Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2012 13:29 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Krótkie pytanie: badał ktoś opcje podróży Polska - Petersburg?
Ja wiem, ze SimpleExpress i wiem, ze lotnisko w Rydze, pytam, czy ktoś po prostu znalazł jakaś opcję niestandardową i chciałby się podzielić.
Im taniej tym lepiej (w granicach rozsądku oczywiście, chciałbym 2,3 dni tam spędzić, lepiej więc żeby podróż nie trwała tyle samo).

Przeczytałem forum, jeśli była taka podróż już omawiana to z chęcią przyjmę ochrzan, a jeśli nie to z góry dzięki za pomoc.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 19 Gru 2012 13:58 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
Jak nie chcesz spędzić dwóch dni w podróży, to tylko samolotem :) Możesz też jechać pociągiem z Warszawy Centralnej (Warszawa – Mińsk Maz. – Siedlce – Biała Podlaska – Terespol – Brześć – Baranowicze – Mińsk – Orsza – Witebsk – Nowosokolniki – Dno – Sankt Petersburg). Podróż trwa ok. 25h, koszt ok 600zł w dwie strony (sypialnie, II klasa).
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2012 14:16 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
wiadomo, ze to nieblisko, ale chodziło mi o brak np 2 przesiadek i na każdej z nich 15-20godzin.

Prom np? Z Tallina, Skandynawii?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2012 14:40 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
a może spróbuj samolotem z Kaliningradu?
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Gru 2012 14:44 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
michalp napisał(a):
Krótkie pytanie: badał ktoś opcje podróży Polska - Petersburg?
Ja wiem, ze SimpleExpress i wiem, ze lotnisko w Rydze, pytam, czy ktoś po prostu znalazł jakaś opcję niestandardową i chciałby się podzielić.
Im taniej tym lepiej (w granicach rozsądku oczywiście, chciałbym 2,3 dni tam spędzić, lepiej więc żeby podróż nie trwała tyle samo).

Przeczytałem forum, jeśli była taka podróż już omawiana to z chęcią przyjmę ochrzan, a jeśli nie to z góry dzięki za pomoc.


Z aile załatwiłeś wizę?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Gru 2012 14:50 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
dopiero bede zalatwial, bardziej niz problem wizowy to problem urlopowy, nie bede mogl po prostu wziac kolejnego tygodnia urlopu, a nie zrezygnuje z innych planow. No, a Petersburg obiecywałem sobie od dawna.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Gru 2012 14:56 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Dość drogi wypad jeśli na 2-3 dni. Według mnie budżet to około 1200 zł. Może taniej wyjdzie wykupić wycieczkę?
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Gru 2012 16:47 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Z mojej strony temat zamkniety, kupiłme na Szalonej Srodzie za 350zl lot na 4 dni.

jednak dla potomnych: obadałem wiele opcji i wnioski sa takie:

1/ simpleexpress z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala nam zamknac podroz w ~200-230złotych w dwie strony. Przy czym 3 doby podrozy (i noc w Rydze). Jesli ktos (tak jak ja) był w Wilnie i Rydze i go takie miasta przesiadkowe nie interesuja to opcja raczej słaba - tylko dla ludzi z duza iloscia czasu lub takich, ktorzy pobeda w St Petersburgu dluzej niz kilka dni

2/ air baltic z opcja przesiadki w Rydze nie jest tani. Dodatkowo godziny lotu oznaczaja, ze w jedna strone podroz i tak trwa dlugo. Jesli nie ma jakiejs mega promocji to czesto lepsze oferty serwuja regularni przewoznicy (Lufa np z przesiadka w Niemczech tansza!)

3/ promy bez grouponów/kodów promocyjnych drogie, a uwzgledniajac dostanie sie do Helsinek/Tallinu/Sztokholmu bardzo drogie

4/ Podróz łącząca w sobie loty wizzem/rajanem z przesiadka w Skandynawii do Rygi a dalej simpleexpressem (w simple ceny Ryga-St Petersburg od 12zł) wymagaja szczescia w przesiadkach, cenach i finalnie trwaja tyle, ze jak ktos jedzie z Wawy lub okolic to wychodzi na to samo co simpleexpressem. tyle, ze mniej siedzenia na tyłku.

