Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#21 PostWysłany: 09 Wrz 2013 11:42 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Też nie przepadam za marcepanem, dodatkowa okoliczność jest taka, że z Krakowa mam bezpośrednio lot do Dortmund z FR, do Gdańska FR z Krakowa już niekoniecznie lata :P czyli podróż znacząco się wydłuża. Podbijam pytanie o jarmark w Dortmund/okolicy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Dortmund
#22 PostWysłany: 10 Wrz 2013 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Zadam tutaj swoje pytanie z innego wątku: warto wybrać się do Dortmund na jarmark bożonarodzeniowy?

Ja byłem (przy okazji) w tamtym roku. Na dodatek Borussia grała wtedy z, o ile dobrze pamiętam, z Bayernem więc wszędzie "dzikie tłumy". Na samym jarmarku tłok był chyba największy - z cudem graniczyło dopchanie się do stoisk. A na nich "mydło i powidło". Największym wzięciem cieszyło się oczywiście grzane wino, kiełbaski i jeszcze jakiś rodzaj pieczeni (?). Poza tym stoiska z ozdobami świątecznymi, jakimiś tam wyrobami i produktami regionalymi no i całkiem ładna choinka.
Pewnie się jeszcze raz tam wybiorę, ale wcześniej sprawdzę, czy Borussia gra u siebie czy na wyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#23 PostWysłany: 11 Cze 2014 21:03 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Witam
Jutro mam 4h stopa od 8.00 do 12.30na lotnisku w Dortmundzie!
Patrze na rozkład bus 440 i kurcze nie widzę odjazdów w tych godzinach ?
kiedyś coś czytałem,że przez pół dnia nie jeżdżą tam te autobusy ?
możecie podpowiedzieć coś w tej kwestii , bo nie mam czasu wertować całego forum!
dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#24 PostWysłany: 12 Cze 2014 05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
lasan82 napisał(a):
Witam
Jutro mam 4h stopa od 8.00 do 12.30na lotnisku w Dortmundzie!
Patrze na rozkład bus 440 i kurcze nie widzę odjazdów w tych godzinach ?
kiedyś coś czytałem,że przez pół dnia nie jeżdżą tam te autobusy ?
możecie podpowiedzieć coś w tej kwestii , bo nie mam czasu wertować całego forum!
dzięki!
Chyba jest tak, że w rozkładzie jest "dziura" ale przed nią jest napisane coś w stylu "i tak dalej aż do". Tzn jeśli przykładowo autobus ma odjazd o 0700 i 0800 to ma też o 0900, 1000, 1100 itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#25 PostWysłany: 12 Cze 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
WaldekK napisał(a):
lasan82 napisał(a):
Witam
Jutro mam 4h stopa od 8.00 do 12.30na lotnisku w Dortmundzie!
Patrze na rozkład bus 440 i kurcze nie widzę odjazdów w tych godzinach ?
kiedyś coś czytałem,że przez pół dnia nie jeżdżą tam te autobusy ?
możecie podpowiedzieć coś w tej kwestii , bo nie mam czasu wertować całego forum!
dzięki!
Chyba jest tak, że w rozkładzie jest "dziura" ale przed nią jest napisane coś w stylu "i tak dalej aż do". Tzn jeśli przykładowo autobus ma odjazd o 0700 i 0800 to ma też o 0900, 1000, 1100 itd.

Dokładnie tak, jest tam napisane "usw. bis", czyli "itd. do".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#26 PostWysłany: 09 Paź 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
A czy ktoś może był / może coś powiedzieć o "zamkach wodnych"? Mają tam dwa: Wasserschloss Haus Dellwig oraz Wasserschloss Haus Bodelschwingh, oba z XIII wieku. Jak ze zwiedzaniem, dojazdem i atrakcyjnością tych miejsc?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#27 PostWysłany: 22 Paź 2014 13:22 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 9
Ja jadę z kumpelą w sobotę 10.01 i w niedzielę wracamy, pokusiłem się na bilety po 39zł, a dopiero później sprawdziłem, że nie ma tam za wiele do zwiedzania :D może ktoś też leci w tym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#28 PostWysłany: 22 Paź 2014 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
To ja jeszcze polecę podwieszaną kolejkę na terenie campusu uniwersytetu dortmundzkiego. Taka komunikacyjna atrakcja ;)
Dojazd koleją (wszystko na bilecie strefy A).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#29 PostWysłany: 29 Paź 2014 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
Czy ktoś wie może czy są jakieś fajne Eventy w najbliższy weekend w okolicach Dortmundu?? Jakieś wioski Halloween ?:) dziękuje za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#30 PostWysłany: 24 Lis 2014 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
ranek napisał(a):
czy byl ktos z Was moze na zamku? warto? jesli tak jakie koszta wstepu i czy lezy on jeszcze w strefie A czy trzeba kupowac dodatkowe bilety?

