Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eilat jednodniówka
#1 PostWysłany: 29 Lis 2019 19:10 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Witam wszystkich,

Za tydzień lece do Eilatu na jednodniówkæ, rano WZ z WAW i powrót na WMI, o ile samolot nie spóźni i bezproblemowo kontrola, to realnie na miejscu będziemy ok 5-6h, rozpracowałem mini plan
ale może coś byście polecili must see na taki bardzo krótki wypad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 29 Lis 2019 19:22 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Alexis93
Bierz auto z lotniska i zobacz Czerwony Kanion i Timnę.




.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Gru 2019 01:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lis 2019 15:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Moim zdaniem w samym mieście Eliat nie ma absolutnie nic ciekawego. Jeżeli nie chcesz jechać zobaczyć Czerwonego Kanionu i Doliny Timna to z lotniska jedzie bezpośredni autobus pod publiczną plaże Dekel beach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Lis 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Albo tak jak pisze Marko33, albo jak @klapio
jedź na plażę posnurkować na rafie. Dosyć marna, ale coś tam zawsze się da zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Gru 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Alexis93 napisał(a):
Witam wszystkich,

Za tydzień lece do Eilatu na jednodniówka, rano WZ z WAW i powrót na WMI, o ile samolot nie spóźni i bezproblemowo kontrola, to realnie na miejscu będziemy ok 5-6h, rozpracowałem mini plan ale może coś byście polecili must see na taki bardzo krótki wypad?


Oj będzie długa kontrola 8-)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Gru 2019 00:42 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
@Martinuss hm chyba zależy... jeżeli miałeś to jak długo była kontrola ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Gru 2019 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Alexis93

Ja będę na tym lotnisku jak i w Izraelu we wtorek (03.12) pierwszy raz na 3 dni i mam lekkiego stresa kontrolą bo sporo się o niej naczytałem :lol:
Czytałem o grupie osób z tego forum co była na takiej jednodniówce i jedną osobę maglowali bodajże 4 godziny.
Zobacz, przylatujesz SAM, na kilka godzin, zapewne w środku tygodnia. Idealnie pasujesz do profilu podejrzanego, którego trzeba dokładniej sprawdzić 8-)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Gru 2019 01:41 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Wg mnie to legendy miejskie. Kontrola na przylocie trwa 30 minut czego 25 to stanie w kolejce




.
Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2019 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Wiesz, skoro trochę tych historii na necie jest to coś w tym musi być. Izrael dosyć rygorystycznie podchodzi do kontroli. Znajomy ostatnio był w Ejlacie na tym lotnisku to podczas stanie w kolejce do paszportowego podszedł gościu z security i wyrywkowo sprawdzał telefony. Musiał odblokować i pokazać, gościa zdziwiło że folder ze zdjęciami jest pusty (przed wylotem zrobił przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych) :lol:
Jeśli nie odblokujesz i nie pokażesz to z automatu masz zakaz wjazdu i ban na 10 lat do Izraela. Warto być przygotowanym na wszystko.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:33 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Będę robił taka jednodniówkę od 10 marca 2020r do 12 marca
/ praktycznie to półtora dnia bo wtorek od przylotu od 15 i cala środa bo w czwartek trzeba już z samego ranka udać się na lotnisko na samolot o 11/ zakwaterowanie to hotel ADI na ulicy Topaz
Plany to:
1 / wtorek 10 marca to u nich święto Purim wiec może po przylocie trochę plaża w okolicach Taby i snurko0wanie ? tylko jadę sam wiec co zrobić z telefonem pieniędzmi, paszportem? zostawić w hotelu? bezpiecznie? telefon tak czy inaczej dobrze by było mieć przy sobie do robienia foto.
2/ w środę od rana Red Canion , myślę że do godziny 12-13 uda sie już powrócić do Eilatu,
3/ zobaczyć flamingi w ogrodzie botanicznym - też chciałbym
3/ a po południu to już jakieś zakupy , pamiątki z Eilatu , Izraela typu humus , suszone daktyle ,chalwa, rózne przyprawy w malych do 100gr ilościach, może coś jeszcze o czym teraz nie mam pojęcia.

To takie wstępne plany, A może coś zmienić? Jakieś sugestie uwagI ? chętnie i mile będą widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
januszcz11 napisał(a):
Będę robił taka jednodniówkę od 10 marca 2020r do 12 marca
Jakieś sugestie uwagI ? chętnie i mile będą widziane.


Specyficzna ta jednodniówka.



Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
januszcz11 napisał(a):
Będę robił taka jednodniówkę od 10 marca 2020r do 12 marca
/ praktycznie to półtora dnia bo wtorek od przylotu od 15 i cala środa bo w czwartek trzeba już z samego ranka udać się na lotnisko na samolot o 11/ zakwaterowanie to hotel ADI na ulicy Topaz
Plany to:
1 / wtorek 10 marca to u nich święto Purim wiec może po przylocie trochę plaża w okolicach Taby i snurko0wanie ? tylko jadę sam wiec co zrobić z telefonem pieniędzmi, paszportem? zostawić w hotelu? bezpiecznie? telefon tak czy inaczej dobrze by było mieć przy sobie do robienia foto.
2/ w środę od rana Red Canion , myślę że do godziny 12-13 uda sie już powrócić do Eilatu,
3/ zobaczyć flamingi w ogrodzie botanicznym - też chciałbym
3/ a po południu to już jakieś zakupy , pamiątki z Eilatu , Izraela typu humus , suszone daktyle ,chalwa, rózne przyprawy w malych do 100gr ilościach, może coś jeszcze o czym teraz nie mam pojęcia.

