Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#21 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:50 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 9
W takim razie bardziej opłaca mi się bawić z biletami jednorazowymi. Dziękuję Wam za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#22 PostWysłany: 05 Lis 2015 16:53 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
savoj napisał(a):
Jaką kartę NOL najlepiej zakupić na 2-3 dni w Dubaju (autobusy i metro ) .Czy czerwona karta z dziennym biletem za 20 aed pozwala na łączenie tych obu środków transportu ?

como napisał(a):
a mi na dworcu mówili, że karty z metra nie można używać w autobusie...

A to nie jest przypadkiem tak, że na czerwonej karcie z biletem całodziennym można korzystać tylko z jednego środka transportu, np. tylko metro lub tylko autobus? Mój plan jest taki, żeby kupić czerwoną kartę z biletem za 20 AED i jeździć do oporu metrem, autobusami i tramwajem przez cały dzień, ale po lekturze tematu mam wątpliwości czy jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#23 PostWysłany: 05 Lis 2015 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Na pewno możliwe jest metrem i tramwajem bo tak jeździlismy przez dwa dni. O autobusie sie nie wypowiem bo akurat nie mieliśmy potrzeby nim jechać ale też nie widziałeem jakiejkolwiek informacji aby to było niemożliwe.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#24 PostWysłany: 05 Lis 2015 19:21 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ja natomiast taką informację znalazłem na oficjalnej stronie Nol Card:
Cytuj:
Nol Red Ticket is a paper-based ticket that can be bought from any ticket vending machine at any time for only AED 2. It can be loaded with up to 10 Single Trips. Currently, this ticket can only be used on one mode of transport at a time (e.g. on Metro only, Bus only).

Chyba że coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#25 PostWysłany: 05 Lis 2015 21:19 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Na stacji podczas zakupu poinformowano nas, że z autobusow też mozna korzystać i tak też robiliśmy. Nie natknęliśmy się na żadne problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#26 PostWysłany: 08 Lis 2015 21:25 

W ramach Dubai Airshow 2015 (08-12.11) na trasie DWC - Dubaj jeżdżą darmowe shuttle-busy. Wyjazd z kilku punktów miasta: http://www.dubaiairshow.aero/shuttle-buses
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#27 PostWysłany: 10 Lis 2015 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Ciekawe, mnie poinformowano na informacji, że z czerwonej karty nie można korzystać w autobusie. Zresztą w metrze jest rozpiska jaka karta nadaje się do jakiego środka transportu i przy czerwonej nie ma autobusów... Jak widać różnie do tego podchodzą... Ja korzystałem więc ze srebrnej.


Ostatnio edytowany przez monroe, 10 Lis 2015 12:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#28 PostWysłany: 10 Lis 2015 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
A orientuje się ktoś jak jest z dziećmi - 4 lata i 8 lat.
Przysługuja im jakieś zniżki - czy kupować normalnie kartę srebrną/czerwoną jak dla dorosłego?
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#29 PostWysłany: 12 Lis 2015 22:51 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@kojot_lubin, dzieci poniżej 5. roku życia lub niższe niż 90 cm podróżują za darmo
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#30 PostWysłany: 27 Gru 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Znalazłam info na stronie rta.ae że przejazd na trasie Dubaj-Sharjah kosztuje 10 dirhamów (autobus E303). Orientuje się ktoś czy będzie to płatne gotówką, czy może zostanie ściągnięte z karty NOL? Jeśli z karty - to czy czerwona umożliwi taką transakcję? Na forum wyczytałałam że silver a i owszem, ale mam wątpliwości co do czerwonej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#31 PostWysłany: 29 Gru 2015 21:40 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Z NOL. Co do kolorów, jak widać wyżej głosy są podzielone. Moim zdaniem (z pobieznego zapoznania sie z rozpiska kart) czerwonej nie mozna, ale nie sprawdzałem doswiadczalnie.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#32 PostWysłany: 29 Gru 2015 21:55 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
gixera napisał(a):
Znalazłam info na stronie rta.ae że przejazd na trasie Dubaj-Sharjah kosztuje 10 dirhamów (autobus E303). Orientuje się ktoś czy będzie to płatne gotówką, czy może zostanie ściągnięte z karty NOL? Jeśli z karty - to czy czerwona umożliwi taką transakcję? Na forum wyczytałałam że silver a i owszem, ale mam wątpliwości co do czerwonej.


W E303 tylko karta NOL, bez możliwości płacenia gotówką. I chyba tylko srebrna.
W Innych autobusach tylko gotówka.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#33 PostWysłany: 30 Gru 2015 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Ok, to już wszystko jasne, dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#34 PostWysłany: 30 Gru 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Ponawiam pytanie:
A orientuje się ktoś jak jest z dziećmi - 8 lat (czterolatek już się wyjaśnił :))
Przysługuja im jakieś zniżki - czy kupować normalnie kartę srebrną/czerwoną jak dla dorosłego?
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#35 PostWysłany: 30 Gru 2015 10:43 

@kojot_lubin, przecież Ci odpisano na to pytanie.
A na stronie http://dubaimetro.eu/tickets-card/fare-ticket-faqs jest napisane:
Kod:
Children below 5 years of age and below 90cm (Metro) will travel for free (no card required). Children above 5 will have to get a valid Nol Card / Ticket. In the future, RTA will introduce a 50% discount for Students as well as discounted 30-day passes.
Góra
 PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#36 PostWysłany: 30 Gru 2015 17:11 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
michalp napisał(a):
Z NOL. Co do kolorów, jak widać wyżej głosy są podzielone. Moim zdaniem (z pobieznego zapoznania sie z rozpiska kart) czerwonej nie mozna, ale nie sprawdzałem doswiadczalnie.


Jeździłem busami na RED, miałem również kontrolę biletów i nikt się nie czepiał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#37 PostWysłany: 30 Gru 2015 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Ale ja nie pytałam o to czy można czerwonym NOLem jeździć autobusami, tylko o to, czy czerwonym NOLem będę mogła zapłacić za autobus między Dubajem a Sharjah (czyli między dwoma różntmi emiratami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#38 PostWysłany: 02 Mar 2016 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
ja tez potwierdze ze ta zwykła karta dizenna red mozna jezdzic autobusami, sam korzystalem i z metra i z autobusu i z tramwaju. zreszta autobus czasem jest naprawde potrzebny gdyz wiele punktow (w tym Burj al Arab) jest daleko od metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#39 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:22 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Kurczę czytam te opinie i czytam i niewiele się dowiedziałem... Wybieram się do Dubaju w przyszłym tygodniu na 1 tydzień. Będę jeździł codziennie dużo metrem i dużo autobusami. Czy ktoś mógłby mi doradzić, zakup której karty bardziej mi się opłaca - srebrnej czy czerwonej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#40 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Srebrnej.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group