Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2017 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Czy ktoś z Was przekraczał może granicę grecko-macedońską w Dojran? Będę w północno-wschodniej Grecji i pomyślałem, by wybrać się do Doirani, nad jezioro Dojran, skąd jest tylko parę km do Macedonii. Pytanie, czy da się to przejść piechotą, ewentualnie jak wygląda sprawa z taksówkami (Rome2Rio podpowiada przejazd taxi za parę euro, no ale jak kwestia z granicą?)?

Widziałem w necie filmik z przejazdu przez tę granicę, ale nie mam pewności, czy w ogóle pieszo można tam przejść…

_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Maj 2017 20:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie wiem w ogóle ci Grecja ma jakieś piesze przejścia graniczne.

Co do przejazdu taksą, to nie wiem jaka cena będzie, ale mogę się dowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Maj 2017 20:30 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
HEJA!

Jechaliśmy tam autem 2 razy i widziałem lokalne dziewczynki idące do szkoły na piechotę i przekraczające tak granicę, ale może dotyczy to tylko obywateli dwóch sąsiednich państw.
Samo jezioro super, klimatyczne i dziko dookoła, a i nocleg w apartamencie za jedyne 10 EUR bez kłopotu;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2017 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zeus napisał(a):
Nie wiem w ogóle ci Grecja ma jakieś piesze przejścia graniczne.


Oczywiście, że ma :) Choć pewnie to rzadka forma.
Sam przekraczałem kiedyś z buta granicę albańsko-grecką pomiędzy Kapshticë a Krystallopigi. Po stronie albańskiej bez problemów, natomiast w okienku po stronie greckiej zdziwiona pani celniczka/strażniczka zapytała czego chcemy. Aż mi się na język cisnęło, że hamburgera i duże frytki :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2017 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Zeus napisał(a):
Co do przejazdu taksą, to nie wiem jaka cena będzie, ale mogę się dowiedzieć.


Byłbym wdzięczny za jakieś info.

AKTUALIZACJA:
O, na TripAdvisorze ktoś napisał o tamtejszym jeziorze Dojran:

Cytuj:
If you come from Greece and don't have international car insurance, you can easily park your car for free just a block from the border and cross on foot. The entire walk from the border to the lake is around a half hour, just be careful since the shoulder is narrow. The lake is beautiful and makes a great place for a picnic. In the summer I suspect you can rent boats.
Visited February 2016
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group