Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 25 Lip 2021 19:14 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
dodzwonić się nie dodzwonisz, ale na maile odpowiadają w miarę sprawnie
ten ich - ECR - "pełny pakiet ubezpieczeń" (Full Insurance Package) nie uwzględnia wkładu własnego, stąd najpewniej próba sprzedaży/wciśnięcia ubezpieczenia przez "pana w okienku"
a co do ubezpieczenia Full ECR - z ich T&C:
Cytuj:
With this package you are FULLY PROTECTED, except for the first portion of the claim (Excess)
in the event of damage or theft to the rental car:
Excess:
xxxx EUR for damages and theft
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#462 PostWysłany: 26 Lip 2021 01:19 

Rejestracja: 25 Lip 2021
Posty: 2
Ok, dzieki za info, czyli ubezpieczenie "jako takie" jest zapewnione przez ecr i funkcjonuje w zakresie zgodnym t&c. Jak rozumiem, w razie "w" firma wynajmująca potrąci mi kasę z kaucji a ja u ecr będę musiał dochodzić zwrotu tej kwoty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 16 Gru 2022 15:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kod ECDEC22 daje 20% rabatu na część kwoty rezerwacji "Do zapłaty teraz". Powinno działać na wynajmy do końca 2023 r. (koniec wynajmu). Sprawdzone, działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#464 PostWysłany: 13 Lut 2023 21:25 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 98
Poszukuję samochodu na wyjazd do USA. Po przejrzeniu ofert wszystko wskazuje, że będzie to wypożyczalnia Thrifty. Cena wygląda na znacznie niższą od tej na stronie oficjalnej i jest wliczane pełne ubezpieczenie.

Czy może być tak że zostanę obciążony jakimiś amerykańskimi podatkami? Po dokładnym przeanalizowaniu warunków ECR wynika mi że raczej nie, ale patrząc na opinie z lotniska, zaczynam się martwić. Czy ktoś ma może doświadczenia z ECR i Thrifty? Byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się (czy lepiej odpuścić, czy wybrać)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 13 Lut 2023 21:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Brałem. Bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 13 Lut 2023 21:48 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Też brałem i nie było problemów. Przygotuj się jedynie na to, że przy desku będą próbowali sprzedać Ci swoje ubezpieczenie. Kupując u pośrednika kupujesz ubezpieczenie pośrednika, a wypożyczalnia będzie próbowała Ci wmówić że jest nic nie warte, żebyś kupił też u nich.

No i te kolejki nieszczęsne, najczęściej w punktach obsługiwani są klienci Hertza, Thrifty i Dollara, bez statusu to bardzo długo trwa, ale na to już pośrednik nie ma wpływu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 13 Lut 2023 23:22 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 98
Właśnie czytając opinie z lotniska Newark wynika, że kolejki są bardzo długie. Czyli rozumiem, że jeśli rezygnując z całego ich cross-sellu jestem w stanie osiagnać cene z ECR jako cenę finalną? Rozumiem, również, że rezerwacja przez ECR jest rezerwacją gwarantowaną i Thrifty nie wypnie się na mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 14 Lut 2023 07:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Cytuj:
Właśnie czytając opinie z lotniska Newark wynika, że kolejki są bardzo długie.


Tak, są długie. Jeśli masz status, to zazwyczaj odbierasz przy osobnym stanowisku.

Cytuj:
Czyli rozumiem, że jeśli rezygnując z całego ich cross-sellu jestem w stanie osiagnać cene z ECR jako cenę finalną?

Tak.

Cytuj:
Rozumiem, również, że rezerwacja przez ECR jest rezerwacją gwarantowaną i Thrifty nie wypnie się na mnie?


Może wypiąć się tak samo, jakbyś rezerwował bezpośrednio, z zasady jednak nie powinien tego zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras lubi ten post.
 
      
#469 PostWysłany: 14 Lut 2023 08:58 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Thrifty (było to w Phoenix, sierpień 2022) praktycznie zepsuło mi plany na jeden dzień - mieli awarię systemu wypożyczania, nawet nie potrafili określić kiedy to opanują. Zrobili zapisy oczekujących. Czekałem na lotnisku 3 h, po czym okazało się, że nawet nie raczyli się skontaktować ze mną (a byłem 50 m dalej i czekałem na sms, telefon, cokolwiek). Zero przeproszeń, zero jakichkolwiek propozycji rekompensujących, praktycznie zapłaciłem za całą dobę najmu choć z tej doby "zostało" tylko 3 h, a czekałem łącznie ponad 3 h. Normalnie oczekiwałbym tego typu propozycji jak niepoliczenie tej doby, ale najwyraźniej Thrifty jest daleko od właściwego poziomu obsługi klienta. Tak więc nastaw(cie) się na to, że oni mają dużo klientów i mają ich... "w poważaniu". Natomiast jeśli mogę zarekomendować wypożyczalnię, którą lubię, to jest to Alamo. Pożyczałem wielokrotnie i bezproblemowo. Wolę dopłacić nawet kilkadziesiąt $ niż użerać się z takimi wynalazkami jak Dollar czy Thrifty, tracąc godziny czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 05 Kwi 2023 14:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kod ECAPR23 daje 10% rabatu na część kwoty rezerwacji "Do zapłaty teraz". Powinno działać na wynajmy do końca 2023 r. (koniec wynajmu). Kod wygasa 1 maja 2023 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 05 Kwi 2023 18:01 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Gwoli scislosci: to nie jest czesc kwoty rezerwacji, tylko po prostu prowizja dla EconomyCarRentals.
Kwote rezerwacji placimy zawsze na miejscu w wypozyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 10 Kwi 2023 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z punktu widzenia klienta kwota rezerwacji to ile łącznie zapłaci :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 11 Kwi 2023 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Kashpir napisał(a):
Kod ECDEC22 daje 20% rabatu na część kwoty rezerwacji "Do zapłaty teraz". Powinno działać na wynajmy do końca 2023 r. (koniec wynajmu). Sprawdzone, działa.

