Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 23 Sie 2013 20:33 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 30
Co to tych warunków to jeszcze bym zwrócił uwagę na Nordea Ulubione. Wszystko co wymieniłeś się zgadza, jedyne może być mały zgrzyt z wypłatami z bankomatów (jest napisane że za darmo tylko w USD i EUR co ogranicza mocno pulę krajów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 26 Sie 2013 13:50 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Dziekuję za porady. Wybór padł na aliorsync.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Sie 2013 18:58 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Deutsche Bank ma całkiem dobre kursy. Karta za 1zł miesięcznie jeżeli wydamy co najmniej 200zł, jeżeli nie - 5zł. Generalnie chyba każdy wyda te 200zł na bezgotówkowe, więc tutaj nie ma problemu.

Bankomaty za darmo na całym świecie, karta VISA też. Kursy walut nie są złodziejskie w każdym razie. Karta nie ma funkcjonalności zbliżeniowej.

Darmowe wpłaty pieniędzy na konto w oddziale banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 26 Sie 2013 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Poza tym, że Sync ma złodziejskie kursy walut to jest w porządku.

Dużo bardziej opłaca się płacić kartą Polbanku. Co do płatności za granicą to polecam kartę walutową, np. z Kantora Walutowego Alior Banku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 27 Sie 2013 17:36 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 14
j_brawo napisał(a):
Dziekuję za porady. Wybór padł na aliorsync.


dobry wybór, daj znać jak się korzysta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 27 Sie 2013 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
janek1980 napisał(a):
j_brawo napisał(a):
Dziekuję za porady. Wybór padł na aliorsync.


dobry wybór, daj znać jak się korzysta.


Tylko nie używaj tej karty za granicą, bo będziesz miał przykrą niespodziankę po rozliczeniu transakcji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Sie 2013 12:22 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
kerad85 napisał(a):
Poza tym, że Sync ma złodziejskie kursy walut to jest w porządku.

Dużo bardziej opłaca się płacić kartą Polbanku. Co do płatności za granicą to polecam kartę walutową, np. z Kantora Walutowego Alior Banku.


A czy to konto walutowe w Alior Banku oraz karta spelnia moje wymagania zawarte w poprzednim poscie ? :)
Z tego co wyczytalem to darmowa wyplata z bankomatu za granica jest tylko 1 w kazdym miesiacu. Kazda nastepna to koszt 9 zl.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Sie 2013 15:31 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
poczytałem poprzednie posty i powiedzcie mi czy dobrze mysle.
Wszyscy piszecie, że najlepiej na egzotyczne kierunki mieć konto walutowe w Syncu (lub karte do alior.kantoru). Więc czy jeśli zostanę z podstawowym kontem w mBanku i założe walutowe w Syncu to będzie miało sens?
czyli mBank->kantor internetowy->walutowy Sync->wypłata za granica.

Czy warto jednak zmienić podstawowego mBanka na podstawowego Synca? Czy da mi to coś?
A może jednak dbNET ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W temacie poruszanym w tym wątku kilka razy, zapytałem dziś w oddziale Aliora jak to z przewalutowywaniem wygląda. Na maila dostałem coś takiego:
Cytuj:
Witam,
Zgodnie z rozmową poniżej przesyłam informację.
Przy przewalutowaniach transakcji kartowych obowiązują następujące zasady:

Autoryzacja (założenie blokady na rachunku)
Wyliczenie kwoty autoryzacji (blokady na rachunku): przeliczenie kwoty transakcji na walutę bazową USD a następnie z waluty bazowej na PLN.
Dotyczy także transakcji wykonanych w EUR i GBP
Przy wyliczaniu kwoty autoryzacji stosowane są kursy średnie MasterCard
Przesyłam link do kursów średnich MasterCarda
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
Rozliczenie
Alior Bank wykonuje rozliczenia z MasterCard z tytułu transakcji kartowych bezpośrednio (bez przewalutowania) w walutach: USD, EUR, GBP i PLN (transakcje krajowe) oraz odrębnie z tytułu transakcji w PLN wykonanych u zagranicznych akceptantów.
Jeśli transakcja jest wykonana w innej walucie niż w/w , MasterCard przelicza kwotę transakcji na USD wg własnej tabeli po kursie kupna z dnia przetworzenia transakcji przez MC. Taka transakcja jest rozliczana z Bankiem w USD.
Bank rozliczając transakcję z rachunkiem Klienta w PLN przelicza równowartość/wartość transakcji w walucie rozliczeniowej (USD EUR, GBP, PLN ) na walutę rachunku (PLN) po kursie sprzedaży waluty rozliczeniowej obowiązującym w Alior Banku w dniu rozliczenia transakcji na rachunku Klienta (ostatnia tabela z dnia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 29 Sie 2013 18:03 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 5
sync jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 31 Sie 2013 23:40 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Odwołuję co powiedziałem o dbNet - ostatnio się naprawdę przejechałem.
Niestety, ale honorowanie VISA Electron za granicą jest często kłopotliwe. To, że placówka obsługuje VISA, nie znaczy, że ich centrum autoryzacyjne rozlicza Electron.
W Niemczech jest z nią problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 11 Wrz 2013 16:05 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Czy w jakimś banku wydadzą kartę kredytową, na osobę która jest studentem i pracuje na umowę-zlecenie ? Czy to raczej dyskwalifikuje ?
Szukam takiej karty kredytowej, abym za samo użytkowanie jej nie płacił. Potrzebna mi jest do płacenia za loty, pociągi czy hotele za granicami Polski, czy też jakbym przez internet chciał kupić bilet na jakiś mecz itp
Jakby trzeba było, to mogą być płatne wypłaty z bankomatów itp, bo i tak bym z tego nie korzystał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 11 Wrz 2013 17:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ale przecież to wszystko zrobisz debetówką, a już na pewno wypukłą debetówką z Synca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 11 Wrz 2013 20:04 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Kredytówka ma to do siebie, że za wypłaty z bankomatów płacisz za zboże.

