Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lut 2022 17:19 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Zdziwiło mnie, że chyba najbardziej znany pozabankowy polski kantor internetowy nie ma swojego tematu, więc niniejszym go inicjuję.

Z opóźnionym o ponad rok refleksem zdecydowałem się rozpocząć testy kart Cinkciarza.

Rejestracja bardzo prosta, aż można mieć wątpliwości czy nie zbyt prosta: wystarczy tylko podanie danych osobowych, PESEL-u i numeru dokumentu.

Jest całkiem dobrze, choć fajną aplikację dedykowaną konkretnie kartom zamykają i będzie dostępna jedna dla wszystkich usług Cinkciarza (trochę przekombinowana).

O ile w DiPocket'cie cenię sobie możliwość posiadania różnych rachunków i kart do nich, tu mamy dwa worki: pierwszy to główny portfel, który zasilamy z zewnątrz i w nim dokonujemy kupna/sprzedaży walut, drugi to saldo kart (jedno wspólne dla wszystkich kart), zasilane z głównego portfela. Może i ma to jakieś zalety choć jeszcze nie wiem jakie. Tam można nazywać poszczególne rachunki, tu poszczególne karty.

Wybrałem karty wirtualne, dodałem do Apple Paya i... zapłaciłem w kilku miejscach. Gdy mamy na saldzie "kartowym" środki w danej walucie, pobierane są one, a jeśli nie mamy to bierze z innej waluty (regulamin mówi, że z tej, w której mamy największe saldo na karcie) po aktualnym kursie Cinkciarza*. Nie sprawdzałem co jeśli mamy daną walutę, ale w niepełnej wysokości. Główny portfel jest jednak nietykalny tak rozumiem regulamin.

3D Secure jest, opiera o SMS nawet gdy mamy wybraną inną metodę weryfikacji (jak kod e-mailem czy poprzez apkę).

Na minus bałagan w powiadomieniach, bo jedne przychodzą po polsku, inne po angielsku i trudno znaleźć klucz, jakim się przy tym kierują. Słaby też support, skoro milczy od kilku dni po wysłaniu do nich pytania w tej sprawie.

*) kursy zanotowałem dla euro: gdy kurs średni wynosi ok. 4,60 PLN, spread w ciągu dnia to ok. 3,5 grosza (tj. ok. 0,8%), poza godzinami roboczymi od 4,6 do 5,5 grosza (1-1,2%).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 02 Lut 2022 18:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dorzucę swoje trzy grosze:
- karta fizyczna - 15 zł za wydanie, ale bywają promocje i wtedy może być za darmo (ja tak zamówiłem). Karta w skrzynce pocztowej po 9 dniach od weryfikacji. Karta to Visa Debit.
- kart wirtualnych można mieć bodajże maksymalnie 5 (choć tego na 100% nie jestem pewien).
- kursy mają bardzo zbliżone do tych w Kantorze Alior Banku.
- da się użyć tam, gdzie nie szedł revolut np. na pokładzie Wizzair :) Użyłem też do kupna Air Pass na infolinii Sata Air Azores (trzeba było wpisać dane karty tonowo - revolut nie przechodził).
- doładowanie głównego portfela z rachunku bankowego jest darmowe i o tyle przyjazne, że cinkciarz tworzy dedykowane konta w wielu bankach i przelew z reguły przychodzi dość szybko. Doładowanie kartą jest dodatkowo płatne (a przynajmniej było - być może coś się zmieniło, bo dawno nie sprawdzałem).
- minusem jest to, że portfele główny i kartowy są niejako oddzielnymi bytami, czyli trzeba pamiętać, że jak kupimy walutę, to jeszcze musimy ją przesłać na rachunek karty (to tak dla osób przyzwyczajonych do revoluta ;) )
- aplikacja dedykowana samym kartom to akurat pod kątem funkcjonalności dla mnie wada i uważam, że jedna apka dla wszystkich usług będzie lepsza.
- plus za informacje dotyczące dni wolnych (bank holidays) dla różnych walut - pewnie rzadko, ale jednak czasem może się przydać.
- wypłata gotówki na terenie Europy - 2 pierwsze wypłaty darmowe, potem 2% wartości transakcji; reszta świata - 1 darmowa wypłata w miesiącu do równowartości 800 PLN, a to co powyżej za opłatą 2% wartości transakcji

