Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lis 2012 14:48 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 29
Witam, będę w grudniu cały dzień w Dortmundzie. Możecie polecić jakieś miejsce, żeby zjeść ? W miarę tanio i dobrze ;) Najlepiej gdzieś w okolicy (może być trochę dalej) od Westenhellweg ? Będzie akurat Weihnahtsmarkt więc tam się coś przekąsi, ale przydałoby się zjeść też coś więcej.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 29 Maj 2014 20:56, edytowano w sumie 1 raz
czytelność opisu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 10 Lis 2012 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 20
Polecam aplikacje TripAdvisor dla androida - jesli jesteś podłączony do int., to znajdzie Ci najbliższe restauracje/puby/bary/atrakcje/zabytki według określonych kryterium (cena/ocena użytkowników itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lis 2012 17:26 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Sprzedają na markecie takie ichnie białe wuszty ( kiełbaskie) - tanio i smacznie. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lis 2012 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 69
Witam, to mój pierwszy post na forum.

Podobnie jak autor tematu snułem się cały dzień w Durtmundzie zimową porą (luty b.r.) i w sumie to oprócz wizyt w kilku barach w celu spróbowania świetnego niemieckiego piwa to żywiłem się właśnie wurstami, raz w chlebie, raz z curry, są świetne i tanie (około 2 euro). Jeżeli pojedziesz zwiedzać stadion Borussii to obok schodów do klubowego sklepu jest knajpa, która miała dosyć przystępne ceny. Dużo budek z jedzeniem/kawą/herbatą znajduje się w podziemiach dworca kolejowego, niedaleko niego jest też McDonald.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lis 2012 18:47 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Da się zobaczyć stadion za darmo czy trzeba coś płacić ?

Jade po tam po raz drugi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lis 2012 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 69
Zwiedzanie stadionu było płatne, nie pamiętam ile ale były to jakieś grosze bo nie cena była przeszkodą a zebranie odpowiedniej grupy ludzi bez, której przewodnik nie ruszy na zwiedzanie. Nas było 6 osób i powiedzieli, że możemy poczekać godzinę i jak się zjawi więcej to pójdziemy zwiedzać, nie czekaliśmy bo nie ma co tam przez godzinę robić. Może od tamtej pory coś się zmieniło, a możę wynikło to z niezrozumienia bo w całym Dortmundzie trudno było nam spotkać kogoś mówiącego biegle po angielsku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2012 20:10 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
A spotkał się ktoś z jakąś knajpą 24h?Coś ala Lorneta&Meduza w Katowicach..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lut 2013 16:04 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 2
Właśnie również poszukuję czegoś ciekawego w Dortmundzie jeśli chodzi o knajpki, czy daleko jest ze stadionu do jakiejś sensownej restauracyjki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#9 PostWysłany: 29 Maj 2014 19:29 

Coś króciutki ten wątek o jedzeniu w Dortmundzie.
Tyle ludzi tam lata na jednodniówki, a tu mcdonaldy, wursty, kebaby i w porywach chińczyk czyli wietnamczyk. :D
Nikt nie zna przyzwoitego, niedrogiego lokaliku, gdzieś w centrum ?
Oczywiście poza "przepompowniami" w galeriach handlowych :mrgreen:
Chodzi mi o to , żeby poczuć "klimat" tego miasta.
Bo te przybytki, które wymieniłem, są wszędzie takie same.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#10 PostWysłany: 29 Maj 2014 19:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A coś w tym jest. Spędziłem w Niemczech mnóstwo czasu, a nie mam pojęcia, co tam się je. Jedynie currywurst - kiedyś uważałem to za coś bardzo płytkiego, obecnie mam fazę, że poluję na to przy każdej okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#11 PostWysłany: 29 Maj 2014 20:04 

