Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lis 2014 08:25 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Witam,
Proszę, podzielcie się swoją wiedzą nt. dojazdu komunikacją publiczną z Polski na lotnisko Schoenefeld, w tym kosztami.
Ja jedynie wiem, że można Polskim Busem dojechać z Krakowa/Zakopanego bądź z Poznania/Warszawy, ceny w zależności od terminu, ale generalnie już przy 2 os taniej i szybciej wychodzi samochodem (przy założeniu że parking za free). Jak wygląda dojazd z Wrocławia/Poznania np. PKP ? Może jacyś inni, tani przewoźnicy do Berlina ?
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez krasnal, 06 Lis 2016 00:37, edytowano w sumie 1 raz
Porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 19 Lis 2014 08:43 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Zalezy skad jestes.

1. Jezeli blisko trasy pociagu IR Warszawa - Szczecin, to dojedziesz za grosze. IC do SZczecina za 1zl (jak dobrze wyliczysz dzien kupna biletow), a pozniej PB Szczecin-Berlin ZOB i S-Bahn na lotnisko.

2. j.w. + interGlobus ze Szczecina. Maja czasem promocje od 1zl, zal nie skorzystac :) Jada bezposrednio na SXF.

3. SimpleExpress, najbardziej komfortowa opcja.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sty 2017 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2014 09:08 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
PB jadący z Krakowa (a w zasadzie z Zakopanego) zatrzymuje się po drodze we Wrocławiu. Tak samo ten jadący z Warszawy ma przystanek w Poznaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
W zależności od miasta wyjazdu dojazd się znacznie różni. Polecam e-podróżnika, bądź teroplan.de. Pokaże ci dojazd, a potem możesz kombinować z biletami.
Image
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2014 11:28 

Co do ceny to jak kupujesz z wyprzedzeniem bilety to nawet w 2 osoby opłaca się busem. Ja chyba nigdy za trasę POZ-SXF i odwrotnie nie zapłaciłam więcej niż 16zł
Za to raz jak mi bus uciekł (samolot spóźniony 1,5 godziny) to musiałam wracać pociągiem IC za 46 EUR...
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2014 21:24 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Sprawdzałem dojazdy na 27.12-5.10, PB z Poznania wychodzi 110 zł, z Krk 200 zł, jadę z południa, więc w każdej konfiguracji autem wychodzi na to samo, a może kogoś wezmę przez blablacar. Myślałem, że jest jakiś tajny przewoźnik z Wrocławia czy Poznania. Do Szczecina mam za daleko :)

Może istnieje jakaś opcja pociągiem? Tylko nie IC bezpośrednio np z Wawy bo drogo wychodzi.
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sty 2017 19:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2017 07:44 

Rejestracja: 03 Paź 2014
Posty: 48
Jak dojechać na lotnisko do Berlina z okolic województwa zachodnio pomorskiego tak by być tam o 8.30 , 9 tej rano?
Sama znalazłam wyjazd z Terespola Pomorskiego o 8 wieczorem do Szczecina, ze Szczecina o 5 tej do Berlina, cała podróż prawie 12 godzin.
Trochę długo biorąc pod uwagę ze z Berlina sa dalsze przeloty.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sty 2017 08:58 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
może rozważ nocleg koło SXF? Jest kilka hoteli. Najtaniej w Pension Schwalbenweg. Zupełnie przyzwoite warunki na 1/2 noce. Można juz za 28 €/pokój.
www.pension-schwalbenweg.de. Czasem jest taniej rezerwacja przez booking. Ok. 2 km od lotniska, da sie przejść pieszo, taxi pewnie z 10 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sty 2017 09:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
HEJA!

Jechałem w poniedziałek Polskim Busem z Wrocławia do Berlina, chyba jest jeszcze ta super promocja na kod BONANZA i bilet kosztował tylko 9zł w każdą ze stron (podobnie Bratysława, Praga, a Budapeszt i Wiedeń po 14zł, więc kupilem wszystko i jeżdżę dla wspomnień na 1-2 dniówki).
Bus jedzie tylko 4h i staje najpierw na lotsniku, a potem na ZOB. Dla mnie rewelacja i chwilowo bije wszystko na łeb.

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2017 10:17 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Ja też testowałem przejazd z Wrocławia Polskim Busem. Autosbus staje tuż przed samym terminalem, pod tym względem to naprawdę bardzo wygodne. Jechaliśmy akurat w środku nocy, bo mieliśmy lot wcześnie z rana, więc większym problemem było we Wrocławiu dotarcie w okolice dworca autobusowego i czekanie tam. Dalej już było łatwo.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
ola.olka.104 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Paź 2017 18:08 

Rejestracja: 24 Paź 2017
Posty: 1
Hej :D Chciałabym się was poradzić jak najtaniej dojechać z lotniska Berlin SXF do Kostrzyna nad Odrą i spowrotem? Samolot ląduje w SXF o 11.45, a odlatuje o 7.00. Najtańsza oferta to w zasadzie BlaBlaCar, ale nie zawsze jeżdżą :( Może ktoś z Was zna np. polskich przewoźników na tej trasie albo poradzi z doświadczenia jak najszybciej i najtaniej pokonać tę trasę? :) Będę wdzięczna za każdą pomoc! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Paź 2017 18:18 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
pelno busow jest do Polski przez Swiecko lub Slubice. a pozniej autostop.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2017 18:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Metrem do Berlin Lichtenberg i stamtąd za 12 E lub grupowo 5 osób za 30E. Jak dobrze popytasz to na bank znajdziesz jakąś starszą panią któa szuka grupy :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Paź 2017 22:31 

[quote="oskiboski" Jak dobrze popytasz to na bank znajdziesz jakąś starszą panią któa szuka grupy :)[/quote]

Alb pani lub pan sami cię znajdą. Koszt takiego przejazdu to 6e/os przy 5 os ,jednak jak nie znajdzie się was 4 osoby to starszy pan lub pani zawyża cenę. Zalecam nie poddawać się ,bo na tym bilecie za 30e pan lub pani robi dziennie co najmniej 3 kursy w obie strony.
http://www.neb.de/service/rb26/ tutaj rozkład.

Inną opcją dostania się do Kostrzyna z SXF jest przejazd S bahn nr 9 do dworca Berlin Ostbahnhof z tamtąd do Frankfurtu nad Odrą. Całość trasy z lotniska SXF do Słubic pokonujemy na jednym bilecie VBBhttps://reiseauskunft.bahn.de/bin/qu ... crollDir=1 za 10e. Razem jest koszt autobusu z dworca we Frankfurcie do Słubic na Plac Powstańców blisko dworca PKS i z niego autobusem. Niestety ,dostanie się na ten Berliński dworzec Ostbahnhof a także Lichtenberg wymaga przesiadki na Ostkreuz w przypadku korzystania z metra. Aby dojechać bezpośrednio, to ze strony DB bahn należy wybrać trasę pociągiem regionalnym z lotniska na dworzec.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Paź 2017 02:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Tylko,że koleżanka napisała wyraźnie,że chce jechać do Kostrzyna nie Słubic. P{rzesiadka na Ost tożadna filozofia, przejście z parteru na 1 piętro
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group