Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Paź 2016 23:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pamietam, ze w hotelu ambasador byla organizowana wycieczka po miescie - wydaje mi sie, ze za 20USD, nie wiem czy codziennie.

pospacerowalem kilka godzin po tym miescie i generalnie niewiele tam jest, ale zawsze warto zobaczyc.

jesli chodzi o kierowce, mozna zapytac w hotelu, albo zatrzymac jakies niebieskie taxi i negocjowac

jeden zwyczaj, dosc denerwujacy, to oplata za przysluge, typu wyciagniecie bagazu z busa, zapytanie o droge itd.

za kazda przysluge lokalni beda oczekiwac drobnej oplaty
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 lubi ten post.
michal.pppp uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 26 Paź 2016 16:39 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Nie napiszę nic nowego ale uwaga na kieszonkowców :)

w ADD modny jest sposób "na gazetę". Turystę okrąża kilku młodzieńców i jeden lub dwóch z nich oferuje gazetę dotykając nią nas, ale uwaga, pod gazetą kryje się druga murzyńska łapka, która otwiera kieszenie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 26 Paź 2016 18:18 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
To ja chyba byłem w innym mieście :)
Przespacerowałem się z hotelu Ambasador do muzeum bez jakiejkolwiek negatywnej zaczepki(wracałem przez Churchill Avenue ). Gdy złapała nas ulewa przypadkowa Etiopka użyczyła nam parasol i odprowadziła do najbliżej knajpki.
Obok hotelu jest parę supermarketów gdzie warto zaopatrzyć się w kawę (połowa cena hotelowej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
przywiozlem tylko kawe, mozna placic karta w sklepach

w niedziele jedyny kantor jaki spotkalem byl zamkniety, wiec warto rozejrzec sie za wymiana na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:58 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Miałem 2 długie przesiadki. Za pierwszym razem pojechaliśmy tramwajem na centrum LA GARE (2 BIR bilet) i przeszliśmy się pod pomnik lwa przy Ethiopian National Theatre(lokalizacja google), gdzie siedliśmy wśród miejscowych i chilowliśmy przy piwku (0.5l za 25 BIR)

Załącznik:
l1m.png
l1m.png [ 412.1 KiB | Obejrzany 1321 razy ]


Za drugim razem, podeszliśmy pod kościół Medhane Alem Cathedral (lokalizacja google), zrobiliśmy zakupy w Edna Mall oraz Friendship Business Center.

Załącznik:
k1m.png
k1m.png [ 516.08 KiB | Obejrzany 1321 razy ]

Załącznik:
k2m.jpg
k2m.jpg [ 66.77 KiB | Obejrzany 1321 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 17 Lis 2016 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mogles zdjecia zostawic do zagadki foto :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 22 Lis 2016 01:24 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Hej,
planuje za niedługo zwiedzić ADD w ramach 1 dnia layoveru dzięki ET - jak wygląda sytuacja z wycieczkami? Warto kupować jakąś, czy jednak lepiej iść na własną rękę?
Niby wygodnie i bardziej bezpiecznie jest jak się jakąś grupą zorganizowaną jest (jestem młodą kobietą), a jak bym sama zwiedzała, to troche się obawiam tych kieszonkowców. Ktoś był ostatnio w ADD i mógłby coś opowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Lis 2016 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
spędziłem w Addis jeden dzień na przesiadce i moja opinia brzmi "najgorsze miasto jakie widziałem na świecie" (a widziałem ich ze 100 na kilku kontynentach. Wyższą ocenę dałbym takim dziurom jak Uyuni w Boliwii czy Vientiane w Laosie).

Syf, pył, kurz a do tego położenie > 2000 m npm spowodowało (nie tylko u mnie, ale u kilku Polaków którzy też się wtedy przesiadali) problemy z oddychaniem. Nie znalazłem tam absolutnie nic ciekawego. Ulice rozkopane, zieleni praktycznie brak. Merkato w porównaniu do pierwszego lepszego bazaru na Bliskim Wschodzie czy Azji nie zachwyca absolutnie niczym (chodzi się po zastygłym błocie pomiędzy sprzedawcami dla których jesteś atrakcją turystyczną). Tour po mieście z hotelu kosztował 60 USD - nie wzięliśmy ale raczej nie żałujemy, bo przejeżdżając przez miasto 2x taksówką i 2x autobusem nie zauważyliśmy absolutnie nic, co by nas zainteresowało.

Na plus za to ludzie - nie spotkaliśmy się z "oczekiwaniem zapłaty" za cokolwiek, kilka osób w tym jeden taksówkarz okazało się bardzo miłych i pomocnych i nieźle mówiących po angielsku. Chociaż możliwe że mieliśmy farta - inni Polacy, których spotkaliśmy potem w samolocie, zostali "oprowadzeni" po Merkato przez jakieś pana, który potem w otoczeniu kolegów zażądał od nich 1000 birr, które musieli zapłacić.

