Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2021 15:09 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 7
Cześć

Kupiłam bilety Wizzair i Ryanair przez Kiwi.com. Dzisiaj doczytałam niepokojące informacje o tym że Ryanair nie akceptuje kart pokładowych Kiwi.

Czy ktoś już z Was leciał Ryanairem po 18 sierpnia kiedy to weszło w życie? Czy Kiwi udostępniło Wam ten fake adres email z którego dokonuje rezerwacji i mogliście się odprawić sami?

Próbowałam zdobyć na chacie Ryanair adres email niestety bezskutecznie, na żadnych fakturach i potwierdzeniach. kiwi również go nie ma :(

Stresuję się bo lecę z dwójką małych dzieci i nie chciałabym nieprzyjemności na lotnisku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#2 PostWysłany: 30 Sie 2021 15:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zwróć się o to do Kiwi. Inaczej nie polecicie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2021 15:46 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 7
Oczywiście wysłałam pytanie do Kiwi.com jak radzą sobie w związku z tą sytuacją. Nie spodziewam się jednak szybkiej odpowiedzi dlatego byłam ciekawa czy ktoś już leciał po tym 18 sierpnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2021 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 358
Kilometry: 525 566
Jeśli twoja podróż odbywa się za 3 dni lub mniej, to można telefonicznie skontaktować się z KIWI.com: PL +48223077259. Mo.–Fr. 07:00–15:00. A jak pozniej niz 3 dni, to tylko e-mail support.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2021 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Miałem ten sam problem w ryanie. Kontakt z kiwi nie istnieje. Nie odpowiadają na wiadomości, telefon milczy. Ja zrobiłem tak; napisałem na czacie ryana podając numer rezerwacji (ten podany w dokumentach od kiwi jako Ryanair pnr), imię, nazwisko i dane karty płatniczej,której użyto do płatności ( to również jest w dokumentach od kiwi, to ich karta). I nie było problemu. Dostałem tego maila i dzięki temu mogłem dodać rezerwację do swojego konta myryanair.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2021 16:43 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 7
To chyba coś zmienili z tym potwierdzeniem przesyłanym przez Kiwi.com bo nigdzie nie jest widoczny numer karty z której dokonana była płatność.

W jakim dokumencie miałeś ten numer? Faktura, potwierdzenie rezerwacji, bilet?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Wrz 2021 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2021 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Również nie mam numeru karty użytego przez Kiwi. Z racji tego FR na czacie nie są w stanie podać mi maila użytego przy rezerwacji, a Kiwi oprócz jednej wiadomości z wyklepaną regułką, nic więcej nie odpisuje od 2 tyg.

Także tez byłbym wdzięczny za info gdzie udało Ci się znaleźć ten numer karty.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2021 18:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
kubus95 napisał(a):
Dostałem tego maila i dzięki temu mogłem dodać rezerwację do swojego konta myryanair.


w jakiej domenie ten kiwi email?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sie 2021 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@wasil10 @mika_z w potwierdzeniu rezerwacji na stronie kiwi.com

@ibartek niestety nie pamiętam; próbowałem znaleźć, ale nie mogę.

MOŻE JESZCZE DODAM DLA JASNOŚCI- numer karty znajduje się na cyfrowym obrazie karty płatniczej. Nie szukajcie tego w żadnym tekście, szukajcie po prostu jakby zdjęcia karty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2021 10:14 

Rejestracja: 06 Maj 2021
Posty: 4
Czy ktoś leciał w ostatnich dniach na karcie pokładowej wydrukowanej ze strony Kiwi? Dało się na nie wejść do samolotu?

