Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:26 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
W Addis nie ma wiele do zobaczenia.Spedzilem tam 2 pelne dni. Merkato podobalo mi sie. Gwar, wszechobecni sprzedawcy oferujacy wszystko. Od kur po dywany, przyprawy. Trzeba uwazac na grupki kieszonkowcow w Merkato jak i rowniez wookolo hoteli ktore daje Ethiopian. Naszczescie stracilem tylko pare birow choć znajomy prawie stracił iphona:D Trzeba się pilnować. Wszędzie sporo zebrzacych dzieci i dorosłych . Najlepszy kurs wymiany widzialem na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Nie wiesz, czy jest cos ciekawego w zasiegu jednodniowej lub dwudniowej wycieczki za miasto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Szukałem właśnie coś takiego ale nic nie znalazłem.Krecilem się po mieście i jakoś zlecial czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Kwi 2016 23:36 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 32
Czyli oprócz wspomnianych kieszonkowców, biały może czuć się swobodnie? W jaki sposób dojechałeś do Merkato i które hotele zapewnia Ethiopian?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Kwi 2016 23:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Gleba3 napisał(a):
Ogólnie dużo chodzilismy po różnych ulicach, chłonąc klimat - np. restauracje na ulicach, gdzie jedli zywe mięso zawinięte w injerę.

co to jest zywe mieso i injera ? ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Kwi 2016 00:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Indżera (injera) – rodzaj płaskiego pieczywa na zakwasie chlebowym, narodowego dania w Etiopii i Erytrei. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 21 Kwi 2016 01:21 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
adrian110 napisał(a):
Czyli oprócz wspomnianych kieszonkowców, biały może czuć się swobodnie? W jaki sposób dojechałeś do Merkato i które hotele zapewnia Ethiopian?


Ja miałem w 2 strony przydzielony hotel Ambassador wiec nie wiem jakie inne przydziela ET. Z hotelu dojazd lokalnym autobusem na Meskel Square 5 birow i potem 5 na Merkato. Nawet moga wyskakiwac z cena początkowa 100 wiec trzeba się twardo targować do 5.Nie placcie więcej. Na Merkato mieliśmy dziwne uczucie jakby byśmy byli atrakcją turystyczną wiec swobodnie się nie czuliśmy. Setki oczu skierowane na nas:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 21 Kwi 2016 05:55 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
michcioj napisał(a):
co to jest zywe mieso i injera ? ??


Powinienem użyć słowa "surowe", bo "żywe" już na szczęście nie było. Panowie siedzieli przy stoliku i opychali daniem składającym się z surowych pasków mięsa, które zawijali w kwaśne placki z miłki abisyńskiej (teffu) czyli w indżerę.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:18 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 5
Co do waluty. W styczniu za 1 USD płacono co ok 21 Birr. Cena jest urzędowa w bankach i w bankowym kantorze na lotnisku. Bardzo trudno jest wymienić birry na dolary. W banku trzeba pokazać paszport. W hotelu też wymieniają walutę. Ja podczas 4 tygodni w Etiopii korzystałem tylko z banków, raz z kantoru na lotnisku i raz wymieniałem pieniądze w hotelu. Czasem można też płacić w dolarach (np. hotel, sklep z pamiątkami). Na minibusy przydatne są drobne, bo to wydatek rzędu 1,5-3 Birr. Taksówki są relatywnie drogie, zwłaszcza w zestawieniu z ich poziomem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Maj 2016 10:12 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
czy na tym lotnisku jest co robić przez ok 9h, bo taki mam stopover ?
Jest tam jakaś kawiarnia czy coś w ten deseń?
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Maj 2016 11:13 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Jest, ale luksusów się nie spodziewaj. Jedna z sieci wifi dostępnych na lotnisku jest darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Maj 2016 11:25 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
To mam teraz pytanie o hotel od linii, otóż do Etiopii lecę ich narodowym przewoźnikiem potem 9h przerwy i Emirates do Dubaju. Czy ktoś ma doświadczenia czy wówczas tez przydziela hotel i dają free transit visa ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Cze 2016 19:33 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Zgodnie z ich strona internetowa
Cytuj:
For passengers whose connecting flight is over 8 and up to 24 hours, interline desk will facilitate hotel accommodation provided that such passengers have transit /entry visa.

