Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Glasow, Edynburg
#21 PostWysłany: 30 Kwi 2013 15:03 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
lasan82 napisał(a):
vamamama mam pytanko dlaczego napisałaś, że z lotniska dojedziesz zwykłym autobusem ale trwa to ok 1.5h!!! tak długo gdzieś na forum wyczytałem, że ok 45 min. Mamy na myśli autobus 35, analizując rozkład jazdy to on jedzie krócej tylko chyba nie do samego centrum?

Dzisiaj wróciłem z Edynburga i akurat jechałem tym autobusem na lotnisko z fountainbridge zajęło ok 50 min koszt 1,50 gbp. Airlink jedzie ok 30 min z waverley bridge koszt 3,50 gbp. Edynburg zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Miasto ma bardzo dużo do zaoferowania. Odwiedziłem Museum of Scotland, National gallery of Scotland, przeszedłem przez Royal Mile od Edinburgh Castle do Parliament House i wszedłem na Arthur Seat. Nocleg miałem w travelodge learmouth 10 min pieszo do centrum (płaciłem 29 gbp za noc pokój 2 osobowy).
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 03 Maj 2013 15:19 
Awatar użytkownika

trasa 35 napewno nie jest krótsza niz airlinka. 35 jedzie na stare miasto wiec tez centrum. 1.5 h moze przeasadzilam bo tyle jedzie do mnie ( mieszkam na Leith, 25 minut piechota od Princes St ) ale 45minut napewno nie - fountainbridge jest kawałek przed centrum. Zalezy gdzie jedziesz; ta 35 troche sie wlecze ale jesli jestes pierwszy raz w Edim to podroz moze byc przyjemna. Ja czesto biore airlinka ze względu na dziecko; mimo ze 35 mam pod domem to wole wziac dwa autobusy zeby troche urozmiaicic podroz na lotnisko.

#23 PostWysłany: 03 Maj 2013 16:02 

Robertos napisał(a):
lasan82 napisał(a):
vamamama mam pytanko dlaczego napisałaś, że z lotniska dojedziesz zwykłym autobusem ale trwa to ok 1.5h!!! tak długo gdzieś na forum wyczytałem, że ok 45 min. Mamy na myśli autobus 35, analizując rozkład jazdy to on jedzie krócej tylko chyba nie do samego centrum?

Dzisiaj wróciłem z Edynburga i akurat jechałem tym autobusem na lotnisko z fountainbridge zajęło ok 50 min koszt 1,50 gbp. Airlink jedzie ok 30 min z waverley bridge koszt 3,50 gbp. Edynburg zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Miasto ma bardzo dużo do zaoferowania. Odwiedziłem Museum of Scotland, National gallery of Scotland, przeszedłem przez Royal Mile od Edinburgh Castle do Parliament House i wszedłem na Arthur Seat. Nocleg miałem w travelodge learmouth 10 min pieszo do centrum (płaciłem 29 gbp za noc pokój 2 osobowy).

Hej - z tym autobusem to jest tak że naj nie ma ruchu to około 45 minut - z centrum. Natomiast airlink jest szybszy - oba jadą z centrum, o ile pamięć nie myli - obok princess mall jest przystanek
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 15 Maj 2013 16:06 

Bilety na samolot też mam kwestia zmiany nazwiska
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 08 Sie 2013 12:47 
Awatar użytkownika

lasan82 napisał(a):
Jeżeli chodzi o dojazd z Glasgow do Edynburga to najtaniej znalazłem megabusa za 4funty.
Jest coś lepszego?

Wiem ze pytanie stare, ale moze sie przyda innym.

W citylink jesli kupimy z wyprzedzeniem dwu,trzytygodniowym to bez problemu kazdy kurs jest za funta, odjazdy co 10/15 minut. Tylko pamietajcie ze bilet trzeba wydrukowac i nie ma mozliwosci zmiany daty.

@edit:
cieszę się w takim razie ;) Miłej podróży!

Ostatnio edytowany przez miki3475, 08 Sie 2013 14:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 08 Sie 2013 13:40 
Awatar użytkownika

Loty: 51
Kilometry: 29 292
Stary... mi się idealnie przydało. Zasiadałem pół godziny temu do kupna biletów. Już miałem megabusa brać, a Twój post mnie przekierował w inne, ciekawsze miejsce. 12 funciaków jest do przodu. Dziękuję.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 03 Paź 2013 10:24 
Awatar użytkownika

Wlasnie w tym momencie jade citylinkiem z g do e. Chce poinformowac, ze jest mozliwosc jazdy o innej godzinie, niz ta z biletu. Pan Szkot byl bardzo mily oznajmiajac, ze tak mozna. :-)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 03 Paź 2013 12:18 

Na stronie citilink na trasie Edynburg-Glasgow mam przy danej godzinie i danym dniu 4 typy biletów i 4 różne ceny

Ticket Type Price Select
Super Single x 1 £1.00 conditions
Super Single x 1 £3.00 conditions
Super Single x 1 £4.00 conditions
Adult, Single x 1 £7.10 conditions

Wszystkie są dla "powyżej 16 lat" z identycznymi warunkami "You must travel on the journey specified, unless amended prior to time of travel subject to an admin fee. Tickets cancelled 24hrs prior to time of travel can be refunded subject to a cancellation fee. "

Przerabiał to ktoś może? O co tu chodzi?

