Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 09 Gru 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Ja mam w planach 'zgubić' w hotelu i odebrać na powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#262 PostWysłany: 09 Gru 2017 15:49 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
greg0 napisał(a):
Pytanie do tych co wrócili. Jak jest z tolerancją bagażu podręcznego? Mierzą, ważą? Da radę cos w reklamówce dodatkowego przenieść? Jak zwykle najtrudniejszą sprawą przy wyjazdach w tropiki polską zimą są kurtki i buty. Tachaliście ze sobą czy może zostawialiście gdzieś w Barcelonie?

wrazenie bylo takie, ze obsluga na lotnisku w BCN ma gdzies wymiary bagazu podrecznego.
co do kurtek to wzialem na siebie bluze i kurtke przeciwdeszczowa,(przydaly sie w samolocie bo bylo zimno) a jechalem w tzw. adidasach.chociaz mi jest o tyle dolot do BCN mialem z Okecia, od ktorego mieszkam kilka kilometrow :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 09 Gru 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Bandziorno napisał(a):
@michcioj
kilka pytań z mojej strony (wybieramy się w styczniu nocujemy w Bavaro)
- czy korzystaleś ze zorganizowanych wycieczek fakultatywnych na Dominikanie np na Soane, widzę, że są polskie biura które oferują takie wycieczki ale czytałem, że lokalsi też takie wycieczki oferują zdecydowanie taniej (jak z jakością takich wypraw)?
- jak z transportem publicznym na wyspie, dostępność, bezpieczeństwo, punktualność ?
- jesli masz jeszcze jakies porady praktyczne, co Cie zaskoczylo, na co nie byłeś gotowy, co byś dziś ze sobą zabrał gdybyś miał jechać jeszcze raz itp ?
- polecasz jakąś fajną knajpkę gdzie za nieduże pieniądzę można zjeść obiad jeśli miałeś okazję być w Bavaro ?


odpowiem coś od siebie,
- my akurat korzystaliśmy z polskiego biura Tropical Sun Tours. cena jest trochę większa, fakt, ale w cenie jest wycieczka i bilet wstępu do miasteczka Altos de Chavon, które naprawdę jest piękne i warto je zobaczyć. Dodatkowo przez cały czas jest polska przewodniczka która dużo opowiada o codziennym życiu itp, dwupiętrowy katamaran, rum no limit, a także już na wyspie w cenie obiadu jest cała langusta dla każdej osoby - porównując standard tego wszystkiego to naszym zdaniem naprawdę było warto i różnica w cenie wynika właśnie z tych dodatkowych rzeczy.
Druga wycieczka na którą sie skosiliśmy, była od miejscowych - miała to być laguna, jazda segway - i to było niestety najgorzej wydane 50$ w moim życiu. większość "atrakcji" nie zgadzało się z opisem. Niestety nauczka.

- Zaskoczyło nas to, że było mega drogo zarówno w sklepach spożywczych jak i restauracjach, doliczając już te 18% podatku i 10% tipa, to ceny jak w USA :/
Do jedzenia polecić mogę Citrus Restaurant
żałuję że od początku nie mieliśmy hotelu z dwoma posiłkami lub choć śniadaniami, bo podsumowując to nasz 4* hotel All Incl wyszedł taniej za dobę niż wynajęty przez parę dni na początku pobytu dom, własnie ze względu na koszty jedzenia.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Gru 2017 16:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien lubi ten post.
Tomek Zien uważa post za pomocny.
 
      
#264 PostWysłany: 09 Gru 2017 19:26 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Pawo napisał(a):
- Zaskoczyło nas to, że było mega drogo zarówno w sklepach spożywczych jak i restauracjach, doliczając już te 18% podatku i 10% tipa, to ceny jak w USA :/

ZTCW to spora grupa wybiera się w te okolice w styczniu/lutym. Zapewne ceny będą jeszcze bardziej mega, dlatego będziemy wdzięczni za kilka info nt przykładowych cen w sklepach, marketach, restauracjach.
Czy w sklepach też ceny są bez podatku 18%?
Pawo napisał(a):
Do jedzenia polecić mogę Citrus Restaurant

Knajpka wygląda nieźle i jest naprzeciwko Bavaretoo OC :D
Masz może jeszcze jakieś sprawdzone/odradzane miejsca do jedzenia? Zapuszczałeś się gdzieś dalej w głąb miasta, występują tam jadłodajnie dla lokalnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 09 Gru 2017 21:44 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
michcioj napisał(a):
Jak cos to potwierdzam mozna sie dostać z lotniska do Bavarro jechalismy z przystanku koło lotniska łącznie 3ma autobusami guagua przesiadki płynne każdy przejazd to 40 peso, w pierwszym nie wiem dlaczego nie chcieli od nas pieniedzy. I w autobusie chcieli mnie oszukać przy wydawaniu reszty.

