Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 08 Paź 2021 12:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Po pobycie w Dublinie:
1. karty Visitor Leap Card na lotnisku można kupić w sklepie Wrights Food Fayre - idąc z terminala w kierunku zatok autobusowych przechodzimy przez budynek parkingu i tam znajduje się ten sklep.
2. gdyby ktoś jak ja próbował dostać się z lotniska do hotelu Ibis Dublin, to linia 726 jest rzeczywiście najszybszą formą transportu, ale trzeba mieć na uwadze, że autobusy odjeżdżają co godzinę. Autobus odjeżdża ze strefy nr 16 zlokalizowanej za kościołem https://goo.gl/maps/zuVixXEv6mnCniNU7
Pytaliśmy, ale na Visitor Leap Card nie dało się jechać. Chciałem więc kupić online, bo 2 euro taniej, ale niestety okazało się, że na stronie Dublin Coach bilety trzeba kupować z wyprzedzeniem co najmniej 3-godzinnym. Na powrót na lotnisko kupiliśmy więc odpowiednio wcześniej 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 28 Lis 2021 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Możecie podać na tacy? ☺
Ile kosztuje obecnie autobus miejski z DUB do centrum (ten za monety)? Jak długi jest dojazd do centrum?
A jeśli by można poznać częstotliwość kursowania, to by była wspaniała pomóc dla nieobeznanego podróżującego.
👍
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 28 Lis 2021 19:45 

Rejestracja: 20 Maj 2019
Posty: 19
Jechałem w październiku w sobotę wieczorem. Autobus nr 16 jeździ co 10-15 minut, dojazd do centrum zajął jakieś 40 minut. Bilet kosztuje 3.3 EUR, automat nie wydaje reszty.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#124 PostWysłany: 28 Mar 2022 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
jaco027 napisał(a):


@jaco027 z poleganiem na guglu bym nie przesadzał. Np dzisiaj chciałem się dostać z hotelu na lotnisko - nie ma problemu, 700 (według google) jedzie prawie sprzed hotelu:
Załącznik:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 117.38 KiB | Obejrzany 2902 razy ]

Szkoda tylko, że rzeczone 700 nie zatrzymuje się na tym przystanku. Ba, w ogóle nie jeździ tą ulicą. Więc czasem lepiej dodatkowo popytać by potem nie było niepotrzebnej niepewności :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 28 Mar 2022 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@abelincoln A czy ja pisalem, ze google map jest oracle? Moj post odpowiada na konretne pytanie dot. konkretnych przystankow, ktore znam. A jak ktos chce w obcym miescie miec 100% (no powiedzmy 99%) pewnosc, to zaglada na strony transportu miejskiego, np.: https://www.dublinbus.ie/Route-Planner/ ... anner-Map/
...nie ma za co :-) i bez urazy.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 28 Mar 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
jaco027 napisał(a):
...nie ma za co :-) i bez urazy.

ano, nie ma. 700 nie pokazuje ten planer ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Kashpir napisał(a):
czy jako turysta mogę kupić po prostu zwykłą kartę Leap, doładować i korzystać? Coś jak Oyster Card w Londynie.


Podbijam pytanie (Chodzi o TFI Leap, nie o Leap Visitor Card.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:52 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
mozesz, karta 5 eur min doladowanie 5 eur
https://about.leapcard.ie/
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 18 Maj 2022 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Tak ^^^ też uczyniłem.
Autobus 16 na lotnisko zatrzymuje się m.in. na ostatnim przystanku na O'Connell St. W dzień teoretycznie jeździ co 15 minut. Dojazd zajął ok. 45 minut. Koszt z TFI LeapCard €2.
Obok jest przystanek tego droższego autobusu (700?), gdyby komuś puściły nerwy i chciał szybciej jechać.
Informacje o czasach odjazdu z wyświetlacza radzę ignorować. Nic się nie zgadza.
ImageImage
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 14 Cze 2022 11:01 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
W końcu spłynął refund za LeapCard więc z czystym sumieniem mogę polecić jazdę autobusem miejskim z lotniska.
Kupujemy np. w WHSmith kartę za 10EUR - z czego 5EUR to depozyt a 5 jest do wykorzystania na przejazdy. Potem będziemy musieli zarejestrować kartę w portalu https://www.leapcard.ie i po powrocie do kraju wysłać request o refund - oddają zarówno depozyt jak i środki które pozostały na karcie.
W tym wątku opisałem zasady korzystania z karty:
tfi-leapcard-komunikacja-miejska-w-irlandii,1433,165485

Jeśli naszym celem jest jakieś miejsce poza centrum Dublina to nie ma lepszej opcji niż autobus miejski, płacimy 2EUR za 90 minut i jedziemy autobusem 41 do centrum a potem na tym samym bilecie w dowolne inne miejsce miasta.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 27 Cze 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
też mogę polecić 784 Dublin Express. bilet w 2 strony 10euro :)
kursuje w ciągu dnia co chwilkę, w obu kierunkach nie czekałem dłużej niż 10 minut
dojazd do miasta szybki, przez tunel, w 20minut byłem pod 3Arena Dublin, gdzie miałem nocleg i wieczorem koncert :)
przystanek 784 jest zaraz przy Arenie, jako pierwszy jadąc z lotniska :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 09 Lip 2022 01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
wtak napisał(a):
Ile kosztuje obecnie autobus miejski z DUB do centrum (ten za monety)? Jak długi jest dojazd do centrum?


linia 16 / 41 - wrzucasz 2.60 eur (jeśli nie masz leap card. uwaga, nie wydaje reszty - przez to raz przepłacilem 40 centów bo myślałem, że mi kierowca wyda i wrzuciłem 3 euro :lol: ) i możesz jechać 90 min ;) do centrum jedzie ok. 40 minut. Czasy odjazdu warto śledzić na google mapach [transport publiczny] - działa dość dobrze
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 25 Lip 2022 19:41 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Dodam od siebie nieoczywiste info nt. Dublin Express - ja się nad tym zbytnio nie zastanawiałem / nie wczytywałem wcześniej, a mogło być przykro.

Dublin Express to dobra opcja, nie trzeba mieć gotówki, można kupić online i szybko dojechać do lotniska, ale są to autokary z miejscami jak dalekobieżne.
To znaczy, że jak wyczerpią się siedzenia, to kierowca nie bierze kolejnych osób. Na naszym przystanku wsiadała duża grupa, ledwo starczyło miejsc i już na następnym kierowca kogoś nie zabrał.
Warto o tym wiedzieć, bo my jadąc rano mielibyśmy następny autobus za 30 minut, a jak się jedzie na lotnisko, to jest to spora obsuwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group