Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Paź 2015 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
a czy nie można kupić po prostu 3 biletów dla dorosłego, a dziecka trzymać na kolanach i tak? 3 osoby = 3 bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 5* hotel z all inclusive od 2199 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 5* hotel z all inclusive od 2199 PLN. Wyloty z 2 miast
Wakacje na Costa Brava za 1339 PLN. Loty do Girony z Poznania + 6 noclegów w Lloret de Mar Wakacje na Costa Brava za 1339 PLN. Loty do Girony z Poznania + 6 noclegów w Lloret de Mar
#22 PostWysłany: 19 Paź 2015 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1704
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Nie, nie można tak kupić, bo się nie odprawisz.

Tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/ryanair-prawie-dwuletnie-dziecko,181,56514?start=20 opisuje też moje perypetie z zamianą dziecka/dorosłego na niemowlę.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
manowce uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 19 Paź 2015 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
dziękuję (:

a tak na marginesie: śmieszy mnie zapis Ryanair, że na 1 osobę przypada 1 niemowlę, a jak ktoś ma trojaczki, to trzecie zostaje w domu? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lip 2016 10:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
pabien napisał(a):
Najlepszym i najtańszym, bo darmowym sposobem zmian dorosły - dziecko jest live chat
https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=8
Czynny od poniedzialku do piatku w godzinach 7:00 - 18:00 CET, Sobota 9:00 – 18:00 CET i Niedziela 10:00 – 18:00 CET.


W przypadku Ryanaira i zmiany typu biletu (CHD ADT) możemy mieć do czynienia z dwiema sytuacjami, obie przerabiałem w tym roku, więc mogę podzielić się spostrzeżeniami.

1. Dziecko w wieku 12 - 16 lat jako dorosły na tej samej rezerwacji co prawdziwi dorośli. Do zmiany na live chat potrzebny jest jedynie nr rezerwacji i informacja, którego pasażera należy zakwalifikować do innej grupy. Mail z nowym potwierdzeniem dostaje się natychmiast, można dokonać odprawy online

2. Dziecko na osobnej rezerwacji. Tutaj potrzebne są wszystkie dane jednej i drugiej rezerwacji (nr, e-mail) oraz dane dokumentów tożsamości. Efektem jest połączenie rezerwacji u Ryanaira oraz brak możliwości odprawy online dziecka, którego rezerwacja została dołączona do rezerwacji dorosłego. Dziecko trzeba odprawić za darmo na lotnisku, dorosły musi odprawić się online. Jak zrozumiałem w tej sytuacji przy odprawie dorosłego, miejsce dziecka jest rezerwowane tak jakby to była ta sama rezerwacja.

Zmian można dokonywać zarówno na długo przed odlotem jak również tuż przed nim, tylko trzeba pamiętać, iż chat nie jest dostępny całą dobę. Jeśli w przypadku 1 nie przeprowadzi się opisanej przeze mnie operacji nie odprawi się dziecka po podaniu prawidłowej daty urodzenia.

Niestety nie mam wiedzy jak wygląda procedura zmiany miedzy dzieckiem a dzieckiem poniżej dwóch lat


Czy w sytuacji gdy podepnę dziecko pod rezerwację jego mamy, a ostatecznie mama nie poleci, za to poleci tata, na swojej oddzielnej rezerwacji, czy wszystko przejdzie? Dziecko do check-inu może podejść samo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Lip 2016 11:46 

Nie, na czacie podpinasz pod ojca czyli osobę lecącą
Ja bym zaczął od czatu, mili i pomocni konsultanci, o ile problem jest w,zakresie ich kompetencji i nie wymaga dopłaty
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Paź 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Mam na jednej rezerwacji 2 dorosłych, a na drugiej dziecko 10 lat. Loty z PL do UK we wtorek i powrót w czwartek. Na czacie różni konsultanci twardo obstają, żebym płacił 30€/30gbp za połączenie rezerwacji.
Pytanie brzmi - czy będzie przypał, jak odprawię dziecko jako dorosłego? Kiedyś leciałem tak z 15 latkiem, ale tu mały ma 10 lat. Ktoś to w ogóle sprawdza w systemach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:04 

Niestety, ale to zmienili i oficjalnie jest jak piszesz
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... rezerwacji

Koledze niedawno pomogło połączenie się na angielski Czat FR, całkiem inny poziom czatowania

Widać, że Ci to przeszkadza, ale ten wariant jest możliwy
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Łączyłem się też raz (kilkadziesiąt osób w kolejce...) z brytyjskim czatem FR, ale tam też chcieli 30gbp. Może spróbuję raz jeszcze, a jak się nie uda, to trudno. Pewnie nie będzie jakichś akcji z tego powodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1202
Loty: 396
Kilometry: 665 089
srebrny
manowce napisał(a):
dziękuję (:

a tak na marginesie: śmieszy mnie zapis Ryanair, że na 1 osobę przypada 1 niemowlę, a jak ktoś ma trojaczki, to trzecie zostaje w domu? :D