Podsumowując: kartę cinkciarza traktuję bardziej jako back-up dla kart revoluta i wielowalutowej Kantoru Aliora. Ale jeśli mam na razie za darmo, to zawsze lepiej taki back-up mieć niż nie mieć. 8-) Jeśli nowa apka będzie kompleksowa, to może nawet będę częściej używał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Lut 2022 18:33 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Dzięki za uzupełnienie, @Kashpir. Zasilenia Blikiem i kartą w tym Apple Pay to prowizja 0,7% czyli mało, ale więcej niż tam gdzie jest to za darmo 😀 PayPalem też można, ale tam jeszcze dorzucają do tego jakąś stałą kwotę. Niemniej za mnogość możliwych form doładowań można ich pochwalić.

Apka jest niedopracowana pod kątem UX. Nie ma logowania biometrycznego, PIN trzeba zawsze podać, a biometria może być jego uzupełnieniem. Do tego mając puste saldo główne, każde wejście w karty powoduje wyświetlenie irytującego pup-up’u. By się go pozbyć, przerzuciłem z salda kartowego na główne okrągły 1 grosz😀
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lut 2022 18:57 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Podsumowując, to trzecia liga w mnogości rozwiązań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2022 22:23 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Zależy czy uwzględniamy ekstraklasę 😉

Jednak ogólne wrażenie mam dobre. O ile Revolut to pierwsza liga (przyjmując, że ekstraklasy nie ma lub to niedostępny ideał, do którego żaden fintech czy bank jeszcze nie dojrzał), to Cinkciarza zestawiłbym w tej samej lidze co IKA, Zen czy DiPocket (z Twisto ostatecznie nie skorzystałem, więc się nie wypowiem). Są różne, ale oferują podobny produkt do płacenia. Druga liga to moje największe rozczarowanie jako użytkownika: Igoria Card, która robi co ma robić, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Wymieniłem tylko te, które znam z własnego doświadczenia, mające w mniejszym lub większym stopniu swoje korzenie w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2022 10:35 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Cinkciarz to zdecydowanie niższa półka niż Zen czy Kantor Aliora. Przecież oni za wszystko kasują prowizję, za szybkie doładowania, za standardowe wydanie karty, za wypłaty z bankomatów, za transakcje kartą w innej walucie niż PLN, za przelewy w jakiejkolwiek walucie, kursy średniawe - trzecia liga jak się patrzy.
Dla mnie na chwilę obecną:
1. Aion Bank
2. Pekao
3. Zen
4. Revolut
5. Kantor Alior
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2022 11:21 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
ROR-ów nie brałem pod uwagę z uwagi na ceny lub warunki potrzebne do spełnienia by były darmowe.