A mógłbyś pokazać dokładnie na mapach Google miejsce z którego odjeżdża ta guagua ?
I skąd wiedziałeś gdzie i w który autobus trzeba się przesiąść.?
Ja niestety znam tylko kilka podstawowych słów po hiszpańsku i raczej się w tym języku nie porozumiem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Gru 2017 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 09 Gru 2017 22:27 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Jako że wysyłałam podsumowanie wyjazdu do koleżanki, to tu wklejam część dot. praktycznych informacji z mojego maila:

Transport
Z Santo Domingo do Las Terrenas jest bus.
350 peso (w jedną stronę facet próbował nas oszukać, kazał dopłacać za bagaż ale się nie daliśmy)
http://us.las-terrenas-live.com/las-ter ... nibus.html
Warto wsiadać na początkowym przystanku, na kolejnym może już nie być miejsca/

W Santo Domingo polecam brać ubera, na lotnisko zapłaciliśmy ok. 70 zł zamiast 160. Ceny taksówek straszne.
Jedzie się ok. 20 min, ale załóż i do godziny na dojazd na lotnisko (my jechaliśmy 45min).Miasto strasznie zakorkowane.

Inne

Strona rządowa o imprezach w stolicy
Mają świetną aplikację na androida, fajnie się z nią zwiedza
http://www.godominicanrepublic.com//eve ... ons-2017/#

Ciężko z porozumiewaniem się po angielsku, jak mówisz po hiszpańsku, to super, jak nie, to masz problem. Miejcie słowniki offline chociaż.

Wszędzie płaciliśmy kartą, ale warto mieć jakąś gotówkę ( hotel np. nie miał terminala).

Na deptaku w Colonial Zone jest supermarket, nazywa się Nationale bodajże. Trafiliśmy do niego przypadkiem, bo recepcjonista z hotelu nie potrafił nam po angielsku powiedzieć, gdzie jest. Mają wszystko w normalnych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciociajagna lubi ten post.
 
      
#267 PostWysłany: 09 Gru 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
connexBB napisał(a):
ZTCW to spora grupa wybiera się w te okolice w styczniu/lutym. Zapewne ceny będą jeszcze bardziej mega, dlatego będziemy wdzięczni za kilka info nt przykładowych cen w sklepach, marketach, restauracjach.
Czy w sklepach też ceny są bez podatku 18%?


Ceny w sklepach to kolejna ciekawostka, bo na większości produktów spożywczych nie ma cen.
I najlepiej pytać w kasie bo można się zdziwić,
ale też najtaniej raczej wychodzi kupowanie pamiątek, choć pamiątki jeszcze polecam kupić tu:
https://www.google.pl/maps/place/Mercad ... 68.4445352
trzeba się targować, i ceny spokojnie 50% finalnie mamy niżej.

jedzenie:
chleb tostowy duży ok 9zł
jakiś serek do smarowania 5-10zł
salami pakowane w plasterkach ok 6-7zł
tuńczyk puszka 8zł
piwo duże 1,5l w plastiku ok 9zł
piwo małe puszka 0.33 ok 6zł
woda 1.5l ok 4zł




connexBB napisał(a):
Knajpka wygląda nieźle i jest naprzeciwko Bavaretoo OC :D
Masz może jeszcze jakieś sprawdzone/odradzane miejsca do jedzenia? Zapuszczałeś się gdzieś dalej w głąb miasta, występują tam jadłodajnie dla lokalnych?


wygląda nieźle, ceny są też niezłe choć w sumie nie najdroższe w tej okolicy,
za makaron, burgera i 3 piwa ok 120zł -
mają super sushi, za 6 zestawów wyszło z 140zł, to akurat duże lepiej niż w PL (dodatkowo w poniedziałki są 2 zestawy w cenie 1)

w tej okolicy jedliśmy jeszcze w Wacamole, za dwa Burrito, piwo i Margarite wyszło ok 120zł, było poprawne, do niczego nie można było się przyczepić, fajny klimat wieczorem


Polecam też spróbować JOY Nutritional - na śniadanie mają fajne zestawy, może nie da się tym jakoś "napchać" ale warto spróbować bo fajne miejsce i świeże jedzenie, przykładowy zestaw śniadaniowy: jajecznica, chleb, miska owoców, sok świeżo wyciskany, kawa (5 albo 6$) , są też lekkie lunche typu sałatka czy burger/panini

W centrum Bavaro ( bardziej na północ) były jakieś budki z lokalnym jedzeniem ale nie korzystaliśmy więc nie pomogę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 10 Gru 2017 00:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Bandziorno napisał(a):
Michcioj kilka pytań,z mojej strony, wybieramy się w styczniu nocujemy w Bavaro.
- czy korzystaleś ze zorganizowanych wycieczek fakultatywnych na Dominikanie np na Soane, widzę, że są polskie biura które oferują takie wycieczki ale czytałem, że lokalsi też takie wycieczki oferują zdecydowanie taniej (jak z jakością takich wypraw)?

