Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2011 12:59 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Czytając ostanie wypowiedzi viewtopic.php?f=135&t=6168
o podrózowaniu z małym dzieckiem mam taką propozycje czy na głównej stronie forum mógłby powstac temat "DZIECKO"?
Myślę, że bardzo wielu z Was podróżuje z dziećmi (ja z dwójką w wieku 7 i 4 ) i przygotowując plan zwiedzania szuka również atrakcji dla dzieci.
Niejednokrotnie pewnie dialog z Waszym dzieckiem wyglądał tak:
- Tato ale ja nie chcę oglądać tego pomnika!
- Synku ale tam obok pomnika jest taki duży park z bardzo duzym placem zabaw...
- Dobra Tato, to szybko idziemy!

Dlatego może wielu podzieliłoby się informacjami dotyczącymi ciekawych miejsc z punktu widzenia dziecka. Mam tu na myśli jakiś ciekawy plac zabaw obok jakiegoś muzeum lub fontanny...? Może ktoś był w jakiejś knajpce na obiedzi gdzie np. dzieci do lat 5 jedzą za 1 Euro? Może ktoś poleci jakiś świetny aquapark w jakiejś stolicy europejskiej?

Rownież ciekawe informacje dot. poruszania sie po dużych metropoliach np metrem czy dojazd z i na lotnisko i tego np do ilu lat dzieci jadą bezpłatnie itp.

Sam z chęcią podzieliłbym się wieloma informacjami związanymi z aktrakcjami dla dzieci w miejscach gdzie byliśmy.
Myslę że podzielenie tego tematu tak jak temat"jak dobrze zjeśc i nie zbankrutować" z podziałem na kraj i miasto gdzie umieszczałoby się takie informacje byłoby bardzo pomocne dla wielu rodziców.

Co Wy na to???? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 17 Lis 2011 00:20 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
popieram :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2011 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 32
Czy macie doświadczenie z zakupami biletów dla dzieci do lat 2, w Wizzair?
na stronie piszą:
http://wizzair.com/useful_information/b ... anguage=PL
wynika z tego, że za dziecko płacę tyle samo co za swój bilet.

Interesujący jest zapis:
"Opłaty za miejsce dla niemowląt można dokonać podczas rezerwacji przez Internet lub telefonicznie przez kontakt z telecentrum."

Czy to oznacza, że jeśli nie jestem pewien, czy polecę..
mogę kupić bilet tylko dla siebie, a przed lotem dokupić (w cenie mojego biletu) bilet dla dziecka?

No i zasadnicze pytanie,
jak odbywa się rezerwacja takiego biletu? dzwonię do telecentrum, podaję dane dziecka, a co z płatnością (przecież nie podam numerów karty kredytowej przez telefon :) )?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2011 13:43 

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 17
Ja również popieram, mam w domu 5 miesięcznego Szkraba, a mąż od 27 listopada ma 2 tygodnie urlopu. Właśnie szukamy jakiegoś last minute, a dziś odebrałam paszport dla małego.

Ogólnie nie mamy żadnych oporów do podróżowania mały spał już w różnych warunkach - w schroniskach, pod namiotem, ale na razie tylko w Polsce.

Liczę na poradę doświadczonych rodziców nt. gdzie warto pojechać. Ja to widzę tak, że na miejscu wynajmujemy samochód i spacerujemy lub zwiedzamy.

Będę wdzięczna za informację:
1) Gdzie warto jechać? Może jakaś oferta
2) Jak wygląda sprawa z wnoszeniem mleka i jedzenia na pokład oraz np. oliwki itp?
3) teoretycznie maluch siedzi w samolocie na kolanach, ale słyszałam teorię, że jak spytam obsługę, czy w razie wypadku wypadną dwie maski tlenowe ( również dla małego) pomimo tego, że siedzimy na jednym miejscu? Z reguły maluch dostaje osobne miejsce. Czy to prawda?

Serdeczności mamuśki i tatuśkowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2011 13:50 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Mała porada - jeżeli nie wylatujecie poza Schengen lepiej wyrobic dla szkraba dowód osobisty. Koszt mniejszy a ważność dowodu wynosi 5 lat przy roku dla paszportu.
Zaręczam, że pamiątka bezcenna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2011 14:06 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Ten paszport to różnie - moi dostali na 5 lat (także dwuletni syn);)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2011 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 32
jak to jest z dokumentami?
jeśli ma mniej niż 2 lata (8 miesięcy) musi mieć dowód / paszport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lis 2011 14:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jeżeli wyjeżdżasz poza granice kraju - to musi.
Jeżeli poruszasz się w granicach z Schengen - wystarczy dowód. Jeżeli jedziesz poza granice Schengen - tylko paszport. Jak z dorosłymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2011 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 32
Maciek78: dzięki za info,

ponawiam pytanie z postu powyżej,
dokupywał ktoś bilet dla dziecka do 2 lat w Wizzair
i wie jak ten proces przebiega?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lis 2011 14:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie można dokupić samego niemowlaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lis 2011 16:09 

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 17
A ja podpytam czy Madera z 5-miesiecznym, to dobry pomysl?