#29 PostWysłany: 03 Paź 2013 12:26 
Awatar użytkownika

Bierz ten najtańszy, wszystko ok. Jak kupisz go to zniknie i będzie tylko za 3 i 7.

#30 PostWysłany: 04 Paź 2013 19:47 

Chyba to jednak tak nie działa.
Teraz (piątek wieczór) poznikały wszędzie 3 najtańsze opcje, zostały tylko bilety za 7.1.
To dość odległy termin, przy tej ilości połączeń nie wierzę, że ktoś wykupił bilety na 10 kursów dziennie przez 3 dni, które sprawdziłem.
Zobaczymy po weekendzie...

Co ciekawe bilet powrotny kosztuje teraz również 7.1 czyli tyle co ten w jedną stronę....

#31 PostWysłany: 04 Paź 2013 20:14 
Awatar użytkownika

myślę ze tak dziala, korzystałam raz. moze data jakas popularna, pt albo sob.

#32 PostWysłany: 10 Paź 2013 09:42 
Awatar użytkownika

Wracalem w sobote wieczorem do Glasgow i ludzie nie miescili sie do kazdego autobusu, wiec tlumy jezdza. ;-)
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 02 Gru 2013 19:29 

vamamama napisał(a):
Mieszkam w Edynburgu, nie polecam ci wycieczki do Glasgow jesli bedziesz tylko 4 dni;

Jesli lubisz góry to mamy blisko Pentland Hills, dojedziesz zwykłym autobusem ( 37 ); zamek polecam jesli lubisz zamki, w sumie sama nie zwiedziłam dokladnie bo byłam tam na ślubie ale większość znajomych jest rozczarowana;

polecam ( i sa za darmo ) :
Museum of Scotland ( Chambers St. )
Museum of Childhood - świetne dla dorosłych tez ( High St )
Botanic Gardens - ale tylko jak jest cieplo
spacer Royal Mile od parlamentu do zamku
Dzięki za sugestie. Skrzystałem z Museum of Scotland, a Royal Mile obowiązkowo.

Cytuj:
zamiast wspinac się godzinę na Arthur's seat polecam Calton Hill - 10 minut wchodzenia i o wiele lepsze widoki.
Tu miałbym inne zdanie. Byłem w listopadzie przy ładnej pogodzie jednego dnia na obu wzgórzach.
Faktycznie Calton Hill tylko jeśli ktoś nie ma czasu na Arthur`s seat. Jeśli jednak masz czas - obowiązkowo.
Dla zobrazowania: zejście ze szczytu na parking przy Parlamencie zajęło 23 minuty. SportsTraker pokazał ok. 200 m przewyższenia i odległość ok 1,8km. Nie jest źle. Czas wejścia każdy pewnie ma inny
I jeszcze jedna rada: wg mnie przy wchodzeniu na Arthur`s seat lepiej trzymać się lewej strony (warto zejść z asfaltowej ścieżki idąc do góry)

Cytuj:
Pieniazki pan kierowca w Airlinku ci wymieni ale w zwyklym autobusie juz nie, calodobowy bilet 3.50 albo 1.50 single, z lotniska dojedziesz zwyklym autobusem ale trwa to ok 1.5h ( airlink 20 min ) .

Potwierdzam ad wydania reszty, choć podobno również ze zwykłego biletu można się starać o resztę gdziś tam. Nie przerabiałem tego, nie znam szczegółów.
Chciałem jechać w obie strony z lotniska do centrum 35, okazało się jednak, że w soboty zaczyna on dość późno, po godz. 7 rano (Airlink od 4.00). W tygodniu rano z lotniska na High Street 35tka jechała godzinę, Airlink w sobotę rano 30 minut.

Co do Zamku, to byłem i polecam. Co prawda GBP16 to nie jest za darmo, ale wg mnie warto. Co chwilę są guided tours w cenie biletu, można skorzystać.
Nie przynudzają, ciekawe są m.in. St Margaret`s Chapel, Scottish National War Memorial, jakieś mini-muzea związane z obronnością. Obejrzałem tam kilkunastominutowy film, warto było zajrzeć do więzienia wojskowego w podziemiach, czy zobaczyć panoramę Edynburga.