My rowniez dostaliśmy hotel Ambassador na przesiadke w powrotna strone, ale razem z nami lotnisko opuszczal koles ktoremu dali hotel Panorama. Ambassador nie jest zbyt ciekawy...dodatkowo 3 posilki ktore oferuja dalekie od idealow, sniadanie procz jajek w postaci omleta lub jajecznicy i baked beansa niejadalne, nieswieze i w ogóle...okolica rowniez malo interesująca, sa jakies centra handlowe ale my wyszlismu do pobliskiego supermarketu po kawe i piwo i juz mielismy dosc, spaliny, zebracy wzrok ludzi...wystarczylo.
Góra
 Profil Relacje PM off
futrzak uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Lip 2016 07:26 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy możecie mi wyjaśnić co należy zrobić, aby już na lotnisku w Bangkoku czekała na mnie wiza, hotel i transfer w Addis Abbeba od Ethiopian?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lip 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
jak powiesz że masz długą przesiadkę i będzie jakiś przedstawiciel ET w pobliżu dostaniesz od ręki... ja tak mialem, ale oczywiście jak przyleciałem to Hotel mi się zmienił :D i dostałem wszystko od nowa w ADD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Lip 2016 15:40 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
nieraz dają a nieraz nie ten hotel....

jak kilka razy leciałem to nie było dłużej kolejki w ADD jak 2-3 osoby przede mną..

nawiasem mówiąc jutro wracam ET z BKK ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Lip 2016 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Na forum można przeczytać różne opinie na temat zwiedzania Addis Abeby. Bądź tak dobry i jeśli wyjdziesz na miasto, opisz dokładnie jak to wygląda. Wiele osób ma bilety które przewidują długiego stopa w A. A. i chętnie się dowiedzą dodatkowych szczegółów. Zresztą ja też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Lip 2016 11:10 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
szczerze mówiąc tam za bardzo w samej Addis nie ma co zwiedzać...
katedra, uniwersytet, muzemu narodowe, i wyjazd w góry na punkt widokowy, bazar

w górach nie byłem...

ja wziałem taksówke za 30 usd i mnie obwieźli, troszke trzeba sie targować...

więcej moge napisac troszke póxniej....

jako informacja praktyczna..
jeśli dostanie voucher na hotel w miejscu wylotu ( np. FCO czy BKK ) to po wylądowaniu w ADD trzeba podejść do okienka Ethiopiana i poprosić o "transit visa", to taka karteczka zafoliowana i dopiero iść do odprawy paszportowej... ( podaje sie te vouchery, boarding passy i oni sobie to czytają i dają karteczkę.. trwa to może 60 sek ;) )

generalnie sama Addis jakos mnie nie "zachwyciła" a atrakcje du... nie urywają...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 15 Lip 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
słabo z zwiedzaniem ADD, bo :
- gucio tam jest (w mieście)
- średnio z bezpieczeństwem (można trafić w nieciekawą okolicę)
- mało czasu -> przylatuje się ~7 wlatuje ~24, kolejki na paszportóce, zakwaterowanie, transfery.

wg mnie, są 2 opcje
1)powłóczyć się po mieście(przyjechać się tramwajem), kawę kupić i odpoczywać w kafejce(widziałem z dwie normalne i pełno "nienormalnych") lub w hotelu.
2) Wynająć auto/swojego szofera i pojechać za miasto w góry lub w poszukiwaniu "dzikich zwierząt"

na pewno nie polecam spędzić cały czas w hotelu :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 24 Paź 2016 22:56 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Macie namiary na jakiegoś sprawdzonego kierowcę w Addis Abebie, który będzie w stanie pokazać kawałek miasta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group