Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:51 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Shaq - pobierze automatycznie jak ma takie fajne urzadzenie na szybie. Dodatkowo, w wielu wyporzyczalniach trzeba to maszynke otworzyc zeby dzialala. Nie wiem co tam jeszcze facet z Alamo mowi, ale ogolnie to jest tez oplata za dzienne uzywanie takiej maszynki (poza oplatami za autostrady) takze sie upewnij.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#402 PostWysłany: 23 Sty 2018 15:28 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
Mnie chcieli w Los Angeles (Europcar/Advantage) skasować po kilkanaście dolarów dziennie (za 2 tyg wychodziło jakieś 160 dolarów) za ich urządzenie na początku kłamiąc że jest obowiązkowe, potem że większość dróg jest płatna i muszę to mieć a na końcu że wszystkie mosty są płatne w obie strony a za każdy wjazd 50$ kary i nie ma możliwości np. wykupić pojedynczego przejazdu bo i tak dolicza kare.

Ostatecznie udało mi się z tego zrezygnować i ani razu nie potrzebowaliśmy skorzystać z płatnego przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 23 Sty 2018 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
lataczuk napisał(a):
Shaq - pobierze automatycznie jak ma takie fajne urzadzenie na szybie. Dodatkowo, w wielu wyporzyczalniach trzeba to maszynke otworzyc zeby dzialala. Nie wiem co tam jeszcze facet z Alamo mowi, ale ogolnie to jest tez oplata za dzienne uzywanie takiej maszynki (poza oplatami za autostrady) takze sie upewnij.
Ja na szybie nic nie mam. Na rachunku żadnych dodatkowych kosztow też nie. Skasował mnie tylko za to że godzinę za wcześnie w stosunku do rezerwacji odebrałem auto... Nie planuję jeździć płatnymi drogami a jak coś się zapłaci to trudno. Jestem na urlopie i przejmować się nie zamierzam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#404 PostWysłany: 23 Sty 2018 16:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To jeszcze znalazlem: "Paying by Toll-By-Plate: Where all-electronic tolling is in effect, you can pay by this method. A camera takes a picture of your license plate, and you’re mailed a bill for tolls plus a $2.50 service charge."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 11 Lut 2018 23:14 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 3
Czy ktośmoże mi powiedzieć gdzie w Eilacie w Izraelu jest Enterprise car rental? dopiero teraz sprawdzam adres, mam tam we wtorek auto odebrać, ale adres 140 Shalom Center na mapie googla nie wyskakuje... u nich na stronie jest zancznik na Retamim st vis a vis urzedu pracy, ale na city view nic tam nie ma... help....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 16 Mar 2018 12:37 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 1
Odradzam zdecydowanie. ich partnerzy to oszuści albo ich portal jest marny.
Chciałem oddać samochód o 6:30 (boarding o 8:20) i tak wbiłem na stronie. Na miejscu okazało się, że mogę oddać, ale wtedy depozyt zwrócą dopiero jak poczekam do 8:00 na sprawdzenie samochodu...

A teraz tydzień już czekam na zwrot depozytu za paliwo. ciekaw jestem czy odblokują sami z siebie.

Zresztą wystarczy poczytać opinie na Yelp. Po wizycie w Italii całkowicie się z nimi zgadzam.
https://www.yelp.com/biz/economy-car-rental-los-angeles


Nie życze nikomu takich przyjemności na wakacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 16 Mar 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Przecież to pośrednik - w umowie miałeś warunki wypożyczenia więc z pewnością się z nimi zapoznałeś
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#408 PostWysłany: 16 Mar 2018 16:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@pastich
Cytuj:
ich partnerzy to oszuści albo ich portal jest marny.

Bzdury wypisujesz, chłopie. Czytaj warunki najmu, które akceptujesz, zamiast wypłakiwać się z powodu własnej indolencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 16 Mar 2018 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
pastich napisał(a):
Chciałem oddać samochód o 6:30 (boarding o 8:20) i tak wbiłem na stronie. Na miejscu okazało się, że mogę oddać, ale wtedy depozyt zwrócą dopiero jak poczekam do 8:00 na sprawdzenie samochodu....



Masz na umowie wypożyczenia 6:30 ? I nie masz notki 'outside working hours' albo podobnej?

Sprawdź dokładnie co masz na umowie, bo to co 'wbiłeś na stronie' to twoje żądanie/prośba, a niekoniecznie obowiązujący warunek umowy.

Zresztą ;) ja w identycznej sytuacji (wylot o 8 z kawałkiem) oddaję samochód poprzedniego dnia wieczorem i śpię spokojnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 13 Lip 2018 15:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zmieniłem daty w rezerwacji, której nie mogłem już bezpłatnie anulować, przesuwając ją na wrzesień. Mam potwierdzenie zmiany na koncie (przy starej rezerwacji jest informacja Status: Cancelled, Info: "Amended by..."), w trakcie procesu był komunikat, że pobrana zostanie zaliczka obliczona w oparciu o cenę wynajmu na nowy termin, a "stara" zaliczka zostanie zwrócona na rachunek karty. Pytania:
- ile czasu trwa zwykle zwrot takiej zaliczki?
- czy dla takiej zmienionej rezerwacji obowiązują teraz zasady jak dla nowej? tzn. czy mogę ją teraz bezkosztowo anulować do 48 godzin przed rozpoczęciem wynajmu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 14 Lip 2018 09:09 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Zaliczkę zwracają bardzo szybko Kwestia kilku dni
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#412 PostWysłany: 09 Sie 2018 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@Kashpir to byłaby ciekawa opcja na darmową anulację ;) daj znać jak będziesz ją anulował.

