Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Mar 2017 22:34 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Anonymous napisał(a):
Korzystał ktoś z Ubera w Dubaju? Jak się ma koszt przejażdżki Uberem w stosunku do zwykłych taksówek?

Korzystalem z DXB. Nie polecam. Wielkie oszustwo. Pickup jest na parkingu A1, strefa 2. Wyjazd z parkingu byl zakorkowany. Stracilismy mase czasu a licznik bil. Do tego Uber dolicza 30 AED oplaty lotniskowej (o ktorej nie wspominaja w wycenie przejazdu) i finalnie krotki kurs wyszedl nas prawie 70 AED!!! (wycena w apce byla na 20). Walka i reklamacje w uber nic nie daly. Wypieli sie. Chcialem ubera bo nie mialem gotowki. Poza tym zawsze mialem dobre z nimi doswiadczenia. Po tym doswiadczeniu nie polecam i sam mam zamiar ich bojkotowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 09 Lip 2017 20:33 

Rejestracja: 08 Lip 2017
Posty: 6
Loty: 18
Kilometry: 49 873
Jeśli chodzi o mój wyjazd w marcu 2017, to po pierwszym transporcie taksówką z lotniska do hotelu- od razu uznaliśmy, że nie bierzemy auta. Mimo, że chłopak ma naprawdę ogromne doświadczenie za kółkiem, w wielu największych miastach w Europie (w tym również w Anglii :mrgreen: ) to stwierdził, że woli nie ryzykować. Jeżdżą szybko, klakson słychać gdzieś niemal non stop. Dodatkowo naprawdę wysokie mandaty (przykładowo za przejazd na czerwonym świetle- 30.000 AED).
Dubaj jest świetnie skomunikowany, najbardziej oczywiście polecam metro (głównie nadziemne- całkiem fajne widoki), bo omija korki, które w Dubaju są niemal wszędzie (nawet na sześcio-pasmowych autostradach).
Daliśmy radę zobaczyć wszystko co chcieliśmy podróżując tylko komunikacją miejską, metrem i czasami autobusem. Jedynie w Abu Dhabi mieliśmy problem i korzystaliśmy z taksówki (będąc w Ferrari World okazało się, że autobus, który jeździ do centrum należy do linii autobusów a Abu Dhabi, a w centrum obok Ferrari World nie można było kupić ani biletów ani kart miejskich (karty miejskie dostępne tylko w centrum miasta), więc z Ferrari musieliśmy dostać się do centrum Abu Dhabi taksówką).

Moim osobistym zdaniem nie warto brać samochodu, jeśli ktoś chce zwiedzać tylko Dubaj, czy Abu Dhabi (między tymi miastami jest bezpośredni autobus, jeśli dobrze pamiętam to kosztował 50 AED w obie strony). Co do skomunikowania z resztą emiratów cięzko mi powiedzieć, bo nie byłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Lip 2017 21:36 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Dlaczego obecna plec meska to mieczaki ? Kiedys to niedzielni kierowcy mieli jaja wyjechac co niedziela do kosciola ;) a teraz takie kwiatki szeciopasmowa autostrada problemem czy mandaty.
W UAE jest ograniczenie do 120km/h na autostradach i w miastach 60km/h a fotoradrow jak mrowkow, cos z tym wielkim doswiadczeniem Twojego chlopaka cienko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Lip 2017 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
no przecież napisała o "ogromnym doświadczeniu", pewnie w wieku 20 paru lat ;)
szybko i bezpiecznie :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Lip 2017 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
luki napisał(a):
Co wybrać? Auto czy transport publiczny?
W planie mam dwuosobowy tygodniowy pobyt w Dubaju. W tym jednodniowy do Abu-Dhabi.
Na początku wydawało mi się, że komunikacja miejska to dobry i tańszy pomysł niż wynajęcie samochodu. Ale jak policzyłem sobie koszty za każdy dzień, koszt wyjazdu do Abu-Dhabi, koszty taksówek to jednak wychodzi podobnie jak wynajęcie auta. No to samochód. Ale znów czytam, że korki, inne zwyczaje kierowców itp itd. I nie wiem.
Kto przerabiał w praktyce poruszanie się po Dubaju samochodem? Czy są problemy z parkingami? Czy te korki na prawdę takie straszne? Czy ten GPS sobie radzi (bo remonty i rozbudowy i mapy nieaktualne)? Czy ci lokalni kierowcy faktycznie dla nas tacy egzotyczni?
Przydadzą się wszelkie sugestie.