Bez nich Twoja kolejność wychodzi: Zen, Revolut. IKA. Z dwoma pierwszymi się zgadzam. Dziwne trochę, że wyżej od Cinkciarza stawiasz IKA, gdzie szybkie doładowanie jest droższe (1% vs. 0,7%), mniej elastyczne (tylko karta, brak np. Blika czy Apple Pay), w ofercie jest tylko jedna karta (brak wirtualnych), którą blokować można tylko na okres do 30 dni, a aby kursy były przyzwoite musi być ona zasilona w euro. IKA ma swoje zalety, dlatego umieściłem go w tej samej klasie, ale poza gwarancjami BFG za jednoznacznie lepszy wybór niż Cinkciarza bym go nie uznał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sie 2022 21:19 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 1
Muszę dorzucić trzy grosze na temat swojego doświadczenia z Cinkciarzem:
Wczoraj założyliśmy konto dla mojej dzoewczyny. Spotkaliśmy się z ogromnym absurdemk i sandaliczną obsługą połączoną z brakiem profesjonalizmu. Konto mojej dziewczyny zostało z bliżej nieokreślonego powodu zablokowane, ponieważ "system wskazał wysokie ryzyko" przed wykonaniem jakiejkolwiek transakcji. Nie da się uzyskać żadnej informacji od obsługi, skąd się to wzięło, bo "tylko system wie". Informacje, na podstawie jakich "system" wydał taką decyzję to adres zamieszkania i dowód osobisty. Mieszkamy w Hiszpanii w normalnym miejscu, nie ma się do czego przyczepić - może gdyby poprosili o więcej danych, to stałoby się to oczywiste. Ale system "wiedział lepiej" na podstawie adresu i dowodu. Jawna dyskryminacja, nigdy się jeszcze z czymś takim nie spotkałem. Skandal!
Sam korzystałem z przeszłości z Cinkciarza, ale honor nie pozwala mi tego kontynuować po takim potraktowaniu klienta. Tylko straciliśmy czas...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2022 12:20 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Po powrocie z Maroko dostałem od Cinkciarza takiego maila:

Cytuj:
Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, iż w celu spełnienia wymogów określonych w przepisach Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Cinkciarz.pl przeprowadza analizę ryzyka, w związku z czym proszę o udzielenie szczegółowych odpowiedzi na następujące pytania:
  • Wskazanie źródła pochodzenia majątku Klienta (wraz z dokumentacją).
  • Wskazanie źródła pochodzenia wartości majątkowych pozostających w dyspozycji Klienta w ramach stosunków gospodarczych z serwisem (wraz z dokumentacją).
  • Wskazanie krajów, do których planuje Pan wysyłać środki.
  • Wskazanie zamierzonego charakteru stosunków gospodarczych z serwisem.
  • Czy odbiorcą środków będzie podmiot/osoba trzecia, jeśli tak, podać proszę kraj odbiorcy.
  • Proszę również o wyjaśnienie powiązania Klienta z krajem: Maroko.

Odnośnie pytań numer 1, 2 poniżej wskazujemy przykładową dokumentację:

a) umowy gwarantujące Klientowi przysporzenia majątkowe, np. umowy zlecenia, umowy o pracę, umowy najmu jako wynajmujący, umowy spółki przyznającej udziały, faktoringu jako faktor, umowy o współpracę w ramach prowadzonej działalności:
b) akty własności i inne dokumenty potwierdzające własność rzeczy bądź pieniędzy lub praw – wpisy do Księgi Wieczystej bądź innego rejestru nieruchomości, umowy przenoszące własność nieruchomości (akt notarialny umowy sprzedaży nieruchomości),
c) wyciągi z rachunków, zaświadczenia (np. o depozycie pieniężnym, o prowadzeniu gospodarstwa rolnego),
d) wyciągi z rejestrów, np. rejestru zastawów, rejestrów akcyjnych ;
e) umowy przedwstępne przewidujące zaliczki bądź zadatki.


