Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2012 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1984
srebrny
Witajcie,
czy ktoś z Was może poradzić jak szybko i tanio dostać się z Bratysławy do:
a) Wiednia
b) Budapesztu?

Czy można kupić online bilety na pociąg na tych odcinkach? A może autobusem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi
Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn
#2 PostWysłany: 15 Maj 2012 12:34 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
z Bratysławy masz Orangeways do Budapesztu.
Do Wiednia to co chwilę coś jeździ: http://www.slovaklines.sk/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2012 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Podobno kupując bilety Polskiego Busa możesz wsiąść na dowolnym przystanku.
Więc jak będziesz miał np. bilety Katowice - Wiedeń to w sumie nie powinni robić problemów, żeby wsiąść do autobusu w Bra.
A taka opcja będzie najtańsza.

Najlepiej jednak zrobić odwrotnie. Najpierw dojechać do Wiednia, a potem na bilecie PB Wiedeń - Polska wysiąść w Bratysławie, a potem po jednodniowym zwiedzaniu ruszyć w drogę do Polski już na normalnym bilecie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2012 13:25 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
bilet na trasie Wiedeń-Bratysława kupowany nawet na dzisiaj bez żadnych zniżek kosztuje 7,7 euro, więc nie wiem czy to znowu taka super okazja aby kombinować z biletami Polskiego Busa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Maj 2012 13:48 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 29
30 kwietnia 2012 jechałem z Wiednia do Bratysławy http://www.slovaklines.sk/ wifi na pokładzie ;) całkiem ok, autobusy odjeżdżają z tego samego dworca, gdzie zatrzymuje się PolskiBus, cena taka jaką kolega podał post wyżej, mogę polecić :) udanego wyjazdu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Maj 2012 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1409
niebieski
Do Wiednia z Bratysławy bez problemu można się dostać za 7 EUR. Ja kupiłem bilet wczesniej na słowackiej wersji strony Eurolines, ale byłem jedynym w autobusie który tak zrobił... ludzie kupywali normalnie bilet w budce na dwórcu. Wi-Fi na pokładzie jest, podróż trochę długa jak na taka trasę bo ok.90 min (autobus jedzie jescze z Wiednia na lotnisko i potem do Bratysławy).

Do Budapesztu jechałem z Bratysałwy za 6 albo 7 EUR. I zdecydowanie polecam tą stronę: http://www.studentagency.eu/
- autobus na wypasie, nigdy wygodniejszym nie jechałem, kawa,herbata, czekolada bez ograniczeń za darmo, radio angielskie i czeskie do wyboru tak samo można wybrać lektora filmu, który jest wyświetlany na monitorach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2012 09:09 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 807
niebieski
Najszybciej i stosunkowo tanio można się dostać do Wiednia (Dworzec Południowy) pociągiem z głównego dworca w Bratysławie.
Koszt to 11 EUR w dwie strony, pociągi jeżdżą praktycznie co godzinę i podróż trwa ok. 1h-1h05m.

Niestety biletu nie można kupić on-line na stronach słowackich kolei.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2012 09:14 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Jako podroz miedzy Bratyslawa a Wiedniem polecam przeplyniecie katamaranem silnikowym (czy jakos tak) z portu turystycznego stolicy Slowacji, do samego centrum stolicy Austrii, dunajem, podziwiajac po drodze nadmorskie budowle i zabytki. Mnie kosztowalo to ok 7 euro w jedna strone. Z tego co wiem do Budapesztu tez mozna plynac.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2012 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
so-fly napisał(a):
bilet na trasie Wiedeń-Bratysława kupowany nawet na dzisiaj bez żadnych zniżek kosztuje 7,7 euro, więc nie wiem czy to znowu taka super okazja aby kombinować z biletami Polskiego Busa.


Jeżeli zaplanuje cały trip PB z wyprzedzeniem to będzie miał super okazję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Maj 2012 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1984
srebrny
RadekZamulacz napisał(a):
Jako podroz miedzy Bratyslawa a Wiedniem polecam przeplyniecie katamaranem silnikowym (czy jakos tak) z portu turystycznego stolicy Slowacji, do samego centrum stolicy Austrii, dunajem, podziwiajac po drodze nadmorskie budowle i zabytki. Mnie kosztowalo to ok 7 euro w jedna strone. Z tego co wiem do Budapesztu tez mozna plynac.


