Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:23 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
Hej,

Jeżeli temat wcześniej się już powtórzył - prosiłbym o wskazanie i bardzo przepraszam.
Obecnie posiadam *G z Eurobonus SASu, na przyszły rok chciałem się przesiąść na LOT. Robię rocznie około 45-50 odcinków krótkodystansowych w najtańszych taryfach na terenie EU, zależy mi na statusie *G. Ze względu na chęć zbierania odcinków, a nie mil kalkulator (where to credit my miles) jest średnio użyteczny jak i również poprzednie tematy na forum nie do końca pasują.
Czy wiecie który program pozwalałby mi na *G przy większości lotów LOTem zważając uwagę raczej na odcinki niż mile? Opcjonalnie mogę dodać kilka lotów SASem, KLM, Swissem albo Lufą.

Wielkie dzięki,
Wojtek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Odcinki to chyba tylko UA - ale tam jest chyba słabo z najtańszymi taryfami LO i LH.
Dodatkowo do statusu wymagają 4 segmentów UA.

Zdaje się że w Egyptair można przedłużać status odcinkami, ale nie pamiętam czy nie trzeba przypadkiem pierwszy raz zdobyć go za mile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ulong lubi ten post.
ulong uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
W ET przy wylataniu 40 odcinków można zdobyć *G. Kiedyś najniższe taryfy w LO nie dawały nic ale ponoć od jakiegoś roku się to zmieniło. Wprowadzili więcej taryf w LO które dają mile ale zabrali np. taryfę K z LH.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:57 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
macq91 napisał(a):
W ET przy wylataniu 40 odcinków można zdobyć *G. Kiedyś najniższe taryfy w LO nie dawały nic ale ponoć od jakiegoś roku się to zmieniło. Wprowadzili więcej taryf w LO które dają mile ale zabrali np. taryfę K z LH.

ET to Ethiopian? ShebaMiles? Rzeczywiście na ich stronie wygląda, że 40 odcinków starczy, jeżeli jest potrzeba to jestem w stanie podbić minimalnie klasę podróży, do economy (nie economy promo).
Super, sprawdziłem, że najtańsze taryfy które rezerwuję lotem powinny się kwalifikować, swiss również. SAS niestety będę musiał odpuścić :)

Jeżeli będę chciał w przyszłym roku skorzystać z dodatkowego bagażu z *G EB ale zbierać mile do ET to można tak (przelot LOTem)?

Dzięki za odpowiedzi! :)


Ostatnio edytowany przez ulong, 31 Paź 2018 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Paź 2018 00:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
w ET wszystkie zwykle taryfy LO coś zbierają począwszy od O, jest nawet minimum 500 mil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Paź 2018 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Swego czasu Phoenix Miles (Air China) miał też coś takiego, że 40 segmentów wystarczyło do *G. Tyle tylko, że nie tych najtańszych (jakieś tam konkretne taryfy w przypadku LO). Pytałem nawet kiedyś, ale pozostało to bez odpowiedzi, sam w tym roku wylatałem ponad 50 segmentów z przedłużeniem jedynie FTL w LO.
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Paź 2018 16:26 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Bardzo ciekawy i przydatny temat - w większości programów wylatanie *G za mile latając po EU w Eco graniczy z cudem, a to ET wygląda nawet sensownie (sam latam około 60-70 segmentów rocznie, i ledwo mam 35K mil statusowych w M&M).

Czy ktoś z ET korzysta? To co na pewno by mnie zastanawiało, to jak wyglądają możliwości wykorzystania Mil Rewards (czy w *A można mile np z M&M i ET wykorzystywać w takim sam sposób, czy np ET mają jakieś ograniczenia co do linii lub inne stawki?)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
We wspomnianym SASie 45 segmentów do Golda, ale ograniczone do SASo-podobnych. Za LH np są tylko mile, cienkie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group