Dlatego o tym piszę. Wbrew pozorom , Niemcy mają niezłą kuchnię. Każdy region ma swoje specyficzne dania Przeważnie ciężkie i tłuste, ale smaczne.
Np w Szwabii, koło Stuttgartu, zajadałem się przez lata spaeclami ( szpeclami) czyli kluskami "kładzionymi" z różnym sosami. Mięsnymi , albo wegetariańskimi. Są tego dziesiątki odmian.
Myślę, że Westfalia też ma coś niepowtarzalnego, czego warto spróbować.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 29 Maj 2014 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#12 PostWysłany: 29 Maj 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Bo też wiele tam nie ma ;) ,ale podam kilka przykładów: po dotarciu z lotniska na Aplerbeck,nie idź od razu do U47,tylko przejdź przez ulicę i wstąp do piekarnio-kawiarnii (w sam raz na śniadanie-są tam stoliki,także można zjeść na spokojnie). Serwują bułki i kanapki z różnymi serami,wędlinami,jajkiem,a nawet z tatarem,jak również inne rodzaje pieczywa (mnie bardzo zasmakowała bułka-pizzetka za około 0,69€ za sztukę-mała,ale pyszna),parę rodzajów jajecznicy i napoje. Podobny barek ze stolikami jest na dworcu głównym+kilka innych,w których kupisz kanapki,kawę i słodkie wypieki,z tym,że już tylko do ręki. Parę następnych (w tym samym i podobnym stylu) jest wzdłuż głównej ulicy (idąc w obie strony),a także kilka w Thier-Galerie. Oczywiście fast-foody conajmniej trzech sieci i miejsca,które już wcześniej zostały wymienione,więc nie będę powtarzała. Są też i restauracje,ale te omijałam,więc nie wiem,jak tam kształtują się ceny. Zdaję sobie sprawę,że może nie są to jakieś rewelacyjne lokale,ale da się w nich zaspokoić głód,będąc na takiej jednodniówce,także myślę,że znajdziesz jakieś miejsca,które przypadną Ci do gustu.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Tulsa 29 Maj 2014 21:00, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#13 PostWysłany: 29 Maj 2014 20:21 

Dzięki za organizację mojego wypadu ;)
Ta piekarnia to cenne info. Na pewno odwiedzę.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Cze 2014 18:06 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja ostatnio jadłem w sieci Back Werk, bo tylko to było wcześnie otwarte, gdzieś obok kościoła św. Rajnolda. Było tam naprawdę smaczne jedzenie i w całkiem przyjemnych cenach. Gorąco polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2014 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Dla osób mających np. kilkugodzinną przesiadkę w DTM i chcącym chcącym zjeść "obojętnie co" czy też napić się kawy w normalnej cenie to polecam Mc Donald's- znajduje się 10 min pieszo od Lotniska, otwarty od 07:00 do późna:
https://www.google.pl/maps/place/McDona ... 8bb12189aa

Dodatkowo jak wyjdziemy z lotniska głównym wyjściem to będziemy mieć stację benzynową i tam też można coś zjeść lub się napić- ceny bardzo rozsądne:
https://www.google.pl/maps/@51.5152936, ... JAFhSg!2e0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Gru 2014 22:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
a na jarmarku ktos cos sprobowal dobrego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Gru 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 55
Loty: 57
Kilometry: 78 299
Ja na jarmarku kupowałem ostatnio grilschinken(nie pamiętam jak się to pisało) po 4 euro. Bułka i kilka plasterków szynki+ sałata i sos - mi bardzo smakowało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Gru 2014 23:21 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
http://www.yelp.com/biz/bamboo-restaurant-dortmund

Bamboo to spoko miejscówka w formule all u can eat. Dużo przestrzeni. Idealna miejscówka na zimno. Można dłużej posiedzieć przy browarach i jedzeniu. Tanio dość, różna cena na lunch i wieczorny posiłek. Przy czym wieczorny choć droższy, jest bogatszy. Są jakieś owoce moża (również surowizna na grilla, obsługiwanego przez Azjatę z możliwościa grillowania co dusza zapragnie ze stołu), są też standardy europejskie i desery. Nie jest to poziom Amaro, ale na syty posiłek za przyjazną cenę, jak znalazł.

W Dormundzie jest kilka restauracji all u can.... Jeszcze jeden Azjata jest na końcu głównej ulicy shoppingowej, na 1 piętrze, mija się TkMaxx idąc od centrum. Mięsożercy jeszcze mogą spróbować all u can eat Moongose. Trochę drożej tam.

Obok Rheinhold Kirche jest zagłębie fastoodowe, czynne na weekend całą noc. Przyzwoite vegan fast foody można było wyhaczyć po meczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Gru 2014 15:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 80
wczoraj przez przypadek znalazłam nawet tanie bistro w okolicy HansaPlatz - budynek Karstadt - 4 piętro

panierowana ryba + frytki 7,95
grilowana ryba + ziemniaki + mala salatka 8,95

byly również grillowane mięsa, duzy wybor makaronow i ciast.

Delikatnie mówiąc dupy nie urywa, ale jest to alternatywa jeśli np. zacznie padać deszcz.

a w przejściu Karstadt pomiędzy cześcią z zabawkami, a szkłem można podziwiać jarmark z góry
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Gru 2014 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Ktoś może coś polecić dla wegetarian w Dortmundzie, Essen lub Bochum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group