Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 25 Sty 2014 10:00 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
1. 100 Riali, nie masz google?
2. Ok. godziny
3. Nie wiem
4. Jeśli masz na myśli nowe lotnisko to jeszcze nieotwarte jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 25 Sty 2014 11:55 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
patiidaniel napisał(a):
Hej, wybieramy sie do BKK w marcu z 15h przesiadka w Doha, i mamy pare pytan:
- jaki jest koszt wizy zeby opuscic lotnisko?
- jak dlugo srednio zajmuje cala "procedura" emigracyjna w cely wydostania sie z lotniska?
- czy dojazd z centrum zajmuje duzo czasu w godzinach odlotu, w sensie czy sa duze korki ok 13?
- czy ktos juz korzystal z tego nowego terminala i czy jest on chociaz nieco lepszy od tego starego?
Jezeli sytuacja z voucherami ulegla zmianie to rowniez poprosilibysmy o informacje. Dzieki z gory!


1. Około 90zl
2. Bez dojazdu autobusem do strefy Arrival. W kolejce do urzednika od 20 do 40 min. Ja stalem okolo 25min.
3. Z Centrum to jest okolo 30 min do max godziny... Jako centrum mam na mysli Downtown. (zaplacilem okolo 20zl) Ja jechalem okolo 12tej. Był troche traffic ale nie tragedia.
4. Nowy terminal ma zostac otwarty bodajze w marcu wiec raczej nikt nie korzystal. Maja tam juz z 2 lata opoznienia i nadal nic nie jest pewne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Sty 2014 15:21 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
jeśli chodzi o wizę to płatność tylko kartą - my chciałyśmy płacić gotówką w amerykańskich $ i się nie dało (nie wiem jak jest z ich walutą)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Lut 2014 14:38 

Rejestracja: 17 Wrz 2010
Posty: 46
Mam pytanko odnośnie przesiadki 1,5 godziny w Doha czy da się to zrobić na luzie czy trzeba raczej biegnąć.rozumiem że dojeżdzam na żółty terminal i tam sobie szukam swojego loty.przechodzę tam jeszcze jakieś odprawy które spowalniają mnie.Mam przylot do docha o 18.20 a wylot o 19.50.Co się stanie jeżeli nie zdążę na ten lot to znaczy będzie za duża kolejka lub jakieś problemy na terminalu.Linia lotnicza wtedy przebukuje mi bilet na następny lot jak to wygląda.bilety są kupione w taryfie promocyjnej.

