Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj - plaża
#1 PostWysłany: 14 Lip 2014 14:57 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Będziemy z żoną mieli dłuższą przerwę między lotami w Dubaju (19h) i chcielibyśmy wybrać się na jakąś plażę. Możecie coś polecić?
Zastanawiam się nad Jumeirah Open Beach oraz Jumeirah Beach Park. Ta druga jest płatna, wie ktoś może ile może kosztować?
Jak wygląda kwestia stroju kąpielowego dla pań, z tego co się orientuję nie powinno być problemu, ale wolę się upewnić.
Czy to że będziemy w ramadan może mieć wpływ na plażowanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#2 PostWysłany: 24 Lip 2014 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 851
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Byłem pięć dni temu w Dubaju. Również miałem 19h przesiadkę. Bylismy na Jumeirah Open Beach :)
Kobiety normalnie w strojach kąpielowych, nie było żadnych problemów.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Mar 2016 00:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#3 PostWysłany: 24 Lip 2014 15:22 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
na plazy mozesz tak byc, ale nie chodz w stroju kapielowym po piwo;)
(Zwlaszcza w ramadanie;)

w Dubaju nic Ci raczej nie zrobia, tylko nie wpuszcza do sklepu i uznaja za europejskiego buraka...(niestey taka czasem mamy opinie gdy nie potrafimy sie dostosowac do ich stylu zycia..)

PS. w wielu krajach swiata (nie tylko muzulmanskich) faceci chodza po plazy tylko w obszerniejszych, luznych spodenkach. Nawet jesli kobiety w super mini bikini ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#4 PostWysłany: 07 Lis 2014 22:52 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Czy w samym Dubaju nie ma problemu ze znalezieniem plaż czy trzeba wyjeżdżac poza miasto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#5 PostWysłany: 07 Lis 2014 23:31 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nie trzeba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#6 PostWysłany: 07 Lis 2014 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Są plaże ogólnodostępne. Tylko Plaża Jumeirah jest zamknięta (http://gulfnews.com/news/gulf/uae/gover ... -1.1397991 ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#7 PostWysłany: 08 Lis 2014 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Plaża w większości jest otwarta - zamknięty jest Park Jumeirah i mniej niż kilometr plaży ...

http://www.thenational.ae/uae/tourism/residents-and-tourists-find-several-parts-of-jumeirahs-beaches-closed
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#8 PostWysłany: 16 Lis 2014 14:09 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Dzięki bardzo za odp, teraz czekam na jakieś promocyjne loty i się pakuję ;) bo ostatnia promocja mi uciekła a jestem ciekawy tego Dubaju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#9 PostWysłany: 17 Lis 2014 08:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Plaża Jumeirah normalnie jest otwarta, woził nas tam bus z hotelu. Zamknięty jest fragmenty plaży przy parku Jumeirah Beach Park.

Plaża przy Burj Al Arab (Umm Suqeim), niby jest zamknięta (trwają tam jakieś prace), taksówkarz nas wiózł na Jumeirah bo mówił że jest zamknięta. Nalegaliśmy i wysadził nasz w końcu przy tej plaży. Faktycznie zamknięty jest jakiś fragment, a tak to sporo ludzi.

Najlepsza plaża na jakiej byłem to Marina Beach, także jak ktoś będzie mieszkał w okolicy to polecam tą plażę do wypoczynku.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#10 PostWysłany: 30 Kwi 2015 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Oprócz plaży przy Burj al Arab i Marina Beach, polecam park Al Mamzar Beach Park, wstęp to 5 dirhamów od osoby, a można odpocząć od zgiełku miasta. Palmy, lazurowa woda i biały piasek.
Góra
 Profil Relacje PM off
ardian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#11 PostWysłany: 25 Wrz 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Polecicie jakas publiczna przyjemna plaze , ale na zachodnim brzegu UAE ?

Gdy zoomuje mape googli tam gdzie widze zolty i przelaczam na earth to roznie to wygląda :)

Załączniki:
uae_beach.JPG
uae_beach.JPG [ 176.74 KiB | Obejrzany 8031 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#12 PostWysłany: 25 Wrz 2015 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
timu napisał(a):
Oprócz plaży przy Burj al Arab i Marina Beach, polecam park Al Mamzar Beach Park, wstęp to 5 dirhamów od osoby, a można odpocząć od zgiełku miasta. Palmy, lazurowa woda i biały piasek.

Potwierdzam słowa timu. Beach Park Al. Mamzar jest chyba najlepszym kompleksem plażowym w obrębie Dubaju. Bardzo fajne miejsce, szczególnie w tygodniu, kiedy miejscowych jest niewielu. Za 5 dirhamów są klimatyzowane przebieralnie, toalety, prysznice, miejsca pod daszkiem na plaży, czysta i zadbana plaża, super lazurowa woda (na plaży przy Burj al Arab takiej się nie uświadczy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Jurkiewicz 1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#13 PostWysłany: 07 Lis 2015 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tom971 napisał(a):
Polecicie jakas publiczna przyjemna plaze , ale na zachodnim brzegu UAE ?