Nie w domu. Każdą dodatkową sztukę niemowlęcia powyżej dopuszczonego limitu pozostawiasz przy bramce pod opieką cioć i wujków z Ryanair.
Alternatywnie wysyłasz pocztą bezpośrednio do Pana O'Leary, oczywiście za pobraniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Paź 2017 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Po kilku godzinach walki udało i się załatwić na czacie UK, 'nty konsultant załatwił połączenie rezerwacji za cenę rezerwacji miejsca, wszystko więc już jest ok. Check-in dla dzieciaka za free na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Mar 2018 21:55 

Rejestracja: 17 Mar 2018
Posty: 2
Juve napisał(a):
Po kilku godzinach walki udało i się załatwić na czacie UK, 'nty konsultant załatwił połączenie rezerwacji za cenę rezerwacji miejsca, wszystko więc już jest ok. Check-in dla dzieciaka za free na lotnisku.


Czyli jak mam rezerwację na dwie osoby jedna pełnoletnia druga 15 lat to odprawiam tylko jedną osobę a osoba niepełnoletnia za darmo odprawia sie na lotnisku? Pomoze ktos? Jutro mam lot rano i nie zdążę skontaktować się z supportem bo nie mogę wpisać daty urodzenia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Mar 2018 22:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7806
złoty
@dasters Z tego co piszesz wynika,że obie osoby są na jednej rezerwacji,tylko zamiast 1 dorosła + nastolatek masz 2 dorosłe i stąd problem z wpisaniem właściwej daty urodzenia nastolatka/ki.Jedyne co można na szybko to" postarzyć" małolata o rok i odprawić,bo na lotnisku nie będzie w tym przypadku gratisowej odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
dasters lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 01 Kwi 2018 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Proszę mnie poprawić. Podczas rezerwacji dla rodziny 2+3 (11; 3; 0,7)
Najtaniej jak kupię zestaw 2+2 (11; 3) i osobno dla niemowlaka jako osobę powyżej 16 roku życia. Do 24 godzin dołączają babnika do rezerwacji za darmo?
Dziękuję z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Kwi 2018 20:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7806
złoty
W czym problem by kupić razem?Pewnie byłoby taniej bez opłaty za niemowlę,ale zmiana dorosłego na niemowlaka może wymagać dopłaty.Wcześniejsze doświadczenie dotyczą zmiany dorosłego na dziecko>2lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Kwi 2018 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
No tak ale: "...
Czy mogę dodać pasażera (poniżej 16-tego roku ) do już istniejącej rezerwacji?

Nie ma możliwości dodania pasażera poniżej 16-tego roku życia do istniejącej rezerwacji, aczkolwiek można zarezerwować nowy osobny bilet na stronie internetowej. W tym przypadku należy zarezerwować osobę poniżej 16-tego roku jako osobę dorosƗą. Po dokonaniu rezerwacji należy skontaktować się telefonicznie z biurem rezerwacji / lub poprzez live chat i połaczyć rezerwację dziecka z osobą dorosłą. Połączenie rezerwacji jest darmowe w przypadku gdy rezerwacja dziecka została zrobiona w ciągu 24 godzin od zrobienia rezerwacji dla osoby doroslej . Opłata po 24 godzinach za połączenie tych rezerwacji wynosi € / £ 30. ..."

Rozumiem, że chodzi tutaj o dzieci a nie o niemowlęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Kwi 2018 07:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7806
złoty
Dobrze podejrzewasz,bo bilet wtedy kosztuje tyle samo.Dla niemowląt FR ma stałą opłatę i to może stwarzać problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Kwi 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Niemowlaka też można dodać. Powinien mieć rezerwację jako dorosły ale zamiast imienia i nazwiska należy wpisać: extra infant seat. Wszystko robione poprzez PL czat. Jednego bebika zarezerwowałem z imienia i nazwiska i też nie było pproblemów ale może to był wyjątek a nie reguła. Także udało się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Maj 2019 09:04 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 104
Witam, jeśli zarezerwowałem bilet dla syna w wieku 16 lat, ale dałem go jako młodzież (12-15 lat; cena tu i tu taka sama) to będzie z tym jakiś problem na lotnisku czy trzeba zmienić mu rezerwację na dorosłego? Pozdrawiam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Maj 2019 09:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7806
złoty
Nie będzie problemu na kierunkach ,na których nie podajemy daty urodzenia do odprawy.Jeśli to lot np. na Ukrainę wtedy przy odprawie nie da się wybrać z pokazującego się kalendarza prawdziwej daty urodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Maj 2019 09:18 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 104
Czyli na locie do Włoch nie powinno być problemu?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group