Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2013 12:48 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 10
Witam,

Mam 5 dniowy przestoj w Dubaju, oczywisice mam zarezerwowane noclegi, ale dalszy wylot do Singapuru mam o 3:40 i tu sie zastanawiam czy dalibysmy rade przekoczowac wieczor az do wylotu na tym lotnisku. Jedziemy z dzieciakami, wiec stąd pytanie. Dzieki z gory!


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 22:46, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Dubaj
#2 PostWysłany: 27 Mar 2013 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Calkiem przyjazne lotnisko:
http://www.sleepinginairports.net/midea ... VLOdWsgGSM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2013 20:42 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Byłem, spałem.

Bardzo mało miejsc na wszelkiego typu ławkach itd. Za to sporo miejsca na podłodze, szczególnie na piętrze.

U minie to wyglądało tak, że wyciągnąłem śpiwór, położyłem się na ziemi w bardziej odludnym miejscu i wstałem rano. Nikt nie budzi, problemów brak.
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Kwi 2014 22:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nawet na lowcostowym terminalu 2 są fajne leżanki, bardzo wygodne, ale dużo ludzi - trzeba upolować miejscówkę. Kiedy nie było bezpłatnych wiz można było liczyć na tani alkohol z wolnocłówki i przyglądaniu się baardzo egzotycznej liście odlotów, teraz znajdą się inne rozrywki dla długo czekających a nie mogących zasnąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2014 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 849
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
W lipcu sprawdzę możliwości spania na tym lotnisku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2017 23:41 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Ląduję na DXB około godz. 2:35 AM i zastanawiam się, czy brać nocleg, czy jednak przeczekać na lotnisku do tej godziny 8:00, i potem spróbować chociaż zostawić rzeczy w hotelu (możliwe, że Ibis, ale jeszcze nie wybrałem). Jak oceniacie taki pomysł? Oszczędność na jednej dobie to około 300 zł, także prawie dwa bilety na Burj Khalifa :) Ile trwa odprawa mniej więcej na lotnisku w Dubaju o tej porze i czy to się wg Was opłaca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2017 23:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
O tej porze to jakieś 30-40 minut, z oczekiwaniem na bagaż, więc, ja bym przekiblował te parę godzin, i rano bym smignoł do hotelu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2017 12:21 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Czyli wychodzę z samolotu, czekam na bagaż, krótka kontrola paszportowa i tam gdzieś muszę sobie poszukać miejsca? Jakie warunki, ktoś sprawdzał?
Dodam, że ląduję na Terminalu 1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Gio napisał(a):
Witam,

Mam 5 dniowy przestoj w Dubaju, oczywisice mam zarezerwowane noclegi, ale dalszy wylot do Singapuru mam o 3:40 i tu sie zastanawiam czy dalibysmy rade przekoczowac wieczor az do wylotu na tym lotnisku. Jedziemy z dzieciakami, wiec stąd pytanie. Dzieki z gory!



Pytanie tylko o ktorej check-in bedzie otwarty? bo 3 godziny przed lotem na pewno, czyli max po polnocy bagaz nadacie i wejdziecie dalej za kontrole, i tam bez problemu znajdziecie troche miejsca do przeczekania, z dziecmi zrobicie spacerek po części B i C i odrazu minie prawie godzinka ;)

tylko czas wieczorny trzeba zaplanowac, i sprawdz o ktorej otwieraja checkin, bo ja juz nie pamietam czy te 3 godziny czy wczesniej.
Bo na ogolnodostepnej czesci juz tak wiele miejsca nie będzie do czekania, wiec wtedy to bym wolal chyba maksymalnie posiedziec gdzies na miescie, np przeczekac pod fontannami pod Burj Khalifa czy gdzies, i stamtad potem na lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2017 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
warsawghoster napisał(a):
Ląduję na DXB około godz. 2:35 AM i zastanawiam się, czy brać nocleg, czy jednak przeczekać na lotnisku do tej godziny 8:00, i potem spróbować chociaż zostawić rzeczy w hotelu (możliwe, że Ibis, ale jeszcze nie wybrałem). Jak oceniacie taki pomysł? Oszczędność na jednej dobie to około 300 zł, także prawie dwa bilety na Burj Khalifa :) Ile trwa odprawa mniej więcej na lotnisku w Dubaju o tej porze i czy to się wg Was opłaca?


to raczej zależy jak fizycznie znosisz takie sytuacje i czy jedziesz do Dubaju zwiedzać czy leżeć przy hotelowym basenie [choć jeśli to Ibis, to pewnie nie :) ]

dla mnie jak miałem 20 lat to to było do zniesienia, ale i tak średnio. Dzisiaj, gdy już nie pamiętam praktycznie jak to było jak miałem 20 lat absolutnie bym się na coś takiego nie zdecydował.
Oszczędność jest niewielka, a pierwszy dzień zwiedzania będziesz miał prawie z głowy jeśli się nie wyśpisz. A i w kolejnym możesz czuć sie dziwnie.
Poza tym ta 2.35 to jest notabene 11.30 / 0.30 naszego czasu. Więc to nie tak że o 4 rano wyjdziesz z lotniska, bo dla Ciebie to ciągle będzie raczej jak 1.00.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@‌warsawghoster‌ sądząc po czasie lądowania to możesz lecieć UIA jeżeli tak to polecam jednak skorzystać z hotelu. Też kiedyś lądowaliśmy w Dubaju o tej porze (lecieliśmy B737 UIA który jest jednak średnio wygodny na lot 5h) i byliśmy zadowoleni, że mamy hotel.