chyba miało być 2022?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 15 Maj 2023 19:50 

Rejestracja: 15 Maj 2023
Posty: 1
Niestety tak. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy i zaoszczędzić dużo nerwów polecam trzymać się z dala od tej firmy. Zarezerwowałem samochód na lotnisku w Turynie na tydzień, auto na 4 osoby, 2 duże walizki oraz bagażnik na narty. Po przyjeździe na lotnisko nie mogłem znaleźć wypożyczalni, w której miałem odebrać auto. Okazało się, że na voucherze, który dostałem od firmy economybookings/economy car rentals był błąd - zła nazwa wypożyczalni. Następnie Pani w okienku poinformowała mnie, że czeka na mnie opel corsa, a jedną walizkę mają dzieci trzymać na kolanach. Dalej okazało się, że nie mają bagażnika na narty, i że nigdy nie oferowali takiej usługi. Pani poleciła mi, że 3 pary nart mamy wsadzić do środka opla corsy... Tragedia. Musiałem zrezygnować z tego auta i znaleźć inne auto. Oczywiście zgłosiłem reklamację do firmy firmy economybookings/economy car rentals i zostałem poinformowany, że nie zwrócą mi pieniędzy, ponieważ na 3 stronie regulaminu była informacja, że jeśli firma nie ma na stanie dodatków to masz pecha. Nie było napisanie wprost, że chodzi o bagażnik na narty. A jak łatwo domyślić się samochód bez bagażnika na narty jak ma się ze sobą kilka part nart jest bezużyteczny.

Podsumowując:

1. Oferowanie auta z bagażnikiem na narty w wypożyczalni, która nie posiada w ofercie bagażnika na narty jest dla mnie co najmniej nieuczciwe. A zasłanianie się jakimś niejasnym punktem w regulaminie i nie oddanie pieniędzy za swój ewidentny błąd jest poniżej akceptowalnego poziomu.

2. Firma "krzak" - nie ma numeru telefonu na stronie, kontakt tylko przez formularz. Na odpowiedź na mój mail z reklamacją czekałem ponad 10 dni, później już nie odpisywali na maile.

3. Najlepiej nie mieć z nimi nic wspólnego.

Mam nadzieję, że moja opinia uchroni innych przed takimi problemami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Przykra sprawa, tylko że z Twojego wpisu nie wynika jasno, z czyich usług korzystałeś: economybookings, czy economycarrentals?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Piotr Stanek
Cytuj:
na voucherze, który dostałem od firmy economybookings

Ale to jest wątek o ECR, a nie o tej firmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 15 Maj 2023 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Tyle w temacie opcjonalnych dodatków :

Kod:
Optional Extras
Extra equipment and services are all available on request and subject to local availability at the time of pick-up. You need to pay fees and charges for such extras locally to the rental vehicle provider upon pick-up.


Albo :

Kod:
Please note that the prices for items not included in the rate and payable to the car rental company are subject to change. Optional extras/special equipment are subject to availability.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 12 Cze 2023 16:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kod ECSUMMER23 daje 10% rabatu na kwotę "Do zapłaty teraz". Powinno działać na wynajmy do 1 stycznia 2024 r. (koniec wynajmu). Kod wygasa 1 września 2023 r.
EDIT: odkrycie kodu w bliźniaczym portalu CarFlexi wyszło mi drogą prostej dedukcji 8-) - z kodem CFSUMMER23 dostaniemy 15% zniżki na kwotę "Do zapłaty teraz".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#479 PostWysłany: 16 Lip 2023 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
nie wiem, czy tak jest w każdym wypadku, ale u mnie ECR, pomimo słabszego kodu, wyszedł i tak taniej od CF, bo stawki wyjściowe były sporo niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 01 Wrz 2023 10:32 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Czy jakiś kod działa od września na ECR lub CarFlexi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group