13.20 EUR RT pociągiem), świetne miasto w zupełnie innym stylu niż EIN. Katedra św. Jana wskoczyła do mojego top3 kościołów widzianych na żywo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#23 PostWysłany: 27 Sty 2015 15:13 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Od drugiej połowy maja dzięki Wizzairowi będzie można zrobić półdniówkę do Eindhoven z Poznania (przylot o 8:40, lot powrotny ok 13:50). 2 krótkie pytania do osób, które były w Eindhoven: ile czasu mniej więcej zostanie na zwiedzanie, odliczając dojazd do miasta, powrót i czas zmarnowany na lotnisku i czy jest sens się pchać na tak krótko? Byłem w tamtym roku w Goteborgu na półdniówce chyba 2,5 godziny i w sumie było warto :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#24 PostWysłany: 27 Sty 2015 15:37 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Zakładając, że w centrum będziesz o 9:30, a wracać będziesz musiał gdzieś o 12:30, to zdążysz się wynudzić, o ile to ma być wypad tylko w stylu "pochodźmy po mieście"
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#25 PostWysłany: 29 Maj 2015 13:50 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Czy w Eindhoven dostępne są gdzieś darmowe mapy miasta? Np. w punkcie informacji turystycznej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#26 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:21 

tak, w punkcie przy dworcu mają mapy takie wydzierane (a przynajmniej rok temu mieli)
Góra
 PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#27 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:44 

Czy mnie wzrok myli czy nikt w tym wątku nie wspomniał o stadionie PSV ?
Miasteczko akurat na półdniówkę lub jednodniówkę, byłam dwa razy i są spore szanse, że znów zawitam tym razem już do muzeum DAF'a czy Philipsa.
Den Bosh brałam pod uwagę ale na razie loty z KTW czasowo nie pozwalają na tę atrakcję.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#28 PostWysłany: 29 Maj 2015 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Faktycznie nie ma o stadionie... hmmm...

No ale na tym forum przeczytałem że najlepiej to wejsc do kawiarni z drugiej strony stadionu. Byc moze w jakims innym temacue to było. Kawiarnia w zasadzie ma taki taras wprost na stadionie, a za kawe chyba placilem 1,5 euro. Nie trzeba bylo mi nic więcej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#29 PostWysłany: 30 Maj 2015 18:33 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
Czy mnie wzrok myli czy nikt w tym wątku nie wspomniał o stadionie PSV ?
Miasteczko akurat na półdniówkę lub jednodniówkę, byłam dwa razy i są spore szanse, że znów zawitam tym razem już do muzeum DAF'a czy Philipsa.
Den Bosh brałam pod uwagę ale na razie loty z KTW czasowo nie pozwalają na tę atrakcję.


Ja byłem na jednodniówce, ale niestety w poniedziałek i wszystkie muzea były zamknięte. Jeśli tam wrócę to na pewno wpadnę do Philipsa, ewentualnie DAF (jak przekonam żonę :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#30 PostWysłany: 02 Cze 2015 09:14 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
DAD napisał(a):
Faktycznie nie ma o stadionie... hmmm...

No ale na tym forum przeczytałem że najlepiej to wejsc do kawiarni z drugiej strony stadionu. Byc moze w jakims innym temacue to było. Kawiarnia w zasadzie ma taki taras wprost na stadionie, a za kawe chyba placilem 1,5 euro. Nie trzeba bylo mi nic więcej ;)


Mała aktualizacja - kawa kosztuje 2 euro :-)
Na dobrą sprawę na ten taras można wejść nic nie zamawiając, bo widziałem wczoraj jak kilka osób tam wchodziło robić sobie fotki.
W poniedziałki kawiarnia czynna jest od 12 do 18. Jak jest w pozostałe dni, nie zwróciłem uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#31 PostWysłany: 30 Sie 2015 11:20 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ta kawiarnia z tarasem wewnątrz stadionu to Restaurant Avant-Garde van Groeninge? Bo tak mi pokazuje na google maps, a nie chciałbym się wbić do jakieś drogiej i bez widoku na murawę.

Jak w końcu jest z tym ziołem? Tutaj w postach sprzed roku czy dwóch piszę, że zrobili te obostrzenia, ale na innych blogach czytałem, że wystarczy trochę pokombinować i można kupić. Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało, ale lecimy na 6 godzin, szybkie zwiedzanie więc jednorazowo bym chętnie zapalił ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#32 PostWysłany: 21 Wrz 2015 17:36 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Sam sobie odpowiem, bo sprawdziłem w praktyce :)

Do restauracji na stadionie PSV wchodzi się przez takie drzwi, które wyglądają jakby trzeba było znać kod, ale wystarczy popchnąć i się otworzą, potem windą na I piętro i już jesteśmy w kawiarni.

Kawa kosztowała 2,2 euro; małe piwko (0,2 litra) również 2,2 euro. Fajny widoczek na trybuny, my akurat trafiliśmy na czas kiedy były zamocowane takie lampy do naświetlania trawy, więc można zobaczyć ciekawą technologię.

