Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dzielnice Stambułu
#1 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:34 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Cześć, jakie polecacie dzielnice Stambułu do pozwiedzania/zabawy?

Oczywiscie oprócz sztampowych Faith, Karakoy i Taksim. Słyszałem ze Besitkas to taka świetna dzielnica, która jeszcze zachowuje swój lokalsowy charakter?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Hunta hmmm... zależy o co pytasz. :) Takim typowo turystycznym dystryktem jest Beyoğlu (czyli właśnie wspomniane przez Ciebie Taksim). Ale (!) strzeż się "przyjaciół", którzy zaproszą Cię do knajpy kolegi, potem jego rzekoma koleżanka podejdzie i zapyta czy zaprosisz ją na drinka, a rachunek wyniesie 2000TRY. Unikaj tego. Taksim jest zabawowy, ale i turystyczny. Taksim jest "wzgórzem" od Karaköy (czarnej wioski), i sunie się w stronę Beşiktaş (ale to sporo dalej). Co do samego Beşiktaş, to bardziej lokalsowe miejsce, jednak musisz pójść "w górę" (w stronę Levent), aby gdziekolwiek sensownie trafić. To dla bardziej zaawansowanych "imprezowiczów", bo prawda jest taka, że w każdej dzielnicy znajdą się fajne miejsca, ale tylko "wtajemniczeni" (lub "starzy wyjadacze") o nich wiedzą.

Na 100% nie przekraczaj mostu Galata, bo tam już jest tradycyjnie, turystycznie, jakby bardziej "muzułmańsko".
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:51 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Zależy co, kto lubi i czego oczekuje, dla mnie to jednak Galata i Karaköy.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Cze 2022 22:29 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Dzięki ;) Galatę to przekroczę tylko ze względu na nocleg w Faith :D Ale strategicznie obok metra by łatwo sie dostać gdzieś indziej. Na Taksim nie chciałem noclegu wlasnie z tego względu, że słyszałem o wielu scamach (takim jak opisany wyżej), kradzieżach i po prostu opinii że Taksim to dla turysty, który wygląda na turystę, to chyba potencjalnie najbardziej niebezpieczne miejsce nocą w Stambule.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Cze 2022 22:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Taksim, niebezpiecznie miejsce dla turysty nocą?

Vay vay vay yolunu kaybetmiş olmalısın.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Cze 2022 22:41 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Jeśli uznać, że Stambuł jest bezpiecznym miastem to statystycznie tak. Zreszta to mówił Turek ze Stambułu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Cze 2022 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
Mieszkałem z dziewczyną na Taksimie. W dzień normalna dzielnica, ale wieczorem i w nocy faktycznie widać…specyficzne życie nocne :lol: ale nie powiedziałbym, że jest niebezpiecznie. Nie ponad to co w wielu europejskich, dużych miastach, Za to w niedzielę rano przy naszej ulicy i na kilkunastu innych rozłożył się wspaniały targ. Ja ze swojej strony polecam Kadikoy ( świetna mieszanka „starych”, klasycznych Turków i młodego, hipsterskiego pokolenia. Do tego świetne kawiarnie, restauracje, fryzjerzy, sklepy z odzieżą itp itd. Oraz Uskudar, gdzie znajdziemy genialny targ rybny i znowu nieco inny klimat. I stąd już niedaleko na jeden z lepszych widoków w Stambule, czyli Camlica Hill.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Cze 2022 02:18 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Jeśli chodzi o poznanie nie tej turystycznej, ale typowej i lokalnej strony miasta, to Kadikoy po stronie azjatyckiej. Jest tam sporo restauracji, kawiarni i barów, ale spokojniej.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
Archiwista uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Kuzguncuk na upały jak znalazł.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lut 2023 21:12 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Byliśmy z żoną przez 6 dni w Stambule. Nie wiem czy to dużo, czy to mało, ale coś tam zobaczyliśmy.
Uważam osobiście, że sporo zobaczyliśmy i ani razu nie czułem się zagrożony. Wieczorem, gdy żona odpoczywała w hotelu, ja zwiedzałem miasto i starałem się zagłębiać dalej nić centrum i czułem się bezpiecznie. Bardziej czułem się bezpieczniej, niż na lotnisku we Frankfurcie, gdzie bezdomny o mały włos nie zabrał mi torebki z jedzeniem(akurat przysnąłem). :mrgreen:

Podobał mi się ogólnie hipsterski kadikoy i w moim odczuciu, było taniej niż w sultanahmet czy karakoy

Kadikoy
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group