Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 25 Maj 2015 14:27 

W czasie powrotu na lotnisko trzeba uważać żeby nie przejechać przystanku Rygge, bo autobus jedzie dalej.
Góra
 PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#162 PostWysłany: 08 Cze 2015 22:31 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Czy godzina to wystarczający czas bym zdążył z lotniska dojść na autobus ? przylot mam 10.38 a odjazd 11.38 ,chce kupić bilety taniej przez internet .
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 08 Cze 2015 22:44 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
kamil2227, jeśli samolot się nie spóźni to spokojnie, dojście zajmuje na moje oko jakieś 15-20 minut, nie ma się też gdzie zgubić. Ja ostatecznie kupiłam bilet rygge ekspressen.. 320 NOK w dwie strony, sporo, ale nie żałuję, jak przylecieliśmy właśnie zebrało się na burzę, a z powrotem byłam tak zmęczona, że nie miałabym siły iść..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 10 Cze 2015 01:51 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Ok,kupiłem bilety i bede miał równo godzinkę na dojście. W takim razie przylatuje ide do strefy zielonej bo nie mam nic za co miałbym płacić cło ani bagażu rejestrowanego wychodzę z lotniska i w którą strone się udać ? Bo widzę że to prosta droga i przystanej blisko jakiegoś ronda będzie ale w czy od lotniska mam pójść w lewo czy prawo ? Bedzie coś charakterystycznego po drodze żebym się nie zgubił ?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 10 Cze 2015 06:13 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Wychodząc z lotniska skręcasz w prawo i idziesz dłuuuugo prosto, aż dojdziesz do ronda, przy którym stoi wiata przystankowa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 30 Cze 2015 09:12 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
cześć
czy na Rygge są darmowe mapy Oslo czy lepiej zaopatrzyć się w swoją?
pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 30 Cze 2015 20:37 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 12
maczup, nie wiem dokładnie jak na Rygge, ale na pewno bez problemu znajdziesz mapki już w Oslo. Zawsze były w informacji, tam gdzie można kupić OsloPass (np. Oslo S), z tego co pamiętam to są też razem z rozkładami na keji na Aker przy łódkach #ruter zaraz przy muzeum Nobla. Warto sobie też wziąć What's On.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 11 Sie 2015 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Wczoraj na Rygge nie było mapek niestety, jedynie duzo broszur i mapek pobliskiego Holden.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 26 Sie 2015 22:58 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Czy netbuss podchodzi rygorystycznie co do bagażu ? moi znajomi mają jechać do Oslo i bedą mieć 2 bagaże podreczne 2 małe podreczne i 1 rejestrowany i to wszystko dla 2 osób. Czy trzeba kupić bilet na bagaż w takim razie ?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 23 Lis 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 4
Niedługo wybieram się pierwszy raz do Norwegii i chciałbym się upewnić co do tego jak wygląd kwestia kasowania biletów w ichniejszym transporcie publicznym (metro, autobusy, kolej). Na sieci jest masa dziwnych i sprzecznych z sobą informacji. Część osób twierdzi że bilety należy skasować przed wejściem do środka transportu (na stacji kolejowej, na przystanku autobusowym etc) i to miałoby sens gdyż np. takie NSB na liście swoich stacji podaje również informację czy znajdują się na niej kasowniki (Validators). Część z kolei wchodzi i czeka na konduktora ... Jak to wygląda w praktyce ? Dzięki z góry z odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 23 Lis 2015 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Heja !
Zna ktoś odpowiedź na powyższe pytanie zadane przez Flove ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 23 Lis 2015 19:05 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 2
Bilet należy skasować w autobusie (przyłożyć do urządzenia), lub przed wejściem do metra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Lis 2015 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
A jak w pociągach ? [np. z Rygge do Olso i z powrotem].
Podobno na stacjach kolejowych w Norwegii są jakieś 'kasowniki (Validators)'.
Do czego one służą ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 09 Lut 2016 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 4
Hej,

Ponieważ wróciłem dosłownie wczoraj z Oslo to chciałbym się podzielić małą aktualizacją dot. przejazdów do/z Rygge za pomocą Nettbussa (stan z 2016.02).

