Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Maj 2014 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Witam

Orientuje się ktoś jak najtaniej i którędy drogą lądową z Gruzji można dostać się do Iranu? Czy przez Armenię jest to możliwe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 09 Maj 2014 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
W Tbilisi znajdziesz marszrutki do Teheranu, one jadą przez turcję bo jest ... po prostu szybciej niż przez Armenię, ceny dokładnie nie pamiętam ale ok 150 zł w jedną stronę
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Maj 2014 11:10 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
suszek napisał(a):
W Tbilisi znajdziesz marszrutki do Teheranu, one jadą przez turcję bo jest ... po prostu szybciej niż przez Armenię, ceny dokładnie nie pamiętam ale ok 150 zł w jedną stronę

tak z ciekawości - jak długo taka marszrutka jedzie z Tbilisi do Teheranu? przez Turcję to prawie 1500 km...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2014 11:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no coz, ciekawy pomysl no ale do tego dochodzi koszt wizy tureckiej i iranskiej.
no i.. hmm.. czy ktos spotkal sie z problemami z pieczatka z iranu w przypadku wjazdu do usa i izraela ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2014 11:51 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Na stronie ambasady Izraela w PL jest informacja, że pieczątki z krajów arabskich NIE SĄ przeszkodą w tym by wjechać do Izraela, przy czym wszystko zależy od konkretnego pogranicznika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
michcioj napisał(a):
czy ktos spotkal sie z problemami z pieczatka z iranu w przypadku wjazdu do usa i izraela ?


Wpuszczą Cię do Izraela, ale jak kolega napisał, zależy na kogo trafisz na granicy. Czytałem, że ludzie przechodzili bez żadnego problemu, tylko padało pytanie, po co byli w Iranie i odpowiedź, że turystycznie, zamykała temat.
Ja natomiast spędziłem dodatkowe półtorej godziny na lotnisku i byłem przesłuchiwany, choć oficjalnie nie z tego powodu, tylko, że to taka standardowa procedura. Ale żonę puścili bez problemu, choć też miała wizę irańską.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ok, a uusa ? slyszalem ze moge byc problemy z pieczatkami z iranu czy libanu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Maj 2014 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ok dzięki za info ;) muszę gdzieś poszukać info o tym transporcie z Tbilisi bezpośrednim. Znalazłem wczoraj info o busie z Erywania za 35 $ w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Maj 2014 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Legion1 mozesz podzielic sie znaleziskiem ?
Tez jestem zainteresowany

Wysłane z telefonu. Przepraszam za brak polskich znaków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Maj 2014 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
http://www.tacentral.com/getting_in_bus.asp?story_no=2 na taką stronkę wczoraj natrafiłem z rozkładami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Maj 2014 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Wielu Iranczyków żyje na stałe w USA, nie będzie problemów.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Maj 2014 17:09 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
cichyy napisał(a):
Na stronie ambasady Izraela w PL jest informacja, że pieczątki z krajów arabskich NIE SĄ przeszkodą w tym by wjechać do Izraela, przy czym wszystko zależy od konkretnego pogranicznika.


Z tego co wiem to Iran nie jest krajem arabskim. Nie czepam się, tak tylko piszę informacyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Cze 2014 21:04 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
Odgrzeję trochę temat. Ktoś tam był ostatnio i może sie podzielić podstawowymi informacjami?
Czy informacje zawarte na:
http://www.transazja.pl/wiza/Iran
są aktualne?
Pozdrawiam,
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Cze 2014 21:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Info jest o tyle nieaktualne, że strona irańskiego MSZ nie działa od dobrych kilku lat (o ile w ogóle kiedykolwiek działała).

Aby uzyskać zgodę ichniejszego ministerstwa, tj. kod autoryzacyjny, należy się o nią ubiegać za pośrednictwem irańskich agencji turystycznych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Cze 2014 11:35 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 7
Hej, może ktoś orientuje się w aktualnej sytuacji dotyczącej dojazdu z Gruzji do Iranu? Jak najtaniej i najlepiej dojechać? (nikoniecznie najszybciej) Myślałem o trasie Tbilisi-Erywań-Teheran - oszczędzmay tu na wizie do Turcji czy Azerbejdżanu.. no chyba, że ewentualnie weźmie się wizę tranzytową przez Azerbejdżan.
Druga sprawa: jak i gdzie mogę sobie zrobić wizę do Iranu na terenie Gruzji? Czy mogę w konsulacie w Batumi? Jak zdobyć tam ten numer autoryzacyjny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Cze 2014 19:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Nr autoryzacyjny załatwiasz przez agencję w Iranie i wtedy zaznaczasz, że chcesz odebrać w Tbilisi lub w Batumi.