tak, pojechalismy do Bayahibe, i tam wynegocjowalem wycieczke na Saone za 120 dolcow na 4
Bandziorno napisał(a):
- jak z transportem publicznym na wyspie, dostępność, bezpieczeństwo, punktualność ?

ciezko mi powiedziec, wiem ze cos jest miedzy wiekszymi miastami, korzystalismy tylko z guagua miedzy lotniskiem w Punta Cana a
Bavaroo
Bandziorno napisał(a):
- jesli masz jeszcze jakies porady praktyczne, co Cie zaskoczylo, na co nie byłeś gotowy, co byś dziś ze sobą zabrał gdybyś miał jechać jeszcze raz itp

generalnie slaby standart mnie zaskoczyl na miejscu. zanim zaplacisz za pokoj obejrzyj go.
generalnie wszedzie warto sie targowac miejscowi bardzo klamia i chca wszedzie oszukac.
warto rezerwowac spanie na bookingu, bo i tak nie chca dac znizki poza bookingiem.
wez rozmowkki hiszpanskie lub/i slownik offline, bardzo slabo mowia po angielsku, bez mojego lamanego
hiszpanskiego byloby bardzo slabo.
co do miejscowek - Bavaroo mnie nie zaskoczylo - uciekac stamtad jak najszybciej.
fajna byla trasa 12 wodospadow do skakania.
na plus zaskoczyly plaze na Samanie i wodospad el Limon.
wychodz zawsze z zalozenia ze miejscowi klamia, nikomu nie wierz.
uwazajcie na policje - wymusza lapowki. raz koles chcial koniecznie prezent z Polski i... dalismy mu jedna puszke Tyskiego,
nie wiedzial co powiedziec :)
miejscowi jezdza jak dzikusy, uwazajcie, do tego bardzo duzo ludzi jezdzi na skuterach bez swiatel, unikajcie jazdy w nocy.
Bandziorno napisał(a):
- polecasz jakąś fajną knajpkę gdzie za nieduże pieniądzę można zjeść obiad jeśli miałeś okazje być w Bavaro ?
Pozdro

w Bavaroo jedlismy tylko w jakiejs lokalnej hamburgerownii, nie polecam tego miejsca, sa ciekawsze miejsca do wypoczynku
na Dominikanie :)


Ostatnio edytowany przez michcioj, 10 Gru 2017 12:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 10 Gru 2017 12:43 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 5
-- 10 Gru 2017 11:41 --

chcialabym zapytac czy jest ktos w stanie udzielic mi informacji czy jest szansa na zrwot pieniedzy w momencie gdy zmiany lotow mialy miejsce jak ponizej:
pierwotny wylot- 3 lutego 16:05 pozniej zostal zmieniony na 13:45 a nastepnie na 09:05
lot powrotny 17 lutego
pierwotny wylot 22:20 pozniej zmieniony na 20:20 a nastepnie na 16:30
otrzymalam maila ze zmianami, zalogowalam sie na strone i zaznaczylam, ze nie zgadzam sie nie zmiany (liczac ze zostana zwrocone srodki)

niestety nie otrzymalismy zadnegeo potwierdzenia, zwrotu rowniez nie otrzymalismy.

szukalam info w internecie ale niestety nie otrzymalam zadnej sensownej odpowiedzi

z gory dziekuje za pomoc

-- 10 Gru 2017 11:43 --

Pawo napisał(a):
Zadzwoń do Iberii o potwierdzenie lotów na te dwa nazwiska,powiedz że mieli zmiany i chcesz potwierdzić czy wszystko jest ok u nich w systemie.
Ja też tak dzwoniłam i to kilka razy, bo z Opodo dogadać sie nie mogłam, i też miałam pewne rozbieżności + anulacje biletów na podstawie zmiany godziny itp.
Wszystko na szczęście dobrze się skończyło.


czy dokonywalas anulacji ze wzgledu na zmiane godzi wylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 10 Gru 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
A kontaktowałeś się w tej sprawie z OTA poprzez którego robiłeś rezerwację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 10 Gru 2017 13:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
-- 10 Gru 2017 11:58 --

Pawo napisał(a):
W centrum Bavaro ( bardziej na północ) były jakieś budki z lokalnym jedzeniem ale nie korzystaliśmy więc nie pomogę

w Bavoro i nie tylko mozna zjesc w supermarketach Jumbo - najtanszych do zakupow.
zawsze jest mala czesc z bufetem, mozna zjesc na miejscu np. calego kurczaka za 300 peso

-- 10 Gru 2017 12:25 --

co do kart sim do dzwonienia to kupiliscie karte firmy Claro.
karta kosztowala 200 peso, do tego doladalismy karte za kolejne 300 peso.
rozmowa miejscowa kosztuje 7 peso za minute.
obecnie jest promocja i jest mozliwosc zakupu pakietu internetu bez limitu za 140 peso
na 5 dni wiec jedna komorka zostala naszym hot spotem :) internet bardzo sie przydal
przy szukaniu noclegow na ostatnia chwile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 10 Gru 2017 15:12 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 5
billy napisał(a):
A kontaktowałeś się w tej sprawie z OTA poprzez którego robiłeś rezerwację?