( widzę, że post stary, ale mimo to może co nieco w temacie dorzucę )

Domyślam się, że chodzi o zamek wodny Haus Bodelschwingh. Z tego co kojarzę, tenże uchodzi za najładniejszy i za największą "starą" atrakcję miasta. Położony jest w "osiedlu" Bodelschwingh, która z kolei leży w "dzielnicy" Mengede (nie znam się zbytnio na lokalnych jednostkach podziału administracyjnego, więc nazwy osiedle i dzielnica użyłem dla potrzeb forum). Na mapce "metra" widzę, że jeżeli wsiądzie się do linii U47 na końcowym/początkowym przystanku Alperbeck i pojedzie się nią do końca trasy, wysiada się na stacji DO-Westerfilde, skąd gogiel pokazuje, że jest jeszcze ~1,8 km (~20 min) do zamku. Niestety nie doczytałem się nigdzie, czy cała trasa U47 znajduje się w jednej strefie biletowej.
Co do zwiedzania zamku, jest on obecnie zamieszkiwany i właściciele i najemcy nie życzą sobie, żeby im łazić po ich terenie... więc ze zwiedzania nici. Można co najwyżej zrobić sobie zdjęcia z oddali (przynajmniej się wszystko w kadrze zmieści ;) ), na oficjalnej stronie proponują dwa miejsca do focenia:
- przed żelazną bramą koło wieży (vor dem Eisentor am Turm)
- ze ścieżki do wsi przez park (von dem Fußweg durch den Park ins Dorf)

Ja natomiast mam pytanie o inną rzecz, położoną zupełnie z drugiej strony miasta. Widzę, że na stacji Märkische Str. krzyżują się linie U47 (ta z Alperbeck) i U41, przy czym tą drugą można dojechać do dzielnicy Hörde. Pytanie brzmi: czy warto? Czy zbiornik Phoenix-See (jezioro Phoenix) został już całkowicie napełniony i zagospodarowany? czy można to uznać za coś ciekawego? czy Thomas-Birne sobie stoi nad tym jeziorkiem luzem (czy może na wyspie?) i można ją oglądać?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#31 PostWysłany: 27 Lis 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Jak to mówi stare przysłowie pszczół - "google prawdę ci powie" :)
https://www.google.pl/images?hl=pl&gbv= ... 20dortmund
http://flickrhivemind.net/Tags/thomasbirne/Interesting

A przy okazji polecam jeszcze jeden punkt szybkiej wycieczki po Dortmundzie - Dom Rodenbergów. Nie jest to może jakiś hit sezonu ale z racji położenia (ok. 300 m spacerkiem od stacji przesiadkowej Aplerbeck) warto tam zajrzeć, jak ma się chwilkę czasu. Mały przyjemny park i fajna zabytkowa posiadłość.
http://www.dortmund.de/de/freizeit_und_ ... index.html

Najlepiej przejsć do końca peronu stacji Aplerbeck i za różówym budynkiem w "stylu Gaudiego" skręcić w lewo w drogę widoczną na zdjęciu. Za chwilkę po lewej stronie zobaczymy staw, a za nim Dom Rodenbergów.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#32 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:03 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
W piatek ladujemy o 7:55 z KTW a o 13:30 mamy dalszy lot do SOF. Pytanie brzmi co robic zostac na lotnisku (gdzies wyczytalem, ze w niedalekiej okolicy jest Lidl) czy jednak udac sie w kierunku centrum ? Na wiekszym lotnisku zostalbym na tarasie widokowym ale w DTM to raczej nie bedzie czego ogladac w tych godzinach :/

