Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
#1501 PostWysłany: 30 Cze 2018 14:59 
Awatar użytkownika

srebrny
@modessef1 przy dobrych wiatrach zdążysz ogarnąć Revoluta

#1502 PostWysłany: 30 Cze 2018 15:22 

odpowiadając sobie samemu na własne pytanie, odpowiadam, że w ING jest możliwość otworzenia konta w EUR i przypięcia go do standardowej karty debetowej w PLN. Można to zrobić online, tak, że jestem uratowany.

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 20 Sie 2018 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Profil Relacje PM off  

#1503 PostWysłany: 02 Lip 2018 22:23 

Loty: 84
Kilometry: 193 381
Widzę, że wiele OTA premiuje karty kredytowe Visa. Ceny w wyszukiwarkach są podawane właśnie dla płatności taka kartą. No i trafia mnie bo ja akurat mam Wizz MasterCard od Raiffeisena. No i z nia jest drożej 80-100zł. Ale też z drugiej strony karta kredytowa nie jest darmo. Co radzicie dla płatności w OTA żeby zmniejszyć/uniknąć tej opłaty?
 Profil Relacje PM off  

#1504 PostWysłany: 02 Lip 2018 23:18 

srebrny
@rafafi np. Visa M&M z mBanku. Jak nie chcesz aplikować specjalnie dla tych paru transakcji to znajdź kogoś z taką kartą, chętnych pewnie nie zabraknie bo ktoś będzie mógł nabić sobie mile :)
gorny77 lubi ten post.

#1505 PostWysłany: 03 Lip 2018 08:49 

Witam
Mam do was pytanie z jakich bankomatów korzystać w Szkocji mając kartę: walutową, kantor walutowy alior bank oraz kartę walutową z banku milenium, w funtach aby nie płacić prowizji za wypłatę pieniędzy z bankomatu, na co mam zwracać uwagę.
Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#1506 PostWysłany: 03 Lip 2018 09:39 

niebieski
kartą alior kantoru bezpłatnie wypłacisz kasę tylko raz w miesiącu
następne wypłaty kosztują zdaje się 9 PLN

zwróć uwagę, żeby kartę obciążać w walucie którą wypłacasz
bankomaty mogą proponować przewalutowanie i obciążenie karty w PLN-ach co jest niekorzystne ( tym bardziej w przypadku kart walutowych, ponieważ bank jeszcze raz wymieni złotówki na walutę po swoim kursie )

pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#1507 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Loty: 179
Kilometry: 297 749
złoty
@rafafi
Visa z GetIn jest traktowana przez OTA jako kredytowa i rozliczana po kursie organizacji.

#1508 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:35 

Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Diners Club Premium Vintage. Opłata po pierwszym roku 1000 PLN, w pierwszym obniżona do 500. W cenie m.in. 10 wejść do saloników, ubezpieczenie bez konieczności aktywacji, program lojalnościowy.
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.

#1509 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:47 

Loty: 28
Kilometry: 63 468
niebieski
10 wizyt z Diners Club PREMIUM VINTAGE, o ile w ciągu 30 dni przed datą wizyty w saloniku dokona kartą Diners Club obrotu na łączną kwotę minimum 1 000 PLN (Operacje gotówkowe i bezgotówkowe za zakup towarów lub usług)...
 Profil Relacje PM off  

#1510 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:49 

srebrny
Wątek lekko ożył, to wspomnę tutaj o niby-promocji, z której właśnie skorzystałem- bo czemu nie, skoro dają za darmo.

mBank: Dla obecnych użytkowników kont z gamy "Aquarius" lub tych, którym się chce spełnić warunki, mBank proponuje w tej chwili zamianę rachunku na nowy-stary 'mKonto Intensive' oraz wydanie karty Visa Świat.
Jako dotychczasowemu użytkownikowi Aquarius, było mi "wszystko jedno", a rachunek ma lekko korzystniejszą TOiP niż poprzednie.

Promocja obowiązuje do 31.08 i daje 6-miesięczne zwolnienie z opłaty za rachunek oraz kartę. Czyli jeśli zamienicie rachunki dziś to opłata nie będzie obowiązywać do stycznia włącznie. Zatem oferta "jak znalazł", jeśli ktoś planuje podróże w tym okresie.

Po 6 miesiącach, zwolnienie z opłaty za rachunek następuje przy wpływach >= 7000zł lub depozytach 200 000zł. Visa Świat niestety nie ma wyszczególnionych warunków zwolnienia z opłaty (10zł/miesiąc).
Zatem trzeba albo przeżyć albo zastrzec i zamówić inną, darmową debetówkę- bo wszystkie inne są darmowe do tego wariantu konta.

Sama Visa Świat o tyle ciekawa, że- w wariancie promocyjnym, darmowym- to jedna z najlepszych ofert na polskim rynku bankowym dla podróżników.
Wypukła Visa przeliczania po kursach organizacji- a te ostatnimi czasy się jakby polepszyły.
W dodatku bezprowizyjne i nieograniczone wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Sugerowane zastosowanie to przede wszystkim kraje z mniej popularnymi walutami oraz kraje z rozpowszechnionym użyciem gotówki- w obu sytuacjach Revolut prawdopodobnie okaże się nie aż tak korzystny.
Kursy Visa International są w miarę przewidywalne i wciąż sensowne dla niszowych walut. Revolut lubi natomiast zapodać kurs "z księżyca".

