Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Wrz 2013 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 49
Loty: 90
Kilometry: 122 565
U mnie nie było. Przelecieli tylko czytnikiem po bilecie i zerknęli, czy dziecko jest z kimś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 22 Wrz 2013 20:01 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Pewnie i ja zaryzykuję inną datę urodzenia.
Przez infolinię wydam tylko forsę a niczego raczej nie załatwię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Wrz 2013 12:14 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Może dmucham na zimne, ale wolałem jednak zadzwonić na Infolinię (6 minut zleciało niestety bo dwie rezerwacje).
Bez problemów zmienili MR na CHD, trzeba było tylko zdjąć już dokonaną odprawę drugiej osoby dorosłej z tej samej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lis 2013 23:22 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 1
Niestety ja mialam dzisiaj inny problem. Chcialam kupic bilety dla moich dzieci do Dortmundu i niestety nie umialam zaznaczyc tytul. Trzeba bylo zaznaczyc czy to pani czy pan... i podac date ur. Wykorzystujac co tu pisaliscie o tym ze wszystko jedno czy dzicko czy dorosly, kupilam bilety dla doroslych. mam. Adzieje, ze nie bedzie problemow. Dzm znac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Lis 2015 21:12 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 29
Loty: 29
Kilometry: 26 559
Ja mam podobny problem, kupiłem bilet dla dorosłego zamiast dla dziecka.

Dzowniłem na infolinię wizzair, powiedzieli mi, że w związku z tym, że bilet był kupiony w promocji zmiany mogę dokonać tylko na lotnisku - tj. wydrukować kartę pokładową, koszt 130zł za odcinek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lis 2015 23:37 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Ja miałem to samo zakup przez ota i nic nie robiłem bez problemu polecielismy. Chyba ze trzeba datę wpisywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lis 2015 00:02 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja leciałam z dzieckiem jako dorosły. Przy odprawie wpisałam datę urodzenia 'na pałę'. Na karcie pokładowej nie ma daty urodzenia. Młoda miała paszport i nikt nie robił problemów. Bilet kupowany przez OTA. Chyba, że od października się coś zmieniło :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lis 2015 09:09 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 29
Loty: 29
Kilometry: 26 559
jekyll, skąd leciałaś i gdzie? Rozumiem, że po za Schengen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Gru 2015 20:22 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 29
Loty: 29
Kilometry: 26 559
Problem rozwiązany. Na infolini wizzaira w Polsce pomóc nie chcieli, tzn. powiedzieli, że w związku iż jest to lot z promocji (druga osoba leci za darmo) rezerwacji nie zmienią przez telefon tylko na lotnisku = 130zł za każdy odcinek.

Po dniu namysłu zadzwoniłem przez skype'a na numer "alarmowy" Wizzair'a w UK (numer można znaleźć na forum F4F). Tam mogłem wybrać w jakim języku chcę rozmawiać, po tym jak Polak usłyszał, że dzwonię z Polski powiedział, że mam zadzwonić do Polski. Rozłączyłem się, zadzwoniłem jeszcze raz tym razem wybrałem w j.angielskim, gdzie MIŁA Pani w ciągu 4 minut zmieniła rezerwację z ADULT na CHILD, a po 2 godzinach miałem potwierdzenie na meilu ;). Na lotnisku wszystko przebiegło bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 29 Sty 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
A mnie Wizzair zaskoczył z opłatą za niemowlę. Czytałem że już nie mają tej stałej, ale za bilet dla córki na trasie Malta - Gdańsk zapłaciłem 1.98 euro.
Także super cena, mega pozytywnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Sty 2016 19:38 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Za niemowlę płaci się cenę biletu bez opłaty manipulacyjnej, więc przy najtańszych biletach (39zł) wychodzi za niemowlaka 4zł ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 01 Lut 2016 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Czyli Wizzairem dużo bardziej się opłaca podróżować z niemowlakiem niż Ryanairem. Tam chyba w żaden sposób nie można ominąć tej stałej opłaty. O ile na dalekich trasach to do przełknięcia to wszystkie trasy na których są często promocje odpadają. Bo wyjdzie że dziecko 2-3 razy drożej poleci niż dorosły ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Lut 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@JarekGdynia Spójrz na krajówki Ryanaira - dorosły płaci 9 zł, a niemowlak 102,60 zł, czyli ponad 11x więcej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:47 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
W W6 zmieniły się chyba niedawno warunki podróży z niemowlakami.
Obecnie za niemowlaka max opłata to 117zł, chyba że bilet kosztuje mniej.
Przy najtańszych lotach cena wzrosła o wartość opłaty manipulacyjnej, która wcześniej była zniesiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Mar 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
megadega napisał(a):
Problem rozwiązany. Na infolini wizzaira w Polsce pomóc nie chcieli, tzn. powiedzieli, że w związku iż jest to lot z promocji (druga osoba leci za darmo) rezerwacji nie zmienią przez telefon tylko na lotnisku = 130zł za każdy odcinek.

Po dniu namysłu zadzwoniłem przez skype'a na numer "alarmowy" Wizzair'a w UK (numer można znaleźć na forum F4F). Tam mogłem wybrać w jakim języku chcę rozmawiać, po tym jak Polak usłyszał, że dzwonię z Polski powiedział, że mam zadzwonić do Polski. Rozłączyłem się, zadzwoniłem jeszcze raz tym razem wybrałem w j.angielskim, gdzie MIŁA Pani w ciągu 4 minut zmieniła rezerwację z ADULT na CHILD, a po 2 godzinach miałem potwierdzenie na meilu ;). Na lotnisku wszystko przebiegło bez problemów.

mam ten sam problem :roll:

Zrobione 2 osobne rezerwacje, dla 2 dorosłych osób.
Ale 1 z tych osób to dziecko lat 6 ;)

Pan konsultant powiedział, że rezerwacja zrobiona z jakiejś promocji (przez OTA a nie w żadnej promocji) - w związku z tym nie może ich połączyć.
Przez neta chyba za 10€ można zmienić / połączyć rezerwacje ?