Gdy zoomuje mape googli tam gdzie widze zolty i przelaczam na earth to roznie to wygląda :)


niedawno spedzilem 1 dzien na wybrzezu o ktore pytasz. \
Mówiąc delikatnie: nie porywa ono.

jak chodzi o sensowne plaże to widziałem dwie [pewnie jest więcej jakichś sensownych hotelowych, ale nie próbowaliśmy]
1.Resort na wprost Dibba Rock, cena - nie pamiętam, ale był wstęp na pewno. Sensowność tego miejsca jest w sumie dość dyskusyjna, plaża mała, obok jakieś 2 restauracje i tyle. Im dłużej myślę o tym miejscu, tym bardziej mi się wydaje że jednak nie jest ono sensowne.

2. Resort na wprost Snoopy Island - wejściówka 100AED, na miejscu leżaki i nie wiem co jeszcze. Wyglądało naprawdę ok, ale nie że jakiś super mega wypas.
My rozbiliśmy się na plaży obok, bo chcieliśmy posnorklować wkoło samej Snoopy Island.

W Khor Fakkan fajna na snorkelling jest ponoć Shark Island, ale tam nie dotarłem. Anyway, sama plaża w Khor Fakkan jest brudna i mocno nieciekawa. Widok na wieki port też uroku nie dodaje.
Zaskoczyło mnie to, bo na tripAdvisorze jest sporo pozytywnych o opinii o Khor Fakkan.

Ogólnie całe to wschodnie wybrzeże, + Fujeirah City są grubo nieciekawe. Fajnie może przejechać się żeby zobaczyć klimat tych miasteczek jak na dzikim zachodzie i zobaczyć emiraty trochę inne niż Dubaj i AD. Fajne też dla lubiących snorkelling. Parę fajnych widoków gdy jedzie się przez góry.

Ale ogólnie to nic ciekawego, tylko dla ludzi naprawdę mocno znudzonych Dubajem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#14 PostWysłany: 14 Lis 2015 18:36 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
timu napisał(a):
Oprócz plaży przy Burj al Arab i Marina Beach, polecam park Al Mamzar Beach Park, wstęp to 5 dirhamów od osoby, a można odpocząć od zgiełku miasta. Palmy, lazurowa woda i biały piasek.

Na początku jak tylko się rozpoczyna plaza Al Mamzar to jest darmowa i tez nie ma wielu ludzi ;)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#15 PostWysłany: 22 Lut 2016 23:16 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
A ja polecam Nasimi Beach na tyłach hotelu Atlantis na sztucznej wyspie. Jeśli ktoś wybiera się w okolice Atlantisa to moim zdaniem warto zajrzeć na plażę, która jest darmowa i całkowicie pusta. Tutaj więcej informacji: https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... Dubai.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Jurkiewicz 1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#16 PostWysłany: 16 Mar 2016 21:44 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 5
Która plaża jest wg Was najlepsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#17 PostWysłany: 16 Mar 2016 21:54 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Generalnie to Dubai i plażowanie nie idzie w parze. Zanim dojedziecie na plażę stracicie chęci na plażowanie. Żadna plaża nie powala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#18 PostWysłany: 16 Mar 2016 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Mało precyzyjne pytanie... Ja polecam tu:
https://www.google.pl/maps/place/Sunset ... a4!6m1!1e1

Raczej bez zagranicznych turystów, cisza, spokój po prawej Burj Al Arab, po lewej palma. Dojazd linia numer 8 jak na wszystkie plaże chyba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#19 PostWysłany: 17 Mar 2016 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
akot napisał(a):
Generalnie to Dubai i plażowanie nie idzie w parze. Zanim dojedziecie na plażę stracicie chęci na plażowanie. Żadna plaża nie powala.


Jak nie idzie w parze? :evil: Jak jest taka opcja, to można busem z hotelu, można taksówką i komunikacją miejską też można. Wszystko kwestia dobrej organizacji.

Plaże czyste, bez parawanów i handlu obwoźnego ;) Jak dla mnie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj - plaża
#20 PostWysłany: 03 Sie 2016 20:53 

Rejestracja: 23 Maj 2016
Posty: 4
Witam.
Potrzebuje info dotyczące plaży jumeriah beach. Na którym odcinku plaży jest możliwość wypożyczenia parasola, leżaka?
Widziałem na google maps, że część tej plaży jest zabudowywana (fragment najbliżej portu).
Czy ktoś był ostatnio i wie który fragment plaży jest najdogodniejszy? Na którym przystanku autobusowym najlepiej wysiąść?
Ta sama sytuacja dotyczy jumeriah beach parku, tam też na mapach jest rozkopane, a parku już nie ma.
Z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group