Byłem 5 dni w Dubaju i miałem auto - wzięliśmy, bo lądowaliśmy w Ras al Khaima, więc trzeba było dojechać. Myśleliśmy o transporcie publicznym, ale najlepsze jest metro, tyle, że jest jedna nitka i trzeba by dużo dojeżdżać busami, których jest w sumie dość mało. Podsumowując: transport publiczny nie jest idealny. Taksówki nie wychodzą tak strasznie drogo w sumie, ale ja z zasady nie korzystam. Uber - nie jest zbyt tani, jeżdżą same białe Lexusy. Parkingi - masakra - to jest największy minus - w centrach handlowych jest OK, ale jak chce sie do jakiejś knajpy czy coś, to trzeba szukać, kombinować. Generalnie zasada jest taka, że na piasku można parkować za free. GPS daje rade (Maps.me jest spoko, działa offline, lub Google Maps), lokalni kierowcy - znaczy w wiekszosci Hindusi, Bangladesz, Pakistan, Sri Lanka itp - jeżdża jak u siebie, trąbią, zmieniają pasy bez ostrzeżenia - dziko, ale da sie wytrzymać. Są ograniczenia na Szejk Zayed są radary i winiety, ale da sie to ominać - nie jest źle. Generalnie polecam, myślę, że mimo wszystko sporo czasu da sie oszczedzić z autem, trzeba tylko dobrze przemyśleć kwestie parkowania, no i uważać w godzinach szczytu - ale największe korki są na SZR.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Lip 2017 20:27 

Rejestracja: 08 Lip 2017
Posty: 6
Loty: 18
Kilometry: 49 873
mikerus napisał(a):
pauska2706 napisał(a):
NBE322 napisał(a):
pauska2706 napisał(a):
Dodatkowo naprawdę wysokie mandaty (przykładowo za przejazd na czerwonym świetle- 30.000 AED).

Jakie jest źródło tej informacji? Tak wysoka kwota, będąca wielokrotnością depozytu który trzeba zostawić przy wynajmowaniu auta, nie wydaje mi się prawdopodobna.

edit: http://gulfnews.com/news/uae/emergencie ... -1.2028865



Źródłem tej informacji są moje oczy, zwiedzające Dubaj w marcu tego roku ;)


Ale dokładniej co?
Widziałaś jak policjant wypisywał komuś mandat na 30000? Takie info było na billboardach? Na informacji w wypożyczalni?

Źródła internetowe faktycznie podają 1000AED, ew. 800AED (starsze) plus konfiskatę pojazdu na 30/15 dni.


Nie, widziałam znaki drogowe, na których była informacja o wysokości mandatu.
Jeśli dobrze pamiętam to chyba nawet mam zdjęcie, ale musiałabym sprawdzić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
@pauska2706 Wydaje mi się, że pomyliłaś po prostu "przejazd na czerwonym świetle" (1000 AED) z "przejazd na czerwonym świetle na skrzyżowaniu z tramwajami i spowodowanie śmiertelnego wypadku" (30000 AED) ;)

Tablice z takimi ostrzeżeniami faktycznie są rozmieszczone w okolicach linii tramwajowej ->KLIK
Góra
 Profil Relacje PM off
marktemp77 uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 21 Lip 2017 02:26 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Dokladniej - za wjazd na czerwonym i spowodowanie wypadku lub wjazd na czerwonym i zablokowanie tramwaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Lip 2017 13:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
@marktemp7 nieprawda, kwota maksymalna podana na znaku - 30.000 AED dotyczy wyłącznie wypadków z ofiarą śmiertelną, co więcej jest to górna granica widełek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lip 2017 18:37 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
@mikerus : a mozesz ta wylacznosc wskazac na powyzszej tablicy ?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Lip 2017 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Czy naprawdę ma to aż takie duże znaczenie dla was, że kontynuujecie dyskusję czy taki mandat jest za wypadek i zablokowanie tramwaju czy wypadek śmiertelny i zablokowanie tegoż?

Przez tydzień jeździłem jako kierowca po Emiratach i najistotniejsze dla mnie było kontrolowanie prędkości. W samym Dubaju warto mieć dobrą nawigację bo zjazdów jest dużo i cały czas coś się przebudowuje. Warto też zerkać na znaki i mieć ogólne pojęcie w topografii miasta.

Na pewno jeździ się dużo swobodniej i spokojniej niż np w Maroku, Tajlandii czy Stambule.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Lip 2017 18:54 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
marktemp77 napisał(a):
@mikerus : a mozesz ta wylacznosc wskazac na powyzszej tablicy ?!

Tablica podaje wartość maksymalną, co zaznaczone jest wyraźnie napisem (Maximum). Jakkolwiek nie uważam, żeby treść tego znaku była fortunnie sformułowana (choć zapewne skutecznie studzi zamiar wjazdu na czerwonym), to Twoja wypowiedź wprowadzała w błąd.

TUTAJ można się zapoznać z widełkami za poszczególne przewinienia związane z wjazdem na takie skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Kański napisał(a):
Czy naprawdę ma to aż takie duże znaczenie dla was, że kontynuujecie dyskusję czy taki mandat jest za wypadek i zablokowanie tramwaju czy wypadek śmiertelny i zablokowanie tegoż?