Czyli z tego co piszę @megadega - warto dzwonić ponownie - bo co konsultant to inna polityka ? :roll:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Kwi 2017 14:25 

Rejestracja: 11 Kwi 2017
Posty: 8
Witam,
ja mam chyba bardziej skomplikowany problem. Mam na jednej rezerwacji 2 dzieci. Z tym że jedno (14 lat) figuruje jako dorosły, drugie (6 lat) normalnie jako dziecko. Dzieci lecą do Eidhoven z dziadkami. Dziadkowie kupili wcześniej bilety, a potem została właśnie zrobiona osobno ta nieszczesna rezerwacja dla dzieci.
Czy wie ktoś czy przez inforlinię mogę zmienić 14 latka na dziecko? Tylko nawet jeśli będzie to możliwe to wtedy na jednej rezerwacji będę miała 2 dzieci i pewnie nie będę mogła ich odprawić online? Chyba ze już tak zostawić, i niech 14 latek leci jako dorosły, w sumie nie widać że ma 14 lat, raczej więcej :)
Podpowiecie ćoś?
Lidka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Kwi 2017 14:31 

Z powodu wieku nieletnich trzeba KONIECZNIE obie rezerwacje połączyć dzwoniąc na ich infolinię
Jak to zrobić tanio w temacie poniżej
kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835?start=60
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Kwi 2017 18:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2017
Posty: 8
Likamati123 napisał(a):
Witam,
ja mam chyba bardziej skomplikowany problem. Mam na jednej rezerwacji 2 dzieci. Z tym że jedno (14 lat) figuruje jako dorosły, drugie (6 lat) normalnie jako dziecko. Dzieci lecą do Eidhoven z dziadkami. Dziadkowie kupili wcześniej bilety, a potem została właśnie zrobiona osobno ta nieszczesna rezerwacja dla dzieci.
Czy wie ktoś czy przez inforlinię mogę zmienić 14 latka na dziecko? Tylko nawet jeśli będzie to możliwe to wtedy na jednej rezerwacji będę miała 2 dzieci i pewnie nie będę mogła ich odprawić online? Chyba ze już tak zostawić, i niech 14 latek leci jako dorosły, w sumie nie widać że ma 14 lat, raczej więcej :)
Podpowiecie ćoś?
Lidka



Zadzwoniłam i dowiedziałm się że nic nie da sie zrobić w mojej sprawie, można jedynie zrobić odprawę na lotnisku i zapłaćić :) Pewniesłono jak sądzę :(

-- 13 Kwi 2017 18:06 --

Likamati123 napisał(a):
Witam,
ja mam chyba bardziej skomplikowany problem. Mam na jednej rezerwacji 2 dzieci. Z tym że jedno (14 lat) figuruje jako dorosły, drugie (6 lat) normalnie jako dziecko. Dzieci lecą do Eidhoven z dziadkami. Dziadkowie kupili wcześniej bilety, a potem została właśnie zrobiona osobno ta nieszczesna rezerwacja dla dzieci.
Czy wie ktoś czy przez inforlinię mogę zmienić 14 latka na dziecko? Tylko nawet jeśli będzie to możliwe to wtedy na jednej rezerwacji będę miała 2 dzieci i pewnie nie będę mogła ich odprawić online? Chyba ze już tak zostawić, i niech 14 latek leci jako dorosły, w sumie nie widać że ma 14 lat, raczej więcej :)
Podpowiecie ćoś?
Lidka



Zadzwoniłam i dowiedziałm się że nic nie da sie zrobić w mojej sprawie, można jedynie zrobić odprawę na lotnisku i zapłaćić :) Pewniesłono jak sądzę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Kwi 2017 18:17 

tak to opisano na stronie Wizzair:
https://book.wizzair.com/pl-PL/useful_i ... g_children

Kod:
 Pasażerowie w wieku 14 i 15 lat mogą podróżować bez opieki, ale nie mogą ponosić odpowiedzialności za osoby w wieku poniżej 14 lat.

Dorosły opiekun musi posiadać wspólną rezerwację z dzieckiem. Jeżeli miejsce w samolocie dla dziecka zostało zarezerwowane oddzielnie od rezerwacji dla dorosłego opiekuna, obydwie rezerwacje muszą być wydane na to samo nazwisko i adres klienta.

Dzieci w wieku powyżej 14 lat mogą podróżować liniami lotniczymi Wizz Air bez opieki osoby dorosłej.


Kluczowe jest przypisanie 6-letniego dzieciaka do dorosłego z pierwszej rezerwacji z powodu zapisów wyżej
Jak do lotu jest jeszcze czas to rozwiązaniu problemów technicznych zadzwoń jeszcze raz/dwa/trzy razy czyli ...do skutku (niestety tak bywa) i poproś tylko o przepisanie tego 6-letniego dziecka do pierwszej rezerwacji, jak nie to już mniej miło czyli STANOWCZO przeczytaj to co wyżej z ich strony (raz czy dwa podziałało, na początku też się nie dało)
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Kwi 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
w moim przypadku (na infolinii) zmieniono rezerwację z dorosłego na dziecko (lat 6) ale nie połączyli z moją - "nie bo nie" :roll:
zostałem poinstruowany, żeby powiedzieć stewardessie, że podróżuje z dzieckiem to kogoś przesadzą i będziemy siedzieć obok siebie ;)

tak też się stało 8-)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group