Może się to komuś przyda ;)

- koszt biletu Oslo-Rygge/Rygge-Oslo: 89 NOK w jedną stronę (kupiony przez stronę http://www.nettbuss.no/ z użyciem PayPala)
- można go kupić u kierowcy ale tylko za gotówkę (pytałem i jest permanentny problem z kartami kredytowymi z naszego obszaru) lub przez ich stronę ale tylko z użyciem PayPala lub też skandynawską kartą kredytową
- Przystanek jadąc w kierunku Oslo: Nazwa przystanku w rozkładzie Nettbussa to Rygge E6. Znajduje się ok 2 km od lotniska na zatoczce autostrady E6, przejście z żoną zajęło nam 20 min, droga oświetlona choć okolica mało sympatyczna szczególnie wieczorem, ostro wieje. Aby do niego dojść trzeba: wyjść z lotniska i kierować się cały czas w prawo aż dojdzie się do ronda (obok jest mały parking). Na rondzie schodzimy w "dół" pierwszym zjazdem w lewo i po lewej stronie mamy zielony mini przystanek. W środku znajduje się rozkład Nettbussa dla linii TE3 i TE6 (tylko te tam kursują). Do Oslo kursuje linia TE3 (TimeExpressen 3) - przejazd trwa ok 55-65 min. Dojeżdżamy nim do Oslo Busstreminalu który stoi dosłownie przez ulicę z dworcem kolejowym.
- Przystanek jadąc z Oslo: Zasadniczo na tej samej wysokości co Rygge E6 tyle że po drugiej stronie autostrady E6 (nie ma tam wiaty a jedynie pseudo zatoczka!!!), w rozkładzie Nettbussa nazywa się Rygge Holdeplass E6 (choć jak powiecie kierowcy Rygge E6 to też będzie dobrze). Powrotną drogę z Oslo obsługuje linia TimeExpressen 6 (takiej tez szukajcie na tablicach informacyjnych w Oslo Busterminal), jedzie ok 50 min i pomiędzy Oslo a Rygge ma tylko jeden przystanek (Korsegarden) czyli jadąc z Oslo wysiadacie na 2 przystanku.
- autobusy są MEGA punktualne i na prawdę według nich spokojnie można ustawiać sobie zegarek. Ma to swoją zaletę gdyż nie znając języka wystarczy wcisnąć Stop (Stopper) 2-3 min przed planowanym dojazdem autobusu do interesującego nas przystanku i mamy 99& szans że wysiądziemy gdzie trzeba ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kiimi lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 05 Mar 2016 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Przetestowałem zakup przy użyciu karty Wizz Air Raiffeisen (MasterCard). Płatność przez stronę nie przeszła, ale pod dodaniu tej samej karty do konta PayPal zapłaciłem bez problemów.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 05 Mar 2016 16:39 

Promocja na nettbusa do 18 marca: 25-znizki-na-nettbus-w-norwegii-na-kursy-ekspresowe,35,89851
Góra
 PM off  
      
#177 PostWysłany: 20 Kwi 2016 10:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Mam w niedziele 6 godzin oczekiwania na przesiadkę. Jakieś propozycje co można w tym czasie porobić? Moss? może coś innego? Czy warto i jak się tam dostać?

I pytanie o aktualne ceny na lotnisku (kawa, chees - w których knajpach taniej), bo z tego co przeglądałem to widzę same starsze informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 28 Sie 2016 21:15 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Mam pytanie do osób podróżujące stopem. W którym miejscu postanowiliście łapać auto na drogę powrotną Oslo - Rygge?
I ewentualnie jaką maksymalną cenę może zażądać kierowca nettbusa kupując bilet na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:13 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Post pod postem, bo poprzedniego nie da się już edytować.
Nikt nie odpowiedział na moje pytanie, więc napisze jak u mnie to wyszło. W pierwszą stronę łapaliśmy stopa przy rondzie, skąd odjeżdża nettbuss do Oslo. Ustawiliśmy się przed wjazdem na stację benzynową. Przed nami była jeszcze jedna para, więc poczekaliśmy aż oni złapią. Ich czas oczekiwania był około 20minut, my natomiast złapaliśmy po 2 minutach :).
W drogę powrotną pojechaliśmy metrem na stację Mortensrud i udaliśmy się w stronę stacji Shell, zaraz przy autostradzie. Kilka metrów za Shellem jest przystanek autobusowy i tam się ustawiliśmy. Czekaliśmy 40minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group