Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 11 Lis 2017 17:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
a jakie ubezpieczenie mi polecacie ? w signal iduna widzialem cene 386 PLN za 4 osoby za 2 tygodnie na Dominikanie,
ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia do 30.000 Euro. jak uwazacie warto ? moze ktos inny mi poleci inna oferte ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#222 PostWysłany: 12 Lis 2017 17:57 

Sorki,że zawracam gitarę. Mam taką sprawę i nie wiem jak postąpić. Zabookowałem loty na Dominikane z tego deala na opodo UK. Rezerwacja potwierdzona do dziś dnia. Jest jedno ,ale ... Do dziś dnia nie jest opłacona. Wiem,że czasem linie się ociągają ze ściągnięciem środków , choć pierwszy raz mi się to przytrafiło. Gdzie jest problem. W tym,że nie mam już tej karty ,którą bookowałem . Nie mam nawet tego rachunku do tej karty. Po prostu zamknąłem bo stała się zbędna. I teraz boje się,że pojadę na lotnisko i mnie nie wpuszczą z powodu braku opłaty. Pan z opodo powiedział,żebym wysłał skan innej karty. W dzisiejszych czasach wydaje mi się to ryzykowną propozycją. Jest jakiś inny sposób ,żeby zapłacić? Jakieś doświadczenia? Dzięki.
Góra
 PM off  
      
#223 PostWysłany: 12 Lis 2017 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
michcioj napisał(a):
Jakie sa ceny rumu na bezclowce przy wylocie z Dominikany ?


z tego co pamiętam 0,7 Barcelo kosztowało 14usd
taniej wyjdzie kupić lokalnie.
Na lotnisku wszystko jest dużo droższe niestety. My też planowaliśmy tam coś dokupić ale się nie opłacało.
Jak macie możliwość zjeść coś przed lotniskiem to też polecam bo najtańszy jakiś sam hamburger to 7-8usd
woda 1,5l - 300 peso...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 13 Lis 2017 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Prosiłbym o informację - Level startuje z Barcelony z T1 ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 13 Lis 2017 07:01 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Według CheckMyTrip T 1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 13 Lis 2017 15:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Pawo napisał(a):
michcioj napisał(a):
Jakie sa ceny rumu na bezclowce przy wylocie z Dominikany ?


z tego co pamiętam 0,7 Barcelo kosztowało 14usd
taniej wyjdzie kupić lokalnie.
Na lotnisku wszystko jest dużo droższe niestety. My też planowaliśmy tam coś dokupić ale się nie opłacało.
...

Ok a ile kosztuje ten rum na miescie?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 13 Lis 2017 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
Dodam info od siebie bo wczoraj wróciłem, a wczesniej nikt o tym nie pisał;-) Kupcie sobie w Polsce "wize" online. 10$ od osoby (niezależnie od wieku turysty) Oszczędzi to Wam sporo czasu na stanie w dodatkowej kolejce po przylocie do PUJ. Pierwszy lot jest bardzo długi i męczący. A biurokracja na miejscu to kolejne kilkadziesiat minut stania w kolejkach;-) Ale koniec końców i tak warto ;-)
Lot powrotny mija bardzo szybko. Kolacja (własna) i można spać do lądowania :-)

Nie zapomnijcie dobrych słuchawek do samolotu.
I polecam maps.me na komórkę.
Naprawde dobrze mieć mapy offline :-)
Lokalni (np taksówkarze) nie znają się na mapach. Nawet jak się im pokaże gdzie jesteśmy i dokąd chcemy jechać. Ale znaja nazwy i wiedzą gdzie są wszystkie hotele w okolicy. Podajesz więc nazwę hotelu(np najblizszego do miejsca docelowego) i dostajesz cenę. Twardo trzeba się targowac. Mocno naciagaja! Ode mnie chcieli 40$ to ostatecznie wozili za 10$ :-)

Ach... aż zazdroszczę tym co dopiero lecą :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Lis 2017 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
miron40a lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 13 Lis 2017 19:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Gdzie dokladnie kupiles wize online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
michcioj ,
No właśnie niestety ja jej nie miałem. Straciłem przez to ponad 30 min w dodatkowej kolejce. Z dziećmi, po locie w duchocie i tłoku to wieczność ;-) Dlatego polecam nie popełnić tego błędu :-) Wujek google na pewno pomoże znaleźć stronę ;-)
Po przylocie będą 2 kolejki. Jedna dla tych co oplacili online i druga dla całej reszty czyli ludzi z kilku samolotów lądujących w tym samym czasie ;-)
Mniej więcej w połowie do tej długiej kolejki dla tych bez opłaty dołączają się ci z opłatą online. Czyli oni maja do stania tylko kilka zawijasow podczas gdy ci pierwsi stoja i stoja i kolejka rosnie w połowie jak ląduje kolejny samolot z turystami z opłatą online ;-)

Później czeka Was jeszcze jedna kolejka do sprawdzenia bagażu (każdego) czy nie ma w nim otwartej żywności. Jak jest to zabierają i tyle. Ale odstac trzeba.

