Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj autobusami?
#1 PostWysłany: 10 Sty 2015 22:01 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
będę w Dubaju od czwartku 23.00 do piątku ok. 15.00 - metro zaczyna jeździć dopiero od 14 w piątki... macie doświadczenie w poruszaniu się po Dubaju (głównych atrakcjach) autobusami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#2 PostWysłany: 10 Sty 2015 22:38 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 15
Wczoraj (piątek) przedpołudniem jechałem z lotniska do Gold Souk. Bez problemu. Autobus jedzie trochę naokoło i ma sporo przystanków, ale zajęło to mniej niż 30 minut. O tej porze autobus był prawie pusty. Miałem wrażenie, że turyści raczej autobusami nie jeżdżą, tylko jeździ nimi tania siła robocza z Indii i Azji Płd.-Wsch.
Przy czym atrakcje w piątek przedpołudniem mogą być pozamykane na targach złota czy przypraw otwarte było może 3-5% sklepów. Muzeum Dubaju otworzyli dopiero o 14.30.
W autobusach trzeba pamiętać, że przód zarezerwowany jest wyłącznie dla kobiet (lub rodzin z dziećmi). Bilet trzeba kupić wcześniej np. w automacie (nie da się u kierowcy). Jednorazowy na 2 strefy kosztuje 6 AED + 2 AED za kartę papierową NOL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#3 PostWysłany: 10 Sty 2015 22:49 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
kilku godzin w danym mieście nie powinno się nawet nazywać "zwiedzaniem"... chcemy raczej zrobić sobie rundkę po mieście, zobaczyć budynki, może wjechać na wschód słońca na Burj Khalifa...

ten bilet 1-dniowy jest ważny też dla autobusów, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#4 PostWysłany: 10 Sty 2015 23:17 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
bardzo dobry jest ten route planner:

http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQUEST2

podpowiada nazwy miejsca wyjazdu i przyjazdu, jak zaczynasz coś wpisywać; pod mapką, jak wybierzesz "Downloads for Service" wygeneruje rozkład jazdy i mapkę dla konkretnego autobusu; jechałem 8 z Ibn Battuta do Dubai Mariny; metro wszędzie cię nie zawiezie, a autobus i owszem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
cappricio lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#5 PostWysłany: 13 Sty 2015 18:58 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Wydaje mi się że ta stronka nie jest aktualizowana. Wyszukiwało mi linie autobusowe, które w rzeczywistości nie jeżdżą (może kiedyś jeździły) choć część uzyskiwanych danych jest poprawna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#6 PostWysłany: 13 Sty 2015 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
cappricio napisał(a):
wjechać na wschód słońca na Burj Khalifa...
Tak się chyba nie da. Pierwsze wejście na Burj jest o 0830, a słońce wschodzi teraz parę minut po 7., a będzie jeszcze wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#7 PostWysłany: 13 Sty 2015 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Oczywiście bilet jedniodniowy obowiązuje na autobusy .
tu sprawdź wschód /zachód na interesujący Ciebie termin https://www.timezoneguide.com/
Na burj bylem tydzień temu .Masa ludzi ( może dlatego ,ze sobota i zachód słońca).
Non stop przepuszczani są ludzie z fast trackami .minimum 1,5 h musisz liczyć.
Jadąc do Burj al Arab proponuje wysiąść na Dubai Internet City Metro Station 1 i przesiąść się w autobus .Bardzo komfortowe połączenie.
Przestanki klimatyzowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#8 PostWysłany: 13 Sty 2015 20:29 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Lista linii autobusowych:

http://bus.rtaprojects.me/BusRouteListEnglish.pdf

Mapka linii autobusowych i linii metra:

https://www.rta.ae/wpsv5/links/buses/Fu ... ork_sm.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#9 PostWysłany: 17 Sty 2015 11:18 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Jaką kartę NOL najlepiej zakupić na 2-3 dni w Dubaju (autobusy i metro ) .Czy czerwona karta z dziennym biletem za 20 aed pozwala na łączenie tych obu środków transportu ?Jak płacić za przejazd między Dubajem a Sharjah autobusami E303 ,E306 ? Gotówką czy również tymi kartami ?
Jak można płacić za przejazd Dubaj (Al Ghubaiba) do Abu Dhabi autobusem E100 ?
Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#10 PostWysłany: 17 Sty 2015 20:28 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
savoj napisał(a):
Jak można płacić za przejazd Dubaj (Al Ghubaiba) do Abu Dhabi autobusem E100 ?
Dzięki za pomoc