A masz może jakiś link do strony gdzie można kupić bilet na katamaran za taką cenę?
Ja znalazłem tylko strony dwóch przewoźników, koszt w jedną stroną Wiedeń-Bratysława to EUR 18 albo EUR 19...
http://www.lod.sk/En/Default.aspx
http://www.twincityliner.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Wrz 2013 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
W tygodniu może i po 18 /19 euro ale w sobote jak chcieliśmy sie dostac z Wiednia do Bratysławy o wczesnej porze to 35euro od osoby. więc pojechaliśmy na dworzec autobusowy bilet na autobus kosztował 7,90 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lut 2015 11:41 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 281
niebieski
Odgrzebuje, bo po prostu nie wierze, ze 60km ma kosztowac 35zl - blablacary maja ceny od 10zl juz (niestety zadnego w moich godzinach) - naprawde nikt nie zaznal czegos tanszego na trasie VIE-BRA (albo odrazu lotnisko BTS)?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2015 11:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8997
Możesz próbować kupić bilet lotniczy :mrgreen:
flyniki-uruchomi-najkrotsze-polaczenie-w-europie-vie-bts,191,60551

a tak serio, to tak, nie ma innego tańszego sposobu. Pamiętaj, że będąc na Zachodzie nie należy co i rusz przeliczać z euro czy funtów czy franków na złotówki, bo można zawału dostać i będzie się mieszkało pod mostem mając dietę złożoną z zupek przywiezionych z Polski :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2015 00:30 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Orientuje się ktoś jak z punktualnością PB do Bratysławy - ten co powinien być wieczorem jest raczej na czas ? Bo mam godzinę żeby się dostać na dworzec kolejowy skąd mam pociąg a jak nie zdążę to potem kolejny pół do 6 bo ostatni co odchodzi do Budapesztu to właśnie pociąg o 19:50.... Później jedynie Orangeways o 3:00 ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2015 03:24 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Mnie dostarczał zawsze trochę wcześniej, a godzina na skalę Bratysławy to całkiem dużo. Nie martw się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lut 2016 00:43 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Na slovaklines ceny zaczynają się od 1Euro i w tej cenie są 4 bilety, więc można tanio dojechać. Wybór biletów w tej cenie jest ogromny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lis 2016 21:01 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1624
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Miałem okazję jechać na trasie Bratysława - Budapeszt autobusem firmy "Student Agency / RegioJet". Wyjazd z Autobusovej Stanicy (ichni PKS). Za bilet kupiony miesiąc wcześniej płaciłem 8 euro. Autobus podjechał punktualnie, a w Budapeszcie był przed czasem. Warunki podróży jak w opisie @littleboy1989 parę postów wyżej, czyli bardzo wygodnie. Jedyny minus to opłata za umieszczenie bagażu w luku bagażowym. Plecak (wielkości małego, podręcznego wizzair) wcisnąłem na półkę nad siedzeniem - zdecydowanie większą niż w Polskimbusie. Przy zakupie biletu on-line nie ma słowa o konieczności dokupienia bagażu, chyba że w czeskiej wersji strony.

Z tej stanicy jeżdżą do Budapesztu również autobusy http://www.slovaklines.sk/

Widziałem również przystanek z autobusami (flixbus, regiojet, slovaklines) odjeżdżającymi do Wiednia spod Most SNP - koło zamku.

Tutaj są opinie regiojet, w której jest info o opłacie za bagaż. Może się komuś przyda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Maj 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 119
Loty: 130
Kilometry: 168 841
Jechał ktoś Slovakbus'em z Budapesztu do Bratysławy i podzieli się swoimi wrażeniami?
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Maj 2017 11:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8997
Spoko, zwłaszcza że jechał jakieś 30 minut komfort był wystarczający
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Maj 2017 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 82
Kilometry: 126 969
niebieski
200 km w 30 minut? :D

Edit: są bilety do Wiednia po 1 EURO. Kupiłem na lipiec.


Ostatnio edytowany przez dworkam, 11 Maj 2017 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group