Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Maj 2022 06:50 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Byłem kiedyś w Aliorze, dostałem dwadzieścia kilka jednodolarówek, bo więcej nie mieli, ale dziewczyna w oddziale dała mi swoją wizytówkę, żebym dzwonił jak będę potrzebował większą ilość, to zorganizują.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 10 Maj 2022 08:27 

Rejestracja: 29 Paź 2019
Posty: 4
W Warszawie dostaniecie 1$ w kantorze Tavex przy Świętokrzyskiej. Kurs trochę gorszy w stosunku do wyższych nominałów, ale mają duże ilości "od ręki" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Maj 2022 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Mnie się walają po biurku 1-dolarówki, bo kiedyś też kupiłem i nie wykorzystałem.
Jak chcesz to ci wyślę.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 10 Maj 2022 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Tom oferta idealna ale kuleje logistyka :(
W srode zrobie maraton po kantorach w Katowice, pozbieram co tam maja.
W czwartek szwagier odbierze, w weekend maja wylot.
Zrobilo sie im okienko w grafikach dyzurow stad szybki wypad z dziecmi na wygrzanie kosci robia, niestety brak czasu by to korespondencyjnie zalatwic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lut 2024 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ponieważ we Wrocławiu zdobycie drobnych USD na wyjazd do Zimbabwe kosztowało mnie bardzo dużo zachodu, oto protipy (o drugim dowiedziałem się dopiero na wyjeździe):

1. Jak masz konto w Alior to najlepiej próbować blisko Rynku, a jak w oddziale nie mają drobnych, to można poprosić, żeby zadzwonili do drugiego oddziału i spytali. Mi to przy 4 oddziale oszczędziło wyjazdów do kolejnych.
2. W kantorach Tavex jak nie mają usd drobnych, to można zamówić online (kurs nie będzie najlepszy za jednodolarówki), ale jak nam się spieszy albo nie jest po drodze, to nawet do paczkomatu mogą wysłać dowolną ilość drobniaków.

Żaden normalny kantor (a obdzwoniłem wszystkie duże) nie miał drobniej niż stówki.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikt uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 11 Lut 2024 08:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Te jednodolarówki na tipy w Afryce to średni pomysł.
Oni wolą rodzimą walutę. Za wymianę 1 $ na lokalną. skroją ich na wymianie, realnie dostając do ręki równowartość 30 centów w walucie danego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Lut 2024 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
W Warszawie:
Sadyba Best Mall - często dostepne, ale kurs dedykowany dla niskich nominalow do 5 USD i wyższy o ok. 0,30 PLN
Factory Ursus - zdazaja sie niskie nominaly. Kurs taki sam dla USD bez względu na nominał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2024 14:11 

Rejestracja: 13 Sty 2023
Posty: 24
Loty: 14
Kilometry: 22 998
Podczas ostatniego wyjazdu do Egiptu zaobserwowaliśmy ciekawą rzecz.
Obsługa hotelu, barmani, sprzedający wycieczki bardzo chętnie rozmienią 20 a nawet i wyższe nominały na 1$.
Tak jak napisane powyżej, jeśli chcieliby wymienić 1$ na lokalną walutę są stratni na kursie, jeśli wymieniają 20$ kurs jest dla nich korzystny.
Stąd warto im pomóc i wymieniać u nich:)
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 11 Lut 2024 14:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
IMO 1/2 Dolarówki pomogły mi w krajach gdzie wiza jest 46 USD lub mają "opłaty" 1 lub 2 USD, np. Laos. Oni dobrze wiedzą ze mało kto ma 1/2 USD i z chęcią wymienią na lotnisku, przy ich kursie 5/10 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 11 Lut 2024 15:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
marcinkonra napisał(a):
Podczas ostatniego wyjazdu do Egiptu zaobserwowaliśmy ciekawą rzecz.
Obsługa hotelu, barmani, sprzedający wycieczki bardzo chętnie rozmienią 20 a nawet i wyższe nominały na 1$.
Tak jak napisane powyżej, jeśli chcieliby wymienić 1$ na lokalną walutę są stratni na kursie, jeśli wymieniają 20$ kurs jest dla nich korzystny.
Stąd warto im pomóc i wymieniać u nich:)

