Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 02 Lut 2017 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Korzystał ktoś może z pakietu ubezpieczeń "Podróż bez zmartwień" dodawanych do karty debetowej Raiffeisen?

http://raiffeisenpolbank.com/klienci-in ... n-do-karty

W sumie (na szczęście) jeszcze nie miałem okazji korzystać, ale może jest ktoś, kto sprawdził ich działanie w praktyce? Bo pakiet wydaje się całkiem sensowny. Zapłaciłem teraz tą kartą za nocleg 119€, wyszło po bandyckim kursie 540zł jakoś więc ok. 40zł jestem w plecy, ale traktuję to właśnie jako koszt ubezpieczenia dla mnie i osoby towarzyszącej.

Myślę, że fajna opcja (ale i tak mam nadzieję, ze się nigdy nie przyda).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#962 PostWysłany: 07 Lut 2017 12:56 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 211
Loty: 90
Kilometry: 112 253
niebieski
A czy za to nie ma jakiejś dodatkowej opłaty miesięczniej?
_________________
[WRO]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
GregPepe napisał(a):
A czy za to nie ma jakiejś dodatkowej opłaty miesięczniej?


3zł miesięcznie, ale i tak jest to obligatoryjna opłata za kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 16 Lut 2017 16:40 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Mareckipl napisał(a):
seal napisał(a):
Pytanie tylko czy nowo wydawane karty przez BNP w ramach Cobrand są jeszcze wydawane pod ten właśnie regulamin.

Niestety nie, wszystkie karty otwarte po 12.09.2016 obowiązuje tabela prowizji w której jest 2 lub 3% opłaty za przewalutowanie w zależności od typu karty.
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1502436

Podpisałem dziś umowę o kartę MAM BONUS (jest promocja - walizka gratis: bgz-bnp-paribas-karta-kredytowa-mam-bonus,1499,106984) i w regulaminie mam jak byk że transakcje idą po kursie Mastercard:

Kod:
Art. 12. Transakcje w walutach obcych
1. Transakcja przy użyciu Karty powinna zostać wykonana w walucie, która została uzgodniona między Kredytobiorcą a Akceptantem lub podmiotem realizującym Transakcję wypłaty gotówkowej.
2. Rozliczenie Transakcji walutowej wykonanej w walucie obcej przez MasterCard i jej zaksięgowanie przez Bank powinno nastąpić bez zbędnej zwłoki, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z konieczności dokonywania rozliczeń międzynarodowych.
3. Na Miesięcznym wyciągu dla Transakcji dokonywanej w walucie obcej, Bank prezentuje zastosowany kurs przewalutowania MasterCard, zgodnie z ust. 4.
4. Kwota Transakcji walutowej wykonana w walucie obcej jest przeliczana według kursu przewalutowania MasterCard. Informacje o kursach przewalutowania MasterCard są dostępne na oficjalnej stronie MasterCard https://www.mastercard.com/plp/klienci-indywidualni/currency-conversion.html
3
w postaci kalkulatora umożliwiającego Kredytobiorcy weryfikację zastosowanego kursu przewalutowania Transakcji.
5. Kurs przewalutowania MasterCard podlega zmianom bez ograniczeń co do częstotliwości i zakresu zmian bez obowiązku wcześniejszego zawiadamiania Kredytobiorcy. Kurs przewalutowania zastosowany przez MasterCard przy Transakcji to kurs obowiązujący na moment rozliczenia Transakcji, czyli na moment, w którym MasterCard dokonuje przetworzenia Transakcji. Zatem data rozliczenia Transakcji może różnić się od daty dokonania Transakcji.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
seal uważa post za pomocny.
 