W mBanku po 6 miesiącach stałych wpływów dostajesz automatycznie propozycję z banku. Kredytówki ogólnie nie są nigdy darmowe, musisz spełnić odpowiednie warunki (np. 100 transakcji w ciągu roku aby uniknąć opłaty rocznej albo wydać 10 000zł w ciągu roku, cokolwiek).

Masz w mBanku kartę Visę wypukłą, nawet debit/electron nie jest na niej napisane, chociaż jest debetowa. Do konta w Syncu masz wypukłą mastercard i nie ma żadnego problemu.

Ale generalnie nawet electrony i niewypukłe karty wydawane przez ING/PKO/cokolwiek mają opcję płatności offline, płatności przez Internet itp więc na początek polecam o tym poczytać trochę.

2 lata temu sam kupowałem przez Internet bilety Visą Electron, płaciłem nią w samolocie, wybierałem za granicą z bankomatów, nie było nigdy z tym żadnego problemu.

Nie mam pojęcia co taka moda jest na te wypukłe karty debetowe, zwykłe, niewypukłe mogą DOKŁADNIE to samo. To już od banku zależy czy udostępnia płatności offline, internetowe, itp. Bez znaczenia. Jedynie wypukłą można wsadzić do imprintera, ale nie wiem czy jeszcze ktokolwiek tego używa. Ostatni raz to widziałem w serialu Weeds ;-)


Ostatnio edytowany przez illumanti, 12 Wrz 2013 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Wrz 2013 20:39 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
illumanti napisał(a):
Jedynie niewypukłą można wsadzić do imprintera, ale nie wiem czy jeszcze ktokolwiek tego używa. Ostatni raz to widziałem w serialu Weeds ;-)


a ja w sierpniu w kilku różnych hotelach w których miałem okazję się zatrzymać aczkolwiek było to za granicą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 11 Wrz 2013 20:57 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Że w hotelach imprinterów używali? ;) Debetówką (obojętnie jaką) da się w hotelu zapłacić - po prostu bank nakłada blokadę na karcie. Różnica jest ta, że blokada na kredytowej nie blokuje naszych prywatnych środków (np. blokada na poczet uszkodzen, kradziezy), a blokada na debetowej po prostu je zablokuje z naszych oszczędności a później je zwolni. Tutaj wypukłość albo i nie nie ma znaczenia.

Przecież nawet są karty kredytowe niewypukłe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 12 Wrz 2013 16:57 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 14
dmirstek napisał(a):
Ale przecież to wszystko zrobisz debetówką, a już na pewno wypukłą debetówką z Synca.

ja nią płaciłem w Barcelonie i wszystko było spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 12 Wrz 2013 19:20 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 4
Zbanowany
Miałam przez jakiś czas kartę z Millenium, ale w końcu zrezygnowałam, bo jednak za drogo wychodziło niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 16 Paź 2013 00:56 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Cześć,
planuję wypad do Gruzji i Turcji, z racji deficytu tych walut i wysokich kursów padł pomysł żeby płacić kartą oraz kasę wypłacić z bankomatu na miejscu.

Aktualnie mam kartę mastercard z mbanku. Opłaca się z niej korzystać czy może założyć konto i kartę w innym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 25 Paź 2013 11:52 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 24
Witam! Posiadam konto <30 w BZWBK i mam pytanie która karta byłaby lepsza do płatności w UK, a posiadam 2 karty do tego konta: Debetowa Visa Electron oraz Kredytowa Visa Silver. Nie będę wypłacał gotówki z żadnego bankomatu. Po jakim kursie będzie mnie kasował operator kart/bank podczas zakupów? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group