Rezerwoaam bezposrednio na stronie Iberii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 10 Gru 2017 19:23 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
kriss napisał(a):
jacekwoj16 napisał(a):
Według MSZ, do Dominikany nie ma wizy, wymagane jest jedynie wykupienie karty turystycznej i pewnie o nią ci chodzi, a nie o wizę.
A kartę turystyczną online można zakupić tu: https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en


Dodam tylko, że Karta Turysty ważna jest przez jeden (1) rok. Obowiązuje na jeden wjazd dla jednej osoby.


Czy komuś udało się kupić kartę turystyczną na powyższej stronie wirtualną kartą Revolut? Po wprowadzeniu danych karty i zatwierdzeniu zakupu, wskoczyła mi strona początkowa. Z konta/karty Revolut nic nie zeszło jak do tej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 10 Gru 2017 19:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Kupowałem karty turysty karta podpieta do konta dolarowego w t-mobile usługi bankowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 11 Gru 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Patimik napisał(a):
-- 10 Gru 2017 11:41 --
czy dokonywalas anulacji ze wzgledu na zmiane godzi wylotu?



można powiedzieć, że wykorzystałam tą okazję, bo jedna osoba (jeszcze w ogóle przed zmianą godzin lotów), wiedziała że nie poleci.
Z tym, że bilety kupowane przez Opodo. Anulacja była na początku sierpnia, a kasa przyszła w połowie listopada.
swoją drogą to w życiu nic przez nich już więcej nie kupie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 11 Gru 2017 11:33 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 4
Cześć, wiecie może czy będą problemy z wymianą euro na Dominikanie? Chodzi mi o to czy nie będą zaniżać kursu, coś mi się obiło o uszy że czasem za euro dają tyle samo dop co za dolara. Mam dużo Euro i mało USD więc zastanawiam się czy mam jeszcze wybierać się do kantoru, czego wolałbym uniknąć bo kurs USD ostatnio mocno się wacha a poza tym zostanę z zamrożonymi środkami w tych euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 11 Gru 2017 11:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Ludzie...

Jest specjalny dział: Dominikana

Nie róbcie bajżlu tutaj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 11 Gru 2017 12:47 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
greg0 napisał(a):
Pytanie do tych co wrócili. Jak jest z tolerancją bagażu podręcznego? Mierzą, ważą? Da radę cos w reklamówce dodatkowego przenieść? Jak zwykle najtrudniejszą sprawą przy wyjazdach w tropiki polską zimą są kurtki i buty. Tachaliście ze sobą czy może zostawialiście gdzieś w Barcelonie?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Kurtki w ręce. Reklamówka z jedzeniem i napojami przeszła bez problemu. Bagaż był wypchany mocno, a jeden trochę przekraczał wagę, ale nie kazali ani upychać w miarce, ani nie ważyli.
Jednak nie jest tak, że całkiem nie patrzą. Lot powrotny był opóźniony o 1h, bo grupie z Polski przyczepili się do bagaży (nie wiem, o ile były przekroczone) i musieli dać do rejestrowanego, a reszta pasażerów już kwitła i czekała w samolocie aż pozałatwiają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 11 Gru 2017 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Cytuj:
jacekwoj16 napisał(a):
Według MSZ, do Dominikany nie ma wizy, wymagane jest jedynie wykupienie karty turystycznej i pewnie o nią ci chodzi, a nie o wizę.
A kartę turystyczną online można zakupić tu: https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en


Czy komuś udało się kupić kartę turystyczną na powyższej stronie wirtualną kartą Revolut? Po wprowadzeniu danych karty i zatwierdzeniu zakupu, wskoczyła mi strona początkowa. Z konta/karty Revolut nic nie zeszło jak do tej pory.


właśnie kupiłem bez problemów płacąc zwykłą Visą z mBanku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 15 Gru 2017 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Nie ukrywam ze to moja pierwsza tak daleka podroz i stad pare pytan mam: lepiej sie odprawic online czy na lotnisku? Czy na lotnisku jest możliwość wyboru miejsca czy przydziela losowo? I czy wystarczało byc te 2h przed wylotem czy jednak warto byc wczesniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group