W Dubaju do kontroli paszportowej jest chyba zawsze kolejka a w nocy ruch też jest spory ale przy sprawnym ogarnięciu wyjście z lotniska to mniej niż godzina (od wylądowania i z odebraniem bagażu). Dodasz do tego pół godzinki na taxi i jesteś w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2017 10:29 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dziękuję, zatem wezmę hotel :) i chyba zrezygnuję z Ibisu, a jednak wybiorę Mark Inn, wygląda dużo taniej (ok 980 zł/5 nocy w stosunku do Ibis 1400 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:18 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Ja tam odpękałam pełne 10h. Da radę, ale przyjemność wątpliwa. Są fotele, są leżanki, ludzie kimają wszędzie, z podłogami włącznie. Klima na misia polarnego - trzeba mieć koniecznie cos cieplejszego ze sobą. Między 4 a 6 nic nie lata i jest względny spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ktoś może wie, jaki jest koszt dopłaty za "snooze room" w Marhaba Lounge (T1) ?
Mam dość długi layover (2:35 przylot, 23:30 następny lot), kapsuły i inne przybytki raczej drogie...
W grę wchodził również hotel poza terminalem, ale godziny niezbyt kompatybilne, musiałbym chyba rezerwować 2 doby.

Z Raintree Hotel Deira City Centre np. mi odpisali:
"Further to your below mail, Check-in Time will start at 02PM and Check-out Time will be 12NN the next day, we can only allow you late check-in early from the said check-in time there will be additional charges.
Since you are requesting for late check-out by 07pm, as per Hotel Timing Policy, late check-in by 06PM onwards serves as 01 day charges".

Wymeldowanie więc chyba najpóźniej o 12:00, jeśli dobrze czytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lut 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Dla "długo-przesiadkowców" w DXB, wydaje mi się, że dobra opcja, zamiast dość drogich kapsuł, na spędzenie wolnego czasu:
http://www.groupon.ae/deals/medley-pull ... EfCcS01lO8

Można wykupić lunch (12:30-15:30) + napój + wejście na basen (teoretycznie od 8:00 do 21:00, ale nie wiem jak to respektują) za jedyne 75 zł z kodem zniżkowym (powitalnym -15%).

Dojazd tylko 2 stacje metrem. Widziałem też info na innej stronie o przechowalni bagażu w hotelu, być może jest taka możliwość.

Załączniki:
pu.JPG
pu.JPG [ 20.25 KiB | Obejrzany 6268 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Wrz 2019 20:31 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 42
pytanie, może głupie, ale dla mnie ważna
lecę z Katmandu do Dubaju , ląduję o 23 a lot do warszawy mam o 8 rano
(kupiłam na 4 godzinną przesiadkę, ale pozmieniali i jak się upominam o hotel twierdzą, że w moim przypadku to nie)
najchętniej przespałabym się trochę w hotelu ( i nawet jestem skłonna za to zapłacić), ale nie wiem jak wyglada sprawa z wizą
Czy te hotele z "airport" w nazwie sa poza terenem lotniska i aby skorzystać z ich usług muszę przekroczyć granicę, więc posiadać wizę?
czy są jakieś specjalne wizy transferowe? Jak to wygląda,ile kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2019 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@ikaweng Do UAE możesz wjechać na podstawie ważnego paszportu. Nie potrzebujesz wizy, na granicy otrzymujesz pieczątkę wjazdową i to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Gru 2019 23:52 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
DXB, terminal 2, dostępne poidełka, gniazdka co parę metrów, toalety, bary otwarte w nocy oraz takie siedzenia za darmo ♡Image

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 18 Gru 2019 19:22 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 18
Kilometry: 49 848
DXB T3, podobnie jak @Kothson, bardzo dużo miejsc do spania. Oczywiście na przesiadkach lub po przejściu kontroli bezpieczeństwa.
_________________
2019 Image

nasz pamiętnik z podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Gru 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Jak ktoś ma Priority Pass to w ramach PP można się przespać w Sleep 'N FLY (kapsuły/pokoje do spania)
Szczegóły u źródła:
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... -sleep-pod
Zamierzam przetestować, to dam znać co i jak w odpowiednim czasie.

Przy okazji jeszcze zapytam: czy na DXB jest przechowalnia bagażu?
Kilka godzinek mam, więc jeszcze wcześniej chciałbym wyskoczyć na miasto, ale bez zbędnych kg :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group