Ew kolejna i ostatnia kolejka to juz tylko po samochód albo transfer. Ale to juz u mnie poszło gładko, szybko i komfortowo :-)

A później jest już tylko ciepło i przyjemnie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
super dzieki wielkie :) a z ta zywnoscia to jest zakaz przywozenia czy moze byc poprostu zamknieta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 13 Lis 2017 20:26 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Według MSZ, do Dominikany nie ma wizy, wymagane jest jedynie wykupienie karty turystycznej i pewnie o nią ci chodzi, a nie o wizę.
A kartę turystyczną online można zakupić tu: https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez jacekwoj16, 13 Lis 2017 20:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
miron40a lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 13 Lis 2017 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
michcioj napisał(a):
super dzieki wielkie :) a z ta zywnoscia to jest zakaz przywozenia czy moze byc poprostu zamknieta ?
Zamknięta żywność typu ciastka, czekolada, a nawet parówki przeszła bez problemu. Banany, kanapki etc zabrali do kosza.
Większość i tak zjecie w samolocie więc to co zabiorą to będą resztki ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#233 PostWysłany: 14 Lis 2017 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
adamkru napisał(a):
michcioj napisał(a):
Gdzie dokladnie kupiles wize online?
No właśnie niestety ja jej nie miałem. Straciłem przez to ponad 30 min w dodatkowej kolejce. Z dziećmi, po locie w duchocie i tłoku to wieczność ;-) Dlatego polecam nie popełnić tego błędu :-) Wujek google na pewno pomoże znaleźć stronę ;-)
Po przylocie będą 2 kolejki. Jedna dla tych co oplacili online i druga dla całej reszty czyli ludzi z kilku samolotów lądujących w tym samym czasie ;-)
Mniej więcej w połowie do tej długiej kolejki dla tych bez opłaty dołączają się Ci z opłatą online. Czyli oni maja do stania tylko kilka zawijasow podczas gdy ci pierwsi stoja i stoja i kolejka rosnie w połowie jak ląduje kolejny samolot z turystami z opłatą online ;-)

Później czeka Was jeszcze jedna kolejka do sprawdzenia bagażu (każdego) czy nie ma w nim otwartej żywności. Jak jest to zabierają i tyle. Ale odstac trzeba.

Ew kolejna i ostatnia kolejka to juz tylko po samochód albo transfer. Ale to juz u mnie poszło gładko, szybko i komfortowo :-)

A później jest już tylko ciepło i przyjemnie :-)



Ja chyba byłam na innym lotnisku :lol:
Level przyleciał koło 20.40 i był to jedyny samolot w okolicy tej godziny,
karty turysty sprzedawano w stojącej i tak kolejce do imigration.
całość od wyjścia z samolotu,imigration, bagaż trwała max 30min tak jak na większości lotnisk.
nam nie sprawdzali żadnego bagażu ani na przylocie ani na wylocie.

widać wszystko zależy od dnia/godziny/humoru celników i nie ma reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 14 Lis 2017 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
Level zmienił godziny lotów. Teraz przylatuje na PUJ ok godz 14 :-) Stąd ta różnica :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 14 Lis 2017 18:57 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
jacekwoj16 napisał(a):
To się go jeszcze spytaj z którego miejsca w Santo Domingo odjeżdża ten "expreso Santo Domingo-Las Terrenas" bo dworców tam jest chyba kilka.


jest odpowiedź:

It leaves at 11:00 / 13:40 / 15:00, the stop is behind the Plaza Lama on Avenida Duarte, very close to where the Bavaro Express stops.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekwoj16 lubi ten post.
jacekwoj16 uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 15 Lis 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
A jak aktualna sytuacja z walutą na Dominikanie.
Lepiej brać dolary $ czy może euro.
I czy opłaca się wymieniać - ponoć nie ma problemów w płaceniu w $.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 15 Lis 2017 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
kojot_lubin ,
Tylko USD. Zapłacisz nimi wszędzie.
Postaraj się mieć ze sobą jak najmniejsze nominały. Czyli dużo 1$.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lis 2017 15:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 15 Lis 2017 14:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Niech zgadne - nikt nie ma reszty?:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 15 Lis 2017 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
Również ;)
Ale drobne USD szczególnie przydają się na napiwki, małe zakupy czy nawet bilety na autobus Sitrabapu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 16 Lis 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
kojot_lubin napisał(a):
A jak aktualna sytuacja z walutą na Dominikanie.
Lepiej brać dolary $ czy może euro.
I czy opłaca się wymieniać - ponoć nie ma problemów w płaceniu w $.
pozdrawiam



Lepiej mieć usd, bo przy wymianie mają przelicznik usd do euro 1:1
na "mieście" w bavaro za 1usd było 47,5peso, w hotelu 45

Jesli chodzi o płacenie np pamiątki to jak najbardziej w usd można, jednak w restauracjach bardziej opłaca się płacić w peso gdyż po przeliczeniu wychodzi taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabloz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group