Podsumowywując: jeśli możecie to łapcie oferty regularnych przewozników (LOTu), bo to najsensowniejsze dla ludzi liczących dni urlopu.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Gru 2012 23:13 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Można też złożyć składaka za jakieś 20-30 euro do Laappeenranta w Finlandii (przez Begamo, Weeze lub Charleroi), a dalej busem http://www.matkahuolto.fi/en/ lub pociągiem do St. Petersburga (ok. 25 euro). Całość do ogarnięcia za ok. 100 euro return.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Sty 2013 00:02 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 21
Kilka lat temu trafiłem na promocję w liniach Ecolines. Podróż w jedną stronę do Petersburga kosztowała ok. 160 zł ze zniżką do 26 lat. Podróż w ciągu nocy a za dnia można było sobie zwiedzić Rygę, w której była przesiadka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Sty 2013 00:56 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 2
Radzę poszukać promocji Ecolines i SimpleExpress. Udało mi się jeden raz tymi dwoma przewoźnikami razem załatwić to wszystko za 50 zł w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Paź 2014 09:14 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Cytuj:
3/ promy bez grouponów/kodów promocyjnych drogie, a uwzgledniajac dostanie sie do Helsinek/Tallinu/Sztokholmu bardzo drogie


sam musze siebie poprawic - bylem ostatnio w Helsinkach i promy nie sa takie drogie. No tlyko, ze trzeba byc w Helsinkach, a wiec trzeba znalezc takie polaczenie, zeby droga powietrzna (nie mowiac juz o ladowej - wyzej wspomniane busy) nie okazala sie efektywniejsza. Ja zrobilem w jednej podrozy Sztokholm (Skavsta + promocja kolei szwedzkich na wczesniej kupione bilety = calkiem znosna cena) + prom do Helsinek (Viking Line, w dwie strony kabina 4-sobowa 20 euro) w dwie strony z pobytem w Helsinkach. Przy tak niskiej cenie promu Vikinga to oplaca sie nawet wysiasc z promu i pojechac/poplynac do Petersburgu, a wrocic np do Talina, robiac w ten sposob 4 miasta-stolice Baltyku.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Paź 2014 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Plusem promow jest to ze wtedy nie trzeba wizy do Rosji,
tylko ich ceny sa kosmiczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Gru 2015 18:51 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 15
Odświeżę trochę temat. Ostatnio byłem w Rydze i poznałem bardzo sympatycznych znajomych, właśnie z Petersburga. Zapraszają mnie do siebie i zamierzam z tego zaproszenia skorzystać, jednak zastanawiam się jak dotrzeć tam w miarę najtaniej. Wymyśliłem coś takiego:

Gdańsk -> Turku wizzair 39zł
Turku -> Helsinki -> Sankt Petersburg blablacar ~max 50zł
Sankt Petersburg -> Helsinki -> Turku blablacar ~max 50zł
Turku -> Gdańsk wizzair 39zł

Razem niecałe 200zł. Co sądzicie? Zna ktoś jakieś przystępniejsze rozwiązania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sty 2019 20:37 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
Odświeżam trochę temat. Chciałabym się w lipcu wybrać z Gdańska do Petersburga na tydzień i najlepsza opcja jaką znalazłam, to lot z Gdańska przez Rygę, w dwie strony za około 650zk, airBaltic. Ma ktoś może jakieś inne propozycje? Z Warszawy wcale nie jest taniej. Zależy mi na tym, by było wygodnie, więc bus zdecydowanie odpada, bo mój kręgosłup nie wytrzyma tyle h w podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Sty 2019 21:05 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Kalingrad Aerofłotem ok 400 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Ja bym się wstrzymał z zakupem biletów.
Później (kwiecień-maj) ceny spadną i pojawią się lepsze oferty, w tym low-costów z Kaliningradu i z Budapesztu (Wizzair). Nie wiem skąd jesteś, ale dla osób z południa Polski do stolicy Węgier jest czasem taniej się dostać niż do 3-miasta.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Sty 2019 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@Martyś Cały czas wchodzą dobre ceny LH min. do Rosji na lato z Wrocławia.
wro-fra-led-dme-muc-wro-wakacje-19-548-pln-oj,232,137221
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Sty 2019 12:18 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
@Garmond, mieszkam w Gdańsku, więc najłatwiej stąd mi wyruszyć, ewentualnie z Warszawy, bo dojazd szybki i prosty. Może faktycznie poczekam do wiosny, oby z wizą zdążyć.

@Hose, dzięki za informację, ale cena z Wrocławia nie dużo niższa niż z Gdańska, a do Wro jakoś też bym musiała się dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Sty 2019 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
można też polecieć:
GDN-STN (ryan)
STN-LED (pobeda)

http://azair.me/!3Qfn
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group