Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dublin
#81 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Mariola Żmijewska napisał(a):
Czy wie ktoś może ile zajmuje przejście z terminala 2 do T1? Ląduje Norwegianem i mam tylko godzinę na przesiadkę na Ryanaira, ktory odlatuje z T1 :/


Airside tych terminali są połączone ale ze strefy odlotów AerLingusa do Ryana jest naprawdę spory kawałek (nie wiem - 15-20 min spacerem), ja na T2 lądowałem tylko raz i nie wiem czy tam skąd wyjdziesz trzeba przechodzić ponownie security czy nie. Jeśli to lot popołudniwy / wieczorny, to Twoje szanse rosno, bo wtedy większość lotów ryana jest mniej lub bardziej opóźniona. Będzie ciężko, ale daj znać jak poszło & powodzenia!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Dublin
#82 PostWysłany: 16 Lut 2019 23:52 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 6
Loty: 167
Kilometry: 328 327
-- 17 Lut 2019 00:51 --

macq91 napisał(a):
Z bagażem czy bez? Przylot z USA? W 1 godz. raczej nie uda Ci się zdążyć.


tylko z podręcznym, przylot z USA.

-- 17 Lut 2019 00:52 --

rw30 napisał(a):
Mariola Żmijewska napisał(a):
Czy wie ktoś może ile zajmuje przejście z terminala 2 do T1? Ląduje Norwegianem i mam tylko godzinę na przesiadkę na Ryanaira, ktory odlatuje z T1 :/


Airside tych terminali są połączone ale ze strefy odlotów AerLingusa do Ryana jest naprawdę spory kawałek (nie wiem - 15-20 min spacerem), ja na T2 lądowałem tylko raz i nie wiem czy tam skąd wyjdziesz trzeba przechodzić ponownie security czy nie. Jeśli to lot popołudniwy / wieczorny, to Twoje szanse rosno, bo wtedy większość lotów ryana jest mniej lub bardziej opóźniona. Będzie ciężko, ale daj znać jak poszło & powodzenia!


dzieki, dam znac za dwa tygodnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#83 PostWysłany: 19 Lut 2019 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
RYR nie korzysta z tranzytu w DUB (czytaj: nie placi lotnisku za usluge). Oznacza to, ze trzeba wyjsc z airside i wejsc z powrotem.
Dobra wiadomosc jest taka, ze mozna kupic Fast Track za okolo €8. Przejscie przez kontrole bezpieczenstwa z Fast Trackiem zajmuje maksymalnie 5 minut.
Podsumowujac:
-przejscie z T2 do kontroli bezpieczenstwa w T1 - 5 minut
-przejscie kontroli z FT - 5 minut
-szybki spacer do bramek 100s - 7-10 minut
Moze sie udac - pod warunkiem, ze przylot Norwegianem bedzie o czasie oraz ze kolejka do imigracji (Irlandia nie jest w Schengen) nie bedzie dluga.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Mariola Żmijewska lubi ten post.
Mariola Żmijewska uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#84 PostWysłany: 05 Mar 2019 20:57 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
Witam, po przylocie będę się przemieszczał Dublin Bus do samego centrum linią 41. Nic się chyba nie zmieniło co do ceny, (mam nadzieję) czyli muszę mieć w gotówce 3,3 euro (?). A czy uczeń liceum przed 18-tym rokiem życia pojedzie za 3,3 czy jest jakaś zniżka? Jeżeli jest zniżka to nasza legitymacja szkolna wystarczy? Będą honorować taki nazwijmy to dokument? Dzięki za pomocne wpisy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#85 PostWysłany: 28 Mar 2019 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
podłączam się pod poprzednie pytanie w sprawie ceny biletów, bo jak rozumiem jeśli uber jeździ po Dublinie to ceny są wysokie i podobne do taxi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#86 PostWysłany: 28 Mar 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W poprzedni weekend przetestowane, po wyjściu z hali przylotów przechodzimy przez parking i na pętli wsiadamy w piętrowy autobus nr 16, przejazd do centrum około 40min, cena biletu w automacie 3,30eur a u kierowcy w autobusie było taniej bo 3euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#87 PostWysłany: 28 Mar 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
W jakim automacie?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#88 PostWysłany: 28 Mar 2019 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Automat na przystanku początkowym autobusu linii 16 przy lotnisku, pod drugą drugą wiatą znajdują się dwa automaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#89 PostWysłany: 28 Mar 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
to super, że ustawili automaty, można w nich płacić kartą ?, i czy na pewno u kierowcy taniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#90 PostWysłany: 01 Kwi 2019 23:38 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
panprofesor82 napisał(a):
(...)cena biletu w automacie 3,30eur a u kierowcy w autobusie było taniej bo 3euro.