Sam wykorzystam Visę Świat na pewno na Ukrainie, a kto wie, może jeszcze gdzieś ;) Po powrocie nie omieszkam zaprezentować porównania kursów z Revolutem.
 Profil Relacje PM off  

#1511 PostWysłany: 03 Lip 2018 11:59 

niebieski
@john_doe
w noble wystarczy wpływ 10k i konto z kartą są darmowe
przewalutowanie po kursie visa, wypłaty darmowe

pozdrawiam
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
gamera uważa post za pomocny.

#1512 PostWysłany: 03 Lip 2018 12:37 

niebieski
Używałem ostatni rok karty visa świat - była w promocji w 1 roku za free i tak rewelacyjnych kursów nie było, zdecydowanie za revolutem. Jak dochodzi opłata 10zl, niby niska kwota, ale jak posiada się alternatywy jak revolut czy dipocket to mija się to z sensem.

Korzystanie z jakiegokolwiek tworu Czarneckiego?
 Profil Relacje PM off  

#1513 PostWysłany: 03 Lip 2018 12:51 

Loty: 119
Kilometry: 321 499
niebieski
aragonix napisał(a):
Korzystanie z jakiegokolwiek tworu Czarneckiego?

Mam konto w Noble Banku z kartą Visa Platinum i mogę spokojnie polecić. Wpływ 10 tyś. i spokój. Wypłaty za free na całym świecie. Karta sprawdziła się między innymi w Wietnamie, Singapurze, Peru, Boliwii, Islandii i jeszcze w kilku innych krajach. Kursy popularnych walut gorsze niż w Revolucie, ale np. w Peru niektóre bankomaty wypłacały z Visy Noble Banku bez prowizji, gdzie za wypłatę Revolutem wołali 18 PEN. Do tego karta Noble Banku często wykrywana jest jako kredytowa. Jak dla mnie Revolut i Noble to jest najlepszy zestaw na wyjazd.

Jeśli ktoś się woli bawić w politykę jego sprawa. Ja idę tam gdzie jest taniej i dobra obsługa.
 Profil Relacje PM off  

#1514 PostWysłany: 03 Lip 2018 14:11 

niebieski
Instytucje Czarneckiego same zapracowaly sobie na takie, a nie inne traktowanie.
Niczym szczególnym nie wyróżnia się ta oferta, żeby zachęciła do przejścia tam.
 Profil Relacje PM off  

#1515 PostWysłany: 03 Lip 2018 14:22 

Loty: 119
Kilometry: 321 499
niebieski
aragonix napisał(a):
Instytucje Czarneckiego same zapracowaly sobie na takie, a nie inne traktowanie.

Podobnie jak mBank, NeoBank, PKO BP, Alior Bank i jeszcze kilka innych, więc nie bardzo rozumiem tego uprzedzenia tylko do jednej z tych instytucji. ;)
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.

#1516 PostWysłany: 03 Lip 2018 14:38 

niebieski
Nie ten dział i nie ta dyskusja. Każdy używa tego co mu jest wygodniej w danej chwili. To, że zdecydowanie wyżej cenie mBank, citi czy też bz wbk, wynika głównie z jakości oferowanych przez te instytucje usług i produktów i nie ma nic z wspólnego z ledwo dyszaca grupa Getin.
 Profil Relacje PM off  

#1517 PostWysłany: 03 Lip 2018 19:53 

Mam do was pytanie czy możecie mi polecić bankomaty w Szkocji które nie będą podwójnie przewalutować moich pieniędzy pomimo tego że mam konto walutowe w funtach w aliorze master card, jak również planuje otworzyć konto walutowe w milenium?
 Profil Relacje PM off  

#1518 PostWysłany: 03 Lip 2018 21:59 

Trzeba czytać co się akceptuje na ekranie i odrzucać DCC - wtedy nie ma znaczenia jaki bankomat wybierzesz.
 Profil Relacje PM off  

#1519 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:28 

srebrny
aragonix napisał(a):
Używałem ostatni rok karty visa świat - była w promocji w 1 roku za free i tak rewelacyjnych kursów nie było, zdecydowanie za revolutem. Jak dochodzi opłata 10zl, niby niska kwota,

Zaglądam regularnie na kalkulator Visy i kursy "głównych" walut różnią się o ok 1-1,5gr w/s do interbank z Revoluta. Czy to "znacząco"- wątpię. Czy powód, żeby użyć Revoluta do głównych walut w normalnej sytuacji- zdecydowanie! :)

Sprawy z Revolutem mają się zgoła odmiennie, (zwłaszcza jeśli jest weekend!) a Ty masz zapłacić w hrywnach, rublach, bathach, w quetzalach gwatemalskich i pewnie ładnych kilku innych walutach, przy których kursy Revoluta bardzo odbiegają lub mogą odbiegać od mid-market. Na community ktoś pokazywał screeny z Gwatemali własnie i spread ok 5%!!! No to sorry.
No i wypłaty z bankomatu...

oslo01 napisał(a):
bankomaty w Szkocji które nie będą podwójnie przewalutować moich pieniędzy pomimo tego że mam konto walutowe w funtach w aliorze

Jeśli masz rachunek / kartę Alior lub Alior Kantoru w FUNTACH, to nie używaj w Szwecji, bo stracisz na tym ok 10%. Jest wątek o AK i o tym, których kart używać do jakich walut. W Szwecji- karty USD.
 Profil Relacje PM off  

#1520 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 11 580
HON fly4free
Tam jest mowa o Szkocji, nie Szwecji :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 84  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cichyy, Krzysztof76, lukste9, maczala1 oraz 9 gości