Koszt paszportu tymczasowego dla niemowlaka to koszt 30zl czeka sie do 7 dni. Co do zdjęcia, może mieć otwarte usta, ale musi miec otwarte oczy. Polecam położyć malca na białym kocu i cykać, później kadrować - u nas przeszło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lis 2011 16:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Z doświadczenia znajomego, który był z 9 miesięcznym dzieckiem na sąsiedniej wyspie - warto. Dla samego klimatu i powietrza, spacerów i otoczenia. Dziecko na pewno będzie spało jak smok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2011 16:32 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Chicken_ek napisał(a):
mam w domu 5 miesięcznego Szkraba

Doskonały wiek na podróżowanie. Dziecko z reguły już nie ma kolek a jeszcze nie ucieka, tylko grzecznie leży w wózku. Podróżujcie z nim i się nacieszcie wyjazdem, to praktycznie ostatnia szansa na wyjazd prawie "tylko we dwoje". Potem będzie trudniej ;)

Cytuj:
mąż od 27 listopada ma 2 tygodnie urlopu.

W Europie trochę zimno. Ale tak małemu niemowlakowi nie trzeba jeszcze zapewniać rozrywek typu budowanie zamków na plaży itp.

Cytuj:
Ogólnie nie mamy żadnych oporów do podróżowania mały spał już w różnych warunkach - w schroniskach, pod namiotem, ale na razie tylko w Polsce.

To bardzo dobrze. W ogóle nie rozumiem rodziców, którzy boją się z dzieckiem wyjść z domu.

Cytuj:
Liczę na poradę doświadczonych rodziców nt. gdzie warto pojechać. Ja to widzę tak, że na miejscu wynajmujemy samochód i spacerujemy lub zwiedzamy.

Z 5-miesięcznym dzieckiem to planujcie urlop pod siebie, gdzie lubicie jeździć, co lubicie robić. Na tym etapie wystarczy aby tam gdzie jedziecie na wszelki wypadek była normalna służba zdrowia, sklepy z pieluchami i mlekiem itp. Do krajów europejskich to można jechać w ciemno, wszystko zawsze się dostanie. Ja z żoną i niemowlakiem objeździłem sporo Włoch i Hiszpanii. Na miejscu należy pojechać do dużego hipermarketu i zrobić zakupy rzeczy potrzebnych dla dziecka.

Cytuj:
Będę wdzięczna za informację:
1) Gdzie warto jechać? Może jakaś oferta

Jak już pisałem, z jednym 5-miesięcznym niemowlakiem - gdzie chcecie. To jeszcze będzie wyjazd dla was, nie dla dziecka.

Cytuj:
2) Jak wygląda sprawa z wnoszeniem mleka i jedzenia na pokład oraz np. oliwki itp?

Można wnosić mleko i jedzenie dla dziecka. Kontrola bezpieczeństwa może kazać Ci napić się tego mleka, aby upewnić się, że to na pewno mleko.

Cytuj:
3) teoretycznie maluch siedzi w samolocie na kolanach, ale słyszałam teorię, że jak spytam obsługę, czy w razie wypadku wypadną dwie maski tlenowe ( również dla małego) pomimo tego, że siedzimy na jednym miejscu? Z reguły maluch dostaje osobne miejsce. Czy to prawda?

Z reguły dla infanta (poniżej dwóch lat) nie ma osobnego miejsca, trzyma się go na kolanach, przypiętego dodatkowym pasem do Ciebie. W niektórych liniach (tych normalnych, nie low-cost) można dla infanta dokupić osobne miejsce, ale musisz przyjść z własnym fotelikiem, który da się przypiąć. Musisz sprawdzić w konkretnej linii lotniczej. Na niektórych lotach (raczej rzadko i tylko long-haul) można zarezerwować na pokładzie łóżeczko dla dziecka. W Europie w zupełności wystarczy wozić infanta na kolanach. Co do masek tlenowych, w typowym B737, A320 itp. na 3 miejsca są 4 maski. Czyli na 3 miejsca może przypadać jeden infant. Gdyby ktoś chciał lecieć w rodzinie 2 dorosłych + 2 niemowlaków, to obsługa samolotu prawdopodobnie nie pozwoli wam siedzieć obok siebie, właśnie z powodu braku masek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lis 2011 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2010
Posty: 32
Maciek78:
jesteś pewien? piszą, że można przez telecentrum..
"Opłaty za miejsce dla niemowląt można dokonać podczas rezerwacji przez Internet lub telefonicznie przez kontakt z telecentrum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lis 2011 23:49 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 64
niedawno nic mi nie bylo straszne jesli chodzi o podroz z dzieckiem, ale jakos realnie podchodze do akcji pt mgla i koniecznosc ladowania gdzies indziej, nocny dojazd, przezylam z duzym dzieckiem, ale czy z takim maluchem bym chciala?niekoniecznie, listopad-styczen to conajmniej mgliste miesiace, jesli oczywiscie sie logistycznie zabezpieczycie na nieoczekiwana zmiane planowy/mleko, pieluchy i cierpliwosc to ok :-) oczywiscie moze sie zdarzyc milion innych zmian, ale wazne ta swiadomosc, ze juz sie nie zapakujecie w auto i nie skoczycie to pobliskej apteki.szpitala, etc.
jesli chodzi o podrozowanie samolotem zaczelismy z cora jak miala 11 miesiecy, wszystko bylo cacy, generalnie wozkowe dziecko to ideal podrozowania, nie bola nogi, zasypia w knajpie wieczorem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group