      
#965 PostWysłany: 16 Lut 2017 17:00 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Niektóre banki przeliczają transakcje walutowe po swoim kursie, gorszym niż kurs organizacji (prowizja ukryta w kursie).
Inne przeliczają po kursie organizacji, a prowizje naliczają dodatkowo - tu zdaje się występuje ten drugi przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 16 Lut 2017 17:24 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Ani w regulaminie https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1502744 , ani w TOiP https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1502711 nie ma informacji o prowizji, więc wygląda na to, że jest przeliczna wg kursu MasterCard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 16 Lut 2017 18:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
mucha: to by była świetna wiadomość :) byłaby to chyba jedyna karta kredytowa Mastercard rozliczana bezpośrednio do PLN, jest kilka VISA ale kursy VISA szczególnie USD i EUR są ciut gorsze od MasterCarda. Ja miałem sprawdzić cobrandy dawnej Sygmy ale nie miałem na razie jak dotrzeć do sklepu Euro czy Obi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 16 Lut 2017 19:29 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
@mucha, jaką toip ci dali jak podpisywałeś umowę, tą z czerwca do tej konkrenie karty, czy tą z września, ogólnie do wszystkich kart?
Super by było, gdyby nie było prowizji, ale mam obawy że jednak że ta nowsza toip (z września 2016) obowiązuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#969 PostWysłany: 16 Lut 2017 20:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@‌Marysiek‌ otrzymałem regulamin, identyczny jak ten tutaj.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#970 PostWysłany: 16 Lut 2017 21:12 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
@mucha, tylko sam regulamin? A taryfy opłat i prowizji ci nie dali?
Kluczowa jest taryfa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 16 Lut 2017 22:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@Marysiek dla mnie kluczowy jest regulamin. TOiP osobnej nie dali, ale na stronie jest obecna i nie ma tam wzmianki o transakcjach w walucie. Nie wiem jaką tabelę z września masz na myśli.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#972 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:03 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Na stronie z ofertą tej karty jest odnośnik do dokumentów - wszystkie te dokumenty to do produktów po dwanej Sygmie, karta MamBonus też jest takim produktem - wydaje się więc że wszystko jest w porządku i że mamy kartę kredytową rozliczaną do PLN po kursie Mastercard. [url]Link: https://www.bgzbnpparibas.pl/klienci-in ... tach-banku[/url]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#973 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:18 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
mucha napisał(a):
@Marysiek dla mnie kluczowy jest regulamin. TOiP osobnej nie dali, ale na stronie jest obecna i nie ma tam wzmianki o transakcjach w walucie. Nie wiem jaką tabelę z września masz na myśli.


Mam na myśli tabelę do której link jest w poście #951 tego wątku.
Regulamin określa po jakim kursie przeliczane są transakcje, ale nic nie mówi na temat prowizji od transakcji w walucie, wiele banków przelicza po korzystnym kursie, a oprócz tego księguje prowizję jako odrębną transakcję (najczęściej 2-6% wartości transakcji).
Nie podpisywałeś że zapoznałeś się i z regulaminem i z TOiP?
Żeby było jasne - przypuszczam że masz rację, że prowizji nie ma, ale biorąc pod uwagę tą TOiP z września. w której są określone prowizje od transakcji walutowych kartami kredytowymi, nie można być tego na 100% pewnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 17 Lut 2017 13:40 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
poszła niewielka płatność na 1,32 $
blokada na 6 PLN

dam znać jak się zaksięguje

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Marysiek lubi ten post.
 
      
#975 PostWysłany: 18 Lut 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Trochę z innej beczki:
Czy ktoś korzysta albo zna rozwiązanie jak wycofane już prepaidowe walutowe karty BZWBK? Chodzi o to, żeby nie musieć nigdzie podawać danych osobowych a móc robić zakupy w internecie wybierając kartę kredytową (najlepiej w dolarach) jako formę płatności. Szukam już takiego rozwiązania "anonimowych" płatności jakiś czas, ale ostatnio chyba inwigilacja idzie pełną parą, bo jak nie rejestracja SIM, to właśnie wycofywanie produktów dla których nie trzeba podawać prawdziwych danych czy skanów dokumentów.
Ewentualnie sposób na anonimowe konto i jego zasilenie w PayPal (moja próba z generatorami danych i zmianami IP skończyła się na tym, że mam zablokowane $ na dwóch kontach więc się poddałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 18 Lut 2017 17:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@‌IceWolf‌: to znasz? https://www.viabuy.com/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#977 PostWysłany: 18 Lut 2017 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
@‌seal‌ znam, ale koszty wydania/utrzymania karty są kosmiczne, więc w moim przypadku to nieopłacalna opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 18 Lut 2017 19:40 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
Szybkie pytanie w tym temacie:
z ktorego banku i jaka Kredytowa w tym momencie ? Rozliczenia USD i/badz innych walut niz EUR/GBH

Sorry, probowalem sie przebic przez ten topic, ale za duzo postow i w duzej czesci generalnie o debetowkach, a ja potrzebuje normalnej, zwyklej karty kredytowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 18 Lut 2017 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Visa z Getina lub Banku Pocztowego - przewalutowanie na PLN po kursie Visa, bez dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 20 Lut 2017 15:55 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
za 1,32 $ wyszło 5,38 PLN
tyle samo wypluwa kalkulator na stronie mc

transakcja z 17.02, księgowanie 19.02

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kate1974 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group