Wydaje mi się, że ma to spore znaczenie, tj. pokazuje czy kary dla kierowców w Dubaju są drakońskie, czy nie są.
Chyba warto wiedzieć, czy za zablokowanie tramwaju faktycznie grozi mandat 30.000 (nie, nie grozi).
Góra
 Profil Relacje PM off
marktemp77 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 23 Lip 2017 15:48 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Fajnie ze podales dokladny taryfikator bo widac ze tablice mowia cos innego (dokladnie to co przetlumaczylem) a od czasu uruchomienia tego tramwaju w marinie - poustawiali te tablice i sami twierdzilismy ze to jest jeden z najdrozszych pojazdow skoro takie kary za uszkodzenie tramwaju stosuja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Sie 2017 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
2 września lecimy z żoną z WAW do DPS. W DXB mamy ponad 9h przesiadki (niestety w nocy - lądowanie grubo po 22). Mimo wszystko chcielibyśmy zobaczy co nieco w Dubaju i zastanawiam się czy jest sens brać auto na te kilka godzin? Jak wygląda parkowanie w dubaju w nocy? (czy parkingi są płatne? czy można zostawić auto po prostu przy ulicy?), czy stacje benzynowe są czynne? znalazłem ofertę za 73zł z ubezpieczeniem. Z tego co wyliczyłem to taxi/uber wyjdzie mnie sporo więcej chcąc zobaczyć choćby marinę i burj khalifa.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sie 2017 10:46, edytowano w sumie 1 raz
1Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Wrz 2017 06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Chyba "dla zasady" lepiej nie ryzykować stłuczki i kłopotów z tym związanych podczas 9h przesiadki.

Taksówka wyjdzie spoko do Burj Khalifa. Mniej do mariny, ale tę akurat warto nocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Wrz 2017 14:33 

Rejestracja: 22 Cze 2017
Posty: 4
-- 10 Wrz 2017 14:33 --

RallyMAN napisał(a):
2 września lecimy z żoną z WAW do DPS. W DXB mamy ponad 9h przesiadki (niestety w nocy - lądowanie grubo po 22). Mimo wszystko chcielibyśmy zobaczy co nieco w Dubaju i zastanawiam się czy jest sens brać auto na te kilka godzin? Jak wygląda parkowanie w dubaju w nocy? (czy parkingi są płatne? czy można zostawić auto po prostu przy ulicy?), czy stacje benzynowe są czynne? znalazłem ofertę za 73zł z ubezpieczeniem. Z tego co wyliczyłem to taxi/uber wyjdzie mnie sporo więcej chcąc zobaczyć choćby marinę i burj khalifa.

hej. zdecydowales sie na samochod ? w listopadzie mam 15h przerwy i sie zastanawiam nad autem

-- 10 Wrz 2017 14:33 --

RallyMAN napisał(a):
2 września lecimy z żoną z WAW do DPS. W DXB mamy ponad 9h przesiadki (niestety w nocy - lądowanie grubo po 22). Mimo wszystko chcielibyśmy zobaczy co nieco w Dubaju i zastanawiam się czy jest sens brać auto na te kilka godzin? Jak wygląda parkowanie w dubaju w nocy? (czy parkingi są płatne? czy można zostawić auto po prostu przy ulicy?), czy stacje benzynowe są czynne? znalazłem ofertę za 73zł z ubezpieczeniem. Z tego co wyliczyłem to taxi/uber wyjdzie mnie sporo więcej chcąc zobaczyć choćby marinę i burj khalifa.

hej. zdecydowales sie na samochod ? w listopadzie mam 15h przerwy i sie zastanawiam nad autem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Wrz 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Nie... Udało się zdążyć na metro a na lotnisko wróciliśmy taksówką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Paź 2017 19:11 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 9
Czesc
Bede w Dubaju tydzien, samochodu wypozyczac nie chce, chcialam kupić karte na przejazdy NOL.
Tylko tych kart jest kilka rodzajów... moze ktos z Was potrafi mi doradzić jaki kolor najkorzystniej kupić i na ile stref zeby wyszło najkorzystniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Paź 2017 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
-- 05 Paź 2017 19:39 --

Różowy.

-- 05 Paź 2017 19:47 --

A tak na powaznie to nie wiem o czym mowicie.
Wczoraj zarezerwowalem w europcar za 130 zl auto z pelnym ubezpieczeniem.
Jade 5 raz do Dubaju.

Zadna taksowka nie da takiego komfortu jak wlasny samochod.
Mozna sie w nim przebrac, przespac itd.
Paliwo za 1,40 zl.
Chociażby dlatego bym wypożyczył.
Do tego sama przyjemność jazdy po Dubaju autem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Paź 2017 15:27 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 5
aneta33 napisał(a):
Czesc
Bede w Dubaju tydzien, samochodu wypozyczac nie chce, chcialam kupić karte na przejazdy NOL.
Tylko tych kart jest kilka rodzajów... moze ktos z Was potrafi mi doradzić jaki kolor najkorzystniej kupić i na ile stref zeby wyszło najkorzystniej?


Srebrna karta.
Zależy gdzie chcesz jeźdzć sprawdź sobie w necie sstrefy metra w dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group