Nie uważam że warto pomagać ludziom którzy na każdym kroku próbują oszukiwać turystę
Więc w Egipcie bym odmówił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Lut 2024 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Obsługa hotelu oszukuje ?, to do złych hoteli latasz, ja chętnie im zamieniam, dostają napiwki od gości więc chcą wymienić, szczególnie jak dostają drobne €, których nie mogą wymieniać u siebie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 11 Lut 2024 19:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@kostek966: pewnie kolega powyżej wszystkich sądzi swoją miarą, stąd takie komenty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 11 Lut 2024 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
U mnie w okolicy w kantorze jest na szybie kartka że 1 i 2$ są po 5zł. Często w kantorach widzę takie kartki lub po prostu że brak 1 i 2$. Ale jak jest to pewnie ludzie kupują po wyższej cenie. Typowy Polak lecący raz na rok do Egiptu ma gdzieś czy dopłaci kilka dyszek żeby mieć drobne na napiwki więc kantory na tym żerują.
Napewno lecąc do Egiptu czy na Dominikanę (to moje doświaczenia ale zakładam że jakaś Tunezja itp ma podobnie) nie warto tego kupować. Oni są zalani tym jednodolarówkami, każdy w hotelu wam rozmieni czy to 20$ czy 100$. Kelnerzy, pokojówki czy po prostu na recepcji. Nie ma sensu przepłacać w PL. W Egipcie w moim hotelu w tym roku na recepcji mieli dosłownie szufladę jednodolarówek i wymieniali każdemu i jeszcze się cieszyli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Lut 2024 22:08 

Rejestracja: 13 Sty 2023
Posty: 24
Loty: 14
Kilometry: 22 998
i to właśnie @szymonpoznan1 miałem na myśli w sowim poście wcześniej.
Po co w PL przepłacać za drobne jak można na miejscu wymienić, a obsługa będzie szczęśliwsza i nawet pewnie się odwdzięczy lepszym traktowaniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Lut 2024 22:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Potwierdzam, dajcie spokój z tymi dolarówkami czy co gorsza eur w bilonie. W każdym przewodniku, blogu itp. piszą o drobnych USD jakby kopiowali wpisy bez żadnego pomyślunku. Tym ludziom ciężko to wymienić na swoje, tracą na tym połowę. Już lepiej wymienić te 20 - 50 USD w pierwszym, dowolnym kantorze na lokalną walutę, na pewno będą mieć lokalną walutę w dowolnym nominale. Zawsze napiwek w lokalnej walucie spotyka się z szerokim uśmiechem, USD czy eur jedynie z podziękowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 12 Lut 2024 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
IMO dzisiaj w kilku kantorach były i 2 dolarówki ale w cenie 4,50 zł.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Lut 2024 23:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
kostek966 napisał(a):
Obsługa hotelu oszukuje ?, to do złych hoteli latasz, ja chętnie im zamieniam, dostają napiwki od gości więc chcą wymienić, szczególnie jak dostają drobne €, których nie mogą wymieniać u siebie

obsluga to roznie, bardziej na miescie, ale probowali mnie orznac w hotelowym kantorze kiedys :)
i wmawiali ze euro jest warte w Egipcie tyle samo co dolar :-)
kumplowi kiedys egipcjanin chcial 20 dolarow dac w 1dolarowkach, zeby zamienic.
no i jak przyszlo do liczenia to akurat dziwnym trafem bylo 19 :-)

no nic, dobra, poprostu nie przepadam za ichniejsza kultura, niech sobie tam inni lataja,
jakies 2 tygodnie temu byla tam moja rodzina, po usa zostal mi plik jednodolarowek, w stanie
mocno obiegowym, to pewnie miejscowi beda sie musieli pocic zeby to wymienic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group