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#33 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:13 

wychodząc na piętrze po lewej na skrzyżowaniu ze światłami przechodzicie drogą w dół 200 m, po lewej stronie Lidl otwierany o 08:00. Potem autobusem i tramwajem do centrum 9-11, powrót na lotnisko nie później niz ok. 11. (uważajcie na nr. tramwaju w centrum niby metra i co ważne nr autobusu na lotnisko). Jak dla mnie warto jechać do centrum Dortmundu, bo lotnisko mega nudne, a obok tylko markety i McDonalds.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#34 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Moim zdaniem warto ruszyć się z lotniska, bo tam nic nie ma, ale może niekoniecznie do centrum Dortmundu. Lotnisko jest przy miasteczku Holzwickede, nic specjalnie atrakcyjnego ale można się przejść, jakby ktoś miał ochotę to jakaś knajpka na śniadanie/piwo w cenach nielotniskowych też się znajdzie. Można też pojechać nad jezioro Phoenix, czyli tereny postindustrialne, które zostały zrewitalizowane w postaci rekreacyjnego jeziora, całkiem nowa sprawa, kilka lat ma to jezioro zdaje się. Także ciekawa sprawa, jakby było ładnie to można usiąść na ławce/trawie i zjeść śniadanie, są tam też knajpki różne. Atut tego miejsca jest taki, że jeździ tam autobus 440 bezpośrednio z i do lotniska, także bezpieczniej transportowo, bliżej, więc można na spokojniej.

Do jeziora Phoenix można też dojechać ze stacji kolejowej w Holzwickede, do której z lotniska idzie się 15-20 minut przez centrum miejscowości. Choć pociągiem warto podjechać stację dalej pod stadion i Westfallen Park. Stadion i drużyna to największa atrakcja Dortmundu, więc może warto. Tylko sprawdzić sobie pociągi dokładnie i można to obskoczyć szybko pociągiem, dużo szybciej niż autobus+tramwaj przez centrum. Także jakby się dobrze pociągi zgrały to można skoczyć nad jeziorko autobusem, przejść się, tam do pociągu, jedna stacja, oglądnąć stadion i wrócić bezpośrednio na stacje kolejową w Holzwickede i spacerkiem przez miasteczko, koło Lidla i McD na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Somsiad uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#35 PostWysłany: 10 Mar 2015 00:55 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
W Westfallenpark podobno są jakieś takie atrakcje w rodzaju minigolfa, kręgli itp. Czy za korzystanie z nich płaci się dodatkowo czy to jest już wliczone w cenę biletu wstępu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#36 PostWysłany: 16 Mar 2015 20:48 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Nie pamiętam, żeby były tam dodatkowe atrakcje. Jeżeli tak to raczej prywatne inicjatywy.

W każdym razie są dostępne 3 wejściówki:
- do parku 3Euro do 18h/ po 18h 1,50Euro
- wieża 2,50 Euro do 18h
- Bilet park + wieża 5 Euro do 18h / po 18h 4Euro

przy czym wieża Floriana otwarta jest:
Poniedziałek i wtorek zamknięte
Środa- Czwartek 14:00 - 18:00
Piątek-Sobota 11.00 - 22.00
Niedziela i Święta 09.00 - 22.00

Załączniki:
PlanWestfalenpark_lb.jpg
PlanWestfalenpark_lb.jpg [ 106.91 KiB | Obejrzany 6079 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#37 PostWysłany: 16 Mar 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
To mogę przy okazji powiedzieć o mondo mio!, muzeum dla dzieci, które jest zaznaczone na tej mapce. O ile pamiętam, to wystawy/eksponaty mają na celu przedstawienie różnych kultur świata. Dzieci mogły na przykład biegać po pokojach, urządzonych w stylach z różnych zakątków świata, a także przebrać się w stroje i nakrycia głowy pochodzące z innych krajów.
Dla dorosłych nic spektakularnego, ale 2 lata temu jak tam byłem to dzieci w wieku 5, 7 i 10 lat bawiły się całkiem nieźle ;)
Wstęp darmowy (już w cenie biletu do parku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#38 PostWysłany: 03 Cze 2015 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Westfallenpark wyglada dobrze, do ktorej jest otwarty? :) Mam pytanie troche innej natury - jako, ze Dortmund jest popularnym kierunkiem u nas, mysle, ze mi pomozecie.