Małe wyjaśnienie. 3 EUR kosztuje bilet od 4 do 13 przystanków. Więcej przystanków to 3.30 EUR. Płacąc za przejazd u kierowcy nie dajemy mu monet do ręki, tylko wrzucamy do dziury i w zależności ile euro wrzucimy taki bilet drukuje maszynka. W ostatni piątek wrzuciłem odliczone 6.60 EUR (dla dwóch osób) i na takich biletach dojechaliśmy na Stop 262, Parnell Square, Garden of Remembrance blisko O'Connell Street. Tam wysiedli wszyscy jadący z lotniska. Jest to 14 przystanek. Kalkulator ładnie to liczy:
Załącznik:
Fare Calculator Results Dublin Bus.png
Fare Calculator Results Dublin Bus.png [ 29.6 KiB | Obejrzany 5022 razy ]


W moim przypadku autobus jechał 50 minut na ten stop 262. Piątek po 10 rano. Korki umiarkowane, dłuższe przerwy w jeździe raczej przez wsiadających ludzi, którzy często nie mieli przygotowanych monet i szukali ich po kieszeniach, torebkach.

W drodze powrotnej w niedzielę po 17 jechaliśmy Aircoachem za 7 EUR od osoby. Wsiedliśmy BLISKO Trinity College. Autobus przed Terminalem 1 był po 30 minutach. Korków nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#91 PostWysłany: 26 Kwi 2019 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Część

Przylatuje rano (ok 8:00) do Belfastu i muszę dojechać do lotniska w Dublinie (wylot o 16:45). Mam około 8 godzin.

Chciałbym choć na moment zatrzymać się w Belfaście wypić piwo a następnie dojechać na lotnisko w Dublinie. (Transfer z lotniska do centrum Belfastu zostawiam na inny wątek forum). Do Was mam pytanie o transfer z Belfastu na lotnisko Dublin. Czy przy tak ograniczonym czasie jest szansa na drugie piwo w Dublinie i następnie transfer na lotnisko?

Ktoś przerabiał taka trasę w tak krótkim czasie? Belfast – Dublin (przerwa na piwo) i Dublin – Lotnisko DUB? czy jechać prosto z Belfastu na lotnisko DUB autobusem Aircoach?
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#92 PostWysłany: 26 Kwi 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Sam nie jechałem, ale byłem ostatnio w Dublinie i z lotniska odjeżdżało dużo busów, a trasa do Belfastu jest bardzo popularna, więc niepowinno być problemu z dojazdem bezpośrednim, myślę też, że czasowo też da radę z postojem w centrum Dublina, na stronie przewoźnika wszystko jest dobrze opisane z możliwością kupna biletów i pokazania ich kierowcy busa na telefonie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#93 PostWysłany: 27 Kwi 2019 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@krupierkt,
Nie ma bezposredniego polaczenia BFS-DUB.
(BFS ->) Belfast-Dublin Aircoachem to dobry plan.
Jest tez pociag IC Enterprise, ale dwukrotnie drozszy od autobusu i kursuje co dwie godziny.
Kiedy przyjezdzasz?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#94 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
@p.wl
Dopiero się przymierzam do tej trasy. Mam w głowie dwie: (Andora z Barcelony i powrót przez Tuluzę) lub właśnie Irlandia. Myślałem o 15 czerwca
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#95 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:27 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego Belfast- Dublin? W październiku 2017 przecież takim jechałem
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#96 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Belfast - Dublin jest, ale Belfast Lotnisko - Dublin Lotnisko bezpośrednio już gorzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#97 PostWysłany: 21 Maj 2019 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
krupierkt napisał(a):
@p.wl
Dopiero się przymierzam do tej trasy. Mam w głowie dwie: (Andora z Barcelony i powrót przez Tuluzę) lub właśnie Irlandia. Myślałem o 15 czerwca

Pociag IC jest tanszy w weekendy, ale w sumie to nie ma co sie zastanawiac, Aircoach to dobra i wygodna opcja (z WiFi).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
krupierkt uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#98 PostWysłany: 15 Sie 2019 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
W Dublinie wylądowałem po 21:00. Bez większych problemów dotarłem do przystanku linii 16 i 41. Wystarczy wyjść z terminala i przejść przez budynek parkingu. Po lewej stronie stoją piętrowe, żółte autobusy.

Tak jak już wiele razy było w tym wątku pisane, za bilet u kierowcy płaci się tylko monetami. Koszt biletu do O’Connell Street to 3euro. Monety wrzucamy do skrzynki. Automat drukuje bilet. Czas jazdy o tej porze to 30 minut.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#99 PostWysłany: 09 Sty 2020 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Ile minut mniej więcej trzeba liczyć w DUB od momentu lądowania do wyjścia przed terminal T1? Bez odbierania bagażu rejestrowanego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#100 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zależy od kierunku lądowania, ale licz 20-40 minut (kawał drogi jest do przejścia)
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
danziger uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group