W maju używałem ich karty do wypłat z bankomatów w Czechach, a parę dni temu to samo w Maroko. Przy każdym pozaeuropejskim kraju trzeba się będzie tłumaczyć? :lol: To po co reklamują te 160 walut dostępnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2022 13:14 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Dziwne... Jakiego rzędu kwoty wypłacałeś? Bo jeśli to były grube tysiące to można by zrozumieć zaniepokojenie cinkciarza. Ja posługiwałem się tą kartą w wakacje w Hiszpanii i Meksyku, zero problemów. I wbrew temu co pisał jeden z forumowiczów nie zapłaciłem ani grosza za korzystanie. Choć minusem jest brak możliwości darmowego doładowania - w czasie rzeczywistym -w weekendy i wieczorami. W tym względzie nadal przewagę ma Revolut
PS. A może chodzi o to że byłeś w kraju muzułmańskim. Niestety, ale w dzisiejszych czasach wszelkie kontakty/relacje z krajami islamskimi - zwłaszcza natury finansowej - niektórym mogą wydawać się podejrzane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Gru 2022 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Nieustannie zmieniamy się dla Ciebie, dlatego wkrótce zmodyfikujemy nasze usługi. 19.12.2022 r. wycofamy z oferty dotychczas dostępne karty wielowalutowe. W ich miejsce wprowadzimy Karty wielowalutowe 2.0, posiadające dodatkowe funkcje. Sprawdź, co się zmieni.

Karta wielowalutowa 2.0

Karta wielowalutowa 2.0 trafi do oferty 19.12.2022 r. i tak jak do tej pory umożliwi płatności w ponad 160 walutach w punktach stacjonarnych i internecie. Nowością będzie funkcja udostępnienia jej innym osobom — rodzinie, znajomym czy współpracownikom.

Więcej informacji na temat nadchodzących zmian już wkrótce pojawi się na naszej stronie internetowej. Śledź ją, by być na bieżąco.

Obecne karty będą działać jak dotychczas

Posiadacze obecnych kart wielowalutowych Cinkciarz.pl mogą nadal z nich korzystać. Będą działać, jak dotychczas, ale nie otrzymają nowych funkcji.

Zmiany w ofercie kart wielowalutowych będą obowiązywać od 19.12.2022 r. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off
ume uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Gru 2022 16:44 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
No to pojechali, karty 2.0 z funkcją udostępniania innym osobom zastąpiły dotychczasowe karty, a przy okazji (o czym Cinkciarz nie wspomniał w komunikacie):
cena karty plastikowej wzrosła z 15 PLN do 39,99 PLN
karta wirtualna z darmowej stała się płatna 5 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Mar 2023 01:10 

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 5
Nie korzystałem jeszcze z kart wielowalutowych. Stąd te pytanie - chcę kartą cinkciarz płacić w krajach UE w euro. Czy przed zasileniem karty polskimi złotówkami najlepiej wpierw utworzyć pusty "portfel walutowy" w euro i jego zasilić polskimi zł? Czy to nie ma znaczenia tzn. portfel niech sobie będzie w zł, a podczas płacenia kartą za granicą każdorazowo ww. złotówki będę miał "w locie" przeliczone na euro w korzystnym kursie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Mar 2023 15:54 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Aby karta działała, musisz przesunąć pieniądze z portfela na karty, bo one mają osobne saldo niż portfel (ale jedno łączne dla wszystkich kart, przy czym w podziale na waluty). Jeśli przesuniesz euro to przy płatności pociągną z salda euro, jeśli przesuniesz złote, to przeliczą w locie po kantorowym kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Mar 2023 16:30 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Jak teraz działają te karty wielowalutowe Cinkciarza? Wystarczy mieć środki w PLN i przewalutowanie jest po kursie Visy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Mar 2023 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@f0ku5 masz odpowiedz dokladnie 1 post wyzej!!!
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Mar 2023 16:39 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Nie było tematu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:19 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 4
oper4 napisał(a):
Nie korzystałem jeszcze z kart wielowalutowych. Stąd te pytanie - chcę kartą cinkciarz płacić w krajach UE w euro.


Zwróć uwagę, że niektóre banki (np. Santander) oferuje darmowe podpięcie istniejącej debetowej karty Visa do kilku kont, np. ja miałem wcześniej do konta w PLN, a teraz mam podpiętą dodatkowo do konta w EUR i jak transakcja jest w EUR, to ściąga z konta walutowego bez prowizji. Zasilanie konta w EUR przez kantor Santander, kurs i spread jakoś ujdzie (przynajmniej w godzinach roboczych).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group