Chciałbym wrócić do tematu zaliczki, do niedawna rezerwacja mogła być robiona w dowolnej walucie z listy, a i tak zaliczka była pobierana w EUR. Zrobiłem przed chwilą rezerwację na USA wybierając USD jako walutę, żeby wiedzieć ile dokładnie zapłacę na miejscu. Jak zwykle podałem numer karty w EUR. Wszedłem na konto walutowe, a tam blokada w USD :/ niby to tylko kilka $ ale z karty w € na pewno nie wyjdzie fajnie i przy ewentualnej anulacji będzie kolejne przewalutowanie.
Od razu anulowałem tę rezerwację i zrobiłem ją jeszcze raz płacąc zaliczkę kartą rozliczaną w USD. Zobaczymy czy obciążą kartę EUR pomimo anulacji, czy może zdejmą blokadę.

Mieliście już doczynienia z rezerwacjami w innych walutach niż USD i EUR? Może ktoś płacił revolutem i ma podgląd do waluty rozliczenia? Wydaje mi się, że zmiana przyszła z nową wersją strony, ale wszystkie moje rezerwacje robione na nowej stronie były robione do tej pory w krajach strefy EUR, więc nie widziałem różnicy.

Ktoś coś?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 17 Sie 2018 10:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@mashacra ostatecznie anulowałem zmienioną rezerwację 9 sierpnia. 16 sierpnia zaliczka zwrócona na rachunek karty. Czyli można uznać, że w sytuacji podbramkowej można awaryjnie zastosować ten patent: przesunięcie dat rezerwacji na kilkanaście/kilkadziesiąt dni do przodu i następnie bezkosztowe anulowanie do 48 godzin przed nową datą wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#414 PostWysłany: 21 Mar 2019 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Chciałem dokonać teraz rezerwacji na ECR. Mam trzy pytania.
1. Czy warto dopłacać 200 zł do alamo (650 vs 850 zł) czy brać thrifty.
2. alamo jedyną opcją jest " Initial Fuel Tank". Czy to oznacza, że dostane pełny bak paliwa, a wrócić mogę z pustym zbiornikiem tak?
3. Na ECR mam: " Collision Damage Waiver ", a na rentalcars jest "Ubezpieczenie AC (z ang CDW)", czy to jest to samo? Warunków na ECR nie widzę. Jedynie okna i opony są na ECR a tam nie ma. OC jest w obu przypadkach.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 21 Mar 2019 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
1. Warto poczytać opinie o obu wypożyczalniach, a wtedy wybór jest jasny, przynajmniej dla mnie.
2. Nie Oznacza to, że na początku dostaniesz pełny bak i zwracasz z pełnym bakiem.
3. Skrót od " Collision Damage Waiver " to... więc tak, to jest to samo.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky uważa post za pomocny.
 
      
#416 PostWysłany: 21 Mar 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Sorki za trzecie pytanie :shock: zadałem pytanie, a nawet nie zdążyłem pomyśleć :?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Posprawdzać opinie - ja zwykle patrzę na ECR, rentalcars, Ryanair car hire. A potem często zdarza się, że ostatecznie rezerwuję na doyouspain (które akurat nie ma ocen wypożyczalni).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 07 Maj 2019 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
lousylucky napisał(a):
Chciałem dokonać teraz rezerwacji na ECR. Mam trzy pytania.
[..]
2. alamo jedyną opcją jest " Initial Fuel Tank". Czy to oznacza, że dostane pełny bak paliwa, a wrócić mogę z pustym zbiornikiem tak?
[..]


eskie napisał(a):
2. Nie Oznacza to, że na początku dostaniesz pełny bak i zwracasz z pełnym bakiem.


Cześć, chciałbym nadmienić, może komuś się na przyszłość przyda, ale wprowadzono mnie tutaj w błąd. Jednak dobrze zrozumiałem Initial Fuel Tank oznacza, że dostajemy samochód z pełnym bakiem i możemy oddać pusty bak, bez dodatkowych kosztów. Bardzo miło ze strony Pana z wypożyczalni który sam nam o tym powiedział. Wiec finalnie koszt wypożyczenia w Alamo jest mniejszy ;)

Widzę, ze zmieniano aktualnie nazwy na economyrentalcars, żeby były bardziej zrozumiałe, są teraz: Full tu Full oraz Free Full Tank.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#419 PostWysłany: 05 Lip 2019 22:10 

Rejestracja: 05 Lip 2019
Posty: 1
Rezerwowaliśmy samochód we Włoszech za pomocą Economy Car Rentals. W Noleggiare - włoskiej wypożyczalni nie zaakceptowali karty , z której wcześniej opłaciliśmy rezerwację i odesłali nas do brokera economy car. Niestety telefon brokera milczy, nie sposób też dodzwonić się na polski numer telefonu. W zasadzie czujemy się oszukani, ponieważ rezerwacja w zasadzie niczego nie gwarantuje. Nawet nie dostaliśmy e maila potwierdzającego rezerwację. Brak kontaktu do firmy. Odradzamy !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 05 Lip 2019 22:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Warunki, warunki! Prowizję pośrednika można opłacić dowolną kartą, natomiast przy wynajmie trzeba zawsze sprawdzać warunki i sprawdzać jakiego rodzaju karty akceptuje wypożyczalnia, szczególnie w przypadku, gdy ma być na karcie zablokowany depozyt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group