Bede tam w sierpniu na jeden dzien, wlasciwie noc rowniez - ale jako, ze lot do SOF mam o 8:30, troche szkoda brac nam nocleg. Spanie na lotnisku raczej odpada, ale czy znacie miejsca, gdzie mozna spokojnie posiedziec w nocy czy bary/knajpki sa zamykane o pewnej godzinie i o ktorej otwiera sie lotnisko - 3:30? jak tam dojechac w nocy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#39 PostWysłany: 08 Paź 2015 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Exanimus napisał(a):
Nie pamiętam, żeby były tam dodatkowe atrakcje. Jeżeli tak to raczej prywatne inicjatywy.

W każdym razie są dostępne 3 wejściówki:
- do parku 3Euro do 18h/ po 18h 1,50Euro
- wieża 2,50 Euro do 18h
- Bilet park + wieża 5 Euro do 18h / po 18h 4Euro

przy czym wieża Floriana otwarta jest:
Poniedziałek i wtorek zamknięte
Środa- Czwartek 14:00 - 18:00
Piątek-Sobota 11.00 - 22.00
Niedziela i Święta 09.00 - 22.00


Hej, widzę na stronce parku że we wtorek wieża zamknięta ale nie wiem czy to aktualne info, może ktoś potwierdzić. Bo w tej relacji czytam o wizycie na wieży we wtorek http://www.globtroter.pl/artykuly/2257, ... azen,.html

No a właśnie w ten dzień będę w DTM.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#40 PostWysłany: 30 Paź 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Co do wspomnianych wcześniej meczów BVB - bardzo polecam :).
Niesamowite jest to, że w zasadzie nie ma znaczenia przeciwnik.
Byłem teraz na meczu pucharu Niemiec z Padeborn 07. Drużyna z końca drugiej ligi.
74 500 ludzi na stadionie...
Doping jakiego nigdy nigdzie nie słyszałem (bo oprawy wizualnej nie było). Non stop, cały czas śpiewy, a repertuar szeroki :).
Do tego wynik 7:1 (więcej bramek na żywo widziałem tylko w Kielcach jak nasza Reprezentacja walczyła z potęgą, tj. San Marino ;) ).

Piszczek bramka i asysta w ciągu minuty...
[spiker] - ŁUKASZ!
[stadion] - PISZCZEEEK!
[pół sektora] - KUR$%A!! :) (jako Polski okrzyk "bojowy", a nie że z niezadowolenia ;) ).

Informacyjnie:
- z biletem meczowym można się za darmo poruszać komunikacją miejską. Niestety nie znam szczegółów (nie wiem np. od której do której godziny, jaki zakres, czy cały wszystkie środki itd.). Działa to też na pociągi w podobno dość szeroko rozumianym regionie. Jak ktoś chętny to musi szczegółów poszukać.
Ja znalazłem coś takiego: https://www.reddit.com/r/borussiadortmu ... munditself ale nie wiem czy aktualne.
Trafiliśmy w metrze na kanara (przynajmniej miał plakietkę i bilet chciał zobaczyć) i to potwierdził..
- na stadionie wszelkie spożywczo-piwne zakupy można opłacić tylko kartą kibica BVB. Jedynie przy sektorze gości jest punkt akceptujący gotówkę.
- po wyjściu ze stadionu lepiej nie iść na stację metra "stadion", bo tam czeka kilkanaście/dziesiąt tysięcy ludzi. Lepiej dojść do np. Westfalenhallen lub Remydamm - tam się wsiada z marszu.
- w tygodniu ciężko nam było znaleźć miejsce na jakieś pomeczowe piwo. Po dłuższym spacerze trafiliśmy na parę knajp na placu Markt:
https://www.google.pl/maps/@51.5136081,7.4663093,240m
Piwo 3-5€. Jedzenie 8-15€.
- jeśli ktoś dojeżdża do Dortmundu na mecz z innego miasta i utknie w korkach polecam zjazd na lokalne, miejskie drogi. Przynajmniej mnie to uratowało. Wszystkie autostrady w okolicy po prostu stały.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group