Ryanair nie chce podać adresu email, pomimo podania numer rezerwacji i danych karty, którą była opłacona, kazali kontaktować się z Kiwi.
Kiwi też odmówiło podania adresu, ale konsultantka zapewniła, że karty pokładowe, które pojawią się, gdy ryanair zrobi odprawę to "dokładnie te samy karty, które są w aplikacji ryanaira" i ma nie być żadnych problemów z wejściem na pokład, ponieważ nikt się nie zorientuje, że wydrukowałam je z Kiwi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2021 10:57 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 7
Cześć

Sprawdzone, nie ma co się martwić. Chodzi i to że Ryanair nie akceptuje kart ale tylko tych które wyświetlają się w aplikacji Kiwi. Od Kiwi dostajesz jednak na maila oraz na skrzynkę na profilu Kiwi oryginalne karty pokładowe Ryanair i to ich należy użyć.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Wrz 2021 11:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Justyna33 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Wrz 2021 11:04 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
czyli spokojnie można kupować na kiwi.com bilety na FR i W6?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Wrz 2021 12:40 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Jeśli nie ma się zamiaru:
a) zmienić lotu za darmo, w ramach 2ch darmowych zmian z promocji Ryanair
b) dokupywać usług dodatkowych - w tym jakiegokolwiek bagażu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Wrz 2021 12:47 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
wczoraj kupiłem lot KRK-IEV-KRK
powrót w ten sam dzień po 5h
- jakoś mnie dziwi, że W6 nie wraca zaraz do Krakowa tylko dopiero późnym wieczorem

nigdy wcześniej nie korzystałem z kiwi.com
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez heide_berg, 04 Wrz 2021 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Wrz 2021 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@heide_berg bo np. samolot wykonuje jeszcze jakąś rotację z IEV?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Wrz 2021 13:13 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
pewnie tak, choć Kayak sugeruje, że rozkład jest nieaktualny i proponuje zmianę...

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 41.87 KiB | Obejrzany 41022 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2021 22:30 

Rejestracja: 05 Wrz 2021
Posty: 2
-- 05 Wrz 2021 22:29 --

Czy ma ktoś informacje jak wygląda to aktualnie?
Mam kupione bilety przez Kiwi.com w tym dodatkowy bagaż.
Zależało mi na tym aby mieć karty elektroniczne bo mogę mieć problem je wydrukować.
Jak rozumiem, o tym można już zapomnieć bo elektroniczne Kiwi nie działają a Ryanaira nie uzyskam??

Udało się komuś teraz uzyskać dane z kiwi.com żeby wykonać odprawę bezpośrednio u przewoźnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Wrz 2021 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Dostaniesz karty pokładowe Ryana, wysłane przez kiwi. Nie powinno być żadnych problemów, bo są to oryginalne dokumenty FR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Wrz 2021 21:52 

Rejestracja: 05 Wrz 2021
Posty: 2
Dziękuje za informacje.
Rozumiem, że uzyskanie wersji elektronicznej w aplikacji mobilnej, honorowanej przez Ryanair nie będzie możliwe.
Czy da się to jakoś obejść korzystając z KIWI? Zależy mi na tym żeby nie kombinować z drukowaniem kart w drodze powrotnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Paź 2021 20:23 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
właśnie dostałem takie info ze strony kiwi.com odnośnie powrotnego lotu z Kijów-Żuliany (Wizzair) do Krakowa "Próbowaliśmy odprawić Cię online, ale w przypadku jednego zbliżającego się lotu nie było to możliwe. Odpraw się na lotnisku przy stanowisku linii lotniczych lub w punkcie samodzielnej odprawy. Być może konieczne będzie pokazanie kopii załączonego biletu elektronicznego i dokumentu do odprawy od linii lotniczych, na którym jest informacja „To nie jest karta pokładowa” (This is not a boarding pass). Na lotnisko najlepiej przybyć co najmniej 90 minut przed wylotem, mając przy sobie wydrukowane oba te dokumenty. Odprawa powinna być bezpłatna. Jeśli przewoźnik pobierze od Ciebie opłatę, zwrócimy Ci ją. Prześlij nam kopię potwierdzenia za pomocą formularza zwrotów i anulacji, który udostępnimy Ci po rozpoczęciu podróży." co o tym myśleć??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group