Z tego co mi wiadomo, to nie ma obecnie czegoś takiego, jak wiza tranzytowa Azerbejdżanu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:37 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Mamy taka sama trasę zaplanowana, wiec Może napisze dwa słowa bo jestem na etapie ogarnięcia wakacyjnego wyjazdu właśnie do Gruzji oraz przez Armenie do Iranu, oczywiście planuje tak aby było najtaniej :-) wiza do Iranu załatwiany przez key2persia, tutaj w PL, po prostu jest nam wygodniej, z Gruzji marszrutka do Erywania, stamtąd tez busik do miejscowości Agarak tzn. Przystanek jest ponoć o 8 km przed granica, wiec albo z buta na granice, albo jakiś stop lub taxi. Po przekroczeniu granicy konieczna taxi do Jolfy w Iranie skąd już można spokojnie dostać się do większych miejscowości busem.


Elvistje-> A może wybierasz się w podobnym terminie co my? Zerknij na nasz post
gruzja-armenia-moze-iran-sierpien-wrzesien,249,49478&p=400854#p400854
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sty 2015 04:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 38
Loty: 24
Kilometry: 60 209
Ja w sierpniu 2014 jechałem z Gruzji przez Armenię do Teheranu, a później jeszcze do Stambułu. Z Tbilisi do Erewania najwygodniej i w sumie dość tanio dojedziesz pociągiem. Później z Erewania są dwie opcje, bezpośredni bus do Teheranu lub taxi (nie jest drogo!) do granicy z Iranem, z granicy najlepiej do Jolfy lub Tabrizu wziąć taxi (również grosze) a stamtąd mega wygodny i tani bus do Teheranu. Pierwsza opcja wolniejsza, trochę droższa ale na pewno wygodniejsza za to z mniejszymi przygodami. Drugą sam przetestowałem i polecam. Dokładny opis całej trasy wraz z mapką znajdziesz na moim blogu, link poniżej
_________________
http://heading2somewhere.wordpress.com/ - Blog podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
RadekZamulacz uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Wrz 2015 09:03 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Zrobiłem niedawno trasę odwrotną do opisanej powyżej i muszę powiedzieć, że to niezła atrakcja turystyczna.

Z Iranu do Armenii można jechać na dwa sposoby:

1. Busem, który stratuje o 12 w Teheranie i jest o 17 w Tabriz. Kosztuje 60$ i jedzie ok 22 godzin do Erywania. Bardzo mało miejsc.

2. Z Teheranu jedziemy autobusem do Tabriz. Tam udajemy się na dworzec Jolfa i kupujemy bilet do miast o tej samej nazwie (6000 riali czyli ok. 6zł). Nasz autobus był o 15:30. Nie wiem jak inne godziny. Kiedy dojedziemy do Jolfy, udajemy się do taksówkarza i prosimy żeby zabrał nas do Nordooz (przejście graniczne). Płaciliśmy 50 000 riali za samochód. Widoki przepiękne. Granice przechodzimy na pieszo. Po stonie Armeńskiej pozostał nam już tylko nocleg, ponieważ zrobiło się ciemno. O 7:30 rano była marszrutka za 7000 AMD do Erywania. Najlpiej rezerwować ją wcześniej.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol lubi ten post.
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Paź 2015 11:25 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Z Tbilisi do Erywania odjeżdżają marszrutki za około 35GEL od osoby. Na marszrutke trzeba się zapisać i ciężko jest złapać coś z miejsca. Pierwsze marszrutki wyjeżdżają o 9 rano. W rzeczywistości są to auta 7-osobowe, dość nowe i komfortowe, nas jechało 4 osoby w tym kursie. W Erywaniu mieliśmy być po 6 godzinach jazdy, w rzeczywistości byliśmy chwile po 13 czyli po 4 godzinach jazdy.

Z Erywania ze stacji przy Sevany street do granicy w Meghri jest autobus o 5-6 rano i jedzie podobno kilkanaście godzin. Ceny dokładnej nie znam, aczkolwiek za taksówkę z tego dworca do Meghry zapłaciliśmy 35000AMD. Przejście granicy w Meghri/Norduz zajmuje troche czasu. Kontrole mało restrykcyjne. Przechodziliśmy o 23 czasu armeńskiego czyli po 24 czasu irańskiego. Kurs w kantorze zaniżony. Taksówka z Nordooz do centrum Tabriz za 900000 riali.

Info z września tego roku.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group