Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2729 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 137  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Curve
#1 PostWysłany: 25 Maj 2018 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nazwa taka sobie bo jak powiedziec czym sie placilo
https://www.cashless.pl/wiadomosci/apli ... z-w-polsce
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Curve
#2 PostWysłany: 25 Maj 2018 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
Łańcuszek aby otrzymać 5GBP: curve-dla-mieszkancow-uk,1527,88851
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#3 PostWysłany: 31 Maj 2018 14:26 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Wszystkie transakcje kartą Curve to transakcje internetowe (mają podobno MCC 8999). Dla niektórych kart nie pozwala to na cashback (np. T-mobile) czy naliczanie punktów lojalnościowych. Ale jeśli dobrze myślę, to może być to sposób na ominięcie opłat za wypłaty z bankomatów.
Po pierwsze w Polsce - nie trzeba by się zastanawiać, która to wypłata w miesiącu, z jakiego bankomatu korzystać i czy trzeba wyjąć co najmniej 100 zł.
Po drugie może zadziałałoby to też za granicą. Podpinamy do Curve kartę z korzystnymi przewalutowaniami (Revolut, Getin, Envelo czy Pekao). Przed wyjazdem ustawiamy walutę tej karty jako walutę kraju, do którego jedziemy, aby uniknąć 1% opłaty za przewalutowanie. I nie interesują nas limity wypłat z bankomatów.

Z zalet dodałbym jeszcze bezpieczeństwo - jeśli sklonują nam kartę w bankomacie, to trzeba będzie zastrzec tylko Curve.
Tylko czy Curve wysyła powiadomienia o transakcji jak np. Revolut czy Getin? Na pewno można włączyć powiadomienia e-maile, ale wydaje mi się, że powiadomienia push przychodzą momentalnie po transakcji, a maila dostaniemy gdy wykona się synchronizacja Gmaila, czyli po kilku minutach od ewentualnej kradzieży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#4 PostWysłany: 15 Cze 2018 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 986
Ma ktoś z was ta kartę?
Czy jest możliwość wysłania pieniędzy za jej pośrednictwem, zapłaty koledze czy pożyczki przyjaciółce itd kiedy przelewamy na czyjeś konto jakaś sumę. Tak jak to jest w Revolut że możemy znając dane rachunku bankowego przesłać komuś pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#5 PostWysłany: 15 Cze 2018 09:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lovenz: nie ma takiej możliwości, transakcja musi być wykonana kartą w ciężar innej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#6 PostWysłany: 15 Cze 2018 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja uzywam tej karty do placenia na stronie HMRC, ktora nie pozwala na uzywanie kart kredytowych. Niestety na poczatku jest niski limit roczny £10K. Prosilam o podwyzszenie, ale powiedziano mi, ze musze czekac kolejne 6 tygodni i zapytac ponownie. Tak więc czekam teraz na podwyzszenie limitu, a karta lezy w szufladzie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#7 PostWysłany: 15 Cze 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 986
@Aga_podrozniczka a może wiesz jak jest z wyplatami z bankomatów

Sa jakieś limity? Bo tak myślę podpiąć Tesco kredytowke o nawet te 10k to już pewnie trochę darmowych aviosow by było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#8 PostWysłany: 15 Cze 2018 13:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@lovenz - za darmo mozesz wyciagnac 200 GBP miesiecznie (to obniza twoj ogolny limit np wspomniane 10k)

@Aga_podrozniczka - dokladnie ta sama historia, tez mi kazali czekac 6 tygodni. Czy uzasadnialas im jakos dlaczego chcesz podwyzszyc limit? Ja po prostu poprosilem bez zadnego uzasadniania. Teraz staram sie robic jakies male transakcje typu guma do zucia, czy lunch zeby historia lepiej wygladala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#9 PostWysłany: 15 Cze 2018 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
@lovenz 200 funtow dziennie limit wyplat, byc moze miesieczny tez, nie uzywam. Ostatnio byla afera, ze Tesco zaczelo naliczac oplaty za transakcje Curve, ale wycofali sie z tego. Swieza sprawa z tego miesiaca.

