Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Gru 2017 18:50 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Witam
14-17 grudnia będę w Eilat, mam wstępny plan wycieczki dla dwóch osób i kilka pytań do niego.

Na miejscu będę około 20, tutaj pierwsze pytanie: ogólnie nie interesują mnie hotele, planujemy spać w namiotach/śpiworach, miał ktoś doświadczenia z takim spaniem w grudniu? Czytałem że w w nocy temperatura potrafi spaść, ale jest to do wytrzymania przy znalezieniu odpowiedniego miejsca?
Gdzie w okolicy Eilatu planowalibyście uderzać z namiotem? Czytałem że można rozbić się praktycznie wszędzie pod warunkiem nie przeszkadzania nikomu tym (zgadza się?) Sporo jest też podobno darmowych miejsc przeznaczonych do rozbijania namiotów (korzystał ktoś z takich opcji?). Ewentualnie campingi przy Red Canion i Dolinie Timna, są darmowe, korzystał ktoś?

Na piątek i sobotę planujemy Red Canyon, Dolinę Timna, Eilat Moutains Reseve, Kolumny Amrama (wszystko najprawdopodobniej autostopem), myślałem też o Morzu Martwym (Neve Zohar, warto jechać 200km?) oraz o Egipcie/Jordanii, ale czytałem o opłatach wjazdowych więc chyba z tego zrezygnujemy (opłaty nadal obowiązują?) Zresztą 3 dni
niedziela to plaża, rafy w Eilacie, samo miasto i po południu wyjazd na lotnisko
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Gru 2017 19:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mtmx lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Gru 2017 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Zerknij na relację @Washington, on był w styczniu pod namiotem i chyba nie poleca :) link Ja też byłam pod namiotem ale w lecie i wtedy było fajnie. Możesz zobaczyć moją relację link. W Eilacie jest płatny kemping, ludzie rozbijają też namioty na dziko na plaży niedaleko granicy z Egiptem.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2017 21:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Od razu nie poleca ;) Jak mawiają bodajże w Norwegii - nie ma złej pogody tylko złe ubranie :P Byliśmy nieprzygotowani..
Trzeba zdać sobie sprawę że mimo możliwości chodzenia w krótkim rękawku za dnia, w nocy temperatura spada niemal do zera. Także dobry śpiwór (najlepiej puchówka) i można lecieć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2017 21:55 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
W Ejlacie temperatura w nocy w grudniu nie powinna spadać poniżej 8 stopni, tak przynajmniej jest w prognozach pogody :) Czyli wystarczy jakiś cieplejszy syntetyczny śpiwór.

Tutaj pisałem o miejscówkach do spania, również w Ejlacie: https://www.fly4free.pl/forum/jak-oszczedzic-w-izraelu,1222,83012&p=1012861#p1001845
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2017 23:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
W Ejlacie jest blisko morza to może być lepiej. Ale już na pustyni na ten piątek odczuwalna 1 stopień ;) https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/pro ... 4166?day=4
Także nie że straszę, ale pustynia charakteryzuje się dużymi różnicami dobowymi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:25 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Kilka informacji po grudniowym wyjeździe, zawsze mogą się komuś przydać.

Namiot na plaży w grudniu jak najbardziej polecam (z namiotem na pustyni w nocy jest gorzej), myślałem że będzie gorzej, najzimniejszy moment jest gdy zaczyna się przejaśniać, ale wszystko do wytrzymania spokojnie, mieliśmy ze sobą jedynie namiot, śpiwór i koc termiczny pod namiot.

Z lotniska można od razu dotrzeć na publiczne darmowe pole namiotowe (przystanek Migdalor Beach), my niestety wysiedliśmy na stacji centralnej Eilat, było późno, nic innego nie jeździło,a nas czekał 12 kilometrowy spacer na pole namiotowe, przez centrum miasta, port aż praktycznie do samej granicy z Egiptem.
Na polu namiotowym kilkadziesiąt namiotów/kempingów, duży ruch, nie jest się osamotnionym tam więc zawsze bezpieczniej. Dostępna woda, obok prysznice, najbliższy sklep 2 przystanki w stronę centrum Eilatu
Do pływania wśród rafy polecam molo z zejściem do wody przy ostatnim hotelu (w trakcie budowy) w stronę granicy z Egiptem, skutki wchodzenia do wody przy polu namiotowym odczuwam do dzisiaj :)
W grudniu spokojnie dało się pływać, myślałem że temperatura wody będzie niższa, obowiązkowo nawet najprostszy zestaw (rurka + okulary).
Plaża i góry za nią (polecam pochodzić, świetne widoki) wciągnęły mnie tak że musiałem odpuścić niestety dolinę Timna, może następnym razem.

Warto też zobaczyć Red Canion, dojazd autobusem 392 z centralnego :) Środek pustyni, ale większość osób z tego autobusu poza uzbrojonymi mundurowymi tam wysiada. Na miejscu, przy drugim parkingu jest także pole namiotowe, temperatury mogą być niższe niż na plaży

Poruszać polecam się autostopem, ludzie bardzo mili, zawsze po kilku minutach mieliśmy transport, transport autobusowy też jest dobrze zorganizowany i przejrzysty.

Polecam wszystkim :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2018 00:57 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 1
Czy na kanion z przystanku jest daleko? Nie ma problemu z przyjazdem i powrotem do miasta? Jak wyglada to cenowo? Drogie jedzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Angelika Zwolińska uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2018 15:32 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Kanion z przystanku jest około 20 minut spacerem przez pustynne drogi od przystanku, mijamy najpierw główny parking, później drugi obok którego jest pole namiotowe, jest tam miejsce gdzie możemy dostać mapy kanionu, stoją 2 osoby służące pomocą, na miejscu jest dostępna jedynie woda do nalania. Trasa którą szliśmy miała około godziny, można wybrać sobie dłuższą, albo posiedzieć na miejscu

Dojazd z eilatu autobusem 392, koszt to chyba 10 szekli, dokładnie nie pamiętam, rozkład na stronie Egged, ale polecam przejażdżkę stopem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Sty 2018 00:06 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Dojazd 392 z Eliatu kosztuje 16.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Sty 2018 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Bilet kosztuje tyle ile za niego zapłacisz. Kierowca gdy nie jest pewny ile skasować sprawdza w tabeli i wtedy liczy, tyle co powinien czyli 12,5 NIS (tyle też jest podane na stronie Egged) do najbliższego przystanku czyli Har Uziya'u Junction (ok 1,5km od parkingu, ale bez problemu zatrzymał się przy parkingu) albo kasuje na pamięć i wtedy są bilety po 10 lub 16.

Załącznik:
redc.jpg
redc.jpg [ 172.25 KiB | Obejrzany 2428 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group