Dzięki wielkie za rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Lut 2014 15:03 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Raczej nic Cię nie będzie opóźniać. Głowy nie dam, ale na 99,9% żadnych kontroli po drodze nie będziesz miał. Po prostu na terminalu transferowym wysiadasz z autokaru i wchodzisz od razu do hali wylotów. Szukasz swojej bramki i tyle.
Jeżeli oba loty masz Qatar Airways, to może nawet zaczekają, jak Ci się pierwszy lot opóźni. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Mar 2014 10:33 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Hej, my w zeszłym roku przekoczowaliśmy z 2 dzieci na lotnisku w Doha 15 godzin! Ale ze względu na to że przylecieliśmy ok 2 w nocy i udało się załapać na strefę cichą to dzieci smacznie spały a my... no cóż, zbyt wyprofilowane i śliskie fotele nie pozwoliły nam się wyspać. Z resztą ciągle ktoś przychodził, ktoś wychodził, ktoś strasznie głośno chrapał ;) Mój maż, jako że ma mocny sen i zaśnie w każdych warunkach, jakoś dał radę za to ja leżałam z przymkniętymi oczami i przykrywałam co chwilę dzieci bo było tam potwornie zimno.
Na plus fajny plac zabaw-moje 4 i 6 wtedy letnie dzieci nie chciały stamtąd wychodzić!
Dobre samosy-tanie pierożki z warzywami w barze niedaleko placu zabaw.
Mój mąż był zniesmaczony muzułmanami myjącymi sobie stopy w umywalkach, w których inny opłukują sobie twarz czy myją zęby...
Ogólnie ogromny ruch na lotnisku, czy to dzień czy noc.
Ale jakoś dało radę.
To doświadczenie nauczyło nas, że z dziećmi warto dopłacić i wziąć lot z krótszą przesiadką, max 3-4h lub wykupić hotel. Nam to się jednak za bardzo nie kalkulowało bo wiza po ok 100zł x 4 plus hotel plus taxi to dość drogo te 14h przesiadki by nas kosztowały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 15 Kwi 2014 21:11 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Dorzucę kilka informacji, które brakowały mi przed zwiedzaniem Doha i nocką na lotnisku.
1) Po przylocie nie ma problemu, żeby wyjść na Arrival, jednak trzeba będzie tłumaczyć, czemu nie wysiadamy na Trasnfers&Departures - obsługa lotniska bardzo dobrze pilnuje, żeby nikt nie pomylił, gdzie wysiąść.
2) Wizę można otrzymać bez wypełniania żadnych dodatkowych druczków (których ja niestety szukałem, bo niektórzy turyści mieli dość spore żółte kartki) - a na pytanie o Hotel jaki mamy w Katarze wystarczy wytłumaczyć, że mamy długą przesiadkę.
3) O ile droga z lotniska do centrum jest według mnie bez najmniejszego problemu do pokonania na pieszo w 20-30 min, o tyle na powrót polecam zabrać taxi. Różnica odległości między terminalami jest dość spora.
4) Ze spaniem na lotnisku tak, jak już napisano nie ma problemu, a co więcej nie ma też problemu, aby wejść do jednej z silent zone po powrocie ze zwiedzania miasta. Poza tym silent to one się chyba tylko nazywają, bo hałas jest dość spory. Same leżanki mają profil taki, że rano myślałem, że nie dam rady się podnieść - no ale nic miało być tano, a nawet darmowo, a nie komfortowo :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 15 Kwi 2014 21:26 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Jak się wybieramy na pieszo do centrum to mozemy bez problemu wrócić na terminal na którym dostaliśmy wizę i potem bezpłatnym busem przejechac na terminal departures.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Maj 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
nie wiem czy to ten wątek, ale nic nie znalazłam przez wyszukiwarkę..
czy ktoś korzystał z wycieczek po Dosze dla pasażerów tranzytowych Qatar?
dokładnie o te wycieczki chodzi: http://www.qatarairways.com/english_glo ... -city-tour
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 05 Lis 2014 20:16 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 7
Witam.
Lecę liniami Qataru do BKK przez Dohę, mam 9.30 przerwy, będę na nowym lotnisku o 23.00 Proszę o podpowidż, jak mogę wyjść do miasta ,taxi czy z buta, gdzie wiza, są kantory ?, czy z miejscami do spania nie ma problemu, może jakieś sugestie, Za każdą wskazówkę dziękuję.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:05 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
juliaka napisał(a):
nie wiem czy to ten wątek, ale nic nie znalazłam przez wyszukiwarkę..
czy ktoś korzystał z wycieczek po Dosze dla pasażerów tranzytowych Qatar?
dokładnie o te wycieczki chodzi: http://www.qatarairways.com/english_glo ... -city-tour


Podbijam watek - bede mial przerwe w Doha i sie zastanawiam czy to w ogole dziala i czy warto??? Ktos, cos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:13 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 180
Działa jak najbardziej. Warto! Mnie te ok. 3h wystarczyły, żeby zobaczyć to miasto w stopniu zupełnie satysfakcjonującym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 20 Sie 2015 12:47 

Rejestracja: 20 Sie 2015
Posty: 1
Martini napisał(a):
Witam,

Wielu z nas zapewne kupiło bilety gdzieś do Azji w nowej promocji Quatar i mają bardzo niewygodne i długie przesiadki na lotnisku w Doha. Zakładam temat bo nigdzie nie widziałem aktualnych informacji jak to lotnisko obecnie wygląda. Czy jest tam miejsce, żeby się położyć gdzieś. Słyszałem o strefie spania ale są to nie potwierdzone informacje. Słyszałem też, że hotele są nieziemsko drogie? Czy gonią za to jak się człowiek rozłoży plackiem na jakimś korytarzu czy w jakimś rogu? Wszystkie informacje jakie są w internecie o tym lotnisku pochodzą z okresu sprzed remontu. Mówiło się też o tym, że można w kaplicy się rozłożyć i tam za to nikt nie goni ale Panowie opisujący to zdarzenie mieli duże wyrzuty sumienia, żeby to robić bo było tam pełno ludzi i tego nie zrobili. Ponoć też panuje tam wielki mróz bo klima działa na pełnych obrotach więc trzeba długie spodnie mieć koniecznie i najlepiej bluzę z kapturem w podręcznym. Ja lacę do BKK 5 IV. Po tym terminie na pewno zdam relacje z tego lotniska bo mam tam przesiadkę i czas oczekiwania 14h30min. Czy można alkohol pić jak się kupi wcześniej w WAW na bezcłówce? Może się przydać na lepszy sen :)
Pozdrawiam podróżników.



Ogólnie ponawiam temat. Mamy druga połowe 2015 rku, nie widze żadnych nowych wpisów,a aktualne informacj w tej w kwestii mogą odbiegać od tych sprzed kilku lat. Mam stopover pomiedz 19:30 a 8 :30 w Doha. Wiem już ze hotel idarmowa wiza mi sie nie należa. Jak jest z posiłkami-czy są te darmowe, czy jest sporo miejsc d spanie, czy warto iść na miasto-tzn ile trwaja odprawy itd bo jeśli ląduje 19:30 a formalności , przejścia itd zajmą mi 2/3 h a być muszę ze 2 przed wylotem- to nie ma dużo czasu. a w BGKK bede na sylwestra wiec może warto sie wyspać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Lis 2015 14:52 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
tez jestem ciekaw jak jest teraz...w marcu bede mial 8 godzin postoju..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Lis 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Podbijam temat.
Jak ktoś ma aktualne info.
Przy obecnej promocji wysyp pytań gwarantowany. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 08 Mar 2017 11:49 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Odkąd otworzyli nowy terminal - zero informacji. Może ktoś podpowiedzieć cokolwiek nt. spania itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 08 Mar 2017 12:17 

Są tzw. silent rooms, gdzie masz wygodniej rozkładane krzesła. Jest cicho, ale o miejsce tam trudno, szczególnie jak przylatujesz późno. Ja wziąłem śpiwór i przespałem się na podłodze w tej strefie ciszy. Było ok. Tych stref na lotnisku jest kilka.
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 08 Mar 2017 12:44 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
O godzinie ok. 2 w nocy ciężko znaleźć miejsce w silent roomie. Tak jak wiadomo jest tam dość zimno i ludzie się kręcą. Mimo wszystko dość dobre miejsce do spania.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 08 Mar 2017 12:56 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Lądujemy z rocznym dzieckiem o 0:30 wiec może być lipa... Dalsza podróż dopiero o8 rano. Sprawdzalem saloniki, ale ceny są zaporowe. Kombinuje tez z hotelem, ale jeśli mam płacić koszt wizy, żeby tylko wydostać się do niego to tez się średnio kalkuluje;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 08 Mar 2017 12:58 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
To ja dorzucę jeszcze od siebie - dobrym miejscem do zdrzemnięcia się są place zabaw. Oznaczona na mapkach jako "Play area", duże, wygodne sofy i do tego "pufy" pod nogi. Dla zdesperowanych ze śpiworem sztuczna trawa. Mieliśmy całą nockę czekania, jakoś tak od 22 czy 23. Wszystkie "Quiet room" były wypełnione łącznie z podłogami, a na placu zabaw tłumu dzieci nie było. W ogóle nikogo nie było, poza jednym Azjatą śpiącym z głową na plecaku.

Edit:
Jakie koszty wizy????
Wiza jest za darmo i do załatwienia przez internet.
Z tym, że (chyba) musisz lecieć z Qatar Airways.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group