@lataczuk napisalam, ze prosze o podniesienie limitu, bo mam okreslona kwote do zaplaty w HMRC. Ja nie robie zbednych transakcji, zeby nie marnowac limitu. Mam dosc spore platnosci do HMRC, ktore przepuszczam przez Curve - Hiltona.

Jesli nie podwyzsza mi limitu na czas, to zmarnuja mi sie duze platnosci, bo nie mam zadnej karty debetowej, ktora zbiera punkty/mile/itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#10 PostWysłany: 18 Cze 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dostalam nowe limity po ponownej prosbie:

£3,500 per single transaction and per day
£15,000 per rolling 30 days
£500 cash withdrawal per day
£50,000 per rolling 365 days
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#11 PostWysłany: 19 Cze 2018 11:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Aga_podrozniczka - dlugo czekalas na odpowiedz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#12 PostWysłany: 19 Cze 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wyslalam w pt, dostalam odpowiedz w pon.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#13 PostWysłany: 22 Cze 2018 09:04 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Zarejestrowałem się w Revolut by nie mieć jak mam teraz 4 karty walutowe w Aliorze a teraz zastanawia mnie jeszcze ta usługa. Chciałbym podpiąć wszystkie karty w jedną, również tą z Revolut. Pytanie tylko jest moje czy można nią wypłacać pieniądze również z bankomatów i jakie są tego koszty?

Korzysta ktoś z tej karty tak dzień w dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#14 PostWysłany: 22 Cze 2018 09:10 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Wybierałem w bankomacie BZWBK kartą Curve gotówkę z podpiętej kredytówki w PLN - po zrezygnowaniu z dynamicznej konwersji pobrało wypłaciło żądaną kwotę bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#15 PostWysłany: 22 Cze 2018 13:12 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 8
Floyd_Kulis napisał(a):
Zarejestrowałem się w Revolut by nie mieć jak mam teraz 4 karty walutowe w Aliorze a teraz zastanawia mnie jeszcze ta usługa. Chciałbym podpiąć wszystkie karty w jedną, również tą z Revolut. Pytanie tylko jest moje czy można nią wypłacać pieniądze również z bankomatów i jakie są tego koszty?

Korzysta ktoś z tej karty tak dzień w dzień?
Wypłaty w walucie karty nie ma prowizji, w innej walucie 2 GBP i przeliczenie po kursie Curve który wg ich FAQ wynosi ok 1% powyżej kursu rynkowego

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#16 PostWysłany: 22 Cze 2018 13:15 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
To teraz jeszcze pytanie w przypadku płatności kartą nie są naliczane punkty w Mastercard Princeless? Jeśli płatności dokonamy przez kartę Curve?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#17 PostWysłany: 24 Cze 2018 13:18 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
@Floyd_Kulis nie powinny zostać naliczone, bo na kredytówce Mastercard transakcja będzie widnieć nie jako płatność u partnera Priceless Special, tylko jako płatność internetowa na rzecz Curve.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#18 PostWysłany: 24 Cze 2018 14:53 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
To zależy u kogo masz kartę uczestniczącą w MasterCard Princeless, bo np. na KK BZWBK World MasterCard oraz (najnowszej) KK mBank World MasterCard Intensive punkty w MasterCard Princeless naliczane są za wszystkie transakcje internetowe i wtedy punkty powinny zostać naliczone.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#19 PostWysłany: 25 Cze 2018 20:20 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
A teraz w Euronet płaci się majątek za wypłatę Curva jak by to nie brzmiało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#20 PostWysłany: 10 Sie 2018 20:18 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czy ktoś orientuje się czy Curve ma limit transakcji dziennych na dana podpieta karte? Zrobię 3 płatności i każda następna odrzuca ( karta z pekao sa) następnego dnia znowu 3 mogę zrobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2729 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 137  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group