Jeśli chodzi o coffee shopy, to od 15 lipca 2015 do 15 stycznia 2016 na okres próbny ZNOWU MOŻNA KUPOWAĆ ZIOŁO w Eindhoven po okazaniu dowodu osobistego potwierdzającego, że ma się powyżej 18 lat. Bez kłopotu weszliśmy do lokalu Casa Blanca niedaleko stadionu PSV i spróbowaliśmy ich specjałów. Najtańsze są od 3,5 euro. Nas siekło całkiem nieźle i odkryliśmy patent na darmowy napój, wystarczy stracić na chwilę przytomność to właściciel coffee shopu sam poda Wam Coca-Colę za darmo, powtarzając w kółko: "No problem, no problem" :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#33 PostWysłany: 09 Lis 2015 02:55 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jaką część Eindhoven można zobaczyć, gdy ma się 7h przesiadkę na kolejny lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#34 PostWysłany: 09 Lis 2015 06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Przy 7h przesiadki na twoim miejscu wybrałbym się do miejscowości 's-Hertogenbosch która jest oddalona o 20 minut drogi pociągiem z dworca w Eindhoven. Samo miasto Eindhoven nie ma zbyt wiele ciekawego do zaoferowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#35 PostWysłany: 16 Lis 2015 03:15 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Dzięki!
Poprawka. Lądowanie o 9.30, kolejny lot 16.45. Czyli nie ma 7 h tylko uwzględniając wyjście, dojazdy z i na lotnisko (czy to Eindhoven czy Hertogenbosch) jakieś 4,5-5 h.

O której max trzeba być na lotnisku, żeby zdążyć na lot 16.45? Wyjazd z miasta 15.30, tak żeby być na terminalu ok 16.00 będzie ok?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#36 PostWysłany: 16 Lis 2015 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Uważam, że jak wrócisz na 16 to spokojnie wyrobisz się z odprawa jeśli lecisz wyłącznie z bagażem podręcznym :) Ja ostatnio byłem nawet 25 minut przed odlotem i zdążyłem :p Kwestia tego typu czy o tej porze jest sporo odlotów czy też nie ponieważ do kontroli czasami robią się spore kolejki chociaż nigdy nie czekałem ponad 15 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#37 PostWysłany: 08 Maj 2017 18:55 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Z wyjazdu sprzed kilku dni...
To może nie bezpośrednio Eindhoven, ale szeroko pojęte okolice. Otóż z Eindhoven można pojechać pociągiem za 7,20 euro (+ 2,50 euro za dziecko) do nieodległego Tilburga, który sam w sobie może nie jest jakiś mega ciekawy, ale jest w nim tani Ibis (ja płaciłem w promocji za dwójkę około 40 euro za noc). Z Tilburga można natomiast zrobić kilka przyjemnych (i tanich) wypadów. Po Tilburgu i okolicy można się przemieszczać dobrze działającą komunikacją autobusową, a całodzienny bilet kosztuje 6 euro (na mojego 8 letniego syna za każdym razem kierowcy machali ręką, żeby wsiadał bez biletu). W tej cenie możemy dojechać m. in. do Efteling, ’s-Hertogenbosch (Den Bosch) czy Bredy. W Efteling jest największe w Holandii wesołe miasteczko. W nim rollercoastery, karuzele i inne atrakcje. Park jest naprawdę wielki i nie sposób się w nim nudzić, aczkolwiek ząb czasu już go trochę nadgryzł. Minusem jest cena biletu (37,5 euro, przez internet trochę taniej) oraz duża liczba ludzi (na początku maja było ok, ale podobno w wakacje są prawdziwe tabuny). Z kolei ’s-Hertogenbosch to bardzo ładne miasto ze średniej wielkości aquaparkiem (bilet wstępu na cały dzień 9,95 euro dla dorosłego i 8,95 euro dla dziecka). Aquapark ok, ale w środku mnóstwo ludzi. W Bredzie niestety nie byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#38 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2017
Posty: 6
Zbanowany
Teraz to chyba nawet płatności Polskimi kartami są raczej za darmo. Mam Vise i nic więcej mi nie zciągało.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Lip 2017 19:39, edytowano w sumie 1 raz
Usunięcie reklamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#39 PostWysłany: 04 Lip 2017 02:49 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
W automatach biletowych NS cały czas jest dopłata 50 centów za płatność kartami VISA lub MasterCard. Bez prowizji można zapłacić tylko kartą Maestro lub V-Pay.


Ostatnio edytowany przez Washington, 04 Lip 2017 07:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eindhoven
#40 PostWysłany: 05 Sie 2017 19:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
kleyo napisał(a):
Jak w końcu jest z tym ziołem? Tutaj w postach sprzed roku czy dwóch piszę, że zrobili te obostrzenia, ale na innych blogach czytałem, że wystarczy trochę pokombinować i można kupić. Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało, ale lecimy na 6 godzin, szybkie zwiedzanie więc jednorazowo bym chętnie zapalił ;)

Nie ma problemu z kupnem, dokument potwierdzajacy pełnoletność, kasa i ogień w piersiach. Ceny z reguły od 3 euro.
W centrum mozna kupić zioło i piwko w lokalu, który nosi nazwę De Bakeriji (po naszemu piekarnia). Mozna usiąść w środku lub na zewnątrz i nawet wypić piwko.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group