To takie wstępne plany, A może coś zmienić? Jakieś sugestie uwagI ? chętnie i mile będą widziane.


Definicja jednodniówki jest tak ze przylatuje się np. rano i wylatuje się TEGO SAMEGO DNIA np. po południu lub wieczorem. :roll:

co do 1. Odwiedź Eilat Coral Beach Nature Reserve cena 35 ILS ale warto jak czytałem, są szafki, przebieralnie, prysznice itd.
co do 3. Myslałeś nad Underwater Observatory Park? Cena to niestety 120 ILS
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 891
Kilometry: 1 996 862
niebieski
Martinuss napisał(a):
@Alexis93

Ja będę na tym lotnisku jak i w Izraelu we wtorek (03.12) pierwszy raz na 3 dni i mam lekkiego stresa kontrolą bo sporo się o niej naczytałem :lol:
Czytałem o grupie osób z tego forum co była na takiej jednodniówce i jedną osobę maglowali bodajże 4 godziny.
Zobacz, przylatujesz SAM, na kilka godzin, zapewne w środku tygodnia. Idealnie pasujesz do profilu podejrzanego, którego trzeba dokładniej sprawdzić 8-)

Nie wydaje mi się... w ostatnim czasie bywałem tam kilkukrotnie i czas "odprawy" zajmował od 20 min do 2 h max. Te 2 h związane były z tylko i wyłącznie z kumulacją przylotów sztuk 4 bodajże..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Gru 2019 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Martinuss napisał(a):
@Alexis93

Ja będę na tym lotnisku jak i w Izraelu we wtorek (03.12) pierwszy raz na 3 dni i mam lekkiego stresa kontrolą bo sporo się o niej naczytałem :lol:
Czytałem o grupie osób z tego forum co była na takiej jednodniówce i jedną osobę maglowali bodajże 4 godziny.
Zobacz, przylatujesz SAM, na kilka godzin, zapewne w środku tygodnia. Idealnie pasujesz do profilu podejrzanego, którego trzeba dokładniej sprawdzić 8-)

@Martinuss Te problemy dotyczyły początków boomu lotów do IL. Żydzi jeszcze nie byli przyzwyczajeni do takiej ilości lotów i do jednodniowych turystów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Gru 2019 12:27 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Coral Beach Reserve wg mnie ma ten plus że jest prysznic.
Szafki extra płatne.
Ja wolę plażę Princess pod granicą z Egiptem, dwa przystanki dalej

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2019 13:06 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Właśnie o tą plażę mi chodzi, bo to i też atrakcją przy samej granicy z Egiptem,
można też podejść pod przejście? Jakieś fotki porobić. Tak jak i pod granicę z Jordanią od strony Eilatu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Gru 2019 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Gru 2019 13:59 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Autobus jedzie pod samą granicę, tam zawraca i jedzie z powrotem.
Sama granicą to średnia atrakcja

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Gru 2019 18:40 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Martinuss napisał(a):
@Alexis93

Czytałem o grupie osób z tego forum co była na takiej jednodniówce i jedną osobę maglowali bodajże 4 godziny.


A może ta osoba miała w paszporcie "wbite" wizyty w jakichś "podejrzanych" dla Izraela krajach . Można zawsze wydrukować te 2 rezerwacje (nie boarding card) z cenami biletów, jako dowód opłacalności jedniodniowego wypadu do Eilat.
Ja pierwszy raz w Izraelu byłem też sam , (tyle, że na 5 dni) i to właśnie w Eilacie . Przy wjeździe w zasadzie nie było to problemem, ale przy wyjeździe młoda uprzejma pani bardzo dociekała dlaczego jestem sam, ale w końcu po 5 minutach rozmowy mnie puściła i nie kontrolowała zawartości bagażu.
Natomiast mojej siostry koleżanka jest niezadowolona z pobytu w Izraelu, bo przed powrotem dostała telefon , że ma być o dodatkową 1 godzinę wcześniej na lotnisku . Okazało się że poddano ją szczególnej procedurze kontroli z powodu jej wcześniejszego pobytu w Libii , co nie było problemem przy wjeździe do Izraela. Ale to zauważyli, zanotowali i postanowili skontrolować przy wyjeździe. Muszę poprosić siostrę aby dopytała się tej koleżanki, skąd oni mieli telefon do niej, bo to jest dla mnie dziwne (no chyba że to był wyjazd zorganizowany i telefon był od organizatora wycieczki).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Gru 2019 20:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Gru 2019 19:40 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Jadę pierwszy raz a w paszporcie mam wbitą tylko jedną pieczątkę z Ukrainy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Gru 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@januszcz11

Na plaży przy granicy także są prysznice (bezpłatne).
Sama granica to zwykle ogrodzenie więc atrakcja zerowa.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group