Za E100 płacisz analogicznie jak za E101. Tu jest opisane:

z-dubaju-do-abu-zabi-busem,1199,20788
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#11 PostWysłany: 17 Sty 2015 22:43 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 29
Loty: 115
Kilometry: 291 158
savoj napisał(a):
Jaką kartę NOL najlepiej zakupić na 2-3 dni w Dubaju (autobusy i metro ) .Czy czerwona karta z dziennym biletem za 20 aed pozwala na łączenie tych obu środków transportu ?Jak płacić za przejazd między Dubajem a Sharjah autobusami E303 ,E306 ? Gotówką czy również tymi kartami ?
Jak można płacić za przejazd Dubaj (Al Ghubaiba) do Abu Dhabi autobusem E100 ?
Dzięki za pomoc


Czerwona karta jest ważna na autobusy, metro i tramwaj, można jeździć do oporu. Trzeba tylko pamiętać aby przyłożyć ją każdorazowo do czytnika/kasownika. Ale ważna jest chyba tylko w obrębie Dubaju.

Do Abu Dhabi E100 dojedziesz, nie pamiętam ceny (w miarę tanio) ale mam rozkład jazdy :)

http://bus.rtaprojects.me/rta_bus_eng/b ... ble%20.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#12 PostWysłany: 17 Sty 2015 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Czerwona karta NOLL jest ważna na wszystkie środki transportu (trzeba ją przykładać do kasownika w autobusach przy wsiadaniu i wysiadaniu - nalicza wtedy przejazdy między strefami). Dużo osób doładowuje tylko na dany przejazd (przez co są kolejki przed kasami). Ja kupowałem dla świętego spokoju przejazdy na cały dzień. Kartę nie trzeba kupować codziennie, można ją doładowywać.

Autobusem jechałem kilka razy, jeżdżą punktualnie. Na przystankach jest wszystko dobrze opisane, pętle autobusowe są najczęściej gdzieś w pobliżu stacji metra.

np.: pod Burj Al Arab najlepiej jechać ze stacji metra Al Jafiliya autobusem X28 pod sam hotel.

Załącznik:
karta-czerwona-noll-dubaj.jpg
karta-czerwona-noll-dubaj.jpg [ 81.06 KiB | Obejrzany 6847 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#13 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:52 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
a mi na dworcu mówili, że karty z metra nie można używać w autobusie...

dlatego kupiłem srebną, tą można użyć wszędzie (metro, tram, bus). także na e100.
kosztuje o 4AED więcej niż kartonik, ale bilety na nią są tańsze, wiec zwraca się już po czterech przejazdach (w stosunku do kartonika)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#14 PostWysłany: 27 Lut 2015 05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Można bez problemu korzystać z czerwonej karty w autobusach. 3 dni temu miałem nawet kontrolę i wszystko było ok.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#15 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:08 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
to ja napisze cos, co moze dla niektorych jest jasne, ale mimo wszystko warto podkreslic:

Autobusy w Dubaju sa w amerykanskim (angielskim chyba tez?) stylu, czyli: czeste przystanki, a napisana jest tylko czestotliwosc wyjazdu z poczatkowej stacji. Skutkuje to tym, ze wcale nie koniecznie musi byc co np 10-12 minut taki autobus. Moze mialem pecha, ale mial jechac co 10minut, widzialem jak dwa o tym samym numerze jechaly zaraz po sobie (uciekly mi), a potem przez pol godziny nic.