Polecam wszystkim Edynburg, naprawdę warto!

#34 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:39 

Wybieram się do Edynburga i mam pytanie o bilet dzienny za 3,5 funta. Czy to jest bilet ważny 24h od skasowania czy do godziny 24.00 dnia zakupu. Nigdzie nie moge takiej informacji znaleść... Z góry dziękuje...
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Jest ważny tylko na linie dzienne, danego dnia do końca ich kursowania.
Jest też bilet DAY&NIGHTticket ważny od 18:00 do 04:30 kolejnego dnia.
 Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 03 Lut 2015 12:45 

Loty: 80
Kilometry: 78 240
vamamama napisał(a):
Mieszkam w Edynburgu, nie polecam ci wycieczki do Glasgow jesli bedziesz tylko 4 dni;

Jesli lubisz góry to mamy blisko Pentland Hills, dojedziesz zwykłym autobusem ( 37 ); zamek polecam jesli lubisz zamki, w sumie sama nie zwiedziłam dokladnie bo byłam tam na ślubie ale większość znajomych jest rozczarowana;

polecam ( i sa za darmo ) :
Museum of Scotland ( Chambers St. )
Museum of Childhood - świetne dla dorosłych tez ( High St )
Botanic Gardens - ale tylko jak jest cieplo
spacer Royal Mile od parlamentu do zamku

zamiast wspinac się godzinę na Arthur's seat polecam Calton Hill - 10 minut wchodzenia i o wiele lepsze widoki.

Pieniazki pan kierowca w Airlinku ci wymieni ale w zwyklym autobusie juz nie, calodobowy bilet 3.50 albo 1.50 single, z lotniska dojedziesz zwyklym autobusem ale trwa to ok 1.5h ( airlink 20 min ) .

Aha, jesli lubisz samoloty to polecam Museum of Flight, poza Edynburgiem, jest tam jeden z Concorde'ow ( mozna wejsc do srodka! ).

A plaża, zamiast brudnego Portobello , - North Berwick , mają tam wycieczki łódką po morzu.

Wrzuciłam trochę info na bloga, mało aktualny jest ale moze cos ci się przyda; http://www.vamasworld.com/things-to-do- ... in-3-days/

Pozwolę sobie ponownie przywołać do tematu mieszkańca Edynburga :) Może kto inny też zna odpowiedzi na pytania:
1. Czy bilet dzienny (aktualnie chyba Ł3,7) obowiązuje na autobusy jadące na lotnisko (nr 35 i airlink)?
2. Czy ten sam bilet dzienny obowiązuje na linię bodajże nr 15 do Rosslyn?
3. Bilet dzienny jest ważny do północy?
4. Mógłby ktoś podać link do stronki citilinka - coś nie mogę znaleźć a chciałbym sobie wyszukać pasujące mi połączenie Edynburg-Glasgow.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:27 
Awatar użytkownika

4. http://uk.megabus.com/

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.

#38 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:33 

Intchy napisał(a):
4. Mógłby ktoś podać link do stronki citilinka - coś nie mogę znaleźć a chciałbym sobie wyszukać pasujące mi połączenie Edynburg-Glasgow.

http://www.citylink.co.uk

To częściowo ta sama firma co Megabus, więc szukaj biletów też na http://uk.megabus.com .
 Relacje PM off

#39 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:46 

Loty: 80
Kilometry: 78 240
Aha, czyli jednak stronka Megabus. To od razu podłącze jedno pytanie:
5. Jak się połapać w tych wszystkich przewoźnikach i ich zasadach? W interesującym mnie przykładzie jest 6 (!) różnych przewodników. Skąd mam wiedzieć czy u danego bilet obowiązuje tylko na dany kurs czy też na inne godziny w ciągu dnia, może jakieś różne zasady co do bagażu, no i kwestia połapania się na miejscu, że ten dany autokar to mój...

Image
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:55 
Awatar użytkownika

Kupując bilet przez neta (tańszy bilet) nie masz możliwości zmiany na inny kurs nawet tego samego operatora. Jeśli kupisz w kasie (droższy bilet) to wtedy taka opcja przysługuje (sprawdzone organoleptycznie podczas podroży właśnie Citi).
Nie jechałem np. Goldem i Park's ale nie przewidywałbym możliwości jechania szybszym/późniejszym busem nawet jeśli to ta sama firma- dlatego musisz się pilnować.

Połapania się? Zazwyczaj ogarniesz się, a jak nie będziesz pewny to idziesz pokazujesz bilet i pytasz czy ten bus to ten na który czekasz ;)
 Relacje PM off

[ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości