Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lis 2014 19:03 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Polecacie podróż do Moskwy z SE?

Jakie sa potrzebne dokumenty aby odwiedzić ten kraj bez biletu z formy turystycznej, tylko na własną rękę z Simple Express?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 21 Lis 2014 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Ja jechałem ecolines i dało się przeżyć choć to długa droga.

Przede wszystkim potrzebna jest wiza a żeby dostać wizę potrzebny jest voucher turystyczny i ubezpieczenie.
http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... cle&id=643
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lis 2014 19:28 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
dzięki.
a jak udało Ci się zdobyć voucher turystyczny i gdzie załatwiałeś ubezpieczenie... i o co chodzi z tym obowiązkiem zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji.

Bardzo proszę o wskazówki.

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lis 2014 19:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Poszukaj na forum, to znajdziesz

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lis 2014 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
konrad1617 napisał(a):
dzięki.
a jak udało Ci się zdobyć voucher turystyczny i gdzie załatwiałeś ubezpieczenie... i o co chodzi z tym obowiązkiem zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji.

Bardzo proszę o wskazówki.

pozdrawiam!


Można wizę załatwić przez pośrednika lub przez pośrednika załatwić sam voucher i o wizę starać się samemu. Ubezpieczenie załatwiałem bodaj w signal iduna (ale mogą też być inne tylko trzeba sprawdzić). Meldunek w moim przypadku sprowadzał się do zdobycia pieczątki z jakiegoś urzędu w Irkucku (gdzie byli mocniej zdziwieni niż ja o co mi chodzi) na kwicie który dostałem przy wjeździe ale i tak nikt tego nie sprawdzał przy wyjeździe (co nie znaczy że tak musi być zawsze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2014 20:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Ecolines ostatnio miało oferte z Warszawy do Moskwy za 200zł do któregoś grudnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lis 2014 16:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lis 2014 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D

-- 26 Lis 2014 19:09 --

Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lis 2014 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Ja jechałem z Katowic do Petersburga i powrót autobusami (PB+SE) i nie polecam :|

Kosztowało nas to tyle co najtańsze możliwe bilety.

Katowice-Warszawa 1 zł, Warszawa-Wilno 12zł, Wilno-Ryga 12zł (nocleg w Rydze), Ryga- Petersburg 12zł.

Petersburg-Ryga 12zł, Ryga-Wilno 12zł, Wilno-Warszawa 12zł, Warszawa-Katowice 1zł.

W tamtą stronę jeszcze spoko bo mieliśmy nocleg w Rydze.
A powrót bez noclegu (żeby zaoszczędzić czas, w dodatku zwiedzaliśmy już nie raz Wilno, Rygę, Tallinn) trwał ok 34 godziny i to był koszmar :!:
Jestem "większy" i nie bardzo mieszczę się z nogami w autobusach.

Dla wytrwałych, dla których tyle godzin w autobusie to nic -polecam , bo można super tanio dotrzeć do Rosji.

Z drugiej strony w promo można polecieć np LO z Warszawy do Petersburga za 399zł RT, więc teraz wybrałbym zdecydowanie tę opcję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lis 2014 20:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Ile teraz kosztuje wiza do rosji plus ubezpieczenie plus agencja posrednictwa dla nie-studentow? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lis 2014 20:11 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
michcioj napisał(a):
Ile teraz kosztuje wiza do rosji plus ubezpieczenie plus agencja posrednictwa dla nie-studentow? :-)


przy okazji mógłby ktoś obeznany napisać ile dla studentów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lis 2014 20:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Tyle samo co dla nie studentów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Lis 2014 10:00 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
wtak napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D

-- 26 Lis 2014 19:09 --

Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D


Jeżeli chodzi o sam przejazd, to zburzył kilka moich stereotypów. Do tej pory za wschodnią granicę autobusem jechałem tylko raz, kilka lat temu, do Lwowa. No i nie miałem z tego dobrych wspomnień (mówię o samym przejeździe, nie o Lwowie, który jest wspaniałym miastem). Nauczony tym doświadczeniem obawiałem się trzech rzeczy: jakiegoś pijaństwa i imprezowania w autobusie, nachalnego namawiania do przewozu papierosowej kontrabandy i ostrego, długotrwałego trzepania na granicy.

Tu, nic takiego nie było. Współpasażerowie to głównie turyści rosyjscy lub odwiedzający rodziny w Estonii, normalnie, kulturalnie, żadnego przemytu czy kontekstu handlowego, na granicy stoi się równo godzinę w jedną i godzinę w drugą stronę. Co prawda po stronie rosyjskiej trzeba wyjść z autobusu, ale jest to tylko formalne sprawdzenie dokumentów.

Autobus wygodny, toaleta, zapełniony mniej więcej w 3/4 tak, że w jedną stronę miałem wolne miejsce obok siebie, w drugą stronę też, od połowy trasy. Zatrzymuje się tylko raz, w Narwie, przed lub po kontroli granicznej, na 10 min., w kiosku można kupić herbatę lub kawę. Drogi po stronie estońskiej bardzo dobre, po stronie rosyjskiej beznadziejne, dopiero przed samym Petersburgiem jest porządna autostrada z ciekawym oświetleniem.

I tak po 7 godzinach wygodnej jazdy za 28 euro RT trafiłem do Petersburga, o którym od dawna marzyłem. Tutaj to już nie ma co specjalnie polecać, bo Sankt Petersburg z okolicami to dla mnie pierwsza piątka europejska pod względem atrakcyjności turystycznej. Gdyby się jeszcze raz trafił tani przelot do Tallina, to z chęcią bym to powtórzył, nawet w środku zimy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group