Aha, na Merkato jeden na oko 12-letni kieszonkowiec próbował buszować nam po kieszeniach - oczywiście nic na wierzchu nie mieliśmy i bardziej z rozbawieniem obserowaliśmy jak się czai i uczy fachu :D ale piszę ku przestrzodze, choć porządne pilnowanie swoich rzeczy to raczej standard w zatłoczonych miejscach

PS. Może to brzmi jak opis człowieka który po raz pierwszy zetknął się z biedą ale a) jest to stolica stosunkowo rozwiniętego kraju więc spodziewałem się tu jednak większej cywilizacji b) bywałem w znacznie biedniejszych miejscach i nie byłem nimi w ogóle zdegustowany - w przeciwieństwie do Addis
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 26 Lis 2016 22:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
luxyfer napisał(a):
spędziłem w Addis jeden dzień na przesiadce i moja opinia brzmi "najgorsze miasto jakie widziałem na świecie" (a widziałem ich ze 100 na kilku kontynentach. Wyższą ocenę dałbym takim dziurom jak Uyuni w Boliwii czy Vientiane w Laosie).


to chyba nie byles w Dzakarcie..:-)

a na serio, to z opisem sie zgadzam. do mnie tez przyczepilo sie dwoch panow "przewodnikow" i koniecznie chcieli mi pokazac miasto, idac za mna krok w krok i zagadujac. dopiero zdecydowane nie ich ostudzilo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Lis 2016 23:20 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
potwierdzam w 100 % co napisane jest powyżej.... (luxyfer)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Lis 2016 23:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w Etiopii jest wiele atrakcji, chocby dolina Omo albo gory, na pewno atrakcja nie jest ADD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Lis 2016 23:28 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
pewnie tak.... tylko że ten temat jest o stopoverze w ADD..
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 17 Gru 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Moje wrażenia po 17 godzinach w ADD:

Syf niesamowity, tylko z Indiami można porównać. Natrętni żebracy (jeden musiał po głowie dostać, żeby odpuścił), brak prądu w jedynym wartym obejrzenia muzeum. Miasto głośne, nieprzyjazne.

Hotel Empire sponsorowany przez Ethiopiana ok, gdyby nie brak ciepłej wody...

UWAGA - pracownica hotelu zasugerowała nam zwiedzanie miasta za 28 USD. Po zakończeniu zwiedzania przewodniczka upierała się, że to miało być 28 USD za godzinę. Nie dostała nic, za to ja na Whatsappie dostawałem od niej opisy, co mi zrobi jak mnie złapie. Jak sobie wyobraziłem maczetę w plecach to w powrotnej drodze już nie korzystałem z hotelu od Ethiopian tylko spędziłem ten czas w saloniku (wstęp tylko *G).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 17 Gru 2016 15:34 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
widocznie wygladales na business class :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 20 Gru 2016 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
@‌BusinessClass‌ jesteś pewny, że nie było ciepłej wody? Krany mają ustawione na opak :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 17 Sie 2017 21:31 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Bede w Addis 2 dni (1 noc), jako podroz sluzbowa. Czy jest tam bezpiecznie ? Jakie hotele polecacie o europejskim standardzie ? Jakie sa ceny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Sie 2017 21:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
zdecydowanie Sheraton.

bezpiecznie, wyciagaja kase, wiec przygotuj jakies drobne na napiwki itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 17 Sie 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Co do bezpieczeństwa to nie jest źle oczywiście jak się pilnujesz i nie chodzisz tam gdzie nie trzeba, z hoteli jak firma płaci to Hilton w centrum byłby dobrym wyborem my byliśmy w jednym z zapewnianych przez ET ( położony przy linii tramwajowej) i tragedii też nie było, ogólnie ADD jest mało ciekawe i nie za dużo tam do zobaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off
martaa1 lubi ten post.
martaa1 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 18 Sie 2017 20:31 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Prswdopodobnie bedzie to hotel jupiter. Opinie ma ok wiec mysle ze ta jedna noc przetrwam. Spacerowac nigdzie nie zamierzam. Lece etiopian airlines wiec jakos to bedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Sie 2017 17:07 

z hotelami roznie, ja spalem tam w kilku, kazdy w miare taki sam, jedynie darmowym jedzeniem sie roznily, gdzie niegdzie bufet w innych menu, miasto samo w sobie bezpieczne, mozna chodzic wzdluz i wszerz, aczkolwiek doslowie nic tam nie ma i jest niezly brud wszedzie, kawe wbrew pozorom ciezko kupic chyba ze ktos chce placic 100zl za paczke :D to mu sie uda, ogolnie warto nie nosic jakichs drogich rzeczy przy sobie gdyz widok iphone moze zrobic z normalnego czlowiek zlodzieja zwlaszcza ze jakby go sprzedal to by wyzywil rodzine przez 2 lata

to chyba jedyne miasto w ktorym bylem w ktorym nie ma nic do zobaczenia poza "zyciem zwyklych ludzi" ktore jakos samo w sobie jest malo interesujace (w porownaniu do innych krajow afryanskich)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group