No, to taka banalna uwaga ku przestrodze dla tych, ktorzy maja malo czasu i chca zupelnie polegac na autobusach.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#16 PostWysłany: 07 Maj 2015 00:42 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Będziemy mieszkać w dzielnicy Marina albo Barsha. Chcemy spędzić w Dubaju 4 dni, później powrót do Abu Dhabi. Jaką kartę i rodzaju biletów polecacie? W planach są główne atrakcje (nie wiem w jakich strefach biletowych są zlokalizowane). Pytam głównie pod kątem tego czy opłaca się kupować bilety dobowe czy raczej silver i próbować np. metro+tramwaj. Ostatnie dane, jakie znalazłem są z 2013 r., więc podejrzewam, że coś mogło się zmienić.

http://dubaimetro.eu/tickets-card
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#17 PostWysłany: 07 Maj 2015 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@Arekkk - poniżej wstawiam fotki ze świeżymi danymi. Na pytanie red czy silver sam sobie musisz odpowiedzieć, po przejrzeniu i przeliczeniu gdzie i ile chcesz jeździć, choć ja i tak bym postawił na dobówki, bo są po prostu tanie.

Jakbyś nie wiedział jak czytać to 4 bilety dobowe to koszt 4x20 AED + 2 AED za wyrobienie karty czyli 82 AED (~82zł) - karta czerwona.

Pojedyncze przejazdy to 4, 6 lub 8,5 AED na karcie czerwonej w zależności od strefy. Z Mariny do np Burj Khalify jedziesz 2 strefy czyli koszt przejazdu to 6 AED. Do Starego Dubaju czy na lotnisko są 3 strefy czyli 8,5 AED. Wyrobienie karty jak wyżej czyli 2 AED.

Przy karcie silver, za wyrobienie płacisz 6 AED (a dokładnie 25 AED, ale masz na niej 19 do wykorzystania) a bilety są odrobinę tańsze, bo odpowiednio 3, 5 lub 7,5 AED.

Generalnie ja mimo wszystko jestem zwolennikiem biletów okresowych, płacisz raz i nie zastanawiasz się czy opłaca się podjechać jeden przystanek czy lepiej iść na nogach ;) Jeśli w Marinie nie mieszkasz przy metrze tylko chcesz dojeżdżać tramwajem na metro, to już kompletnie polecam bilety dobowe, bo przy założeniu że 2x dziennie pojedziesz metrem i 2x dziennie tramwajem to już daje około 20 AED, czyli tyle ile bilet dobowy.

Możesz też kupić czerwoną i w dzień gdzie będziesz jeździł więcej nabijać dobówkę, a jak będziesz wiedział, że jedziesz tylko raz np rano na koniec Dubaju, a wieczorem wrócisz to możesz jechać na jednorazowych i zaoszczędzisz 3 AED :D

Jest też zaleta karty silver, np można na nią nabić bilety na prom ze starego Dubaju do Mariny co też jest fajną atrakcją turystyczną. Na red niestety nie da się tego zrobić.

Załączniki:
IMG_7501.jpeg
IMG_7501.jpeg [ 1.61 MiB | Obejrzany 6393 razy ]
IMG_4011.jpeg
IMG_4011.jpeg [ 1.44 MiB | Obejrzany 6393 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#18 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:17 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 9
Już zostało wyjaśnione, że bilet całodobowy na czerwonej karcie obowiązuje na autobus i metro jednocześnie, ale czy działa on dokładnie tak samo jak w Polsce przez 24 godziny od godziny zakupu czy na dany dzień kalendarzowy?

Dokładniej chodzi mi o sytuację, w której ląduje na DWC o 20, a następny samolot mam dzień później z DBX o 18. Rozumiem, że kupuję bilet za 20 AED po przylocie i jeżdżę bez ograniczeń autobusami i metrem aż do wylotu? Opinie w internecie są niestety tak odmienne, że wolę zapytać dla upewnienia się, że wszystko rozumiem dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#19 PostWysłany: 01 Lip 2015 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Niestety Aniołku, ale bilet całodniowy ważny jest do godziny 24. Będziesz zmuszona kupić dwa bilety.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj autobusami?
#20 PostWysłany: 01 Lip 2015 14:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Aniołek

Obstawiam, że chodzi o dzień kalendarzowy ;-) czyli tylko do godz. 24 danego dnia. Opis produktu na stronie www.nol.ae

What is a 1 day pass?
It is a product that allows customers to travel unlimited in Metro, buses and Tram for a period of 1 calendar days starting from the effective date. The product will be available for single zone, two zones or all zones travel. The travel zone (s) has to be decided at the time of purchasing the pass on the NOL card. A customer can avail of unlimited travel on the Dubai public transportation within the respective zone(s) for 1 day
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group